Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Αν θες να σου προτείνω ιατρό στείλε μου πμ.

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Εμεις σημερα την καναμε την βόλτα μας. Αν και δεν ειχε ήλιο αλλα δεν μπορω αλλο μεσα. Προσπαθώ να την βγάζω σχεδόν κάθε μέρα. Ζιλιχερ οταν ειχε ερθει η παιδίατρος στο σπιτι πρωτη φορα να την εξετάσει μας ειχε πει οτι τα περισσότερα μωράκια εχουν προτίμηση προς την δεξιά μεριά και να προσέχουμε οταν κοιμάται να της γυρνάμε το κεφαλάκι εναλλάξ και απο τις δυο μεριές. Και εμάς αλληθωρίζει, οχι τοσο συχνά πλέον ομως. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On Saturday, February 11, 2017 at 2:35 ΜΜ, ZiliHer είπε:

Zil  τα ματάκια τους αληθωριζουν φυσιολογικά έως τους 4 μηνες αλλά μωρά μέχρι 6. Εμας δεν αληθωριζει  θέλει να βλέπει τηλεόραση όμως και δεν κανει ο μεγάλος τη θέλει ανοιχτή αποιτην άλλη χαμός.  Το κεφάλακι δεν το κρατάνε πολύ σταθερα μέχρι τους 3 μήνες αυτό εννοείς? Η έχει κάνει " λακουβα " από τη μια μεριά? Εμάς έκανε λακουβα από αριστερά 1 μηνός, τον άλλαζα θέση τον έβαζα πιο πολύ δεξιά και έστρωσε.. αυτό ονομάζεται πλαγιοκεφαλια θεσης , τη μέρα να την έχεις μπρουμητα όσο την ελέγχεις με τα μάτια σου και να τη γυρνας ανά 2 ώρές τη νυχτα θέση

Και θα στρωσει... να σε ρωτήσω εκλαψε ότάν της έκανες ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ? Εμείς θα κάνουμε παρασκευή πριν τον παιδογαστρεντερολογο....

Just now, alexia92 είπε:
On Saturday, February 11, 2017 at 2:35 ΜΜ, ZiliHer είπε:

Zil  τα ματάκια τους αληθωριζουν φυσιολογικά έως τους 4 μηνες αλλά μωρά μέχρι 6. Εμας δεν αληθωριζει  θέλει να βλέπει τηλεόραση όμως και δεν κανει ο μεγάλος τη θέλει ανοιχτή αποιτην άλλη χαμός.  Το κεφάλακι δεν το κρατάνε πολύ σταθερα μέχρι τους 3 μήνες αυτό εννοείς? Η έχει κάνει " λακουβα " από τη μια μεριά? Εμάς έκανε λακουβα από αριστερά 1 μηνός, τον άλλαζα θέση τον έβαζα πιο πολύ δεξιά και έστρωσε.. αυτό ονομάζεται πλαγιοκεφαλια θεσης , τη μέρα να την έχεις μπρουμητα όσο την ελέγχεις με τα μάτια σου και να τη γυρνας ανά 2 ώρές τη νυχτα θέση

Και θα στρωσει... να σε ρωτήσω εκλαψε ότάν της έκανες ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ? Εμείς θα κάνουμε παρασκευή πριν τον παιδογαστρεντερολογο....

Οι υπολοιπες τι κάνετε? Χθες κοιμηθηκαμε όλη νύχτα ξύπνησα 2 φορές για ταισμα και κοιμηθηκε αμέσως...αλλά μάλλον λόγω εμβολίου όλο το απόγευμα ουρλιαζε και εχεζε κιόλας πολύ μάλλον λόγω ροτατεκ  ( εμβολίου της γαστρεντεριτιδας )


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, alexia92 είπε:

Οι υπολοιπες τι κάνετε? Χθες κοιμηθηκαμε όλη νύχτα ξύπνησα 2 φορές για ταισμα και κοιμηθηκε αμέσως...αλλά μάλλον λόγω εμβολίου όλο το απόγευμα ουρλιαζε και εχεζε κιόλας πολύ μάλλον λόγω ροτατεκ  ( εμβολίου της γαστρεντεριτιδας )

Έκλαιγε αρκετά, όχι για το τσίμπημα τόσο όσο για το λαστιχάκι που της έδεσε στο μπράτσο και την πίεσε. Εμείς το ψάξαμε πολύ για το πού θα της κάναμε εξετάσεις γιατί είναι σημαντικό να βρεις κάπου όπου θα βρουν φλέβα αμέσως.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε; Πως είναι τα μπεμπακια; 

Εμείς Καλά, κάναμε το πρώτο μας εμβολιο πριν 3 μερες, κοιμόμαστε 5 με 6 ώρες σερί τα τελευταία βραδια, χαμογελάμε πολύ κ είμαστε όλο χαρά.

