Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Σήμερα έκανα μια δοκιμή με την μικρή να δω αν είναι έτοιμη να αποχαιρετήσει την πάνα. Της έβαλα βρακάκι, της εξήγησα τη διαδικασία και περίμενα να δω τι θα γίνει. Φυσικά κατουρήθηκε και παρ' ολίγον να έχουμε ατύχημα, αφού γλίστρισε στα τσισάκια της. Δεν τη μαλώσαμε φυσικά, την έπλυνα και μετά, βρε κορίτσια, έβαλε κάτι κλάματα! Να λέει "φοβάμαι" και να μην θέλει ούτε βρακάκι να φορέσει, ούτε πάνα. Είδαμε και πάθαμε να την συνεφέρουμε. Μετά ξανάβαλε βρακάκι, ξανακατουρήθηκε και έκλαιγε πάλι, αλλά όχι με τόση ένταση.........Στη συνέχεια βάλαμε πάνα και τώρα κάθεται με την πανούλα.

Καμία συμβουλή;;;;

Margi μου αν βρεις κάτι καλό πεστο και σε εμένα που ο δικός μου είναι και μεγαλύτερος και είναι όλο όχι! Ξαπλώνει στον καναπέ και λέει "όχι βρακάκι μόνο πάνα"! Του φοράω πάνα του λέω μετά πάμε τουαλέτα για τσίσα και μου λέει όχι μόνο πάνα! Είχαμε μια περίοδο που πηγαίναμε αλλά με πολύ δυσκολία και κυρίως γιατί ήθελε να παίξει στο νιπτήρα με τα νερά! Τώρα του πέρασε και αυτό κ δεν πάει καθόλου!! Η παιδίατρος με είπε ότι λόγω των μωρών πιθανότατα να δυσκολευτώ! Εσύ βέβαια δεν έχεις μικρότερα! Επίσης μου είπε να μην τον πιέσω γιατί θα έχω αντίθετα αποτελέσματα!! Πόσο πιο αντίθετα δηλαδή;; Τεσπα!! κ ότι θα πεισμώσει και μετά δεν θα την κόβει! Και θέλω να τον στείλω παιδικό από Σεπτέμβρη και στο δημοτικό πρέπει να πηγαίνει τουαλέτα για να πάει!! :confused:

Όσο για τη μικρή σου λέω πως είναι μικρή ακόμα και να την αφήσεις να ηρεμήσει κ θα δεις που σε λίγο καιρό θα είναι πιο έτοιμη! Έχεις γιογιό ή αυτό που μπαίνει στη τουαλέτα των μεγάλων;;; Ίσως αν την είχες με την πάνα και να την πήγαινες ανά διαστήματα;; ΈΤσι μου είπε μια φίλη μου κ για τον δικό μου και αυτό κάναμε στην αρχή! Δηλαδή το πρωί με το που ξυπνάει της βγάζεις την πάνα και την καθίζεις στην τουαλέτα και την αφήνεις λίγη ώρα!! Μετά βάζεις πάνα και έχεις το νου σου να την πηγαίνεις! Αφού πιει το γάλα της, μετά ξανά σε μισή ώρα , αν δεις οτι κατούρησε την πάνα την πας και πιο συχνά! δηλαδή στην αρχή τέταρτο μετά μισάωρο και μετά αυξάνεις τα διαστήματα! Εγώ αν έβλεπα πως έπινε υγρά πήγαινα πιο συχνά αν όχι πιο αραιά!! Αλλά και με τα μικρά δεν προλαβαίνω να τον πάω την ώρα που πρέπει και αυτός δε με λέει!! Τεσπα όλα θα γίνουν ελπίζω!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Να σας ζήσουν τα μικρά σας αγγελούδια! Δες πώς πέρασε ο καιρός! Να τα χαίρεστε. Να περάσετε όμορφα σήμερα. Φιλιά!

