Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλημερούδια, πρωινές πρωινές.

Τι μου κάνετε;

Μινούλα σε βρίσκω πολύ διαβασμένη, μπράβο. Έχω κάτι μπουκάλια απο το γιο μου, όταν ξεκίνησα δουλειά, αλλά δεν τα ξετρυπώνω ακόμα, μετά τον 1,5 μήνα θα αρχίσω αντλήσεις πρώτα ο θεός βέβαια, να έχω απόθεμα σε περίπτωση που χρειαστεί να λήψω και ελπίζω να θέλει και ο μικρός να πίνει λίγο, αν πάει και παιδικό ότι καλύτερο.

Χθες έπλυνα το κάθισμα αυτοκινήτου, σήμερα θα το τακτοποιήσω και αυτό, και αύριο μάλλον θα σηκώσω και χαλιά.

11.30 έχω ντόκτορ, για να δούμε τι κάνει εκεί μέσα το ζουζούνι, σας είπα κιλά 13, σίγουρα θα πάρω άλλο ένα.

ΚΑλημερα Μπλουμπλου μου!

Η αληθεια ειναι οτι θελω παρα πολυ να θηλασω, το αν τα καταφερω ειναι αλλο θεμα. ΑΠλα διαβαζω τα θεματα απο διπλα και απο καποια αλλα σαιτ, να δουμε στην πραξη πως θα τα παω, στην θεωρια παιρνω 20 χαχαχα!!

Δεν εχω πλυνει ακομη τιποτα. Περιμενω να ερθουν τα επιπλα, πρωτα βεβαια θα βαψουμε το μπεμπε ρουμ, και πριν απο αυτο θα σηκωσουμε τα χαλια και θα καθαρισουμε το σπιτι (γενικη). Και μονο που τα σκεφτομαι ολα αυτα με πιανει ιλιγγος!!!

ΜΕ το καλο να δεις και συ την μικρη σου σημερα, εγω αργω ακομη, σε μια βδομαδα θα παμε παλι. Εκανα εξετασεις, τις μηνιαιες μου, και ολα καλα, αιματοκριτης 38,1 και δεν παιρνω και σιδηρο!!! Ο ντοκτορ μου ειπε να παρω δευτερο χαπακι, αλλα δεν θα το κανω, δεν βρισκω τον λογο.

Μονο το σακχαρο ανεβηκε λιγο, 102 πηγε με ανωτερο το 110. Πρεπει να προσεχω...


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα........που την είδα δλδ που βρέχει λες και είναι Γενάρης.........

αποστειρωτή και να μην πάρετε από τώρα δεν πειράζει.Μπορείτε να αποστειρώσετε τα μπουκάλια με βρασμό στην κατσαρόλα για 20 λεπτά.......ένα δυο μπουκάλια ας τα πάρετε......μπορεί να χρειαστούν ειδικά στην αρχή που όλα είναι τόσο καινούρια....

maria-elpida πρέπει να περπατάμε γιατί βπηθάμε το μωράκι λόγω βαρύτητας να πάρει σωστή θέση αλλά όχι και 5 χλμ με την μια όπως έκανα εγώ.....:rolleyes:

επίσης είναι και κάποιες ακόμα ασκήσεις που βοηθούν όπως να κάνουμε μεγάλα βήματα μέσα στο σπίτι και να σηκώνουμε το πόδι μας κατά την κίνηση όσο το δυνατόν πιο ψηλά.......έτσι δυναμώνουμε τους κάτω κοιλικούς και τους ξυπνάμε για να είναι δυνατοί κατά τον τοκετό.......και οι γωνωστές ασκήσεις kegel που είναι σαν να διακόπτεις τα ούρα σου και δυναμώνουν τους μυς του κόλπου και βοηθούν για να μην έχουμε μετά ακράτεια.;)