Εγώ ήμουν 2 μέρες με πυρετο και φοραγα μάσκα να μην κολλήσω τη μικρη, συν ότι αδιαθετησα κιόλας ήδη δυο φορές μετά τη γεννα κ μαλιστα με αρκετο πονο. Ενώ θηλάζω αποκλειστικά. 

Ζιλιχερ πως είναι η μικρή σου; 

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μανούλες!

Alexia Για το κεφαλάκι εννοώ ότι το έχει πλαγιαστό - δεν εννοώ τη λακκουβίτσα. θα περιμένω να δυναμώσουν οι μυες του αυχένα και βλέπουμε. :)

 

Anastella Η μικρή πάει καλά. Σ ευχαριστώ! Ευτυχώς η καθημερινότητα μαζί της μου δίνει πολλές ελπίδες ότι τελικά μπορεί να μην την επηρεάσει η κατάστασή της, πχ τρώει πολύ (σίγουρα έχουμε ξεπεράσει τα 5,5 κιλά πια), κοιμάται καλά, δεν φαίνεται να ταλαιπωρείται με κάτι... τι να πω... Κι εμάς όταν έκανε το ροτατέκ μόνο τα κακάκια της έγιναν λίγο πορτοκαλί και είχε λίγη γκρίνια για ένα απόγευμα, αλλά ευτυχώς αποφύγαμε πυρετό και μεγάλη ένταση.

Πλάκα-πλάκα πλησιάζει ο καιρός και για το επόμενο εμβόλιο. Στις 23/2 γινόμαστε 3 μηνών. Σαν χθες μου φαίνεται που την φέραμε σπίτι. Οι μέρες και οι εβδομάδες περνούν πολύ γρήγορα!

Αρχές Μαρτίου έχουμε κλείσει τα ιατρικά μας ραντεβού στην Αθήνα. Η αγωνία μας είναι μεγάλη.

Σήμερα είχε μια υπέροχη λιακάδα εδώ και την βγάλαμε για την πρώτη μεγάλη βόλτα (φαγητό και καφές) με τον νονό της. Ήταν ένα αγγελούδι και δεν μας προβλημάτισε καθόλου.Σκεφτόμαστε για βάπτιση αρχές Σεπτεμβρίου γιατί μετά πάει το επόμενο καλοκαίρι.

 

Εσείς πώς περνάτε;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μανουλες!!!!

Τι κανετε;;;;;

Εμεις ειμαστε λιγο μπουκωμενοι....αρρωστησα εγω και λογικά κολλησε ο μπεμπούλης..κάνουμε συνεχεια ορο για να ανοιξει η μυτουλα..

Στις 8-10 Μαρτιου ειναι να κανουμε το δευτερο εμβολιο μας.Το πρώτο μια χαρα μας πηγε!

Ετοιμάζουμε τη βαπτιση μας τελη Μαιου!

Ειμαστε και εμεις ολο γελοια και χαρές!!!συνεχίζουμε τον αποκλειστικό θηλασμό.

αρχιζουμε και κοιμομαστε λιγο καλύτερα τα βραδιά.και την μερα βρηκα σαν λυση να τον κουνάω στο καροτσι,ετσι κοιμαται σπαστα κανένα 3ωρο απο τις 10 μεχρι της 6....

 

Ζιλιχερ χαίρομαι με τα νεα σας!!Μπράβο στο κοριτσι σας!!στην βολτα που την άλλαξες;

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, zamia είπε:

Καλησπέρα μανουλες!!!!

Τι κανετε;;;;;

Εμεις ειμαστε λιγο μπουκωμενοι....αρρωστησα εγω και λογικά κολλησε ο μπεμπούλης..κάνουμε συνεχεια ορο για να ανοιξει η μυτουλα..

