Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Γεια στις μανούλες!!Εμείς Καλά προς το παρόν..είμαστε δυο μηνων και μιας εβδομάδας!!βάρος περιμένουμε με τ εμβόλιο ν μάθουμε στην καθορισμένη εξέταση.. Από υπνο παλεύουμε ν τρώει ανα τετράωρο τη μέρα.. αν πάει βόλτα με το αμάξι μπορεί ν περάσει κ πενταωρο Χωρίς παράπονο:-D.. το βράδυ ανα πενταωρο συνήθως..Κ στο τσακιρ κέφι χτυπάμε κ εφταωρακια.. τρώει καλά γύρω στα 150 μλ.. Από πονακια είμαστε πολύ καλύτερα!!δόξα τω Θεώ!! Κατα τ'άλλα όλα καλά..Υπομονή κάνουμε τις ώρες που έχει γκρίνια Χωρίς λόγο..ευτυχώς δεν έμαθε αγκαλιά.. οπότε με μια πιπίλα  ησυχάζει.. περαστικά στα μωράκια με αλλεργίες και στοματιτιδα..:-( 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φυσικά ο θηλασμός είναι Πιο δύσκολος Στο θέμα πρόγραμμα εννοείται..το μπουκάλι έχει αυτή την ευκολία...μακάρι ν θηλαζαμε πάντως..Δε πειράζει..Όλα για κάποιο λόγο γίνονται..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Melitoula είπε:

Φυσικά ο θηλασμός είναι Πιο δύσκολος Στο θέμα πρόγραμμα εννοείται..το μπουκάλι έχει αυτή την ευκολία...μακάρι ν θηλαζαμε πάντως..Δε πειράζει..Όλα για κάποιο λόγο γίνονται..

Εγώ που της κάνω μικτή διατροφή τηρώ τα ωράρια του θηλασμού. Αν ικανοποιηθεί και κοιμηθεί με το στήθος, δεν της δίνω ξένο (ειδικά αν δεν είναι ώρα γεύματος ξένου).


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες,

Κάνατε το εμβόλιο;;εμεις σε 2 μερες γινόμαστε 2 μηνών!μεσα στη βδομαδα θα παμε να κανουμε το εμβολιο μας!

Ειμαστε σχεδόν 6κιλακια με αποκλειστικο θηλασμο.Το υψος δε το ξερω..αλλα απο οτι βλεπω εχει παρει!

Ακομη μας ταλαιπωρεί η στοματιτιδα..μεχρι χθες ειχαμε τρομερη γκρινια και μαλιστα δε επιανε την θηλη με την πρωτη...μετα απο 5'με πολυ κλαμα...ημουν να σκάσω..σημερα ειμαστε καλυτερα..

Καπου διαβασα για προγραμμα..εμεις δε νομιζω να βάλουμε.....ειναι δυσκολο..τρωει οτι ωρα να'ναι....

Αλεξια ισως να μην ειναι απο τι θηλασμο...πλεον τα μωρα μας βάζουν τα χερακια στο στομα τους....και αν τυχον τα εχει φιλήσει κανενας στα χερακια κατευθείαν παθαίνουν...(εμενα δυστυχώς τον ειχαν φιλήσει)

Μελιτουλα ωραιο πρόγραμμα έχετε!!!τι έγινε με την καρτα απο το ΙΥΠ;;δώσατε τις σταγονιτσες;

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! 

Μην αφήνετε κανεναν να φιλάει το μωρακι σας ειδικα στα χερια γιατι τα εχουν συνεχεια στο στομα φυσικα ουτε στο προσωπο τα μωρα ειναι ανεμβολίαστα ακομα αλλα και να ειναι εμβολιασμενα δεν χρειαζεται να τα φιλάνε ουτε καν οι γονεις μας εμενα ο μπαμπας μου δεν το εχει φιλήσει ουτε η μαμα μου μονο στις πατούσες πανω απο το φορμάκι. Προσέχετε πολυ! Εκτος απο εποχη ιώσεων υπαρχουν τοσες μεταδοτικές ασθένειες τα μωρα τι αντισώματα εχουν ?

