Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Mummy's babyclub


Recommended Posts

Πού είστε κοπέλες μου;

Εμείς είμαστε στο χωριό που ήμασταν και πέρισυ. Τι να κάνουμε βρε παιδιά;;; Θα το υποστούμε κι αυτό μία ακόμη χρονιά κι ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Η μικρή μου μεγαλώνει και με τρελαίνει με τις κουβεντούλες της.

Μαρμιν, ο μεγάλος σου θα πάει παιδικό φέτος;;; Εμείς μάλλον όχι.

Καλημέρα Μαρτζούλα!! Πού χάθηκες εσύ;; Ώστε πάλι εκεί ε;;; Παίρνεις τουλάχιστον καλά μόρια ώστε να φύγεις σύντομα από εκεί;; Μακάρι να είναι η τελευταία σας χρονιά!

Φαντάζομαι η μικρούλα σου! Κ εγώ γελάω πολύ με τον μεγάλο μου! Μα πού τα βρίσκουν;;;

Παιδικό δε νομίζει ούτε εγώ να πάει! Μέσω εσπα δε δικαιούμαι ξέρεις λόγω του ότι είμαι δημόσιος υπάλλληλος, επίσης δεν υπάρχει κάτι άλλο για τις μητέρες δημοσίους υπαλλήλους για δωρεάν μιλάω φυσικά οπότε θα δούμε! Έκανα χαρτιά στο δημοτικό παιδικό σταθμό που είναι με πληρωμή κ είμαστε επιλαχόντες αλλά κ να τον πάρουν το σκέφτομαι αφού θα κάθομαι τι να ταλαιπωρούμαστε;; Ελπίζω μόνο του χρόνου να τον πάρουν στα προνήπια γιατί να πληρώνουμε τρία παιδιά σε παιδικό σταθμό χλωμό το βλέπω!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 836
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    marmin 312 δημοσιεύσεις

  • margi

    margi 230 δημοσιεύσεις

  • korina89

    korina89 147 δημοσιεύσεις

  • pepsi

    pepsi 49 δημοσιεύσεις

Μαρμιν, παίρνω καλά μόρια, αλλά δυστυχώς δεν γίνονται μεταθέσεις για τον τόπο μου και δεν ξέρω πότε θα γίνουν.........Οπότε πολύ φοβάμαι πως όταν έρθει η ώρα να πάρω μετάθεση, θα έχω μαζέψει 1000 μόρια στα κατσάβραχα και θα πάρουν μαζί μου μετάθεση και άλλοι με πολύ λιγότερα μόρια.

Πάντως εδώ είναι τόσο βαρετά!!!! Πωπω......δεν περνάει με τίποτα η ώρα. Τη μικρούλα μου την κρατάνε οι παππούδες και μου έχει λείψει, το καμάρι μου. Θα ήθελα να έμενα ξανά έγκυος, αλλά δε ντο πολυπροσπαθούμε. Δεν ξέρω τι μας έχει συμβεί......Σα να μην έχουμε και πολύ όρεξη..........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν, παίρνω καλά μόρια, αλλά δυστυχώς δεν γίνονται μεταθέσεις για τον τόπο μου και δεν ξέρω πότε θα γίνουν.........Οπότε πολύ φοβάμαι πως όταν έρθει η ώρα να πάρω μετάθεση, θα έχω μαζέψει 1000 μόρια στα κατσάβραχα και θα πάρουν μαζί μου μετάθεση και άλλοι με πολύ λιγότερα μόρια.

Πάντως εδώ είναι τόσο βαρετά!!!! Πωπω......δεν περνάει με τίποτα η ώρα. Τη μικρούλα μου την κρατάνε οι παππούδες και μου έχει λείψει, το καμάρι μου. Θα ήθελα να έμενα ξανά έγκυος, αλλά δε ντο πολυπροσπαθούμε. Δεν ξέρω τι μας έχει συμβεί......Σα να μην έχουμε και πολύ όρεξη..........