αν βρώ τις ασκήσεις κάπου στο ιντερνετ θα σας τις παραθέσω εδώ για να τις δείτε......εμένα με είχαν βοήθήσει όλα αυτά πολύ γιατι στον τοκετό δεν μπορούσα να ξαπλώσω και έκοβα βόλτες μεσα στο μαιευτήριο:P:p

πρεπει να κάνω και καμιά δουλειά τα έχω αφήσει όλα πίσω.......και να βρω και τον τεχνικο γιατι το λαπτοπ μου, ο Θωμάς τον έβγαλε of.......τώρα κάνω υποκλοπή απο τον υπολογιστή του αντρούλη........:cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εύχομαι όλες να μπορέσουμε να θηλάσουμε ;);)΄

Τώρα για το περπάτημα: Ο δικός doc,,, μου απογορεύει να περπατάω,,, το θεωρεί περιττό κ μη χρήσιμο στην ηλικία κύησης που είμαι τώρα,,,:confused::confused:


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εύχομαι όλες να μπορέσουμε να θηλάσουμε ;);)΄

Τώρα για το περπάτημα: Ο δικός doc,,, μου απογορεύει να περπατάω,,, το θεωρεί περιττό κ μη χρήσιμο στην ηλικία κύησης που είμαι τώρα,,,:confused::confused:

Βανιλια καλημερες!!

Η καθε κοπελα θα κανει αυτο που της ειπε ο γιατρος της. Πχ εμενα μπορει να μην κανει να περπατησω για τον χ ψ λογο, αλλα εσυ να επιβαλλεται για να κατεβει το παιδι ή για οτιδηποτε αλλο... Προσωπικα, οποτε περπαταω ποναω πολυ απο κατω, οποτε το αποφευγω, τωρα οταν μπω στον μηνα μου θα τον ρωτησω αν κανει.

Με πηραν και απο το νοσοκομειο για τα μαθηματα ανωδυνου, ξεκιναω αυριο!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη, νιωθω οτι πλησιαζω ακομη περισσοτερο στο τελος, αντε γιατι θελω να δω το μπεμπε μου, να δω τα πατουσακια του, τα χερακια του, να το παρω αγκαλια!!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι ακολουθούμε τις οδηγίες μόνο του doc μας!!!!!!!!!!

Εγώ Μινούλα είτε περπατάω είτε όχι,,, πονάω από κάτω:tongue:

Καλή αρχή στα μαθήματα,, περιμένουμε καθημερινή πληροφόρηση,,,


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πλέον κουκλίτσες όλες θα πονάμε "'από κάτω'' ....τα μωράκια μεγάλωσαν και όταν είμαστε όρθιες μας πιέζουν πολύ......επιπλέον αρχίζουβν να χαλαρώνουν οι σύνδεσμοι και οι αρθρὠσεις μας για την ώρα του τοκετού.......αλλαγές που δεν είναι ορατές αλλά γίνονται.....και πάντα πριν κάνετε ότι δηποτε να ρωτάτε τον γιατρό σας........

μινουλα καλή αρχή με τα μαθήματα......θα τα ευχαριστηθείς πολύ.;)

Link to comment
Share on other sites

Mόλις γυρίσαμε απο γιατρό, η μικρή είναι 2.560, όλα πολύ καλά, κάναμε και ντόπλερ, μου πήρε και υγρά απο κάτω για να δούμε για στρεπτόκοκο, αύριο τα αποτελέσματα, το κεφαλάκι είναι κάτω. Λέμε να φύγουμε Δευτέρα για Πάτρα, όποτε καρδιοτοκογράφημα θα κάνω εκεί.

