Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Μαρία μου τώρα είδα το μήνυμα σου, προληπτικά έγινα, λόγω φυσιολογικού να δούμε ότι όλα είναι καλά εκεί κάτω, για να μην κολλήσει τίποτε το μωρό, όταν βγαίνει.

Η μπουμπού ήταν ήσυχη και εν τω μεταξύ λίγο πυ είδαμε απο το μουτράκι της, μας φάνηκε και εμένα και του άντρα μου, ενώ άλλα έλεγε μέχρι τότε, ότι μοιάζει στον μικρό.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ο μικρός μια χαρά μέχρι τώρα, φιλάει και αυτός τη κοιλιά μου, με ρωτάει, σήμερα θα βγει; όχι του λέω σε λίγες μέρες. Την προηγούμενη βδομάδα είμασταν στο μπαλκόνι και η γειτόνισσα απο απέναντι του λέει ''να σου δώσω την Κωνσταντίνα;'' (είναι εγγονί της 6 μηνών), και της απάντησε ''όχι, έχω την δική μου μπέμπα, και έδειχνε την κοιλιά μου. Όσο για το θηλασμό αν μου ζητήσει εννοείται ότι θα του δώσω, δεν το συζητώ, πιστεύω ότι θα είναι χειρότερο να του αρνηθώ, οπότε θα αναρωτιέται γιατί όχι αυτο, παρά να το απομυθοποιήσει όλο αυτό, Αυτά λέγαμε με την παιδιάτρο μου προχθές, τα ίδια έκανε και αυτή με το δεύτερο της παιδί, της ζήτησε ο μεγάλος και του έδωσε καιθ όλο αυτο΄κράτησε για ένα τρίμηνο.

Μαράκι μου το κάθισμα ήταν του μικρού, αλλά είπα να το φρεσκάρω λίγο, τώρα τα καινούργια δεν νομίζω ότι χρειάζεται να κάνετε κάτι, εγώ το είχα αφήσει όπως είναι.

Σίγουρα ο θηλασμός είναι και ένστικτο, και να σου βγαίνει να το κάνεις, εγώ δεν μπορούσα να φανταστώ να του το στερήσω εφόσον έβλεπα ότι το είχε τόσο ανάγκη, όχι τόσο το γάλα, όσο μεγάλο, όσο αυτή η ζεστασιά και η ηρεμία που έβρισκε εκεί. Φίλη μου είπε λίγο πριν γεννήσει, ότι δεν θα θηλάσω γιατί δεν μπορώ να το νιώθω πάνω στο στήθος μου, κάθε γυναίκα το βλέπει διαφορετικά και ο άντρας το ίδιο, μεγάλο πράγμα να σε στηρίζει, όπως και η μητέρα μου το πρώτο καιρό, η οποία βέβαια δεν μας θήλασε.

Αυτο οντως παιζει μεγαλη σημασια. Εγω απο τωρα λεω στον δικο μου για τα οφελη του θηλασμου, οτι αν του λενε οι αλλοι να σταματησω να τους βαζει στη θεση τους και αν δυσκολευτω να μην με αρχισει τα γνωστα που λενε οι αντρες , σταματα να ηρεμησεις κτλ, γιατι θα δει μια αλλη Μινουλα!!!:rolleyes::rolleyes:

Παντως οτι θελουμε θα σας ρωταμε εσας που θηλασατε, εγω ειμαι σιγουρη οτι θα εχω πολλες αποριες αχχαχαχα


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει υγρό από το κόλπο με μπατονετα, τρεις φορές το έκανε, δηλαδή μου έδωσε τρία μπουκαλάκια με μπατονέτα, τα οποία έδωσα στο μικροβιολογικό. Δεν νιώθεις απολύτως τίποτα. Καλό είναι να γίνει εφόσον πάτε για φυσιολογικό.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ο θηλασμός είναι και ένστικτο, και να σου βγαίνει να το κάνεις, εγώ δεν μπορούσα να φανταστώ να του το στερήσω εφόσον έβλεπα ότι το είχε τόσο ανάγκη, όχι τόσο το γάλα, όσο μεγάλο, όσο αυτή η ζεστασιά και η ηρεμία που έβρισκε εκεί. Φίλη μου είπε λίγο πριν γεννήσει, ότι δεν θα θηλάσω γιατί δεν μπορώ να το νιώθω πάνω στο στήθος μου, κάθε γυναίκα το βλέπει διαφορετικά και ο άντρας το ίδιο, μεγάλο πράγμα να σε στηρίζει, όπως και η μητέρα μου το πρώτο καιρό, η οποία βέβαια δεν μας θήλασε.

