Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Kαλημερα γκαστρουλες !

Κικη μου με γεια λοιπον το δωματιακι ομορφα χρωματα ! Βαλε μας κ μια φωτο αν μπορεις !!!

Απο τη δουλεια σταματαμε 56 μερες πριν την ΠΗΤ, δλδ οταν μπαινεις στον 8ο !

Κοριτσια αληθεια ποτε πρεπει να κανουμε τα χαρτια μας ?

νομιζω τα κανουμε τωρα που μπαινουμε στον 7ο κ πληρωνομαστε ενα μηνα μετα, η κανω λαθος ?

Αντυακι υπομονη! περιμενουμε νεακια !

Μαματοπολινα που εισαι να μας πεις τα καλα νεα ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλημερα γκαστρουλες !

Κικη μου με γεια λοιπον το δωματιακι ομορφα χρωματα ! Βαλε μας κ μια φωτο αν μπορεις !!!

Απο τη δουλεια σταματαμε 56 μερες πριν την ΠΗΤ, δλδ οταν μπαινεις στον 8ο !

Κοριτσια αληθεια ποτε πρεπει να κανουμε τα χαρτια μας ?

νομιζω τα κανουμε τωρα που μπαινουμε στον 7ο κ πληρωνομαστε ενα μηνα μετα, η κανω λαθος ?

Αντυακι υπομονη! περιμενουμε νεακια !

Μαματοπολινα που εισαι να μας πεις τα καλα νεα ?

Καλημερα Βιργινακι, καλημερα Ελπιδακι!!!

Καλα ειμαστε..μας εχει πιασει η ανοιξη κ που να βρεθει ορεξη για δουλεια??!!

Λοιπον πηρα κ εκλεισα ραντεβου στο Ικα 4/4 για να μου γραψουν την αδεια μου που ξεκιναει 14/04 για να πληρωθουμε πρεπει να παμε με τα χαρτια απο την ημερα που ξεκιναει η αδεια μας κ μετα κ πληρωνομαστε την ιδια μερα. Και μετα τη γεννα αφου εχουμε κανει εξουσιοδοτηση ατον αντρα μας παει κ εισπρατει το βοηθημα τοκετου κ το επιδομα λοχειας.Αυτα.Ελπιζω να βοηθησα :tongue:

Link to comment
Share on other sites

α δλδ δεν χρειαζεται κατι απο νωριτερα ε ?

καποια κοριτσια μου ειχαν πει οτι ξεκινας νωριτερα τη διαδικασια ! Τι να πω !

Εγω κανονικα σταματαω 22-4 !

Αρα γυρω στις 10 μερες νωριτερα θα πρεπει να κινηθω ?

βεβαια θα στειλω τον αντρα μου να ρωτησει στο γιατρο του Ικα καλου κακου !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μανουλες και μπεμπακια. Τι κανετε; Εμεις καλα ειμαστε, ο μπεμπης μου λιγο ησυχος σημερα αλλα καλα.

Κικη, με γεια το δωματιακι, με το καλο!! Για τον πλακουντα σου εξηγησε η Μαρια. Βιαζεται ο μπομπιρας μου!

Εγω εχω στις 22 του μηνος ραντεβου με γιατρο του ικα. Μετα ποτε πρεπει να παω στο ικα να καταθεσω ολα τα δικαιολογητικα και να παρω το επιδομα; Το παιρνεις ολο μαζι και για τους δυο μηνες η μηνα μηνα; Και μετα τη γεννα παει ο αντρας μου και πως του κανω εγω εξουσιοδοτηση; Συγγνωμη για τις τοσες ερωτησεις αλλα ειμαι εντελως ασχετη με τετοια θεματα..:rolleyes::rolleyes:

Και κατι αλλο, τσαντα αλλαγης θα παρετε; Εχετε βρει καπου ωραιες γιατι εχω ψαξει πολυ και δε μου αρεσει καμια.. Λες και εχω λυσει ολα τα αλλα, τελοσπαντων..:tongue::tongue:


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α, τωρα ειδα πιο πανω, δυο μηνες πριν την πητ. Εμενα ο γιατρος μου μου εχει γραψει πητ 5 ιουνιου ασχετα αν θα γεννησω τρεις βδομαδες πιο νωρις. Παω στο ικα 5 απριλιου; Και τοτε μπορω να σταματησω τη δουλεια;


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια, δεν άρχισε καλά η μέρα μου! Ζυγίστηκα σήμερα και μέσα σε ένα μήνα πήρα 3,5 ολόκληρα κιλά :shock:. Βέβαια, έφαγα το καταπέτασμα με το άγχος που είχα για τις εξετάσεις, αλλά σήμερα που θα πάω στο γιατρό θα τα ακούσω για τα καλά. Αρχίζω αυστηρή διατροφή από σήμερα, κι ελπίζω να περιοριστεί το κακό!!


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λιζακι μην σκας για τα κιλα ! Κ γω αυτες τις μερες πριστηκα πολυ στο προσωπο κοριτσια !! Το προγουλακι παει κ ερχεται ! χαχαχαχαχα!!!! Υπομονη !