επισης κατι παράδοξο μας εκανε ευαισθησία σαν συγκαμα πολυ εντονο κοκκίνισμα γυρω απ οτην ευαίσθητη περιοχη και σταματήσαμε μωρομαντηλα, κρέμες κλπ μονο την πλένουμε με νερακι καθε φορα που την αλλαζω κ το ειδικο αφρόλουτρο και ειναι μια χαρα τωρα! 

Η μπεμπα μας χαμογελάει συνεχεια και εχουμε ξετρελαθει καποιες φοράει στον υπνο της γελάει δυνατα λες και παιζει με τα αγγελάκια! Δεν υπαρχει ωραιότερο συναισθημα ειμαστε πολυ πολυ τυχερές! 

 


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/2/2017 at 9:22 ΜΜ, zamia είπε:

Καλησπέρα μανουλες,

Κάνατε το εμβόλιο;;εμεις σε 2 μερες γινόμαστε 2 μηνών!μεσα στη βδομαδα θα παμε να κανουμε το εμβολιο μας!

Ειμαστε σχεδόν 6κιλακια με αποκλειστικο θηλασμο.Το υψος δε το ξερω..αλλα απο οτι βλεπω εχει παρει!

Ακομη μας ταλαιπωρεί η στοματιτιδα..μεχρι χθες ειχαμε τρομερη γκρινια και μαλιστα δε επιανε την θηλη με την πρωτη...μετα απο 5'με πολυ κλαμα...ημουν να σκάσω..σημερα ειμαστε καλυτερα..

Καπου διαβασα για προγραμμα..εμεις δε νομιζω να βάλουμε.....ειναι δυσκολο..τρωει οτι ωρα να'ναι....

Αλεξια ισως να μην ειναι απο τι θηλασμο...πλεον τα μωρα μας βάζουν τα χερακια στο στομα τους....και αν τυχον τα εχει φιλήσει κανενας στα χερακια κατευθείαν παθαίνουν...(εμενα δυστυχώς τον ειχαν φιλήσει)

Μελιτουλα ωραιο πρόγραμμα έχετε!!!τι έγινε με την καρτα απο το ΙΥΠ;;δώσατε τις σταγονιτσες;

 

Ναι τις στείλαμε κ μας είπε η γιατρός ν πάρουμε τηλ σε μια βδομάδα ν δούμε τα αποτελέσματα για σίγουρα γτ Δεν είναι σίγουρη αν τλκ πηγαίνουν όντως οι κάρτες η χάνονται γτ έτυχε κ σε μια άλλη μαμα ακριβώς μια μέρα μετά από μας..Κ μάλιστα σε εκείνη πέντε μήνες μετά..μάλιστα είναι απαράδεκτο ν στέλνουν τόσο αργά κάρτες γτ αν μια στο εκατομμύριο το παιδάκι έχει κάποιο από τα νοσήματα κ δεν  πάρει θερΑπεία άμεσα στο δίμηνο μέχρι και ο εγκέφαλος μπορεί ν πειραχτεί κ να προκληθεί νοητική υστέρηση.. Θ μ πεις έχει τρανταχτά συμπτώματα Αλλά ποιος σ εγγυάται ότι ο γιατρός ή ο γονιός θ τα αποδώσει εκεί ή σε κάτι άλλο κ τρέχα γύρευε μετά. Οπότε κ στα επόμενα πρώτα ο Θεός μετά τη κλινική θ πέφτει ενα τηλέφωνακι στο παίδων ν σίγουρευομαι.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μας! 

