Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

On Monday, January 23, 2017 at 11:15 ΠΜ, anastella είπε:

Οσες θηλαζετε θέλει ναι μεν παρακολουθηση το βαρος αλλα εως εκει δεν ειναι το ιδιο ενα παιδι που τρεφεται με μπουκαλι με ενα παιδι που παιρνει μονο στηθος ειναι λογικο...το καλυτερο δωρο ειναι ο μητρικος θηλασμος.. εμας μας εδωσε οδηγιες ο παιδογαστρεντερολογος, σιροπακι κανονικα, αλλες 2 βδομαδες υπομονη με αυτο το γάλα αν φτιαξει τα κακα και ειναι αρνητικα σε αίμα συνεχίζουμε με αυτο αν οχι προχωραμε σε στοιχειακο γάλα οπως σας ειπα πιο πανω... ενταξει είμαι εξάντλημενη αλλα το πηρα αποφαση τι να κανω κοιμαμα 6 με 11 διακεκομενα οταν κοιμαται δηλαδη 4 ωρες με 5 μαξιμουμ και αν προλαβω το μεσημερι ... 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αλεξία υπομονή κ κουράγιο. Είναι ζόρι.Ελπίζω να μην χρειαστεί να πάρετε άλλο γάλα. 

Κ Εμας έχει παλινδρόμηση βγάζει συνέχεια γουλιές κ πνίγεται, με το σιρόπι εχω δει διάφορα πάει καλύτερα τώρα. Εμετούς δεν κάνει καθόλου τώρα. Το βράδυ κοιμάται από τις 12 περίπου η και 1 κάποιες φορές μέχρι τις 3.30 με 4 παρά και μετά ξυπνάει πάλι κατά τις 6.30 με 7 κ ξανακοιμαται.  Προσπαθώ να την κοιμιζω από πιο νωρίς αλλά συνήθως τα βράδια έχει γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί. 

Με τον παιδίατρο δεν τα πήγαμε Καλά, επέμενε πολύ στο να της δίνω συμπλήρωμα σε καθε γεύμα κ είχα φτάσει στο σημείο να μην έχω σχεδόν καθόλου γάλα κάποια στιγμή αλλά τώρα είμαστε οκ. Άλλαξα και γιατρο που με στηρίζει πιο πολύ στο θέμα του θηλασμου. 

Καλημέρα μανούλες, σας φιλώ. Γράψτε μας τα νέα σας. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μας,Αλεξία υπομονη!Αναστελα καλα εκανες κ άλλαξες εφ όσον δεν ένιωθες καλα.  Εμεις σαραντησαμε προχθες. Εμεις θηλαζουμε αποκλειστικα, παίρνουμε πολυ καλο βαρος κ ευτυχώς κοιμόμαστε πολυ καλα το βραδυ. Ενα πενταωρο κ ενα τρίωρο. Μέσα στην ημερα με παιδεύει λιγο. Ολη μερα θελει στήθος.Καθόμαστε με τις ωρες. Δεν μπορω να κανω τιποτα. Δεν ξερω ποσο θα κρατησει. Πονακια δεν εχουμε ευτυχως, λιγα αέρια συνηθως τις πρωινές ωρες εχει, αλλα τα βγάζει κ ανακουφίζεται. Εν τω μεταξυ τη Δευτερα εχω ραντεβου στο γυναικολο κ αγχώνομαι πως θα την αφήσω. Εχω γαλα που εχω αντλήσει στην κατάψυξη, αλλα η δικια μου μονο στο στήθος ηρεμεί. Αχ τι θα κανω?? Λετε να μπούμε ποτε σε πρόγραμμα? 

Link to comment
Share on other sites

On Saturday, January 28, 2017 at 8:18 ΠΜ, anastella είπε:

Αλεξία υπομονή κ κουράγιο. Είναι ζόρι.Ελπίζω να μην χρειαστεί να πάρετε άλλο γάλα. 

