Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Astrogea δεν εισαι σαράβαλο μην το ξαναπεις! Εμπιστεύσου τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά! Μια κοπέλα που ξέρω είχε πολλά θέματα, κανείς δεν την αναλάμβανε και στο γιατρό που είμαι έμεινε με την πρώτη. Δουλεύεις σε παιδικό; Κι εγώ σε σχολείο.

Profertil η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε πάρει ποτέ, μόνο κάτι άλλα μας είχε δώσει ο ουρολόγος για τον κατακερματισμό, ακριβά κι αυτά, αλλά ρε κορίτσια μόλις τα πήρε μετά από ένα μήνα έπεσε ο αριθμός κατά 90%. Μπορεί να ταν και σύμπτωση... Και τώρα μια από τα ίδια. Κομμένα όλα! Ας περάσει η εξωσωματική και θα ψάξουμε και την τόσο ραγδαία πτώση.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, astrogea είπε:

Κοριτσια ευχαριστω για το  βασιλικο καλωσορισμα.

Εχω διαβασει αυτα που λετε αλλα ειστε πολλες και δεν θυμαμαι ποια κοπελα ειπε τι,θα σας μαθω ομως που θα παει....

Ομως χαιρομαι οταν χαιρεστε και σας νιωθω και σας συμπονω σε καθε σας ανασφαλεια και ανησυχια!

Χρυσα ,η μικρη σου ποσο χρονων ειναι?Για το γιο γιο εννοω μιας και ειμαι δασκαλα σε βρεφονηπιακο σταθμο και ξερω απο αυτα?

Αυχενικο εχω και εγω κοριτσια και εχω σωθει με τον βελονισμο.Ειναι ανωδυνος,σωματικα αλλα ποναει πολυ στη τσεπη!!

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΥΡΙΟ!!

astrogea σε βοηθησε ο βελονισμος; εγω εχω κανει για κρισεις πανικου, με βοηθουσε εκεινη την ωρα αλλα δεν μου εδωσε λυση τοτε. Γενικα στο σοι μου εκαναν πολλοι βελονισμο, αλλοι για αυχενικο, αλλοι για πονοκεφαλους και ειχαν βρει λυση αλλα λειπει στο εξωτερικο ο βελονιστης και πηγα αλλου που δεν ηξερα. ο αντρας μου εχει θεματα με ηλικρανιες πολυ ασχημες, σε καθημερινη σχεδον βαση απο αγχος και σκεφτομαστε και αυτη τη λυση. Ο δικος σου βελονιστης ειναι καλος; Ακριβο σπορ οντως!!!! θυμαμαι 70 ευρω το 20 λεπτο!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

70 ευρω.θεοδωρατου στην γλυφαδα.εχω πολυ καιρο να παω αν και μου ειπαν οτι βοηθαει και στην εξωσωματικη.

Το ταμειο ειναι μειων.......

Την πρωτη μου κριση πανικου την επαθα στο χειρουργειο γλαυκωματος που εκανα τον φεβρουαριο,

Ακους georgia?

Ο γιατρος μου ειπε οτι τωρα θα παθαινω συνεχεια γιατι ο εγκεφαλος το θυμαται και ειχε δικιο!

Στην αρχη κρατουσε 15 λεπτα τωρα πολυ λιγοτερο.Θελει δουλεια με τον εαυτο σου.πνευματικη εννοω.

Εleni θα τα πουμε σε 3 μηνες ποιος  ειναι πιο σαραβαλο...αμ πως!!!

Miss sunny ολα θα πανε καλα θα δεις,εχει πλλυ θετικη ενεργεια εδω.

Αφου μου περασε ο υπνος με την κουβεντα...χαχαχα..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , astrogea είπε:

70 ευρω.θεοδωρατου στην γλυφαδα.εχω πολυ καιρο να παω αν και μου ειπαν οτι βοηθαει και στην εξωσωματικη.

Το ταμειο ειναι μειων.......