Στις 8-10 Μαρτιου ειναι να κανουμε το δευτερο εμβολιο μας.Το πρώτο μια χαρα μας πηγε!

Ετοιμάζουμε τη βαπτιση μας τελη Μαιου!

Ειμαστε και εμεις ολο γελοια και χαρές!!!συνεχίζουμε τον αποκλειστικό θηλασμό.

αρχιζουμε και κοιμομαστε λιγο καλύτερα τα βραδιά.και την μερα βρηκα σαν λυση να τον κουνάω στο καροτσι,ετσι κοιμαται σπαστα κανένα 3ωρο απο τις 10 μεχρι της 6....

 

Ζιλιχερ χαίρομαι με τα νεα σας!!Μπράβο στο κοριτσι σας!!στην βολτα που την άλλαξες;

 

Πήγαμε σε ένα καφέ εδώ που είναι άκαπνο και φιλικό σε παρέες με μωρά/παιδιά. Σκέψου ότι στις τουαλέτες αντί για μουσική παίζουν παραμύθια. Μας φέρανε αλλαξιέρα στο μπάνιο. Είχα βέβαια πάρει από το σπίτι σελτεδάκι μιας χρήσης, παμπεράκι και κρεμούλα. Την έπλυνα στους νιπτήρες. Το νεράκι ήταν δροσερό αλλά δεν ενοχλήθηκε γιατί ήταν πολύ απασχολημένη να περιεργάζεται τον χώρο. ☺☺☺

 

Την Παρασκευή πάμε για το 2ο εμβόλιο. Αύριο γινόμαστε 3 μηνών!

 

Να ρωτήσω... όσες ρυθμίζατε το θυρεοειδή με χάπι στην εγκυμοσύνη, πώς είναι τώρα; έκανα εξετάσεις την περασμένη εβδομάδα και η tsh κατέβηκε στο 0.01 με κατώτατο όριο το 0.2. Θα ξαναπάω στην ενδοκρινολόγο αύριο. Μείωσα και τα χάπια και από 88mg παίρνω 75mg.

 

Καλό βράδυ!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2017 at 10:51 ΜΜ, ZiliHer είπε:

Πήγαμε σε ένα καφέ εδώ που είναι άκαπνο και φιλικό σε παρέες με μωρά/παιδιά. Σκέψου ότι στις τουαλέτες αντί για μουσική παίζουν παραμύθια. Μας φέρανε αλλαξιέρα στο μπάνιο. Είχα βέβαια πάρει από το σπίτι σελτεδάκι μιας χρήσης, παμπεράκι και κρεμούλα. Την έπλυνα στους νιπτήρες. Το νεράκι ήταν δροσερό αλλά δεν ενοχλήθηκε γιατί ήταν πολύ απασχολημένη να περιεργάζεται τον χώρο. ☺☺☺

 

Την Παρασκευή πάμε για το 2ο εμβόλιο. Αύριο γινόμαστε 3 μηνών!

 

Να ρωτήσω... όσες ρυθμίζατε το θυρεοειδή με χάπι στην εγκυμοσύνη, πώς είναι τώρα; έκανα εξετάσεις την περασμένη εβδομάδα και η tsh κατέβηκε στο 0.01 με κατώτατο όριο το 0.2. Θα ξαναπάω στην ενδοκρινολόγο αύριο. Μείωσα και τα χάπια και από 88mg παίρνω 75mg.

 

Καλό βράδυ!

Καλησπερα Ziliher!!

Τι ομορφο καφε;;!!!Πολυ οργανωση!!

Ποσο γρηγορα μεγαλωνουν τα παιδακια μας!!!

Εμεις σε 10 μερες θα κάνουμε υο δεύτερο εμβολιο.

Εκανα και εγω επαναληπτικές και η tsh ηταν 0.01.μου μειωσε το χαπι.επερνα 175 και τωρα 4 μερες τη βδομάδα θα παιρνω 150 και 3 175.

Πως τα πας με τον θηλασμο;αυξησες την παραγωγη σου;

Η μικρη τι κανει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες! Τι κανετε; ζιλιχερ ωραίο καφέ αυτό που ειναι; Δεν μένεις Αθήνα ε;; ψάχνω κ εγω τέτοιο καφε! πολυ ωραία.