Κ Εμας έχει παλινδρόμηση βγάζει συνέχεια γουλιές κ πνίγεται, με το σιρόπι εχω δει διάφορα πάει καλύτερα τώρα. Εμετούς δεν κάνει καθόλου τώρα. Το βράδυ κοιμάται από τις 12 περίπου η και 1 κάποιες φορές μέχρι τις 3.30 με 4 παρά και μετά ξυπνάει πάλι κατά τις 6.30 με 7 κ ξανακοιμαται.  Προσπαθώ να την κοιμιζω από πιο νωρίς αλλά συνήθως τα βράδια έχει γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί. 

Με τον παιδίατρο δεν τα πήγαμε Καλά, επέμενε πολύ στο να της δίνω συμπλήρωμα σε καθε γεύμα κ είχα φτάσει στο σημείο να μην έχω σχεδόν καθόλου γάλα κάποια στιγμή αλλά τώρα είμαστε οκ. Άλλαξα και γιατρο που με στηρίζει πιο πολύ στο θέμα του θηλασμου. 

Καλημέρα μανούλες, σας φιλώ. Γράψτε μας τα νέα σας. 

Κι εγώ πασχίζω να το κόψω. Πώς επανήλθε η παραγωγή σου;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στηθος όλη μέρα. Ακόμα κ το βράδυ κοιμόμαστε αγκαλιά κ την εχω δίπλα μου, και κοιμάται με το στηθος στο στόμα :? 

Σαμανθα τέλεια που κοιμάται 5 ωρες σερί κ 3 καπακια. Εμένα ούτε καν. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλες...:)

Πως ειστε;;;;

Εμεις χθες ολη τη μερα ειχαμε γκρινια..ολη τη μερα στηθος...εκει ηρεμει..εκει κοιμαται...πηγαινω να τον βαλω στη καλαθουνα αλλα ξυπναει...δε ξερω τι να κανω..

Το βραδυ κοιμαται συνεχόμενα 3-4 και αυτο δεν ισχύει πάντα...απο εκει και ύστερα ξυπναει καθε 1-2ωρες...για να φαει...γιατι κατι τον ενοχλεί...γιατι θελςι αγκαλιτσα..

Νομιζω πως ακομη ειναι νωρις να μπει σε προγραμμα..

Σαμανθα πολυ καλα κοιμοσαστε!!ξεκουεαζεσαι το βραδυ!

Μην αγχωνεσαι για το φαγητο του...το ιδιο αγχος πέρασα...και ομως μια χαρα τα πηγε με τον μπαμπα του!!

Εχεις ξεκινησει και κανεις τραπεζα;;

Οι υπολοιπες τι κανετε;;

 

49 minutes ago, anastella είπε:

Στηθος όλη μέρα. Ακόμα κ το βράδυ κοιμόμαστε αγκαλιά κ την εχω δίπλα μου, και κοιμάται με το στηθος στο στόμα :? 

Σαμανθα τέλεια που κοιμάται 5 ωρες σερί κ 3 καπακια. Εμένα ούτε καν. 

Ανάστελα συμπασχουμε σε πολλα.....

Και εμεις πλεον κοιμοστε αγκαλιτσα...μονο ετσι ηρεμει..

Ζιλιχερ τι κανει η μικρούλα;;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.. εμεις πινουμε στοιχειακο γαλα 50 ευρω το κουτι... 8 μονο δινει ο εοπυ δωρεαν τα αλλα 9  απο την τσεπη μου. τι να κανω αρκει να καθαρισουν τα κακα μας..εχουμε και την παλλινδρομηση... κοιμαται τη μερα και τη νυχτα ολη ξαγρυπνο....να σας ρωτησω τα δικα σας τα ταιζετε και κοιμουνται 2 η 3 ωρες η 4 σε καθε γευμα σερι???? η μονο το δικο μου γκρινιαζει :(:(:( ειμαι πολυ στεναχωρημενη με αυτη την αλεργια ειλικρινα..... κατα τ αλλα πως ειστε??? zillher ολα καλα?