αχ τι καλα που το εγραψες και εγω πιστευω πως ειναι βασικα θεμα προσπαθειας και οχι τοσο ενημερωσης..

αν το θελεις πραγματικα, το καταφερνεις!

Μαρακι θες να πονας;;; :tongue: Πιστευω εχει να κανει με τον οργανισμο. Πχ, εγω απο την αρχη πονουσα, απλα τωρα ποναω περισσοτερο. Οπως και πονους περιοδου ειχα απο την αρχη, αφου λεω θα γενναω και δεν θα το παρω χαμπαρι!!!!:rolleyes::rolleyes:

σημερα πια λεμε να παμε να παρουμε τα χρωματα για το δωματιο του μπεμπη μας.

οχι Μινακι μου δεν θελω καθολου να ποναω:tongue::tongue:

αλλα ειδα οτι ολες πονατε και λεω εγω τι κανω εδω??:cool:

Η μπουμπού ήταν ήσυχη και εν τω μεταξύ λίγο πυ είδαμε απο το μουτράκι της, μας φάνηκε και εμένα και του άντρα μου, ενώ άλλα έλεγε μέχρι τότε, ότι μοιάζει στον μικρό.

αχ η καλη μου, θα βγει πολυ ομορφουλα τοτε!!

Link to comment
Share on other sites

Μίνουλα μου ότι θέλεις, εδώ είμαστε, αν δεν σε στηρίξει ο άντρας δύσκολα τα πράγματα, καλά του τα είπες.

Όπως έχω ξαναπεί και στο παρελθόν, στην αρχή είναι λίγο δύσκολο, το μωρό μπορεί να ζητάει συνέχεια, μπορεί και όχι, είναι και στο παιδί. Όταν έκλαιγε το έβαζε στήθος, εκεί ηρεμούσε, και το σημαντικό αυξάνει την παραγωγή, ο μικρός το πρώτο μήνα πήρε 1.500 κιλό. Ενδεικτικό το ότι έτρωγε καλά και δεν μέτραγα με το ρολόι, δεν έχει ωράριο, οπότε θελήσει, όσο θελήσει, και όταν θελήσει το μωρο, κοινώς το είχα ελεύθερο, αυτό θα ακολουθήσω και τώρα. Και σκέφτηκα να του δώσω ξένο, έκλαιγε στήθος, αν δεν ήθελε αποκοιμιόταν, και τον έβγαζε, αλλιώς έτρωγε. Ναι, θα πούμε πολύ στην αρχή, θα σου κάνει το στήθος πιπίλα, υπάρχει κάτι καλύτερο απο το φυσικό, χαζά είναι να πάρουν το πλαστικό, ο δικός μου όσες φορές προσπάθησε μου την έφτυνε στα μούτρα, φορερός τύπος, είχε απόψη απο τότε το παιδί μου. :-P


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μίνουλα μου ότι θέλεις, εδώ είμαστε, αν δεν σε στηρίξει ο άντρας δύσκολα τα πράγματα, καλά του τα είπες.

Όπως έχω ξαναπεί και στο παρελθόν, στην αρχή είναι λίγο δύσκολο, το μωρό μπορεί να ζητάει συνέχεια, μπορεί και όχι, είναι και στο παιδί. Όταν έκλαιγε το έβαζε στήθος, εκεί ηρεμούσε, και το σημαντικό αυξάνει την παραγωγή, ο μικρός το πρώτο μήνα πήρε 1.500 κιλό. Ενδεικτικό το ότι έτρωγε καλά και δεν μέτραγα με το ρολόι, δεν έχει ωράριο, οπότε θελήσει, όσο θελήσει, και όταν θελήσει το μωρο, κοινώς το είχα ελεύθερο, αυτό θα ακολουθήσω και τώρα. Και σκέφτηκα να του δώσω ξένο, έκλαιγε στήθος, αν δεν ήθελε αποκοιμιόταν, και τον έβγαζε, αλλιώς έτρωγε. Ναι, θα πούμε πολύ στην αρχή, θα σου κάνει το στήθος πιπίλα, υπάρχει κάτι καλύτερο απο το φυσικό, χαζά είναι να πάρουν το πλαστικό, ο δικός μου όσες φορές προσπάθησε μου την έφτυνε στα μούτρα, φορερός τύπος, είχε απόψη απο τότε το παιδί μου. :-P

το ίδιο έκανα και εγώ......όποτε ήθελε.?και όσο ήθελε......και μεγάλωσε μια χαρά.......και όταν σταμάτησα να θηλάζω έκλαιγα απο τις τύψεις μου οτι κάνω κακό στο παιδί μου......