Μινούλα και εμένα το σίδηρο μου στο 38 , σίδηρο παίρνω όποτε το θυμηθώ το floradix φυτικό. Όλα τέλεια. Μια χαρά θα τα πας με το θηλασμό, τα κατάφερα εγώ που δεν είχα ιδέα μετά τους 2 μήνες, άρχισα να ψάχνω στο ίντερνετ. Σε διάστημα δύο μηνών έχουν γεννήσει 4 γνωστές και φίλες, καμία δεν θηλάζει, τυχαίο, δεν νομίζω, απλά θεωρώ απο τα λεγόμενα τους ότι δεν το προσπαθήσανε.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Mόλις γυρίσαμε απο γιατρό, η μικρή είναι 2.560, όλα πολύ καλά, κάναμε και ντόπλερ, μου πήρε και υγρά απο κάτω για να δούμε για στρεπτόκοκο, αύριο τα αποτελέσματα, το κεφαλάκι είναι κάτω. Λέμε να φύγουμε Δευτέρα για Πάτρα, όποτε καρδιοτοκογράφημα θα κάνω εκεί.

Μινούλα και εμένα το σίδηρο μου στο 38 , σίδηρο παίρνω όποτε το θυμηθώ το floradix φυτικό. Όλα τέλεια. Μια χαρά θα τα πας με το θηλασμό, τα κατάφερα εγώ που δεν είχα ιδέα μετά τους 2 μήνες, άρχισα να ψάχνω στο ίντερνετ. Σε διάστημα δύο μηνών έχουν γεννήσει 4 γνωστές και φίλες, καμία δεν θηλάζει, τυχαίο, δεν νομίζω, απλά θεωρώ απο τα λεγόμενα τους ότι δεν το προσπαθήσανε.

υπέροχη η μικρούλα ε??????????

αντε να περάσει και αυτή η μέρα να δώ και εγώ την μικρή μου......ανυπομονώ.:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσει, λίγο υπομονή.

Ο Θωμάκος σου τι λέει, για το μωρό που έρχεται;

για την ώρα είναι μέσα στην τρελή χαρά.......χαιδεύει την κοιλιά μου,την φιλάει,λεεί καλημέρα και καληνύχτα μπέμπα και όταν τυ αγοράζω κάτι θέλει να παίρνουμε και για την μπέμπα.........:tongue::tongue:

βέβαια έχει πάθει ταραχη πόσο έχει μαγαλώσει η κοιλιά και το στήθος(ειδικά αυτό:shock:) και με ρωτάει αν όταν θα πίνει γάλα η μπέμπα θα μπορεί να πίνει και αυτός........

αν το ζητήσει θα τον αφήσω.......;) μην του μείνει αποθημένο .......

εσένα ο μικρός??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακια μου, εξαφανιστηκα γιατι πηγα για υπνο:cool::cool:

μου ηρθε ετσι ξαφνικα και κοιμηθηκα!

τωρα γυρισε ο αντρουλης και εβαλα να μαγειρεψω και κανω καμια δουλιτσα..

μπλουμπλουδακι τι κανεις? ετοιμαζεσαι για Πατρα ε? αντε μπραβο!!

το καθισμα που επλυνες ειναι του γιου σου? γιατι αν ειναι καινουριο δεν φανταζομαι πως πρεπει να το πλυνουμε..

Οσο για το θηλασμο εσυ με τοσο που θηλασες θα εισαι η γκουρου μας!

καλυτερα απο καθε ενημερωση, αν και εγω δεν ειμαι και πολυ υπερ της πολυ πληροφορησης, καλυτερα να ακουσουμε και το ενστικτο μας..

οζαλινακι μου, ευχαριστω για τις πληροφοριες, εμενα σημερα θα μου πει ο γιατρος αν πρεπει και ποσο να περπαταω.

απλα ηξερα οτι ειναι λιγο νωρις στον 8ο.

θα δουμε..:cool:

βρε κοριτσια εγω δεν ποναω απο κατω... να ανυσηχησω:shock::shock:??

Link to comment
Share on other sites

Mόλις γυρίσαμε απο γιατρό, η μικρή είναι 2.560, όλα πολύ καλά, κάναμε και ντόπλερ, μου πήρε και υγρά απο κάτω για να δούμε για στρεπτόκοκο, αύριο τα αποτελέσματα, το κεφαλάκι είναι κάτω. Λέμε να φύγουμε Δευτέρα για Πάτρα, όποτε καρδιοτοκογράφημα θα κάνω εκεί.

