Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Sugar το πολύ αχνό θετικό κάτι δείχνει! Μην το κοιτάς άλλο και περίμενε αύριο τη χοριακή!

Eleni ναι έτοιμη είμαι, ένα άγχος υπάρχει.

Georgia εγώ σήμερα δε ζαλίστηκα μόνο στου μεσημεριού λίγο..

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τις ευχές!

Αύριο πρωί θα πάω για κάτι εξετάσεις αίματος στο κέντρο, με παρακολουθούσαν για πιθανή υπερδιέγερση. Μετά θα ξαναγυρίσω σπίτι και 1 η ώρα θα πάμε. Θα πάρω και τηλ τον διευθυντή να του πω ότι δεν πάω και καλά ότι κάνω επέμβαση και ότι ο γιατρός θα μου πει να κάτσω κάποιες μέρες. Να δω που θα βρω γιατρό εοππυ να μου γράψει άδειες… Έχω κι αυτό τον καημό!

Εν τω μεταξύ έχω και το εξής κουλό. 7-10 μέρες πριν αδιαθετήσω νιώθω τους πρώτους αχνούς πόνους περιόδου και εννοείται πάντα αδιαθετώ. Ε, χτες βράδυ άρχισα να τους νιώθω. Δεν κατάλαβα αυτό ποτέ τι σημαίνει, θα το πω βέβαια αύριο, λέτε το σώμα μου να προετοιμάζεται για περίοδο και να πάνε όλα στράφι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια ευχαριστω για το  βασιλικο καλωσορισμα.

Εχω διαβασει αυτα που λετε αλλα ειστε πολλες και δεν θυμαμαι ποια κοπελα ειπε τι,θα σας μαθω ομως που θα παει....

Ομως χαιρομαι οταν χαιρεστε και σας νιωθω και σας συμπονω σε καθε σας ανασφαλεια και ανησυχια!

Χρυσα ,η μικρη σου ποσο χρονων ειναι?Για το γιο γιο εννοω μιας και ειμαι δασκαλα σε βρεφονηπιακο σταθμο και ξερω απο αυτα?

Αυχενικο εχω και εγω κοριτσια και εχω σωθει με τον βελονισμο.Ειναι ανωδυνος,σωματικα αλλα ποναει πολυ στη τσεπη!!

Sugar εγω πριν 3 χρονια περιπου ειχα κανει το πρωι τεστ και βγηκε αχνο ενω η β- χοριακη ειχε βγει την ιδια μερα 70.

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΥΡΙΟ!!

Link to comment
Share on other sites

Miss Sunny, μην ανησυχεις. Πέρνουμε του κόσμου τα φάρμακα! Αποκλείεται να έρθει περίοδος! Γι' αυτό και μας τα δίνουν. Όλα καλα θα πάνε. Καλη επιτυχία!!!

Astrogea δεν ηξερα πως έχεις κι εσύ αυχενικο. Με βελονισμο, ε; Για να το εχω στα υπ' οψιν μελλοντικώς.

Sugarάκι περιμένουμε τα τέλεια νεα αύριο!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει αύριο, κοντός ψαλμός.... Γιατί ήταν πολύ αχνο ίσα που φαινόταν! 

Σαννυ καλή επιτυχία αύριο,καλώς να τα δεχτείς!!! 

Astrogea πως πήγε τότε; δεν μας είπες είναι η πρώτη προσπάθεια,; γενικά την πορεία σου ως τώρα να σε γνωρίσουμε !, αν θέλεις φυσικά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και 'γω τις προηγουμενες φορες κολπικα τα επαιρνα, αλλα δεν το προτιμω. Να τα νιωθω στο εσωρουχο και να ειμαι στη δουλεια. Καλυτερα ετσι. Λιγη ζαλαδιτσα για λιγο και ολα καλα.

Χα χα! Αstrogea μην ανησυχεις. Εχω προηγηθει ως υπερσαραβαλο εγω! Ίσα-ίσα που θα σου δώσουν θάρρος τα κορίτσια!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Sugar  παλινδρομησε  στην 8η εβδομαδα.