Όντως κορίτσια δεν πρέπει να αφήνουμε να φιλανε τα μωρά, ποτέ δεν ξέρεις από που θα σου έρθει! Sweetberry κ εμένα μου έκανε η μικρή ερεθισμό κ τώρα μόνο με πλύσιμο σε καθε πάνα είτε έχει τσισα είτε κακα. Τα κοριτσάκια νομίζω είναι κ πιο ευαισθητα. Μας χαμογελΆει κ μας και λιώνουμε. ...βγάζει και κάτι Φωνούλες...Που θέλω να την φάω!!!! :)

Ζαμια στο εχω ξαναπεί έχεις μαγικό φίλτρο!  Θα σου φέρω κ τη δικιά μου που παίρνει βάρος με το τσιγκελι! !! 

Πρόγραμμα ούτε εμείς έχουμε στο θηλασμό, θηλαζει όσο θέλει οπότε θέλει. Με την γοπ είμαστε καλύτερα, νομίζω το σιρόπι κάνει πολύ καλη δουλειά...Κ η αποχή που κάνω από τα γαλακτοκομικά. 

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Melitoula είπε:

Ναι τις στείλαμε κ μας είπε η γιατρός ν πάρουμε τηλ σε μια βδομάδα ν δούμε τα αποτελέσματα για σίγουρα γτ Δεν είναι σίγουρη αν τλκ πηγαίνουν όντως οι κάρτες η χάνονται γτ έτυχε κ σε μια άλλη μαμα ακριβώς μια μέρα μετά από μας..Κ μάλιστα σε εκείνη πέντε μήνες μετά..μάλιστα είναι απαράδεκτο ν στέλνουν τόσο αργά κάρτες γτ αν μια στο εκατομμύριο το παιδάκι έχει κάποιο από τα νοσήματα κ δεν  πάρει θερΑπεία άμεσα στο δίμηνο μέχρι και ο εγκέφαλος μπορεί ν πειραχτεί κ να προκληθεί νοητική υστέρηση.. Θ μ πεις έχει τρανταχτά συμπτώματα Αλλά ποιος σ εγγυάται ότι ο γιατρός ή ο γονιός θ τα αποδώσει εκεί ή σε κάτι άλλο κ τρέχα γύρευε μετά. Οπότε κ στα επόμενα πρώτα ο Θεός μετά τη κλινική θ πέφτει ενα τηλέφωνακι στο παίδων ν σίγουρευομαι.. 

Μελιτουλα εμεις πηγαμε στο παιδων και του πηραν τις σταγονες..ρωτησα αυτο ακριβως που ειπες..(σε περιπτωση που χαθει η κάρτα..)την ξαναστελνουν μεχρι να ανταποκριθουν οι γονείς...στην ουσια δεν δεν κατι ανησυχητικο η κάρτα...αλλα πρεπει να την πας..σε περιπτωση που ειναι κατι σοβαρό,με το που πανε οι σταγονες εκει σε περνουν τηλεφωνο..δε στελνουν κάρτα..

Καλα αποτελέσματα να εχουμε και οι δυο!επισης μου ειπαν πως τηλεφωνικα δε δινουν αποτελεσματα....εμεις θα παμε απο εκει να τα πσρουμε γραπτός..

5 hours ago, anastella είπε:

Καλημέρα και απο μας! 

Όντως κορίτσια δεν πρέπει να αφήνουμε να φιλανε τα μωρά, ποτέ δεν ξέρεις από που θα σου έρθει! Sweetberry κ εμένα μου έκανε η μικρή ερεθισμό κ τώρα μόνο με πλύσιμο σε καθε πάνα είτε έχει τσισα είτε κακα. Τα κοριτσάκια νομίζω είναι κ πιο ευαισθητα. Μας χαμογελΆει κ μας και λιώνουμε. ...βγάζει και κάτι Φωνούλες...Που θέλω να την φάω!!!! :)

Ζαμια στο εχω ξαναπεί έχεις μαγικό φίλτρο!  Θα σου φέρω κ τη δικιά μου που παίρνει βάρος με το τσιγκελι! !! 