και τον πρώτο καιρό που είσαι μέσα στην αυπνία χρειάζεσαι βοήθεια απ τον άντρα σου......

και μπλουμπλου εγώ θα δώσω στον Θωμά το στήθος αν το ζήτήσει και όχι γιατί μου το είπε γιατρός ή το διάβασα κάπου αλλά απο προσωπική εμπειρία.......η αδερφή μου είναι 6 χρόνια μικρότερη μου και η μαμά την θήλαζε και εγώ έκλαιγα που δεν με άφηνε και εμένα να πιώ......ακόμα της το λέω....και εκείνη τώρα πια λέει που να σκεφτώ ότι δεν είναι κακό να σε αφήσω????????;)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ποσες απο εσας εχετε μαξιλαρι θηλασμου?

εμενα μου εδωσαν δωρο οταν πηγαμε στο motherbaby και το χρησιμοποιω στον υπνο.

με εχει καταβολεψει.

Το βαζω αναμεσα στα ποδια, μου στηριζει και την κοιλια, πολυ καλο!

δεν ξερω για τον θηλασμο αλλα τωρα ειναι πολυ βολικο.

το χρησιμοποιοει καμια?

Link to comment
Share on other sites

Κολπική καλλιέργεια έκανα μαζί με την Β' επιπέδου,,

Maraki εγώ έχω μαξιλάρι θηλασμού κ το χρησιμοποιώ όταν είμαι στο κρεβάτι,δηλ τις περισσότερες πλέον ώρες:tongue:,,,, το βάζω λίγο πιο κάτω από την λεκάνη, ανοίγω τα πόδια κ είμαι σαν τον βούδα ξαπλωμένο,,,

Με έχει βολεψει απίστευτα


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια ποσες απο εσας εχετε μαξιλαρι θηλασμου?

εμενα μου εδωσαν δωρο οταν πηγαμε στο motherbaby και το χρησιμοποιω στον υπνο.

με εχει καταβολεψει.

Το βαζω αναμεσα στα ποδια, μου στηριζει και την κοιλια, πολυ καλο!

δεν ξερω για τον θηλασμο αλλα τωρα ειναι πολυ βολικο.

το χρησιμοποιοει καμια?

εγώ χρησημοπιώ ένα απλό μαξιλάρι και με βολεύει τέλεια.......για τον θηλασμό δεν θα το χρειαστώ......:rolleyes:θα θηλάζω ξαπλωμένη πάλι.;)

πάντως λένε ότι είναι βολικό.........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γλυκουλες μου!!!! Ολο μπαινω-διαβαζω τα νεακια σας και οταν παω να ξεκινησω να γραψω,ολο καποια δουλεια βγαινει... βεβαια εδω και 3 μερες ολο δουλειες-δουλειες. Πονους εχω και εγω απο κατω και τις τελευταιες μερες πιο εντονους... Αυριο παμε για ντοπλερ! Θα δουμε το μπεμπεκι μας παλι, το οποιο με εχει τσακισει στη κλωτσομπουνια...αλλα το χαιρομαι!!!! Μαζοχα!!!!!! Δε θυμαμαι να σχολιασω πολλα... Καταρχην, μπλουμπλου σουπερ η κορακλα και γλυκουλης ο γιος σου!!! Οζαλινα, να χαιρεσαι τον Θωμακο σου και περαστικα του. Virgi, το δωματιο Τ Ε Λ Ε Ι Ο !!! Μαρακι και εγω το εχω αυτο το μαξιλαρι και δε με βολεψε, τωρα στο θηλασμο θα δειξει...! Κικη μου, ευχαριστω για την απαντηση σου! Κατερινακι, ολοκληρος αντρας εγινε!!!!! Φιλακιαααααα σε ολες!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου σιφουνακι αγγελικουλα!!!!

εγω ακομα δεν εχω αρχισει τις πολλες δουλειες αρα εχω ακομα δρομο...

εγω το βλεπω το τικερ σου οζαλινακι, κατι θα εχει παθει το σαιτ μαλλον!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...