αχ τι καλη η μπεμπουλα σου!!!!!

για τον στρεπτοκοκο προληπτικα εκανες εξεταση?

ηταν καλη? κουνιοταν???

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εγω δεν ποναω απο κατω... να ανυσηχησω:shock::shock:??

xaxaxaxa οχι κουκλίτσα.........κάθε ΄σωμα είναι μοναδικό και ιδιαίτερο και ανταποκρίνεται διαφορετικά σε κάθε γεγονός.........;)

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός μια χαρά μέχρι τώρα, φιλάει και αυτός τη κοιλιά μου, με ρωτάει, σήμερα θα βγει; όχι του λέω σε λίγες μέρες. Την προηγούμενη βδομάδα είμασταν στο μπαλκόνι και η γειτόνισσα απο απέναντι του λέει ''να σου δώσω την Κωνσταντίνα;'' (είναι εγγονί της 6 μηνών), και της απάντησε ''όχι, έχω την δική μου μπέμπα, και έδειχνε την κοιλιά μου. Όσο για το θηλασμό αν μου ζητήσει εννοείται ότι θα του δώσω, δεν το συζητώ, πιστεύω ότι θα είναι χειρότερο να του αρνηθώ, οπότε θα αναρωτιέται γιατί όχι αυτο, παρά να το απομυθοποιήσει όλο αυτό, Αυτά λέγαμε με την παιδιάτρο μου προχθές, τα ίδια έκανε και αυτή με το δεύτερο της παιδί, της ζήτησε ο μεγάλος και του έδωσε καιθ όλο αυτο΄κράτησε για ένα τρίμηνο.

Μαράκι μου το κάθισμα ήταν του μικρού, αλλά είπα να το φρεσκάρω λίγο, τώρα τα καινούργια δεν νομίζω ότι χρειάζεται να κάνετε κάτι, εγώ το είχα αφήσει όπως είναι.

Σίγουρα ο θηλασμός είναι και ένστικτο, και να σου βγαίνει να το κάνεις, εγώ δεν μπορούσα να φανταστώ να του το στερήσω εφόσον έβλεπα ότι το είχε τόσο ανάγκη, όχι τόσο το γάλα, όσο μεγάλο, όσο αυτή η ζεστασιά και η ηρεμία που έβρισκε εκεί. Φίλη μου είπε λίγο πριν γεννήσει, ότι δεν θα θηλάσω γιατί δεν μπορώ να το νιώθω πάνω στο στήθος μου, κάθε γυναίκα το βλέπει διαφορετικά και ο άντρας το ίδιο, μεγάλο πράγμα να σε στηρίζει, όπως και η μητέρα μου το πρώτο καιρό, η οποία βέβαια δεν μας θήλασε.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπλουμπλου μου η μπεμπουλα σου μια χαρα!!!

Γιατι εκανες εξεταση για στρεπτοκοκκο; ΚΑι καπου αλλου το διαβασα, δεν θυμαμαι που. Ο γιατρος μου δεν μου εχει αναφερει τιποτα παντως.

Μαρακι θες να πονας;;; :tongue: Πιστευω εχει να κανει με τον οργανισμο. Πχ, εγω απο την αρχη πονουσα, απλα τωρα ποναω περισσοτερο. Οπως και πονους περιοδου ειχα απο την αρχη, αφου λεω θα γενναω και δεν θα το παρω χαμπαρι!!!!:rolleyes::rolleyes:

Λινακι, τωρα το θυμηθηκα! Χρονια πολλα και για τον μικρο σου, να τον χαιρεσαι! Οσο για τα μαθηματα το περιμενω πως και πως. Θαθελα ναναι και ο μπαμπας μας μαζι, αλλα δουλευει και του ειναι αδυνατο να παρει αδεια απο τη δουλεια του.

Τωρα εβαλα να κανω φακες, σημερα πια λεμε να παμε να παρουμε τα χρωματα για το δωματιο του μπεμπη μας.


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...