Πρόγραμμα ούτε εμείς έχουμε στο θηλασμό, θηλαζει όσο θέλει οπότε θέλει. Με την γοπ είμαστε καλύτερα, νομίζω το σιρόπι κάνει πολύ καλη δουλειά...Κ η αποχή που κάνω από τα γαλακτοκομικά. 

 

Χαχαχα αναστελα μου σου εχω πει πως η γοργονα σου κραταει σιλουετα!!!!μην αγχωνεσαι!!!;-) 

Και εμεις με το θηλασμο τρωμε οτι ωρα θελουμε...οσο θέλουμε...Δυσκολο πολυ απο θεμα οτι δε μπορείς να κανεις πολλα...μαλλον..τιποτα.......

Αχ..αυτα τα γελάκια Παναγία μου!!!και εμας μας τρελενει!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μας!!  Κ εμεις ετσι με το θηλασμό. Δεν μπορω να κανω τιποτα. Θελει κ πολυ αγκαλίτσα. Τουλαχιστον βγαίνουμε βολτιτσες με το καρότσι αμεσως μόλις φαει κ την παιρνει κατ ευθείαν ο ύπνος. Αλλιως μεσα στην ημερα δεν πολυκοιμαται. Την νυχτα ξυπνάει μια φορα για θηλασμό κ ξανα υπνο!  Σημερα διαβασα για την PipiK κ στεναχωρεθηκα φριχτά. Δεν μπορω να σταματησω να το σκεφτομαι. Δεν το ηξερα, κ σημερα διαβασα τυχαία το ποστ. Μακαρι ο θεος να της δωσει ενα μωρακι πολύ συντομα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!! Κάναμε έναν ύπνο αλλο πράγμα σήμερα!!!! Από τις 11 ως τις 7.30!!! Ωραία ήταν! 

Κ εγώ είχα διαβάσει το ποστ της τυχαία, οταν βγηκα απο το μαιευτηριο μετα απο κάτι μέρες. Εκλαιγα οταν το διαβασα. Αν μας διαβάζει, η σκέψη μας είναι κοντά σου κορίτσι μου...Δεν έχω λόγια να σου πω. Εχω προσευχηθει πολλες φορες για σας. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, τι κάνετε? Βλέπω κοιμαστε ε?? Τι ευλογια !!!!! Εμείς άύπνόί τον είχε η μαμά μου στο σαλόνι στο port bebe κοιμηθηκε λίγο μετά τις 7 μιση .Το θετικο ειναι αν τόν έχεις αγκαλιά δε κλαίει.. Πιπιλα δε μάθαμε ακόμα λίγο την παίρνει.. Έχουμε εμβόλιο σήμερα και ο μεγαλος και το μωρο. ΚΆΝΩ ΥΠΟΜΟΝΉ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΠΝΙΑ ΆΛΛΟΥΣ 5 6 10 ΜΉΝΕΣ ΘΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΩ ΤΟ ΞΈΡΩ ΤΟ ΚΑΚΟ ΧΟΥΙ ΜΕ ΤΟΝ ΎΠΝΟ ΦΕΎΓΕΙ ΑΡΓΆ ΑΠΌ ΤΟ ΠΑΙΔΊ  ..Να ρωτήσω εσείς με τι εμβόλιο ξεκινήσατε-ξεκινατε?  Είδα το post της κοπέλας προχθές το βράδυ , έπαθα σοκ ο θεός ας απαλυνει τον μεγαλύτερο πόνο σε αυτή τη ζωή και σύντομα να της δώσει ένα γερό παιδάκι. 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τι κάνετε? Βλέπω κοιμαστε ε?? Τι ευλογια !!!!! Εμείς άύπνόί τον είχε η μαμά μου στο σαλόνι στο port bebe κοιμηθηκε λίγο μετά τις 7 μιση .Το θετικο ειναι αν τόν έχεις αγκαλιά δε κλαίει.. Πιπιλα δε μάθαμε ακόμα λίγο την παίρνει.. Έχουμε εμβόλιο σήμερα και ο μεγαλος και το μωρο. ΚΆΝΩ ΥΠΟΜΟΝΉ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΠΝΙΑ ΆΛΛΟΥΣ 5 6 10 ΜΉΝΕΣ ΘΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΩ ΤΟ ΞΈΡΩ ΤΟ ΚΑΚΟ ΧΟΥΙ ΜΕ ΤΟΝ ΎΠΝΟ ΦΕΎΓΕΙ ΑΡΓΆ ΑΠΌ ΤΟ ΠΑΙΔΊ  ..Να ρωτήσω εσείς με τι εμβόλιο ξεκινήσατε-ξεκινατε?  Είδα το post της κοπέλας προχθές το βράδυ , έπαθα σοκ ο θεός ας απαλυνει τον μεγαλύτερο πόνο σε αυτή τη ζωή και σύντομα να της δώσει ένα γερό παιδάκι.                                                          Γυρίσαμε και απο την παιδιατρο , 5760 είμαστε 1130 έβαλε αλλά εντάξει από εδώ και πέρα βάζουν πιο δύσκολα , κεφάλι κομπλέ 75η θέση στη καμπυλη και ύψος 60 εκατοστά 90η θέση. Για τη βραδυνη ανησυχία και τον ύπνο της ημέρας μου είπε ότι πολλά παιδιά το κάνουν εγώ πρέπει να κάνω κάθε βράδυ ίδια ώρα μπάνιο χαμηλά φώτα δεν μιλάμε στο παιδί, δεν το ταρακουναμε όσο πιο ήσυχα όσο πιο ηπια μέχρι να άλλαξε ροτα. Συζητήσαμε τα γνωστά ότι τρώει δύσκολα και λιγο οπότε του κάνω συχνά και μικρα γεύματα  κάποιες φορές  βγάζει γαλα υπομονή και καλό ρεψιμο σε κάθε γεύμα.  Γενικά τα παιδιά με γοπ θέλουν μεγάλη υπομονή αντοχές και κουράγιο.  Τα κακα μας αρχίζουν να καθαρίζουν πιστεύω σε 10 μέρες θα είναι κομπλέ. Κάναμε το εξάπλο και το ροτατεκ για την γαστρεντεριτιδα . Αυτά τα νέα μας !