Σε ευχαριστούμε πολύ Μάρτζι μου! Όντως πέρασε ο καιρός!! ΔΕν θέλω να θυμάμαι πως ήμασταν περσυ τέτοιον καιρό!!!

Την Κυριακή το πρωί θα πάμε οικογενειακώς Εκκλησία, θα κοινωνήσουν τα μωράκια μας τα τρία, θα είναι κ οι κουμπάροι μας με τα κουμπαράκια και μετά θα έρθουν σπίτι για πρωινό, καφεδάκι και τουρτίτσα! Φυσικά τα κεράκια θα τα σβήσουν τα μεγαλύτερα μωρά!! :tongue::tongue:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια. .τι κανετε?

εμεις βαφτιστηκαμε την προηγούμενη κυριακη εκλαψε απο την ωρα που ειδε τον παπα μεχρι που τελειωσε η βάφτιση σχεδον και ημουν μες το αγχος κατα τ αλλα ολα τελεια ρουχα στολισμος και φωτο πολυ ωραίες. .εβγαλε και το πρωτο δοντιιιι γι αυτο λεω τοσο γκρινια..καναμε και 2 μπανια στην θάλασσα του αρεσε πολυ..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορινάκι καλοφώτιστο!

Εμείς πήγαμε διακοπές και περάσαμε πολύ όμορφα! Λεπτομέρειες άλλη φορά γιατί θέλει ο γιος μου να ζωγραφίσουμε!!

Μαρτζούλα πού χάθηκες;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Κορίνα μου, να σας ζήσει το παιδάκι σας! Να είναι πάντα γερό και δυνατό! Είστε στην Ελλάδα τώρα; Πόσο θα καθίσετε;

Μαρμιν, πού πήγατε διακοπές; Πήγατε όλοι μαζί; Πες μας λεπτομέρειες.

Εμεις καλά είμαστε, αν βέβαια εξαιρέσω τον άντρα μου που ζει στον δικό του κόσμο τώρα τελευταία και πολύ με νευριάζει. Η μικρή σήμερα έκανε πρώτη φορά τα τσισάκια της στην τουαλέτα.....Ελπίζω σιγά σιγά να συνηθίσει.

Εγώ έχω μια βαρεμάρα απίστευτη. Κουράζομαι με το παραμικρό. Μπορεί να φταίει και η ψυχολογία μου, γιατί εκνευρίζομαι πολύ με τον σύζυγο.........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίνα μου, να σας ζήσει το παιδάκι σας! Να είναι πάντα γερό και δυνατό! Είστε στην Ελλάδα τώρα; Πόσο θα καθίσετε;

Μαρμιν, πού πήγατε διακοπές; Πήγατε όλοι μαζί; Πες μας λεπτομέρειες.

Εμεις καλά είμαστε, αν βέβαια εξαιρέσω τον άντρα μου που ζει στον δικό του κόσμο τώρα τελευταία και πολύ με νευριάζει. Η μικρή σήμερα έκανε πρώτη φορά τα τσισάκια της στην τουαλέτα.....Ελπίζω σιγά σιγά να συνηθίσει.

Εγώ έχω μια βαρεμάρα απίστευτη. Κουράζομαι με το παραμικρό. Μπορεί να φταίει και η ψυχολογία μου, γιατί εκνευρίζομαι πολύ με τον σύζυγο.........

Margoula πήγαμε τέσσερις μέρες στην Πρέβεζα ήρθαμε σπιτάκι μας κάτσαμε τέσσερις μέρες κ πήγαμε άλλες τέσσερις Χαλκιδική! Περάσαμε πολύ πολύ όμορφα! Και τα μωρά χάρηκαν πολύ με τη θάλασσα! Η μικρή σου άρχισε εκπαίδευση τουαλέτας ε;; Μου φαίνεται μόνο ο δικός μου θα μείνει με την πάνα! Ενώ τα καταλαβαίνει κ τρέχει κ ειδικά τα κακά του αρέσει πολύ να τα κάνει εκεί βγάζει μερικές φορές τόση αντίδραση όταν πάω να του βγάλω την πάνα!! Δεν ξέρω! Προφανώς φταίει που έχουμε τα μικρά τι να πω!! Θα δείξει!! Εσείς πηγαίνετε για κανένα μπανάκι;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. .τι κάνετε?

