Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Αν θες να σου προτείνω ιατρό στείλε μου πμ.

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημεραααααα....τι κανετε ομορφες;;;Εμεις ειμαστε ολοι κρυωμενοι.ξεκινησε η Σοφια απο το σχολειο κ μετα ακολουθησε ο μικρος κ τωρα εγω.ο αντρας μου μεχρι στιγμης τη γλιτωσε.

Να ευχηθω με τη σειρά μου συγχαρητηρια στο Μαρακι...με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.περιμενουμε με αγωνια κ τη σημερινη χοριακη.εγω παντως στην κορη μου λογω ασταθειας κυκλου δεν ηξερα οτι ημουν εγκυος.8 εβδομαδων λοιπον ειχαν ροζ στο σκουπισμα κ εντονους πονους περιοδου.λεω θα αδιαθετησω . επειδή δεν αδιαθετουσα λεω ας κανω μια χοριακη κ βγηκε 70.000.χαχαχα τρελοοοοο

Σουγκαρινι ευχομαι κ για σενα το καλυτερο.θα περενουμε νεα σου.εγω οσον αφορα συμπτωματα που ελεγες ειχα πολυ πονο στο στηθος στις ρογες.δεν μπορουσα να το ακουμπησω καν.αυτο μονο στην αρχη τπτ αλλο.

Γεωργια κοριτσι μου καλη τυχη....διαβασα τα υπεροχα νεα σου.ευχομαι να σου πανε ολα τελεια κ μεχρι τελος του χρονου να εχουμε γεμισει φουσκωμενες κοιλιτσες εδω μεσα.

Σε ολα τα υπολοιπα κοριτσια που περιμενουν εμβρυομεταφορες,χοριακες εύχομαι τα καλυτερα.

Νατασουλιιιιι τι κανει ο μικρος πριγκιππας; 

Ελενη μου ο πρωτος αποχωρισμος ειναι πολυ δυσκολος κ για το μωρο κ για τη μαμα.εγω θυμαμαι στην κορη μου εφευγα για δουλεια κ εκλαιγα. 

Μαρακι,Δεσποινα πως ειναι τα αντρακια σας;;;

Εμεις σκασαμε το πρωτο μας δοντακι....

Μελενια ,καλιοπη,στρολακι,πινγκου κ ολες τις υπολοιπες σας φιλω....


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angie.31 είπε:

Καλημεραααααα....τι κανετε ομορφες;;;Εμεις ειμαστε ολοι κρυωμενοι.ξεκινησε η Σοφια απο το σχολειο κ μετα ακολουθησε ο μικρος κ τωρα εγω.ο αντρας μου μεχρι στιγμης τη γλιτωσε.

Να ευχηθω με τη σειρά μου συγχαρητηρια στο Μαρακι...με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.περιμενουμε με αγωνια κ τη σημερινη χοριακη.εγω παντως στην κορη μου λογω ασταθειας κυκλου δεν ηξερα οτι ημουν εγκυος.8 εβδομαδων λοιπον ειχαν ροζ στο σκουπισμα κ εντονους πονους περιοδου.λεω θα αδιαθετησω . επειδή δεν αδιαθετουσα λεω ας κανω μια χοριακη κ βγηκε 70.000.χαχαχα τρελοοοοο

Σουγκαρινι ευχομαι κ για σενα το καλυτερο.θα περενουμε νεα σου.εγω οσον αφορα συμπτωματα που ελεγες ειχα πολυ πονο στο στηθος στις ρογες.δεν μπορουσα να το ακουμπησω καν.αυτο μονο στην αρχη τπτ αλλο.

Γεωργια κοριτσι μου καλη τυχη....διαβασα τα υπεροχα νεα σου.ευχομαι να σου πανε ολα τελεια κ μεχρι τελος του χρονου να εχουμε γεμισει φουσκωμενες κοιλιτσες εδω μεσα.

Σε ολα τα υπολοιπα κοριτσια που περιμενουν εμβρυομεταφορες,χοριακες εύχομαι τα καλυτερα.

Νατασουλιιιιι τι κανει ο μικρος πριγκιππας; 

Ελενη μου ο πρωτος αποχωρισμος ειναι πολυ δυσκολος κ για το μωρο κ για τη μαμα.εγω θυμαμαι στην κορη μου εφευγα για δουλεια κ εκλαιγα. 