Την πρωτη μου κριση πανικου την επαθα στο χειρουργειο γλαυκωματος που εκανα τον φεβρουαριο,

Ακους georgia?

Ο γιατρος μου ειπε οτι τωρα θα παθαινω συνεχεια γιατι ο εγκεφαλος το θυμαται και ειχε δικιο!

Στην αρχη κρατουσε 15 λεπτα τωρα πολυ λιγοτερο.Θελει δουλεια με τον εαυτο σου.πνευματικη εννοω.

 

ΑΑαααα σ αυτην πηγα!!!! Καλη ηταν αλλα δεν μου περασαν! Ηταν οι πρωτες που ειχα παθει βεβαια και ημουν χαλια. Εσενα σε βοηθησε ε!;;;

 εγω εφτασα να ειμαι πολυ χαλια, δεν μπορουσα να βγω απο το σπιτι απο τα συμπτωματα, ουτε να μεινω μονη μου μου, ενα χαλι αστα! σταματησαν τελειως οταν εμεινα εγκυος και τωρα εχω κατι ψιλοσυμπτωματα, μεμονωμενα ομως, οχι κρισεις. Δεν θα περασει ποτε τελειως δηλαδη εε;;; πφφφφ!!!! Και ειχα μια ελπιδα!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενη έχεις κανει ψυχαναλυση; Εμένα με βοηθησε και θα προσπαθησω συμφωνα με τα οικονομικα μου να ξαναπαω. Ειδικα τωρα με το θεμα των δανεικων!...

Pingu, Αλκιώνη, ε; Πρωτοτυπο!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Ελενη έχεις κανει ψυχαναλυση; Εμένα με βοηθησε και θα προσπαθησω συμφωνα με τα οικονομικα μου να ξαναπαω. Ειδικα τωρα με το θεμα των δανεικων!...

Pingu, Αλκιώνη, ε; Πρωτοτυπο!

Εχω κανει τα παντα!!!Οι  συνεδριες με την ψυχολογο καλα πηγαν αλλα καπου κολλησα μετα! Με εβαζε και εκανα tasks  που δεν μπορουσα να κανω σιγα σιγα, σταδιακη εκθεση στις φοβιες που ειχα τοτε( τυπου παω μεχρι το περιπτερο και τετοια). ενα χρονο εκανα, μετα σταματησα γιατι εμεινα εγκυος και δεν μπορουσα να τρεχεω εκει αφου μου κοπηκαν και μαχαιρι ολα μετα. Το πιο δραστικο ηταν τα φαρμακα πιο πριν, ηθελα να την αποφυγω την αγωγη αλλα ημουν τοσο χαλια που ουτε απο το κρεβατι δεν μπορουσα να σηκωθω πο τα συμπτωματα, οχι να παω στην δουλεια! Οποτε αναγκαστικα πηγα στον νευρολογο. Εκανα αγωγη 5-6 μηνες και ημουν τελεια αλλα δεν αποτελει λυση γιατι απλα σου καπακωνει τα συμπτωματα, δεν σου βρισκει την ριζα του προβληματος και μετα οταν τα κοβεις, καποια στιγμη σου ξανα ερχεται...! Τωρα κανω τα παντα, το σκεφτομαι λιγο πριν αλλα το κανω και εχω καποια μεμονωμενα συμπτωματα τυπου ιλιγγος καποιες φορες ή δυσποια και καταλαβαινω οτι ειναι απο αγχος. το διαχειριζομαι προς το παρον καλα!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Γεωργία όντως πρωτότυπο όνομα. Ουτε εγω το έχω ξανά ακούσει. Οι μπομπονιερες ήταν πετρούλες και είχαν ζωγραφισμένο πάνω το πουλί η Αλκιωνη. 