Μάρτζι μου βάλτε μπρος για δεύτερο αφού το θέλετε κ χωρίς ορεξη δεν πειράζει!! "τρώγοντας έρχετε η όρεξη"!! Τη μικρούλα σου δεν θα την πάρετε εκεί ή θες να τακτοποιηθείς;;; Δε γίνονται για τον τόπο σου μόνο μεταθέσεις;; πώς αυτό;; ούτε για κάπου πιο κοντά ή σε πιο προσιτή περιοχή ή τεσπα κανένα καλύτερο μέρος βρε αδελφέ;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στον νομό μου αλλά ούτε και στους όμορους νομούς δεν γίνονται μεταθέσεις, Μαρμιν. Δυστυχώς.......τα τελευταία χρόνια έχουν "παγώσει" οι μεταθέσεις...........

Τη μικρή θα την πάρουμε μόλις τακτοποιηθούμε. Η "όρεξη" δεν έρχεται, γμτ.......Δεν ξέρω τι πάθαμε. Όλα αυτά που συμβαίνουν στον τόπο μας τους τελευταίους μήνες μας έχουν απορροφήσει, με αποτέλεσμα αυτή τη στιγμή που θα έπρεπε λογικά να.........(ξέρεις τι), εμείς να βλέπουμε Χατζηνικολάου και να σχολιάζουμε τις πολιτικές εξελίξεις. Να κρίνουμε και να βρίζουμε τους πάντες. Πώς μας βλέπεις;;;;;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στον νομό μου αλλά ούτε και στους όμορους νομούς δεν γίνονται μεταθέσεις, Μαρμιν. Δυστυχώς.......τα τελευταία χρόνια έχουν "παγώσει" οι μεταθέσεις...........

Τη μικρή θα την πάρουμε μόλις τακτοποιηθούμε. Η "όρεξη" δεν έρχεται, γμτ.......Δεν ξέρω τι πάθαμε. Όλα αυτά που συμβαίνουν στον τόπο μας τους τελευταίους μήνες μας έχουν απορροφήσει, με αποτέλεσμα αυτή τη στιγμή που θα έπρεπε λογικά να.........(ξέρεις τι), εμείς να βλέπουμε Χατζηνικολάου και να σχολιάζουμε τις πολιτικές εξελίξεις. Να κρίνουμε και να βρίζουμε τους πάντες. Πώς μας βλέπεις;;;;;;

Φυσιολογικότατους για την εποχή! Απλά όσο δεν έχετε τη μικρή είναι ευκαιρία να χαλαρώσετε κ να κλείσετε το Χατζηνικολάου! Εν ανάγκη βγάλε την πρίζα κ πες πως χάλασε, τι θα κάνει;; Τίποτα στο μέρος που είστε από οτι θυμάμαι δεν έχει οπότε αναγκαστικά το μυαλό του θα πάει εκεί! ;)


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοίτα, τελικά δεν το είδαμε ως το τέλος...........Ενδώσαμε στον πειρασμό του να είμαστε ολομόναχοι σε ένα σπίτι κι έγινε..........

Πώς είναι τα μικρά σου; Εμένα η δική μου καλοπερνάει με τους παππούδες. Μαθαίνει και νέες "ηπειρώτικες' λέξεις μαζί τους. Την ακούω κι από τη μια μού έρχεται να κλάψω, από την άλλη έχει τόσο πλάκα που με το ζόρι κρατιέμαι να μην γέλάσω.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, τελικά δεν το είδαμε ως το τέλος...........Ενδώσαμε στον πειρασμό του να είμαστε ολομόναχοι σε ένα σπίτι κι έγινε..........

Πώς είναι τα μικρά σου; Εμένα η δική μου καλοπερνάει με τους παππούδες. Μαθαίνει και νέες "ηπειρώτικες' λέξεις μαζί τους. Την ακούω κι από τη μια μού έρχεται να κλάψω, από την άλλη έχει τόσο πλάκα που με το ζόρι κρατιέμαι να μην γέλάσω.

Ψυχούλα μου μωρέ! Φαντάζομαι πόσο σου λείπει!!

Τα δικά μου είναι μια χαρά! Σου είπα ότι ήδη περπατάνε και τα δύο, η μικρή σκαρφαλώνει όπου βρει κ αν την κατεβάσεις βγάζει απίστευτο πείσμα κ νεύρο!! Τώρα άρχισε να μου ανεβαίνει κ ο μικρός στο τραπεζάκι σαλονιού το οποίο θα ήθελα πολύ να το πέταγα από το παράθυρο! Τεσπα!

