Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

1 hour ago, DIMITRAS είπε:

sunny ηΑγ Ειρήνη είναι καθημερινά ως τις 6μμ πήγαινε θα ηρεμήσεις δίνει δύναμη πολύ!! Πάρε την ζώνη το τάμα κ το μήλο κ φυσικά λαδάκι βάζω κάθε φορά στην κοιλίτσα κ γλυτώνω τα χειρότερα..

Ελενίτσα μου μακάρι να βγείς αληθινή κ αν εχω κάτι να λύνεται κ αν βρεθεί πάλι σπέρμα να είναι τυχερό κ αν πάμε με ξένο να πετύχουμε κατευθείαν!!

Οσο για το φαγητό την 2η φορά είχα μπει στο ψυγείο κ ετρωγα ότι υπηρχε 80 ευρώ τη βδομάδα θέλαμε για τα καλούδια μου..την 3η φορά που πάλι το ένιωσα ότι πέτυχα κ ας μην....εχασα 2 με 3 κιλά μόνο φρούτα κ ψητά ήθελα κ όλα αναλατα λόγω κορτιζόνης...

Τσιριμπομ κοινώς εχω γίνει 

Πινγκού κάτσε μη πάμε μαζι ...χαχαχα

Όχι κορίτσι μου.. Στο ευχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι πολύ πιο σύντομα από εμένα. Εγώ τουλάχιστον έχω ενα παιδάκι. 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελενη μου 33 ειμαι.

Παλι διαρροια αμαν, μαλλον φταιει το ροφημα ασπραδιων. Κοιμηθηκα παντως ονειρο.

DIMITRAS σ' ευχαριστω για τις πληροφοριες για τη μονή! Ξερεις αν ισχυει κ τα σκ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γαλιάντρες μου! Τι κανετε; Δροσιστήκαμε χθες με τη βροχουλα, ε;

Sugar! Θα αγριέψω! Για κάτσε στ' αυγά σου σε παρακαλώ! (Κυριολεκτικά όμως στ' αυγά σου! Αχαχαχαχα!)

Ακου θέλει και ντουλάπες! (Μου πάει το "άγριο"; Αχαχαχαχαχαχα!)

Δεν βλέπεις το Μαράκι, τη Miss Sunny τι ωραία που κάθονται;

(Μαράκι μας τρομάζεις. Τι γίνεται;)

Astrogea ωραία η πανα στη φωτο :)

Φιλιά σε όλες!

 

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, astrogea said:

Miss sunny εγω περισυ δουλευα σε εναν παιδικο πολυ κοντα στο μοναστηρι!

Ωραια περιοχη η Λυκοβρυση! Ειχες παει στο μοναστηρι; Τωρα δουλευεις σε αλλο παιδικο ε;

Georgia ξαπλα κ αγιος ο Θεος! Διαβαζω ενα βιβλιο antistress γιατι εχω αγχωθει. Αν κ γενικα ειμαι χαρουμενος ανθρωπος κ οχι κακομουτσουνη, παντα σκεφτομαι τα απαισιοδοξα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταλαβα.... Έτσι είμαι κι εγω... Ο αντρας μου ευτυχώς είναι πιο αισιόδοξος απο μενα. Για παραδειγμα εγω νιωθω μια μελαγχολια οταν ερχονται τα γενεθλια μου. Σκεφτομαι "μεγαλωσα, γερναω, τι ωραια που ηταν παλιοτερα τα χρονια που ημουν πιο νεα...."κλπ και πέφτω.

Ο άντρας μου στα γενεθλια του ειναι χαρουμενος. Σκεφτεται "περασε αλλος ενας χρονος και παλι τα καταφεραμε, και ειμαι υγιης και ειμαστε και οι δυο πιο υγιεις"  κλπ  κλπ.

Προσπαθω να κανω θετικες σκεψεις, αλλα δεν τα καταφερνω παντα.

Καλα κανεις και το διαβαζεις. Αποσυμπιέσου και χαλαρωσε οσο μπορεις.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Georgia1972 είπε:

 

 

πρίν από 49 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα γαλιάντρες μου! Τι κανετε; Δροσιστήκαμε χθες με τη βροχουλα, ε;

Sugar! Θα αγριέψω! Για κάτσε στ' αυγά σου σε παρακαλώ! (Κυριολεκτικά όμως στ' αυγά σου! Αχαχαχαχα!)

Ακου θέλει και ντουλάπες! (Μου πάει το "άγριο"; Αχαχαχαχαχαχα!)

Δεν βλέπεις το Μαράκι, τη Miss Sunny τι ωραία που κάθονται;

(Μαράκι μας τρομάζεις. Τι γίνεται;)

Astrogea ωραία η πανα στη φωτο :)

Φιλιά σε όλες!

 

6 ώρες πρίν, Eleni1986 είπε:

 

Οκκκκ, ότι πείτε!! Τα άφησα όλα θα τα κάνω σιγά σιγά με τη μαμά μου όταν τους το πούμε. Είσαι Γεωργία μου είσαι!! 