Για τον θυροειδη που λες εγώ έχω χασιμοτο αυτοανοση θυροειδιτα. Δεν έπαιρνα χάπι στην εγκυμοσύνη όμως έπαιρνα 50mg και μόλις γέννησα κ για 40μέρες έπαιρνα 25. Τώρα με εξετάσεις που έκανα η tsh είναι στο 0.6 κ το σταμάτησα τελείως το χάπι γιατί ήδη έπαιρνα την πιο χαμηλή δόση. Θα το ξαναδώ σε 2 μήνες όμως.

Εμβολιο Εμείς τέλος Μαρτίου έχουμε το δεύτερο... 

Κατά τα αλλα Καλά είμαστε, πολλές αγκαλιές δεν την χορταίνω! 

Σας φιλώ, ελπίζω να μας γράψουν κ αλλά κορίτσια τα νέα τους μην χανόμαστε όσο γίνεται. 

Καλό Σαββατοκύριακο :)

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2017 at 8:29 ΠΜ, anastella είπε:

Καλημέρα μανούλες! Τι κανετε; ζιλιχερ ωραίο καφέ αυτό που ειναι; Δεν μένεις Αθήνα ε;; ψάχνω κ εγω τέτοιο καφε! πολυ ωραία.

Για τον θυροειδη που λες εγώ έχω χασιμοτο αυτοανοση θυροειδιτα. Δεν έπαιρνα χάπι στην εγκυμοσύνη όμως έπαιρνα 50mg και μόλις γέννησα κ για 40μέρες έπαιρνα 25. Τώρα με εξετάσεις που έκανα η tsh είναι στο 0.6 κ το σταμάτησα τελείως το χάπι γιατί ήδη έπαιρνα την πιο χαμηλή δόση. Θα το ξαναδώ σε 2 μήνες όμως.

Εμβολιο Εμείς τέλος Μαρτίου έχουμε το δεύτερο... 

Κατά τα αλλα Καλά είμαστε, πολλές αγκαλιές δεν την χορταίνω! 

Σας φιλώ, ελπίζω να μας γράψουν κ αλλά κορίτσια τα νέα τους μην χανόμαστε όσο γίνεται. 

Καλό Σαββατοκύριακο :)

 

Στο Ηράκλειο Κρήτης μένω και δυστυχώς πρέπει να είναι από τα ελάχιστα μαγαζιά. Στην Αθήνα έχετε πολλές επιλογές. Δες εδώ:

http://forum.nosmoke.gr/entertainment/list

 

Λοιπόν, εμείς κάναμε την Παρασκευή και το 2ο εμβόλιο. Ήταν από αυτά που πονάει και το φάρμακο και η καημενούλα έκλαψε αρκετά... Επίσης, τελευταία μας έχει βγει λίγο γκρινιάρα, αν νυστάζει. Φτάσαμε αισίως τα 6κιλά και πλέον η παιδίατρος (ναι, αυτή που φαγώθηκε να της δίνω συμπλήρωμα γιατί δεν έπαιρνε βάρος) μου είπε να έχω ένα κοντρόλ στο πόσο τρώει μέσα στη μέρα για να μην παχύνει περισσότερο από αυτό που της αναλογεί! Εννοείται ότι θα δίνω στη μικρή να φάει όποτε θέλει...

Την παραγωγή μου μάλλον την έχω αυξήσει αλλά δυστυχώς το θέμα θηλασμός για μένα μάλλον θα τελειώσει πολύ πιο σύντομα από αυτό που ήθελα... Έχω νοικιάσει νοσοκομειακό θήλαστρο, παίρνω και μαγιά μπύρας εδώ και 20 μέρες περίπου, αλλά επειδή η μικρή έχει μάθει στο μπιμπερό, πλέον θηλάζει μόνο νύχτα 2-3 φορές και 1-2 φορές τη μέρα. Με τις ανπλήσεις δυσκολεύομαι να τηρήσω το πρωτόκολλο. Η σύμβουλος θηλασμού μου είπε ότι απαιτούνται 8 αντλήσεις των 20 λεπτών, που με την προετοιμασία πριν και μετά βγαίνει γύρω στο μισάωρο. Ε, λοιπόν, αυτό το μισάωρο δυσκολα το βρίσκω κατά τη διάρκεια της μέρας, ειδικά όταν είμαι μόνη στο σπίτι με την μπέμπα. Οπότε καταλήγω να κάνω περίπου 3-4 αντλήσεις. Προσανατολίζομαι να αυξήσω τον αριθμό των αντλήσεων και να μειώσω το χρόνο, πχ 10 λεπτά. Θέλω να το παλέψω έστω και με αυτόν τον τρόπο να πίνει 1-2 γεύματα μέσα στη μέρα με μητρικό γάλα.