Εχω κανει 10 ετ οι 3 σε  φυσικο κυκλο οπου ειχα την παλινδρομη και μια με δανεικα ωαρια τον ιουνιο οπου ηταν αποτυχημενη.

Ο καινουριος μου γιατρος  με τον οποιο εκανα υστεροσκοπηση πριν μια εβδομαδα μου ειπε  οτι μετα τον καθαρισμο που μου εκανε απο τις φλεγμονες λαι τις συμφησεις που μου προκαλεσε η αποξυση ολα θα πανε καλα.

Τωρα κανω θεραπεια με σπιραλ ,cyclacur και αντιβιωση.γαι 40 μερες.

Περιμενω και τα αποτελεσματα απο την εξεταση του νικα για να δω αν υπαρχει και καποιο μκκροβιο.

Ταυτοχρονα κανει και ο ανδρας μου θεραπεια με profertil για τρεις μηνες.

Αν δεν βελτιωθει το σπερμα θα  παμε  να  παρουμε με βιοψια.

Ειμαστε 'προβληματικοι' και οι δυο.

Ο γιατρος ειπε οτι ειμαστε δυσκολη περιπτωση αλλα του αρεσουν τα δυσκολα,

Κοριτσια εγω θυμαμαι οτι τις πρωτες μερες ζαλιζομουν με τα utrogestan αλλα  μετα ειμουν οκ.

Μαλιστα οταν ειμουν εγκυος μετα την εμβρυομεταφορα και πριν την χοριακη,λυποθημησα  και νομιζα πως με ξαναεπιασε  ναυτια απο το φαρμακο!

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι κι εγώ ολοψυψα να είναι αυτή η τυχερή σου, όντως έχετε περάσει τα πάντα δίκιο έχει η Γεωργία, ο τα προφερτιλ είναι πολύ καλά κι εμείς μετά από μήνες που τα έπαιρνε ο άντρας μου έμεινα φυσιολογικά να φανταστείς αλλά ήταν εξωμητριο . Πότε περιμένεις τα αποτελέσματα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με τοση θετικη ενεργεια κοριτσια που εχετε μας βλεπω ολες με φουσκωμενη κοιλιτσα το 2018.

Η θεραπεια του ανδρα μου ξεκινησε πριν απο 1 μηνα και ο λεκκας ο ουρολογος μας ειπε για επανεξεταση σπερματος στον 1 μιση μηνα.

Ο γυναικολογος μου του ειπε να κανει αλλη μια φορα την εξεταση για κατακερματισμο του dna που βγηκε οριακο και επισης την εξεταση για κυστικη ινωση η οποια εχει 390 ευρο μονο!

Εμενα μου ειπε ο γυναικολογος οτι σε 40 ημερες  + που θα μου ερθει η περιοδος  θα βγαλουμε το σπιραλ και απο οτι με εχουν ενημερωσει και τα αλλα κοριτσια  απο το φορουμ θα συνεχισω τη θεραπεια για να παχυνει το ενδομητριο,το οποιο το βρηκε πολυ λεπτο λογω μου ειπε της αποξεσης.

Με καθησυχασε οτι αν δεν ειμαστε βεβαιοι για το θετικο αποτελεσμα δεν θα κανουμε την εμβρυομεταφορα,οσο ειναι δυνατον τουλαχιστον,μιας και θα σκασουμε 5000.

Πολυ γρηγορα βγαζουν τις απαντησεις εδω....

Παω για υπνο γιατι αυριο ξυπναω 5:30. Αυριο ανοιγω εγω τον παιδικο στις 7.

Αυριο  θα εχουμε  ευχαρισταααααααα!!!........ νεα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!! Γυρίσαμε από την βάφτιση! Η μικρή βαφτίστηκε Αλκιωνη! 

Ευτυχώς πέρασε ο πονοκέφαλος με 2 μεσουλιτ.. 