Μαρακι,Δεσποινα πως ειναι τα αντρακια σας;;;

Εμεις σκασαμε το πρωτο μας δοντακι....

Μελενια ,καλιοπη,στρολακι,πινγκου κ ολες τις υπολοιπες σας φιλω....

Αντζουλι μου περαστικα σας οικογενειακως κοριτσακι μου!!! Πωπω πως την πατησατε!!! Ετσι και εμεις πριν ενα μηνα με λαρυγγιτιδα, ξεκινησε απο τον ανηψιο του αντρα μου, κολλησε η μικρη, μετα εγω, ο αντρασ μου, οι γονεις μου, αστα!! Ντομινο....Αχ αυτος ο αποχωρισμος, δεν το περιμενα γιατι την ειχα ολη μερα μαζι μου και δεν το ενιωθα οταν την αφηνα για λιγο. Τωρα ομως....μου λειπει τοσο πολυ...Το Σοφακι τι κανει; Πως ειναι με τον μικρο; Αχ πρωτο δοντακι, γερο να ειναι!!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Περαστικά Angie, αυτόν τον καιρό ας μην είναι χειμώνας, αλλά έχω ακούσει πολλές αρρώστιες κι εμείς πάθαμε το κάτι μας μη νομίζεις.

Κορίτσια πήγα πρωί-πρωί για αίμα και υπέρηχο. Ο γιατρός που κάνει τους υπέρηχους (είναι πρωινός δεν είναι ο γιατρός μου), είδε ότι έχω υγρό κάτω από τον αφαλό κι έλεγε κάτι νούμερα για τις ωοθήκες και τα έγραφε η κοπέλα. Μετά τη ρώτησα, μπορεί και να μη γίνει η εμβρυομεταφορά; Μου λέει δεν ξέρω να σας πω, θα τα δει ο γιατρός, αν και δε νομίζω να μη γίνει. Σίγουρα είναι ψείρας και δε θα μου την έκανε αν δεν ήταν σίγουρος. Και να μου πει να πάω αύριο να με ξαναδούν; Εν τω μεταξύ έλειψα σήμερα από το σχολείο και μου τη δίνει που δεν ξέρω τι θα κάνω τελικά....

Sugar περιμένουμε!!! Να έχουμε κι ένα καλό νέο σήμερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miss Sunny είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Περαστικά Angie, αυτόν τον καιρό ας μην είναι χειμώνας, αλλά έχω ακούσει πολλές αρρώστιες κι εμείς πάθαμε το κάτι μας μη νομίζεις.

Κορίτσια πήγα πρωί-πρωί για αίμα και υπέρηχο. Ο γιατρός που κάνει τους υπέρηχους (είναι πρωινός δεν είναι ο γιατρός μου), είδε ότι έχω υγρό κάτω από τον αφαλό κι έλεγε κάτι νούμερα για τις ωοθήκες και τα έγραφε η κοπέλα. Μετά τη ρώτησα, μπορεί και να μη γίνει η εμβρυομεταφορά; Μου λέει δεν ξέρω να σας πω, θα τα δει ο γιατρός, αν και δε νομίζω να μη γίνει. Σίγουρα είναι ψείρας και δε θα μου την έκανε αν δεν ήταν σίγουρος. Και να μου πει να πάω αύριο να με ξαναδούν; Εν τω μεταξύ έλειψα σήμερα από το σχολείο και μου τη δίνει που δεν ξέρω τι θα κάνω τελικά....

Sugar περιμένουμε!!! Να έχουμε κι ένα καλό νέο σήμερα!!!

καλημερα Miss, ωχ εχεις υγρο ε!!! Σε υπερδιεγρση καλυτερα να μην γινεται η εμβρομεταφορα γιατι την χειροτερευει. Θα σου πει ο γιατρος σου αλλα να σκεφτεσαι πως οτι γινει θα ειναι για καλο...


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Miss Sunny είπε:

Ναι Ελένη, εννοείται! Δεν θέλω ντε και καλά να γίνει η εμβρυομεταφορά, μόνο αν οι συνθήκες θα είναι ιδανικές. Ας γίνει κάποια άλλη φορά που θα είναι όλα οκ.