Το απόγευμα (Κυριακή, ναι- τριήμερο, ναι) θα πάμε σε μια παιδοκαρδιολόγο που ήρθε από την Αθήνα για το σκ. Τι να σας πω; Ο πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνεται- όπου ακούμε ότι είναι καλός γιατρός, πάμε γιατί ο τελευταίος είναι αλήθεια ότι μας είχε τρομοκρατήσει. Επίσης, 9-10/3 ανεβαίνουμε Αθήνα για τα άλλα ραντεβού.

 

Αυτά τα νέα μας!

Σας φιλώ, μανούλες και μπεμπάκια!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζιλιχερ εγώ όταν είχα θέμα με την παραγωγή μου έκανα άντληση ταυτόχρονα με θηλασμό. Από το ένα στήθος η μπέμπα κ απο την άλλη το θηλαστρο. Δεν ξερω βέβαια αν θα σε βοηθήσει αυτό... Επίσης ρόφημα από γλυκάνισο αυξάνει την παραγωγή. Δοκίμασε να πίνεις μια κούπα τη μερα για λιγο να δεις πως θα πάει.

Τι σας ειπε ο γιατρός σημερα;


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια,

Χαίρομαι που ακούω ότι είστε καλά. 

Εγώ είμαι άρρωστουλα το ίδιο και η κορμού,έχω αγχωθει για τον μπεμπη μου μην τον κολλήσουμε. Τον θηλαζω αποκλειστικά και λένε ότι με τον θηλασμό δεν κολλάνε τα μωρά, ότι περνάνε τα αντισώματα στο μωρό μέσω του μητρικόυ γαλατος. Τώρα μύθος η αλήθεια δεν ξέρω μέχρι στιγμής είναι καλά ο μικρός μου.

Την άλλη εβδομάδα θα κάνει το δεύτερο εμβόλιο. 

Παίζει μωρέ το μικρό μου στο γυναστηριο της Fisher prise κ το απολαμβάνει. 

Ζιλιχερ τι ωραία που παίρνει βάρος. Εμένα σίγουρα έχει φτάσει τα 7 κιλά είναι βαρύς και σε πιάνει το χέρι αν τον έχεις ώρα. Εννοείται κορίτσι μου πως θα δίνεις όσο γάλα θέλει το μικρό σου. Γιατί και λίγο γάλα  να της λείπει μπορεί να έχει γκρίνια. 

Δόξα το θεό τα κατάφερα εύκολα με.τον θηλασμό αυτή την φόρα.

Έκλεισα σήμερα ημερομηνία για βάφτιση για 26 Αυγούστου. Γιουπιιι...


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

On Saturday, February 11, 2017 at 2:35 ΜΜ, ZiliHer είπε:

Γεια σας μανουλες τι κάνετε ? Zillher ένα παιδί που τρώει, βάζει βάρος ,τρώει με ορεξη  μη το φοβάσαι. Όλα θα γίνουν και θα ξεπεράστουν... χαιρομαι πάρα πολύ και ας μη σε ξέρω! Ntiakana 7 κιλά 3 μηνών μόνο θηλασμό? Wow τελεια... δε νομίζω να αρρωστησει γιατί θηλαζει ... zamia πως είστε ? Anastella ;;; εμείς περάσαμε ένα 10 μερο με αφαγια έριξε πάρα πολύ την ποσοτητα του όγκου γάλακτος που πινει στο 24 ωρο προφανώς γιατί κοιμάται ολη νυχτα... μονο προχθές ξύπνησε μεταξύ 3με4 ... κάναμε εξέταση για ουρολοιμοξη προχθές βγήκε ασθενως θετική  και σήμερα κάναμε εξέταση ξανά σε άλλο μικροβιολογικο εργαστηριο μιας καθηγήτριας πανεπιστημίου η οποία έπλυνε αυτή το παιδί και τοποθέτησε το σακουλάκι... αν βγει θετική 10 μέρες αντιβιωση και ειδική εξέταση πυελογραφιας Κυστης νεφρων  από παιδοακτινολογο 150 ευρώ αν είναι αρνητική τέλος ελπίζοντας να ξανά φάει καλά. Του αλλαξα τις  θηλες , ελπίζοντας να πάει καλύτερα και πάει όντως λίγο καλύτερα είχα αλλάξει και μπουκαλια και τα έκανα ακόμα χειρότερα τα πράγματα.... αυτά τα νέα μας ... μας ειπε η παιδιατρος να πάμε βόλτες όχι σε συνοστισνενα μέρη όμως... περιμενω να ακούσω νέα σας