Το μεγάλο θα τον πάμε από βδομάδα μάλλον σε έναν παιδικό σταθμό δύο φορές την εβδομάδα λίγο να ξεφεύγει μπας κ ηρεμήσει κ λίγο γιατί ώρες ώρες βγάζει πολύ ενέργεια (αρνητική) κ τα βάζει με τα αδέλφια του χωρίς κανένα λόγο! Συν ότι τα νεύρα μου είναι οριακά έχω ανάγκη από λίγη ξεζαλάδα κ ας του έχω αδυναμία! Μη σου πω ότι άρχισα να μετανιώνω που είπα όχι στον παιδικό δημοτικό που μας πήραν! επί πληρωμή βέβαια 110 ευρώ! Αλλά με ζάλισε η υπεύθυνη να της απαντήσω μέσα σε μια μέρα! Τρία τηλέφωνα μου έκανε! Έλεος δλδ! Σκέφτηκα κ που θα πρέπει κάθε μέρα να βγάζω κ τα δίδυμα είτε κ τα δύο είτε το ένα 8 η ώρα το πρωί τέσσερις φορές κ λέω χειμωνιάτικα πώς θα το κάνω αυτό κάθε μέρα;;; Θα τα αρρωστήσω!! Τεσπα! Κάθε εμπόδιο για καλό! Ίδωμεν!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καλέ 110 ευρώ σε δημοτικό παιδικό σταθμό; Δεν το κατάλαβα αυτό! Πάρα πολλά λεφτά. Νόμιζα πως δεν πληρώνεις άπαξ και μπει το παιδί στον παιδικό. Παθαίνω ένα σοκ τώρα.

Τώρα που θα τον πας για 2 φορές την εβδομάδα; Σε κανέναν ιδιωτικό;

Πε΄ρπατάνε τα μικρά σου, ε; Αχ, φαντάζομαι την κούρασή σου!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καλέ 110 ευρώ σε δημοτικό παιδικό σταθμό; Δεν το κατάλαβα αυτό! Πάρα πολλά λεφτά. Νόμιζα πως δεν πληρώνεις άπαξ και μπει το παιδί στον παιδικό. Παθαίνω ένα σοκ τώρα.

Τώρα που θα τον πας για 2 φορές την εβδομάδα; Σε κανέναν ιδιωτικό;

Πε΄ρπατάνε τα μικρά σου, ε; Αχ, φαντάζομαι την κούρασή σου!

Δυστυχώς το δωρεάν πέθανε!! Τουλάχιστον στο δήμο μας! Και το καλυτερότερο είναι ότι τις πιο πολλές θέσεις τις δίνουν στο ΕΣΠΑ! Εγώ ώς δημόσιος υπάλληλος όμως δε δικαιούμαι να κάνω τα χαρτιά μου μέσω εσπα!Κάτι άλλο για της μητέρες δημόσιους υπαλλήλους δεν υπάρχει εκτός κ αν δεν το ξέρω εγώ! Ίσως επειδή γυρίζουμε στη δουλειά όταν το παιδί μας είναι ενός έτους μας τιμωρούν με αυτόν τον τρόπο! Ή ίσως ο νομοθέτης πιστεύει πως το χρονιάρικο μπορεί να μεγαλώσει πια μόνο του!! Ή ότι παίρνουμε τόσα πολλά λεφτά που μπορούμε να δίνουμε τουλάχιστον 150 ευρώ για κάθε παιδί! Εν τω μεταξύ στο δημοτικό παιδικό σταθμό δε λαμβάνουν υπόψιν ούτε την τριτεκνία στον υπολογισμό των τροφείων!!! Στο συγκεκριμένο δημοτικό σταθμό έκανα αίτηση κ για τα δίδυμα, ευτυχώς! Και λέω ευτυχώς γιατί δες τι έμαθα όταν βγήκαν τα αποτελέσματα!! Παίρνουν 12κάτω των 2,5 ετών εκ των οποίων τα 10 είναι μέσω εσπα!!! :shock::shock: Που σημαίνει μένουν δύο θέσεις για εμάς με μόρια!! Δεδομένου ότι έχω δίδυμα κ θέλω όταν πιάσω δουλειά να στείλω κ τα δύο τι πιθανότητες έχω;;;; Οπότε ευτυχώς γιατί του χρόνου που θα καίγομαι να τα πάρουν οπωσδήποτε θα ξέρω κ δεν θα δηλώσω αυτό τον παιδικό αλλά θα δω καλά να έχει πολλές θέσεις κ ας είναι πιο μακριά!!!