Πονας στην κοιλια; Μπορει να ειναι λιγο και να μην επηρεαζει!

Για την υπερδιεγερση θελει αναλατα φαγητα, κοτοπουλο και ασπραδια αυγων!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, τώρα διαβάζω τα συμπτώματα. Λέει για ναυτία, εμετούς, υγρό, ανεβασμένα λευκά κλπ. Εγώ το μόνο που νιώθω αυτές τις μέρες είναι απλά ένα φούσκωμα και το σκ ένιωθα πόνο κάτω χαμηλά, μόνο αν έκανα καμιά απότομη κίνηση. Συγκεκριμένα λέει:

"Το ΣΥΩ εμφανίζεται είτε 3-7 ημέρες μετά την ωοληψία (πρώιμη έναρξη – early onset), είτε σαν αποτέλεσμα επερχόμενης κύησης, ιδίως πολύδυμης, 12-17 ημέρες μετά την ωοληψία (όψιμη έναρξη – pregnancy induced).

Η επερχόμενη κύηση δεν απειλείται από το σύνδρομο. Όμως το ΣΥΩ πυροδοτείται και ενισχύεται από την παρουσία της κυήσεως."

Τώρα ο Θεός και η ψυχή του!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Κοίτα, τώρα διαβάζω τα συμπτώματα. Λέει για ναυτία, εμετούς, υγρό, ανεβασμένα λευκά κλπ. Εγώ το μόνο που νιώθω αυτές τις μέρες είναι απλά ένα φούσκωμα και το σκ ένιωθα πόνο κάτω χαμηλά, μόνο αν έκανα καμιά απότομη κίνηση. Συγκεκριμένα λέει:

"Το ΣΥΩ εμφανίζεται είτε 3-7 ημέρες μετά την ωοληψία (πρώιμη έναρξη – early onset), είτε σαν αποτέλεσμα επερχόμενης κύησης, ιδίως πολύδυμης, 12-17 ημέρες μετά την ωοληψία (όψιμη έναρξη – pregnancy induced).

Η επερχόμενη κύηση δεν απειλείται από το σύνδρομο. Όμως το ΣΥΩ πυροδοτείται και ενισχύεται από την παρουσία της κυήσεως."

Τώρα ο Θεός και η ψυχή του!

Ναι ναι στην εξωσωματικη εμφανιζεται οταν η γυναικα κανει πολλα ωαρια οπως στην προκειμενη περιπτωση. Δεν απειλειται οντως η κυηση αλλα χειροτερευει την υπερδιεγερση. Θεωρω πως αν ηταν πολυ θα ειχες περισσοτερα συμπτωματα και θα το καταλαβαινες εντονα, οποτε δεν πιστευω να σου ακυρωσει... Τι ωρα θα πας στον γιατρο σου;


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα ξυπνησαμε κι εγώ κι ο άντρας μου από τις 6.οχι δεν έχουμε καθόλου άγχος!!! Χαχα είπε να με πάει αυτός για τη χοριακη μήπως αλλάξει το γούρι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελένη σε ευχαριστώ πολύ που μου λες την άποψή σου, είμαι και πρωτάρα.

Το Σάββατο μου είπαν να πάω σήμερα στη 1 για εμβρυομεταφορά. Δεν ξέρω ίσως έχω ακόμα ελάχιστα συμπτώματα και καθώς περνούν οι μέρες χειροτερέψουν; Δεν ξέρω. Αν είναι θα μου πουν...

Link to comment
Share on other sites

Αχ αντε πάλι το ίδιο μήνυμα, δεν ξέρω γιατί ανεβαινουν 2 φορές. Τεσπα.,περαστικα σας οθκογενειακως λοιπόν, τώρα θα ξεκινήσουν οι ιωσουλες από και πέρα! 

Σαννυ ποτέ θα μάθεις; 

Εγώ μόλις γύρισα, μέχρι τις 2 μου είπαν για τα αποτελέσματα. Πως θα περάσουν 4 ώρες!!!!!! Της ειπα για το τέστ ότι δεν ήταν πρωινό και μου λέει ότι δεν παίζει ρόλο, αλλά και ότι ήταν πολύ αχνο κάτι σημαίνει, άρα αν είναι θετικό θα είναι πολύ χαμηλη η τιμή, φοβάμαι να σηκώσω το τηλέφωνο όταν με πάρουν! 