Κατερινακι για το μετα δεν ξερω ακομα !το επιδομα το παιρνεις ολο μαζι κ στην ουσια δεν ειναι επιδομα ! Ειναι η κατωτατη πληρωμη που μας δινει το Ικα ! Αν υπολογισεις βγαινει λιγοτερο αρκετα απο μινιατικο ! Τεσπα ! Δε βαριεσαι ! Την υγεια μας να χουμε !

εντωμεταξυ τωρα που γραφω κλωτσαει σαν τρελλη αυτη η ζουζουνα ! χαχαχαχα!!!

τσαντα αλλαξιερα εγω θα παρω κ οπως εχω ξαναπει η πρεμαμαν βγαζει θεικες τσαντες οσον αφορα το χωρο μεσα ! Πολυ πρακτικες αλλα καποια σχεδια πρεπει να τα παραγγειλεις κ ερχονται ενα μην αμετα !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο, τσαντα αλλαγης θα παρετε; Εχετε βρει καπου ωραιες γιατι εχω ψαξει πολυ και δε μου αρεσει καμια.. Λες και εχω λυσει ολα τα αλλα, τελοσπαντων..:tongue::tongue:

Κατερινακι, μια ερωτησουλα στο ικα θα μας λυσεις ολες τις αποριες.

Οσο για την τσαντα αλλαγης εμενα εχει το καροτσι αλλα μπορεις να βρεις και στο τζαμπο, εχει μια μπλε πολυ μεγαλη, την ειδα τις προαλλες, φαινεται πολυ καλη.

Καλημέρα κοριτσάκια, δεν άρχισε καλά η μέρα μου! Ζυγίστηκα σήμερα και μέσα σε ένα μήνα πήρα 3,5 ολόκληρα κιλά :shock:. Βέβαια, έφαγα το καταπέτασμα με το άγχος που είχα για τις εξετάσεις, αλλά σήμερα που θα πάω στο γιατρό θα τα ακούσω για τα καλά. Αρχίζω αυστηρή διατροφή από σήμερα, κι ελπίζω να περιοριστεί το κακό!!

Λιζακι, και εγω 3 κιλα πηρα τον φλεβαρη, μην απελπιζεσαι.. προσεξε λιγακι και ολα θα πανε καλα..

Link to comment
Share on other sites

Α, δεν παει βασει μισθου;

Λιζακι, μην αγχωνεσαι για τα κιλα, θα τα χασουμε ολα μετα.. Εγω εχω παρει 14!! :shock::shock::shock: Βεβαια τελευταιο μηνα πηρα μονο ενα, οποτε ελπιζω να παρω μεχρι 3 ακομα..:rolleyes::rolleyes:


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α, δεν παει βασει μισθου;

Λιζακι, μην αγχωνεσαι για τα κιλα, θα τα χασουμε ολα μετα.. Εγω εχω παρει 14!! :shock::shock::shock: Βεβαια τελευταιο μηνα πηρα μονο ενα, οποτε ελπιζω να παρω μεχρι 3 ακομα..:rolleyes::rolleyes:

οχι δεν παει βαση μισθου, ενα ποσο ειναι για ολες!!!!

επισης Βιργινια νομιζω πως παιρνουμε και το ποσο των 2 μηνων μετα ολα μαζι

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, Μαρακι μου!!!! Τις ειδα στο τζαμπο και δε μου αρεσαν πολυ, θελω να ειναι λιγο πιο τσαντα κανονικη..

δεν την ανοιξα απλα μου φαινοταν μεγαλη..

ειμουν με μια φιλη μου η οποια εχει μια αλλα δεν την χωραει και σκεφτοταν να παρει αυτη.

του πρεμαμαν τις εχω δει και εγω αλλα δεν ξερω γαι τους χωρους τους.

εσυ που θα εχεις και καροτσι απο εκει ωραια θα ειναι να το κανεις σετακι.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκια ελπίζω να μην ξεφύγω πολύ. Κατερινάκι μου τι έτρωγες το μήνα αυτό και πήρες μόνο ένα;; Μπράβο! Κι εγώ ελπίζω να την βγάλω από εδώ και πέρα με ένα κάθε μήνα, μην ξεπεράσω τα 15. Γενικά έχω την τάση να παχαίνω εύκολα και πάντα προσέχω τη διατροφή μου για να διατηρούμαι, τώρα είναι και η εκγυμοσύνη είναι ότι έφαγα και αρκετά παραπάνω, και ιδού το αποτέλεσμα! Και δεν είναι οτι θα μου την πει τόσο ο γιατρός όσο η βοηθός του! Νόμίζεις ότι θα βγάλει το βούρδουλα κάθε φορά που σε ζυγίζει...


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισως παρω απο εκει αλλα πρεπει να περιμενω αλλον εναν μηνα να σου τη φερουν..

Παντως εμενα ο λογιστης εδω στη δουλεια μου ειχε πει οτι παει βασει μισθου, βλακειες μου ειπε;


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...