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alexia92 είπε:

γεια σας.. εμεις πινουμε στοιχειακο γαλα 50 ευρω το κουτι... 8 μονο δινει ο εοπυ δωρεαν τα αλλα 9  απο την τσεπη μου. τι να κανω αρκει να καθαρισουν τα κακα μας..εχουμε και την παλλινδρομηση... κοιμαται τη μερα και τη νυχτα ολη ξαγρυπνο....να σας ρωτησω τα δικα σας τα ταιζετε και κοιμουνται 2 η 3 ωρες η 4 σε καθε γευμα σερι???? η μονο το δικο μου γκρινιαζει :(:(:( ειμαι πολυ στεναχωρημενη με αυτη την αλεργια ειλικρινα..... κατα τ αλλα πως ειστε??? zillher ολα καλα?

Αλεξια πανάκριβο το γαλα..αλλα τι να κανεις;;;αφου πρέπει..

Οχι κοπελα μου δεν ειναι μονο το δικο σου μωρο που δε κοιμαται..ειναι και το δικο μου...εμενα ποτε κοιμαται 11-2 για βραδυ..και αλλοτε 1-3...και υστερα σχεδον στις 2 ωρες ξυπνάει για να φαει...αυτο ως συνηθως γινεται μεχρι στις 8 το πρωι..απο εκει και υστερα ισως να ειναι ξυπνιος μεχρι στις 8...βεβαια με μισαωρα υπνου ενδιαμεσα....και αυτά στην αγκαλια μου γιατι οταν τον ακουμπαω στο πορτ μπεμπε ξυπνάει.....

Χθες ειχε πολυ γκρινια και κοιμηθηκαμε αγκαλιτσα...το ιδιο και σημερα το μεσημερι....δε θελω να κλαιει.......στεναχωριέμαι...

Οταν δε νιωθουν καλα μας χρειαζονται ακομη πιο πολυ κοντα τους..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εμένα κοιμάται 3ωρακ 4ωρατο βραδυ. Ξυπνάει συνήθως 2 φορες μέσα στη νύχτα τρώει κ ξανακοιμαται. Απλά μονο αν είναι δίπλα μου...Αυτό δεν εχω καταφέρει να το κόψω ακόμα κ ούτε ξέρω αν κάνω καλά τελικά. Αν την αφήσω στην καλαθουνα της ξυπνάει ανά μισή ώρα το πολύ. Μέσα στη μέρα κοιμάται μόνο στην καλαθουνα της, αρκετές ώρες. Από το απόγευμα κ μετα είναι το θέμα..

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αρα τα ίδια περναμε ολες... υπομονη κανετε υπομονη. Εχασα 20 κιλα απο τη στεναχωρια ευτυχως γιατι το χοντρή και ψηλη δεν μου αρεσε καθολου σαν θεαμα. Πηρα λίγο να γίνομαι ανθρωπος. Εχω ακομα αλλα 20 κιλα ομως ας μη πω 30... αυτο βεβαια ειναι το τελευταιο. Σημερα πηγα πηρα ενα χαλι απο τον εμετο δε φαινοταν το αλλο. Υπομονη. Μονο αυτο. 2 μηνων ποσο ηταν τα μωρα σας εμεις παιρνουμε δύσκολα βαρος  αλλο κι αυτο

Και το κοριτσάκι του αδερφου μου εβγαλε στρεπτοκοκκο στο χερακι δε περασε με αντιβιωση εγινε επιμολυνση κατω απο το νυχακι της και χθες νεκρωσε το νυχι ο παιδοχειρουργος να το καθαρισει και θα βγει αλλο καθαρο απο πανω σε 9 μηνων μωρο . Ειλικρινα ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει να μη νιωθω αλλο πονο αλλη στεναχωρια.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανουλες κουραγιο και καλη δύναμη!

Εμεις συνεχιζαμε την γκρινια..μαλλον το κλαμα...και σημερα ειδα πως εχει μολυνθει το στοματακι του..εχουμε στοματιτιδα..γι'αυτο ποναει η ψυχη μου...μίλησα με την παιδιατρο...πηραμε μια κρεμα..πιστευουμε μεσα σε 48ωρες να δουμε διάφορα...

Στεναχωριεμαι πολυ γιατι ξερω ποσο ποναει....