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα πάμε στη 1 εκτός αν με πάρουν πιο πριν και μου πουν δε θα γίνει. Διαβάζω σε ένα άλλο φόρουμ για κοπέλες που έπαθαν ήπια μορφή και ότι έκαναν εμβρυομεταφορά απλά πρόσεχαν με ειδική διατροφή, κάποιες άλλες επιδεινώθηκαν αλλά τους πέρασε και ήταν ήδη έγγυες.

Να το σηκώσεις και θα δεις ότι τα νέα θα είναι υπέροχα!!! Αγωνίες σήμερα πολλές!

Link to comment
Share on other sites

Τοσο καιρο διατριβη εχουμε κανει!!! χιχιχι!!! Ευχομαι Να μην χρειαστει να τα μαθεις ποτε και να μεινεις πρωταρα!!! :)

Μην αγχωνεσαι, θα εκτιμησει την κατασταση ο γιατρος και θα αποφασισει το καλυτερο. Αυτο ειναι το σημαντικο. Να μην ταλαιπωρηθεις. Πολλες φορες ειναι καλυτερη η μεταφορα σε αλλο κυκλο που εχουν ηρεμησει λιγο τα πραγματα απο τις ορμονες. Καποιοι γιατροι το κανουν και χωρις λογο για καλυτερα. Εγω εκανα σε αλλο κυκλο μεταφορα( υπηρχε λοος βεβαια) και το θεωρω γουρι. Αφου σκεφτομουν σε επομενη προσπαθεια να το ζητησω απο μονη μου :P ! Anyway, κοντος ψαλμος, θα μαθουμε το μεσημερι! Μεχρι τοτε μην ψαχνεις στο ιντερνετ και αγχωνεσαι και κατσε και ξεκουρασου... καμια αρνητικη σκεψη δεν χωραει στη σημερινη ημερα....

 

πρίν από 5 λεπτά , Sugar86 είπε:

Αχ αντε πάλι το ίδιο μήνυμα, δεν ξέρω γιατί ανεβαινουν 2 φορές. Τεσπα.,περαστικα σας οθκογενειακως λοιπόν, τώρα θα ξεκινήσουν οι ιωσουλες από και πέρα! 

Σαννυ ποτέ θα μάθεις; 

Εγώ μόλις γύρισα, μέχρι τις 2 μου είπαν για τα αποτελέσματα. Πως θα περάσουν 4 ώρες!!!!!! Της ειπα για το τέστ ότι δεν ήταν πρωινό και μου λέει ότι δεν παίζει ρόλο, αλλά και ότι ήταν πολύ αχνο κάτι σημαίνει, άρα αν είναι θετικό θα είναι πολύ χαμηλη η τιμή, φοβάμαι να σηκώσω το τηλέφωνο όταν με πάρουν! 

Βρε εχει σχεση με τα πρωινα και παραεχει, ειναι μεγαλυτερη συγκεντρωση της ορμονης στα ουρα, γι αυτο και προτεινουν τα πρωινα... τελεια θα ειναι η τιμη... Θα το σηκωσεις και θα χοροπηδας απο τη χαρα σου! ειχες και γουρι τον αντρα σου!!! εγω στην πρωτη χοριακη ημουν στη δουλεια, και χοροπηδουσαμε ολοι μαζι... 117, δεν θα ξεχασω ποτε αυτο το νουμερο... Μετα φωναξα τον αντρα μου που δουλευει στον απο κατω οροφο και χοροπηδαγε και εκεινος! Εμεις θα σου κανουμε παρεα και θα περασουν οι ωρες!!!! γιουπιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αχ Ελένη μου βλέπω και τις πατουσίτσες σου και λαχταράω πιο πολύ!

Κοίτα δε γίνεται να μην ψάξω, απλά διαβάζω τι έκαναν άλλες κοπέλες, να περάσει και η ώρα. Ας μου την κάνουν και σε άλλο κύκλο, όπως λέει και μια φίλη μου, ό,τι είναι για καλό, χιχι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...