Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Η άδεια ξεκινάει από τότε που θα γράφουν στο ΙΚΑ ή μπορούμε να την ξεκινήσουμε και αργότερα για να έχουμε πιο πολύ καιρό με το μωράκι; Λογικά εμένα θα ξεκινάει 14 Απριλίου θα ήθελα όμως να σταματήσω τουλάχιστον τέλος Απριλίου ή αρχές Μαίου.


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

η άδεια ξεκινάει ακριβώς 2 μήνες πριν την ΠΗΤ.Και στο Ικα ζητούν τον υπέρηχο που φαίνεται η ημερομηνία.Πολύ δύσκολο να το παρατείνεις γιατι οι εργοδότες φοβούνται για κυρώσεις και ο γιατρός συνήθως αρνείται να δώσει ψεύτικο πιστοποιητικό.


.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι δεν παει βαση μισθου, ενα ποσο ειναι για ολες!!!!

επισης Βιργινια νομιζω πως παιρνουμε και το ποσο των 2 μηνων μετα ολα μαζι

Maraki τα λεφτα που περνουμε πριν γεννησουμε απο το Ικα, τις 56 μερες δλδ πανε βαση μισθου ! Δεν ειναι το ιδιο για ολες μας !!!

Link to comment
Share on other sites

η άδεια ξεκινάει ακριβώς 2 μήνες πριν την ΠΗΤ.Και στο Ικα ζητούν τον υπέρηχο που φαίνεται η ημερομηνία.Πολύ δύσκολο να το παρατείνεις γιατι οι εργοδότες φοβούνται για κυρώσεις και ο γιατρός συνήθως αρνείται να δώσει ψεύτικο πιστοποιητικό.

ακριβως αυτο ! Ετσι κ αλλιως βγαινει Βαση Πητ, πηγαινεις δικαιολογιτικα κ στις παροχες !

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα μου οι τσαντες απ το πρεμαμαν ειναι πολυ ευρυχωρες κ μεσα εχει θεσεις τακτοποιησης ωστε να μην ειναι σκορπια τα μικρα κυριως πραγματακια !!

Κ επειδη εγραψα λαθος πριν, τσαντες που καταργουνται(ισως λογο εποχης-ισως αντικαθιστουνται με νεα σχεδια) αυτες ειναι που παραγγελνεις κ ερχονται ενα μηνα μετα !

Αυτες που υπαρχουν στα μαγαζια ομως δεν εχεις προβλημα !

Αλλα οταν εψαχνα εγω δεν ειχαν παρα ενα δυο σχεδια στα ραφια τους ισως γιατι περιμεναν νεες παραλαβες !παντως πολυ καλη ειναι αυτη κ ευρυχωρη αλλα κατοπιν παραγγελιας !κ κανει ακομα κ για εκδρομουλα !

κωδικος 28607

κωδικος 29377

http://www.emultimedia.info/mmview/perm/PREMAMAN/

σελιδα 179

Link to comment
Share on other sites

Και πώς τόσες κοπέλες που ξέρω έχουν πάρει σχεδόν όλη την άδεια μετά τη γέννα;; Κρίμα είναι να κάθομαι σπίτι ενώ μπορώ ακόμα να δουλεύω και να μην κρατήσω για λίγο μετά. Δεν βλέπω να παίρνω και το εξάμηνο του ΟΑΕΔ, δε νομίζω να το δεχτεί ο εργοδότης μου, ενώ το να αλλάξω λίγο τις ημερομηνίες μάλλον θα το δεχτεί, το έχουν κάνει και στο παρελθόν σε άλλη μία κοπέλα νομίζω.


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρώτησα την κοπέλα που είχε γεννήσει εδώ πριν κάποια χρόνια και όντως μόνο αν ζητήσεις από το γιατρό σου να σου κάνει αλλαγή στην ημερομηνία μπορείς να μετακινήσεις τις ημέρες. Αλλιώς γίνεται όπως μου το είπατε ozalina και βιργινάκι


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην στενοχωριέσαι Λιζάκι....προτεινέ το στο γιατρό σου και ίσως το κάνει......εγώ το είχα καταφέρει στην πρώτη εγκυμοσύνη μου αλλά τώρα ούτε και θα το προσπθήσω γιατί έχουν σφίξει τα πράγματα.


.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρώτησα την κοπέλα που είχε γεννήσει εδώ πριν κάποια χρόνια και όντως μόνο αν ζητήσεις από το γιατρό σου να σου κάνει αλλαγή στην ημερομηνία μπορείς να μετακινήσεις τις ημέρες. Αλλιώς γίνεται όπως μου το είπατε ozalina και βιργινάκι

ψαξτο παντως κοριτσακι μου για το 6μηνο ! Δεν ηξερα οτι πρεπει να συμφωνει ο εργοδοτης για να το παρεις !

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και το 29633. Μηπως παρω αυτη που ειναι ιδια και με το καροτσι; Αλλα δεν εχει ισοθερμικη θηκη για μπιμπερο.. Οντως ειναι οι πιο ωραιες παντως.

παω να τη δω ! Θυμασαι σελιδα γι ανα πατησω κατευθειαν ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...