Δε ξερω απο τι μπορει να κολλησε....ισως απο το στήθος..αν και καθε μερα το καθαρίζω...ειμαι να σκάσω...

Σημερα ειμαστε ολοι την ωρα αγκαλια..τουλαχιστον να νιωθει λιγη παρηγοριά πανω μου...

 

1 hour ago, alexia92 είπε:

Αρα τα ίδια περναμε ολες... υπομονη κανετε υπομονη. Εχασα 20 κιλα απο τη στεναχωρια ευτυχως γιατι το χοντρή και ψηλη δεν μου αρεσε καθολου σαν θεαμα. Πηρα λίγο να γίνομαι ανθρωπος. Εχω ακομα αλλα 20 κιλα ομως ας μη πω 30... αυτο βεβαια ειναι το τελευταιο. Σημερα πηγα πηρα ενα χαλι απο τον εμετο δε φαινοταν το αλλο. Υπομονη. Μονο αυτο. 2 μηνων ποσο ηταν τα μωρα σας εμεις παιρνουμε δύσκολα βαρος  αλλο κι αυτο

Και το κοριτσάκι του αδερφου μου εβγαλε στρεπτοκοκκο στο χερακι δε περασε με αντιβιωση εγινε επιμολυνση κατω απο το νυχακι της και χθες νεκρωσε το νυχι ο παιδοχειρουργος να το καθαρισει και θα βγει αλλο καθαρο απο πανω σε 9 μηνων μωρο . Ειλικρινα ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει να μη νιωθω αλλο πονο αλλη στεναχωρια.

Αλεξια ετσι ειναι...ολεςτα ιδια περναμε σε αλλους ρυθμούς..

Απο κιλα εγω ανεβηκα σημερα στη ζυγαρια...ειμαι οσο ξεκίνησα.Τα εχασα ολα..βεβαια η κοιλιά μου ειναι σαν λαπας ακομη..εχω κανει λιγες ραγαδες..

Αχου τι επαθε η μικρουλα.απο τι το κολλας αυτο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες. Κ μπεμπακια. Πως ειστε πως κοιμηθηκατε;

Εμείς τα ίδια. Τα κατάφερα χθες βράδυ κ την κοιμησα στο κρεβάτι της. Ξύπνησε 2 φορες μέσα στη νύχτα. 

Αλεξία μου, τι έπαθε μωρέ η ψυχουλα. Πως το κολλάς αυτο; 

Εμείς 2 μηνων κλείνουμε στις 7 του μήνα, χθες τη ζυγισα είναι 4.5κιλά.. γεννήθηκε 3280, απο το μαιευτηριο βγήκε με 3130. Κ εμένα δεν βάζει εύκολα βάρος.. Είναι κ η γοπ που μας πάει πίσω. Έχω αγχωθεί κ εγώ πολύ με το βάρος της..Την προηγούμενη εβδομάδα έβαλε 130γραμμάρια. Δεν ξερω ρε κορίτσια... με πιανει απογοήτευση. Είμαστε στο στηθος όσο θέλει κ οπότε θέλει. Ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα. Εσένα Αλεξία ποσά κιλά ειναι;

Έχασες πολλά κιλά...μπράβο! Κ εγώ έχω χάσει όλα της εγκυμοσύνης αλλά έχω να χάσω κ αλλά που είχα από πριν μείνω εγκυος. 

Ζαμια μην αγχώνεσαι για τη στοματιτιδα, θα περάσει... Όλα καλα θα πάνε!!! Ραγάδες κ εγώ έβγαλα λίγες μέρες πριν γεννήσω... :( 

Την Καλημέρα μου κ τα φιλιά μου. Περιμένω νέα σας! 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε για το βάρος.. Σημασία έχει να είναι καλά τα μωρά κ ας παίρνουν λίγο. 