Εμείς εδώ Ελλάδα φεύγουμε 8/9 ..

Ο μικρός έβγαλε 2 δόντια, σηκώνεται μόνος του όρθιος,μπούσουλαει και χορεύει συνέχεια χάχα. .του ξεκίνησα και ξένο γάλα για έξω απόγευμα και πρωί πίνει αλλά όχι πολύ μέχρι 150 μλ..μεσημέρι μετά το φαγητό και όλο το βράδυ θηλάζει


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά σε όλες. Η Παναγιά μαζί μας και κυρίως δίπλα στα παιδάκια μας!

Μαρμιν, ήρθατε Πρέβεζα; Σας άρεσε; Καθίσατε στην πόλη ή σε κάποιο από τα χωριά;

Εμείς μόνο για ένα μπάνιο πήγαμε στα Σύβοτα. Ο καιρός εδώ είναι άθλιος. Κάθε απόγευμα βρέχει καρεκλοπόδαρα και βάζει ψύχρα. Την μικρή την έχω με πυρετό. Ευτυχώς όχι πολύ.....Εχουμε φτάσει ως το 38,5.

Κορίνα, πες μας και κανένα νέο για τη ζωή σας εκεί στα ξένα. Ο μικρός μεγαλώνει και σας τρελαίνει, σωστά; Να μας λες και για σένα όμως. Πώς περνάς, πώς είσαι, πώς αισθάνεσαι. Καιρό έχεις να μας ανοιχτείς λίγο παραπάνω........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!

Μαρτζούλα το Σάββατο γιόρταζε κ το δεύτερο ονοματάκι της κορούλας σου ή κάνω λάθος;;;

Πρέβεζα έχουμε έρθει άλλες δύο φορές! Εγώ νομίζω κ περισσότερες! Μας αρέσουν πολύ τα μέρη σας για αυτό κ φροντίζουμε να τα επισκεφτόμαστε! Στο κανάλι μείναμε! Στο ίδιο κατάλυμα που μείναμε κ το 2006 ελεύθεροι όντες στην πρώτη μας εκδρομή μαζί αλλά σε άλλο δωμάτιο φυσικά! Βλέπαμε κ τη θαλασσίτσα! Μα πιο πολύ απόλαυσα το γεμάτο αστέρια ουρανό που Σαλονίκη δεν βλέπεις ποτέ τόσα αστέρια!! όσο για τις βροχές το ζήσαμε κ εμείς!! Φεύγουμε από Πρέβεζα με μίνι καύσωνα, φτάνουμε στα Ιωάννινα πριν ξερεις στα βουνά μας πιάνει μια βροχή κ κάτω η θερμοκρασία! Α ρε Μάρτζι λέω (σε σκέφτηκα) τα αθάνατα Γιάννενα με τις βροχές τους!!

Καλέ;;; Σας είπα πως η μικρούλα μου έκανε τα πρώτα της βηματάκια 1 Αυγούστου;;; Την είδα και έβαλα τα κλάμματα!! Μα περσυ να είναι στη Μονάδα και ένα χρόνο μετά να περπατάει!!! Καταπληκτικό!!! Τώρα περπατάει καθημερινά πολλές φορές πολλά βηματάκια αλλά δεν έχει φύγει τελείως! Τεμπελούλα είναι γιατί έχει πολύ σταθερό βήμα κ περπατάει κρατώντας κ πράγματα κάνει και στροφές! Δηλαδή να αλλάξει κατεύθυνση!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια. .τι κάνετε? Εμείς αύριο φεύγουμε Γερμανία μετα από σχεδόν 2 μήνες διακοπές και μεθαύριο πάμε 3 ήμερο Παρίσι. .πήγαμε παιδίατρο είναι 8700 και 75 εκατοστά πολύ καλά μας είπε. .από εχθές ειναο κρυωμένος έχει όλο μύξουλες και πολύ γκρίνια ελπίζω να περάσει σύντομα. .θηλάζω μόνο βραδυ τώρα και την μέρα πίνει ξένο κουράστηκα γιατί θηλαζε κάθε μία ώρα. .έχει 4 δοντια 2 πάνω 2 κάτω και τώρα θα σκάσει και το 5. .μπούσουλαει σηκώνεται μόνος του όρθιος πιάνεται και περπατάει είναι πολύ ζωηρός θέλει όλο όρθιος και να περπατάει δεν κάθεται λεπτό μόνος του. .