 

 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Aλεξια μου, δοκίμασες να αλλάξεις το γάλα? Μήπως δεν του αρέσει?Δεν ξέρω τι έχεις δοκιμάσει λέω μήπως!! Περνάνε κ φάσεις,αν του φτάνει το γάλα κ βρέχει πάνες είναι οκ ο μπεμπης. Μακάρι να πάνε όλα καλά με την εξεταση. 

Ναι αλέξια με αποκλειστικό θηλασμό, δεν τα κατάφερα στην κόρη μου κ τώρα που τα κατάφερα το απολαμβάνω όσο δεν πάει.

Πίνει οπότε θέλει, δεν έχει πρόγραμμα, ομως όταν θέλω να πάω κάπου σε συγκεκριμένη ώρα το ρυθμίσω, δηλ ξέρω από προηγούμενη μερα ότι 8 η ώρα πρέπει να είμαι στο ραντεβού μου, τον ταιζω 7:15  κ ας έχει φάει στις 6 κ ετσι κάνω τις δουλειές μου ήσυχα. Γιατί με το θηλαστρο δεν κάνω τπτ.

Βραδινος Ύπνος πολύ καλά! Κοιμάται κάπου 8 με 9 το βράδυ τον ταιζω κοιμισμενο κάπου 12 με 1 κ μετα ξυπνάει 6μισή ( ρολόι παιδί μου) να φαει κ ξανακοιμαται. Τυχαίνει να θέλει να φαει στις 3 η 4 αναλόγως. ΑΛΛΑ κοιμάμαι.. Μέσα στην ημέρα είναι πολύ αστατος στον ύπνος.

Τετάρτη το δεύτερο εμβόλιο.

Ζιλιχερ περιμένω νέα όταν ανέβεις Αθήνα, σε σκέφτομαι συνεχώς.

Γυρνάω για δουλειά τον Ιανουάριο του 2018. Εσείς ποτέ γυρνανε?

Περιμένω νέα σας!! Φιλιά 


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!καλο μηνα να έχουμε!!μπηκε η Ανοιξη!!!:)

Ετοιμοι και εμεις για το δευτερο εμβολιο μας!!

Θηλαζω αποκλειστικα...σκέφτομαι μεχρι τον Μαιο σίγουρα..μετα θα παω για δουλειά...

Ειμαστε 7κιλα,αφρατουλης θα ελεγα!γελαμε με οποιον μας μιλάει!!

Γύρισαμε χθες απο μπρούμυτα ανάσκελα!Βαζουμε τις μπουνιτσες στο στοματάκι μας..(νομιζω πως ενοχλουν τα ουλα γιατι εχει λιγη γκρινια)

Γενικα κοιμάται 40'μεσα στη μερα..αν ομως τον κρατησω αγκαλιτσα 3ωρα..ε δε γίνεται αυτο συνεχεια..

Κάθεται στο ριλαξ μισαωρα..στο γυμναστήριο μεσα στη μερα κανα 20'...

Αρχιζει και πιανει τα παιχνιδάκια του..βέβαια τα βαζει και αυτα στο στομα!

Αυτο που εχουμε στανταρ ειναι οτι θα κοιμηθει 9 -10..και θα ξύπνησει στις 2..3.. Για φαγητο..μετα η θα ξυπνάει ανα 2ωρο..η στις 6 για φαγητο...

Πολυ αϋπνία ακομη......δε παλεύετε ωρες ωρες....

 

Φιλια σε ολες!!!!

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...