Έχω λίγο άγχος μη κανει πυρετό από το Εμβόλιο:( και Παρασκευή παιδογαστρεντερολογο 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2017 at 6:20 ΜΜ, Samantha είπε:

Γεια σας κ απο μας!!  Κ εμεις ετσι με το θηλασμό. Δεν μπορω να κανω τιποτα. Θελει κ πολυ αγκαλίτσα. Τουλαχιστον βγαίνουμε βολτιτσες με το καρότσι αμεσως μόλις φαει κ την παιρνει κατ ευθείαν ο ύπνος. Αλλιως μεσα στην ημερα δεν πολυκοιμαται. Την νυχτα ξυπνάει μια φορα για θηλασμό κ ξανα υπνο!  Σημερα διαβασα για την PipiK κ στεναχωρεθηκα φριχτά. Δεν μπορω να σταματησω να το σκεφτομαι. Δεν το ηξερα, κ σημερα διαβασα τυχαία το ποστ. Μακαρι ο θεος να της δωσει ενα μωρακι πολύ συντομα. 

 

On 9/2/2017 at 10:26 ΠΜ, anastella είπε:

Καλημέρα μανούλες!!! Κάναμε έναν ύπνο αλλο πράγμα σήμερα!!!! Από τις 11 ως τις 7.30!!! Ωραία ήταν! 

Κ εγώ είχα διαβάσει το ποστ της τυχαία, οταν βγηκα απο το μαιευτηριο μετα απο κάτι μέρες. Εκλαιγα οταν το διαβασα. Αν μας διαβάζει, η σκέψη μας είναι κοντά σου κορίτσι μου...Δεν έχω λόγια να σου πω. Εχω προσευχηθει πολλες φορες για σας. 