Πολύ κούραση ναι!! Αλλά και χαρά, ξέρεις εσύ!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν, πότε πιάνεις δουλειά; Κανονικά τώρα δεν θα έπρεπε να ξεκινήσεις ή λόγω διδύμων παίρνεις μεγαλύτερη άδεια;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρμιν, πότε πιάνεις δουλειά; Κανονικά τώρα δεν θα έπρεπε να ξεκινήσεις ή λόγω διδύμων παίρνεις μεγαλύτερη άδεια;

Margi δικαιούμαι συν έξι μήνες για τα δίδυμα!! Αλλά επίσης η άδεια λοχείας λόγω πρόωρου τοκετού αυξήθηκε κατά δύο μήνες (ισχύει κ στον ιδιωτικό αν δεν κάνω λάθος είναι μέρες που δίνει το ικα)! Επίσης συν ένα μήνα λοχείας λόγω δίδυμης κύησης! Κανονική άδεια 2014 και 2015 που δικαιούμουν κ την πήρα οπότε τέλος Δεκέμβρη τελειώνει το εννιάμηνο!! Όταν πλησιάζει ο καιρός θα δω αν μπορώ να δουλέψω κάποιες μέρες ώστε το εξάμηνο να ξεκινήσει αρχές Γενάρη! Πρέπει να δω τι θα κάνω με τα μωρά μου το καλοκαίρι του 2016 μέχρι τέλος Σεπτέμβρη κατάλαβες;; Ίδωμεν!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μαρμιν, μέχρι το καλοκαίρι θα έχουν μεγαλώσει λίγο τα μωράκια και μπορεί να καταφέρεις από το Σεπτέμβρη και μετά να τα βάλεις και τα τρία σε σταθμό. Ειδάλλως, η μαμά δεν μπορεί να τα κρατήσει; Μάλλον όχι, ε;

Εμείς είμαστε στο χωριό που είμαι διορισμένη. Καλά είναι! Ησυχα. Πήγα χθες στο διπλανό χωριό να ρωτήσω αν την παίρνουν στον παιδικό. Μου είπαν πως πρέπει να κλέισει τα δυόμισι και να έχει βγάλει την πάνα. Στα μέσα της χρονιάς, αν την βγάλει, να πάω να ξαναρωτήσω. Πόσο μού άρεσε ο χώρος! Λες κι έμπαινα σε παιδότοπο! Θα την πάω καμία μέρα να δει το σχολείο. Μπορεί να της αρέσει και να θελήσει να κόψει την πάνα πιο γρήγορα, για να πάει!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν, μέχρι το καλοκαίρι θα έχουν μεγαλώσει λίγο τα μωράκια και μπορεί να καταφέρεις από το Σεπτέμβρη και μετά να τα βάλεις και τα τρία σε σταθμό. Ειδάλλως, η μαμά δεν μπορεί να τα κρατήσει; Μάλλον όχι, ε;

Εμείς είμαστε στο χωριό που είμαι διορισμένη. Καλά είναι! Ησυχα. Πήγα χθες στο διπλανό χωριό να ρωτήσω αν την παίρνουν στον παιδικό. Μου είπαν πως πρέπει να κλέισει τα δυόμισι και να έχει βγάλει την πάνα. Στα μέσα της χρονιάς, αν την βγάλει, να πάω να ξαναρωτήσω. Πόσο μού άρεσε ο χώρος! Λες κι έμπαινα σε παιδότοπο! Θα την πάω καμία μέρα να δει το σχολείο. Μπορεί να της αρέσει και να θελήσει να κόψει την πάνα πιο γρήγορα, για να πάει!