Εμένα βέβαια είναι βαρύς έφτασε τα 6 κιλα, την Τρίτη έχουμε το πρώτο εμβολιο. Θα είναι ακριβώς δυόμισι μηνών. Μήνας κ κιλό. Γεννήθηκε 3.550. Εγώ μωρομου σαμιαμιδι, 6 μηνών 6 κιλα το λέει κ η μάνα μου αυτό από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Ο άντρας μου μωρό ήταν σαν το ανθρωπακι της Michelin με τα λάστιχα. E να από που πήρε ο μπεμπης.

Ετοιμάζω σιγά σιγά την βάφτιση του μπεμπη, θα έχει θέμα το αστέρι. 

Όλες καλά?? Φιλιά πολλα


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες τι κανετε?

εμεις μεγαλώνουμε και ομορφαινουμε :), θηλάζει και δινω λιγο συμπληρωμα μονο οταν πχ θελω να βγω για δουλειες η οταν καν καποιο φαγητο και ειμαι μονη μου σπιτι και δεν μπορω να σταματησω στη μεση, το μυστικο για να επανέλθει πιστευω η γαλακτοφορία ειναι ο θηλασμός την νυχτα οσες φορες περισοτερο μπορειτε εμενα κοιμαται διπλα μου και με το που την δω να ψιλο ξυπναει ετσι οπως ειναι με κλειστα ματια της δινω στηθος πινει και κοιμαται αμεσως.την νυχτα ειναι πολυ ησυχη κοιμαται απο τις 10 εως τις 8 το πρωι με τρεις διακοπες για θηλασμο.

Την ημερα εχουμε το προβλημα που δεν μπορω να την αφησω πουθενα γιατι κλαει ουτε καν στο ριλαξ αυτο το παιδι μονο αγκαλιτσα θελει ετσι την μάθαμε και με το που κανει ενα ουα την παιρνω αγκαλια και παμε βολτες τραγουδάκια κλπ! Χθες πηραμε ευχουλα το ειχαμε αμελήσει και πηγαμε και για πρωινο και καφε εξω στον ήλιο.

ειμαστε 56 ημερων,  60 εκατοστά και 5600 γραμ.

 


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάλήσπέρά κάί άπό εμένα! Zamia σόύ έκάνέ στόμάτίτίδά τό μώρό ?  Πάρόλό πόύ θηλαζει??? Έμέίς τήν πάράσκέύή θά κάνόύμέ έμβόλίό όπότέ θά ξέρώ ύψός βάρός κέφάλί... τά μώρά πόύ θηλαζουν έχόύν άλλόύς ρύθμόύς άλλά πρέπέί τό πάίδί νά ακολουθεί τήν κάμπύλή τόύ άύτά τά ξέρόύν όί πάίδίάτρόί... τό μώρό τόύ άδέρφόύ μόύ δέ κόλλήσέ κάτί , μάλλόν έπίάσέ σέ κάπόίά πόρτά τό χεράκι του κάί τό νύχί άπό μέσά άνέπτύξέ στρέπτόκόκκό. Έίνάί κάλύτέρά... όσό γίά τό βάρός τό μέγάλό παιχνίδι έίνάί στίς τρόφές.... έμένά ό μέγάλός μόύ γέννήθήκέ 37κ2 3020 βγήκάμέ 5 ήμέρών 2860 ένά μήνών ήτάν 4600 δύό μήνών 5700 πάρόλό πόύ έίχέ γόπ 7 μήνών ήτάν 9200 και 80 πόντους και τωρα 25 μηνων ειναι 12500 αδύνατος δηλαδη και ψηλος.... στις τροφές ειναι το παιχνιδι βεβαια και τους πρωτους 5 μήνες πρεπει να παιρνει το απαραιτητο βαρος. Τωρα με το δευτερο που εχει βαριας μορφης αλεργια θα εχουμε πιο περιορισμενο διαιτολογιο οταν μπουμε στις τροφες αν τρώει ομως θα παει καλα αν ειναι σαν τον μεγάλο ο θεός να με λυπηθει... εχουμε μεχρι τοτε.. οσο για τον υπνο κοιμαται 1 εως 2 ωρες μετα απο καθε γευμα και οχι παντα σε ολα τα 3 ωρα γιατι τον ταιζω ανα 3 ωρο. Αυτα


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...