Μάρμιν μπράβο στην αννουλα με το καλό να τρέχει κι ολας


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρτζι μου καλά ειναι Γερμανία είναι καλύτερα από οικονομική άποψη κάνουμε όλο βόλτες βλέπω καινούργια μέρη μ αρεσε εκεί βέβαια μου λείπει και η Ελλάδα και οι δικοί μου..Με το μωρο έχω ξετρελαθεί δεν κατάλαβα πότε πέρασε ο καιρός σε λίγο θα χρονισει μεγαλώνει το μωρο μου τώρα ανυπομονώ να μιλήσει. .δεν θυμάμαι πως ήταν νεογέννητο μόνο από φωτογραφίες. .Θέλω αλλά 2 παιδιά σίγουρα αλλά θέλω να πάει 2-3 χρονών ο μικρός για να κάνω 2 να τον χαρώ πρώτα ..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. .τι κάνετε? Εμείς αύριο φεύγουμε Γερμανία μετα από σχεδόν 2 μήνες διακοπές και μεθαύριο πάμε 3 ήμερο Παρίσι. .πήγαμε παιδίατρο είναι 8700 και 75 εκατοστά πολύ καλά μας είπε. .από εχθές ειναο κρυωμένος έχει όλο μύξουλες και πολύ γκρίνια ελπίζω να περάσει σύντομα. .θηλάζω μόνο βραδυ τώρα και την μέρα πίνει ξένο κουράστηκα γιατί θηλαζε κάθε μία ώρα. .έχει 4 δοντια 2 πάνω 2 κάτω και τώρα θα σκάσει και το 5. .μπούσουλαει σηκώνεται μόνος του όρθιος πιάνεται και περπατάει είναι πολύ ζωηρός θέλει όλο όρθιος και να περπατάει δεν κάθεται λεπτό μόνος του. .

Μάρμιν μπράβο στην αννουλα με το καλό να τρέχει κι ολας

Όχι μόνο τρέχει - εντάξει δεν πάει και Μαραθώνιο :tongue: - αλλά σκαρφαλώνει κ όλας!! Το χειρότερο το βρήκε παιχνίδι ο μεγάλος κ δώστου κ αυτός τον βλέπει κ η μικρή κ ακολουθεί αλλά άντε ο μεγάλος "προσέχει" τη μικρή την φοβάμαι πολύ!!! Σκέψου να αρχίσει τα σκαρφαλώματα κ ο διδυμοαδελφούλης τι έχει να γίνει ε;;; Σας είπα;; Περπατάει κ αυτός!!! Άρχισε 24 Αυγούστου κ εδώ και μία εβδομάδα περπατάει κανονικά :P:p


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Πού είστε κοπέλες μου;

Εμείς είμαστε στο χωριό που ήμασταν και πέρισυ. Τι να κάνουμε βρε παιδιά;;; Θα το υποστούμε κι αυτό μία ακόμη χρονιά κι ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Η μικρή μου μεγαλώνει και με τρελαίνει με τις κουβεντούλες της.

Μαρμιν, ο μεγάλος σου θα πάει παιδικό φέτος;;; Εμείς μάλλον όχι.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...