Margi μου να κρατήσει δύο δίχρονα τόσες ώρες δύσκολο το βλέπω! Τουλάχιστον το ένα θα πρέπει να το πάω παιδικό! Να σου πω όμως την αλήθεια δεν θέλω κ όλας! Ήδη καταλαβαίνουν πολλά κ όσο μεγαλώνουν θέλω όσο λιγότερο γίνεται να τα αφήνω εκεί! Έχουμε τελείως διαφορετικές αποψεις για το μεγάλωμά τους κ δεν έχω καμία όρεξη να τα μαλώνει με το παραμικρό ούτε να προσπαθώ να της δώσω να καταλάβει ότι τα παιδάκια μου τα μεγαλώνω διαφορετικά! Το ντουβάρι περισσότερες ελπίδες έχω να με καταλάβει!! :roll::roll:

Σου άρεσε ε;; Είναι όντως ωραία! Μακάρι να την καταφέρετε! Να σου πω όμως μην το θεωρείς ακατόρθωτο! Της Χριστίνας καθάρισε από τον Ιούλιο κ έχετε μόλις μήνα διαφορά σωστά;; Ο παιδικός αυτός είναι δημοτικός;; δωρεάν ή θα πληρώνετε; Στο χωριό που είστε δεν έχει παιδικό ε;; Κ δίπλα πώς θα την πηγαίνεις; έχετε αμάξι κ θα την πηγαίνει ο σύζυγος ε;;

Κατά τα άλλα όλα καλά;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν, της Χριστίνας μπορεί να "καθάρισε", αλλά τα παιδάκια είναι διαφορετικά μεταξύ τους. Εμείς πολύ φοβάμαι πως θα αργήσουμε λίγο..........να σου πω την αλήθεια, δεν την πιέζω καθόλου και ίσως να μην το προωθώ κι εγώ τόσο το ζήτημα. Αν επέμενα, μπορεί και να κατάφερνα κάτι............

Ο παιδικός είναι δίπλα στο δικό μου σχολείο και θα την έπαιρνα εγώ τα πρωινά με το αυτοκίνητο. Είναι δωρεάν ο σταθμός.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν, της Χριστίνας μπορεί να "καθάρισε", αλλά τα παιδάκια είναι διαφορετικά μεταξύ τους. Εμείς πολύ φοβάμαι πως θα αργήσουμε λίγο..........να σου πω την αλήθεια, δεν την πιέζω καθόλου και ίσως να μην το προωθώ κι εγώ τόσο το ζήτημα. Αν επέμενα, μπορεί και να κατάφερνα κάτι............

Ο παιδικός είναι δίπλα στο δικό μου σχολείο και θα την έπαιρνα εγώ τα πρωινά με το αυτοκίνητο. Είναι δωρεάν ο σταθμός.

Μάρτζι μου το ξέρω ότι είναι κάθε παιδάκι διαφορετικό! ΣΤο είπα για να σε ενθαρρύνω ως προς την ηλικία όχι για να σε στενοχωρήσω! Δηλαδή μήπως σκεφτόσουν πως είναι μικρή κ δεν την προσπαθούσες! Ο μεγάλος μου καθάρισε τον Αύγουστο κ παιδευόμουν από τον Ιούνιο αλλά τον έβλεπα ότι δεν ήταν έτοιμος! Δεν ήθελε!! Τελικά τα καταφέραμε τον Αύγουστο που το πήρα κ εγώ λίγο πιο ζεστά!! Τα δίδυμα θέλω να τα καθαρίσω φέτος το καλοκαίρι κ ελπίζω να μην είμαι υπεραισιόδοξη! Απλά σκέφτομαι σοβαρά να το προσπαθήσω! Και το ένα να καταφέρω κέρδος θα είναι γιατί δεν θα έχω επιστρέψει ακόμα στη δουλειά οπότε θα έχω χρόνο ενώ το επόμενο καλοκαίρι θα είναι μεν πιο μεγάλα αλλά θα τα βλέπω μετά τις 4 οπότε ....

ΈΤσι μάλιστα καλά θα είναι αφού θα την πηγαίνεις εσύ!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...