 

Δεν έχω διαβάσει το ποστ της PipiK, αλλά καταλαβαίνω ότι είναι ό,τι χειρότερο θα μπορούσε να συμβεί.Μακάρι όντως σύντομα να έχει ένα μωράκι να της απαλύνει τον πόνο της... Άλλα λόγια δεν υπάρχουν!

 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ZiliHer είπε:

 

 

Δεν έχω διαβάσει το ποστ της PipiK, αλλά καταλαβαίνω ότι είναι ό,τι χειρότερο θα μπορούσε να συμβεί.Μακάρι όντως σύντομα να έχει ένα μωράκι να της απαλύνει τον πόνο της... Άλλα λόγια δεν υπάρχουν!

 

Τι κάνεις zillher πως είστε?


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, alexia92 είπε:

Τι κάνεις zillher πως είστε?

Καλά είμαστε, Αλεξία! :) Εσείς; Η μπέμπα μας μεγαλώνει, τρώει αρκετά (κυρίως φόρμουλα). Σίγουρα έχουμε φτάσει τα 5,5 κιλά. Επίσης, έχει δυναμώσει το κορμάκι της.

Αυτή την εβδομάδα θα οργανώσουμε και το ταξίδι μας στην Αθήνα (εισιτήρια, ραντεβού). Έχει περάσει το πρώτο σοκ και είμαι ψύχραιμη και -τολμώ να πω- αισιόδοξη...

Με τον επαναγαλακτισμό δυσκολεύομαι πολύ. Υποτίθεται πρέπει να κάνω 8 αντλήσεις/24ωρο. Μέχρι τώρα, λόγω ωραρίου μπέμπας, θηλασμών μπέμπας και κούρασης, δεν έχω καταφέρει να κάνω πάνω από 3. Οπωσδήποτε πρέπει να προσπαθήσω κι άλλο. Μου είπαν να πάρω και γαλακταγωγά. Το μεν φυτικό σκεύασμα δεν μπορώ να το πάρω γιατί περιέχει τριγωνέλλα, που μπορεί να απορρυθμίσει το θυρεοειδή (παίρνω χάπι), το δε φαρμακευτικό, η δομπεριδόνη, έχει ως παρενέργεια την πρόκληση αρρυθμιών στην καρδιά και, όσο κι αν λένε ότι περνάει πολύ λίγο στο γάλα, δεν θέλω να το ρισκάρω με το θέμα της μικρής μου. Οπότε παίρνω χάπια μαγιάς μπύρας. Εν ολίγοις, μάλλον αυτοσχεδιάζω και δεν ακολουθώ τις οδηγίες της συμβούλου θηλασμού και Θεός ξέρει τι αποτέλεσμα θα έχω.

ΔΥΟ ερωτήσεις προς εσάς, μανούλες:

1) Το κεφαλάκι της μικρής μου έχει μια κλίση προς τα δεξιά- δεν ξέρω πώς την έχει βολέψει να το γέρνει. Το κάνει ακόμα και όταν κοιμάται, οπότε δεν έχει να κάνει με το βάρος. Λέτε να χρειάζεται να απευθυνθώ σε κάποιο ειδικό ή να περιμένω να δω πώς θα στηρίξει το λαιμό της;

2) Τα ματάκια της ώρες-ώρες αλληθωρίζουν- όχι συνέχεια. Πότε πια σταθεροποιείται η εστίαση στα μπεμπάκια;

 

Ο καιρός σήμερα χάλασε και μας έβρεξε πολύ και πάνω που είχα ξεθαρρέψει με το καρότσι και κάναμε και καμιά βόλτα, κλειστήκαμε μέσα.

Επίσης, σκεφτόμαστε μήπως και κάνουμε τη βάφτιση γύρω στα τέλη του καλοκαιριού. Ίσως του χρόνου να είναι μεγάλη. Εσείς τι έχετε κατά νου;

Σας φιλώ! Καλό σκ.

 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...