Astrogea η μικρή μου είναι 28 μηνών. Αλλά έχει γεννηθεί πρόωρα στις 33 εβδομάδες.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ουτε 2 μιση.Εχεις χρονο μονο που θα σου πεσει μεσα στο χειμωνα.Αν σου λεει μαμα εκανα τσισα ή τσισα για να παει στο γιογιο τοτε ειναι ετοιμη.

Για τα κακα χρειαζεται σιγουρα περισσοτερο χρονο.

Βοηθαει λιγο  η πανα βρακακι και ακομη καλυτερα τα ειδικα βρακακια με αδιαβροχη επενδυση που μοιαζουν σαν τα κανονικα,για να μην σου βρεχει τα χαλια.Θα σου στειλω φωτο.

https://www.aliexpress.com/item/Baby-boy-cotton-leakproof-diapers-boy-infant-toilet-pee-potty-training-diaper-nappy-urine-pants-5pcs/1618755258.html?spm=2114.search0305.4.91.isS5MZ

Θα στα πω αναλυτικα αυριο.εγω θα την εβαζα κατευθειαν τουαλετα με το ειδικο  προστατευτικο!

Σε καμια περιπτωση μην την πιεσεις να την κοψει.

Αν πηγαινει στον παιδικο ειναι πιο ευκολο να κοψει την πανα βλεποντας τα αλλα παιδια να πηγαινουν τουαλετα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , astrogea είπε:

Sugar  παλινδρομησε  στην 8η εβδομαδα.

Εχω κανει 10 ετ οι 3 σε  φυσικο κυκλο οπου ειχα την παλινδρομη και μια με δανεικα ωαρια τον ιουνιο οπου ηταν αποτυχημενη.

Ο καινουριος μου γιατρος  με τον οποιο εκανα υστεροσκοπηση πριν μια εβδομαδα μου ειπε  οτι μετα τον καθαρισμο που μου εκανε απο τις φλεγμονες λαι τις συμφησεις που μου προκαλεσε η αποξυση ολα θα πανε καλα.

Τωρα κανω θεραπεια με σπιραλ ,cyclacur και αντιβιωση.γαι 40 μερες.

Περιμενω και τα αποτελεσματα απο την εξεταση του νικα για να δω αν υπαρχει και καποιο μκκροβιο.

Ταυτοχρονα κανει και ο ανδρας μου θεραπεια με profertil για τρεις μηνες.

Αν δεν βελτιωθει το σπερμα θα  παμε  να  παρουμε με βιοψια.

Ειμαστε 'προβληματικοι' και οι δυο.

Ο γιατρος ειπε οτι ειμαστε δυσκολη περιπτωση αλλα του αρεσουν τα δυσκολα,

Κοριτσια εγω θυμαμαι οτι τις πρωτες μερες ζαλιζομουν με τα utrogestan αλλα  μετα ειμουν οκ.

Μαλιστα οταν ειμουν εγκυος μετα την εμβρυομεταφορα και πριν την χοριακη,λυποθημησα  και νομιζα πως με ξαναεπιασε  ναυτια απο το φαρμακο!

Βρε προβληματικοι και οι δυο σαν και εμας;;; Σε παρακαλω, εχω τα ηνια, δεν θα μου τα παρεις εσυ τωρα!!! Και σαραβαλο παρομοιως!!!!χιχιχιχι!!! Σοβαρα τωρα, ποσο χαλια ειστε; χειροτερα απο 1% νωθρη κινητικοτητα και 100% ανωμαλα ( με τρεις μηνες προφερτιλ) και τρεις κυκλους για να βρουμε 2 σπερματοζωαρια κινουμενα; και απο την αλλη εγω με μονο δυο ωαρια με φουλ διεγερση;

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι είστε η καλύτερη παρέα!!!! Εδώ θα είμαστε!!!! Αύριο θα έχουμε ευχάριστα!!!!!

Αστρογεα μου μη νομίζεις η καθεμία έχει τα θέματα της... Πίστη και ελπίδα και όλα θα γίνουν!!!

Καλό βράδυ από εμένα κορίτσια μου γιατί αύριο έχω πρωινό ξύπνημα...

Φιλάκια!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...