Κρίσεις πανικού διάβασα.. Εμένα με έχει πιάσει δυο φορές στο αεροπλάνο και μια στο μετρό.. Ένιωθα ότι δεν μπορούσα να αναπνεύσω και ταχυπαλμια.. Ευτυχως κράτησε δυο λεπτά περίπου. Δεν με έχει ξανά πιάσει ευτυχώς. Ίσως επειδή ταξιδεύουμε με την μικρή πλέον και έχω το μυαλό μου σε εκείνη.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παθαινω και εγω αν και η πρωτη ηταν πολυ διαφορετικη!εγινα σαν παραπληγικη.Το επαθα και στη θαλασσα το καλοκαιρι.Δεν θελω να παρω φαρμακα προσπαθω να το δουλεψω μονη μου.Ισως πραγματι να βοηθαει το να ξεχαατεις με κατι αλλο εκεινη την ατιγμη που παει να σου συμβει.Αλλα δεν ειναι καθολου ευκολο

Ελενη να σου ζησει το παιδακι σου.θα σας μαθω σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

Ελενη νομιζω 6 μηνες θεραπεια ηταν λιγη. Όμως βλέπω έχεις θέληση και θα το λύσεις οπωσδηποτε το θεμα. Εγώ δεν έχω κρίσεις πανικού. Έχω περάσει όμως καταθλιψη. Έκανα ενα χρόνο θεραπεια, αλλα σταματησα για την εξωσωματικη τοτε. Σίγουρα είμαι καλυτερα, αλλιως δεν θα προχωρουσα και σε αποκτηση παιδιου. Αλλα ο ασθενης απ' οσο γνωριζω, πρεπει να κανει 3 κυκλους αγωγης για να πει πως θεραπευτηκε. Δεν ξερω βεβαια για τις κρισεις πανικου αν απαιτειται το ιδιο διαστημα.

Αχ, κοριτσια οπως παντα ειναι πολυ ωραια η παρεα σας, αλλα πρεπει να σας αφησω γιατι αυριο θα σερνομαι!

Καληνυχτα και ονειρα γλυκα!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Astrogea ίσως είναι μια λύση.. Εγώ πραγματικά από τότε που έμεινα εγκυος δεν το ξανά έπαθα. Ίσως είναι και τυχαίο.. Θα δείξει.. 

Βέβαια τώρα έχω άλλα. Τους πονοκεφάλους που ξεκινάνε απ τον αυχενα. Έχω φτάσει σε σημείο να κάνω εμετό από τον πόνο. Ο γιατρος μου είπε ότι είναι απ το αγχος. Έχω έναν ευθειασμο στον αυχενα αλλά μου είπε ότι αποκλείεται να μου προκαλεί τόσο πόνο που να καταλήγει σε εμετό.. Το έχω παρατηρήσει και εγώ όταν έχω άγχος ή εκνευρίζομαι αμέσως με πιάνει.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα ξυπνησαμε κι εγώ κι ο άντρας μου από τις 6.οχι δεν έχουμε καθόλου άγχος!!! Χαχα είπε να με πάει αυτός για τη χοριακη μήπως αλλάξει το γούρι! Αντε να δούμε! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημεριτσες και καλη εβδομαδα!!!!!! ΚΑλη επιτυχια στα κοριτσια μας, ολα τελεια να ειναι σημερα για ολες, χοριακες, εμβρυομεταφορες!!!

Εγω πριν λιγο αφησα την μικρη στα πεθερικα μου και τον αντρα μου στο μετρο για τη δουλεια και τωρα με περιμενουν ντουλαπες.... γκρρρρρρρρ!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Sugar86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, σήμερα ξυπνησαμε κι εγώ κι ο άντρας μου από τις 6.οχι δεν έχουμε καθόλου άγχος!!! Χαχα είπε να με πάει αυτός για τη χοριακη μήπως αλλάξει το γούρι! Αντε να δούμε! 

Καλημέρααααα καλή επιτυχίαααα είπαμε στις 12 αποτέλεσμα!!!!

Μαράκι κ εσυ παρακαλώω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...