Πολύ μ αρέσει η λογική του άντρα σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Sugarακι. Εσυ θα δινεις διαταγες και η μαμα θα εκτελει. :)

Ναι, κι εμενα μ' αρεσει. Αν ειχα παρει καποιον σαν κι εμενα θα ειχαμε φουνταρει την αλλη μερα!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, Georgia κι εμενα ειναι πολυ θετικος,ευτυχως και πιο δραστηριος κ του αρεσει να βρισκει λυσεις για ολα. Εγω ειμαι πιο μοιρολατρισα. Οκ, στα γενεθλια μου, νιωθω οτι μεγαλωνω, αλλα σκεφτομαι οτι μεσα στη χρονια που περασε, δε μου συνεβη κατι κακο, ειτε στην υγεια μου ή σε καποιον αλλον. Τωρα φετος η στα γενεθλια μου θαμαι τρισευτυχισμενη η θα κλαιω με μαυρο δακρυ...

Link to comment
Share on other sites

Miss sunny δουλευα 12 χρονια στους σταθμους του δημου αθηναιων σαν συμβασιουχος,2 χρονια με εσπα στον παραπανω δημο και απο τον σεπτεμβριο ειμαι μονιμη στο δημο αθηναιων.

Ειμουν επυτυχουσα σε μια προκηρυξη του 2008 και μας πηραν τωρα!

Επιτελους δεν θα εχω το αγχος οτι του χρονου μπορει να μην εχω δουλεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συζητουσα με καποιες αλλες κοπελες απο το parents με θεμα την βιαιη προσαρμογη στον παιδικο και εφυγα απο την συζητηση για να μην τσακωθω!

Δεν μπορω να τους πεισω οτι τα παιδια περνουν πολυ καλα στους παιδικους και οτι οι περισσοτερες δασκαλες κανουν πραγματικα πολυ σωστα τη δουλεια τους!

Εγω προσωπικα οταν πηγαινω στο σχολειο τα ξεχναω ολα και περνω τρομερη ενεργεια απο τα παιδια.Οταν μπαινω το πρωι στην ταξη τρεχουν ολα πανω μου.

2 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα γαλιάντρες μου! Τι κανετε; Δροσιστήκαμε χθες με τη βροχουλα, ε;

Sugar! Θα αγριέψω! Για κάτσε στ' αυγά σου σε παρακαλώ! (Κυριολεκτικά όμως στ' αυγά σου! Αχαχαχαχα!)

Ακου θέλει και ντουλάπες! (Μου πάει το "άγριο"; Αχαχαχαχαχαχα!)

Δεν βλέπεις το Μαράκι, τη Miss Sunny τι ωραία που κάθονται;

(Μαράκι μας τρομάζεις. Τι γίνεται;)

Astrogea ωραία η πανα στη φωτο :)

Φιλιά σε όλες!

 

Georgia τετοιες πανες πολλαπλης χρησης σκεφτομαι να φοραω στο παιδι μου γιατι εχω διαβασει πολλα αρνητικα για τις γνωστες πανες.

Εχω ραψει και δικες μου στη ραπτομηχανη!

Λεγονται cloth diapers

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , astrogea είπε:

Συζητουσα με καποιες αλλες κοπελες απο το parents με θεμα την βιαιη προσαρμογη στον παιδικο και εφυγα απο την συζητηση για να μην τσακωθω!

Δεν μπορω να τους πεισω οτι τα παιδια περνουν πολυ καλα στους παιδικους και οτι οι περισσοτερες δασκαλες κανουν πραγματικα πολυ σωστα τη δουλεια τους!

Εγω προσωπικα οταν πηγαινω στο σχολειο τα ξεχναω ολα και περνω τρομερη ενεργεια απο τα παιδια.Οταν μπαινω το πρωι στην ταξη τρεχουν ολα πανω μου.

Georgia τετοιες πανες πολλαπλης χρησης σκεφτομαι να φοραω στο παιδι μου γιατι εχω διαβασει πολλα αρνητικα για τις γνωστες πανες.

Εχω ραψει και δικες μου στη ραπτομηχανη!

Λεγονται cloth diapers

χα χα που το βρηκες το θεμα του παιδικου σταθμου? εμενα η αδερφη μου ειναι νηπιαγωγος οντως τα μικρα περνανε παρα πολυ καλα οι γονεις τις περισοτερες φορες δεν τα προετοιμαζουν σωστα κ τα παιδια αντιδρουν!!!

αυτες τις πανες να σου πω δυο φιλες μου λεγαν ενω ηταν εγκυες οτι θα τις χρησιμοποιουν αλλα μετα την γεννα αλλαξαν τα πραγματα ειναι πιο δυσκολο αποτι στην θεωρια χα χα !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Pingu είπε:

Τι ωραία μέρα σήμερα!!!!!! Όλο χαρμόσυνα ακούω!!! Μόνο χαρμόσυνα από δω και πέρα!!!! Η εβδομάδα ξεκίνησε ΤΈΛΕΙΑ!!!!! 

miss sunny μην ανησυχείς για τίποτα!!!!! 

Λιζακι καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης!!!! Πότε έχεις πητ? 

Σ' ευχαριστω pingu μου. 13/12 εχω ανυπομονω!

22 ώρες πρίν, Eleni1986 είπε:

Λιζακι με το καλο να ερθει το μωρακι σου το ζουμπουρλουδικο! Καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης!!!

Σ' ευχαριστω Ελενακι μου! Που θα παει θα περασει ο καιρος!!

22 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καιρός ήταν να δούμε ανανεωμένη την τυχερολιστούλα μας, ετσι;

Miss Sunny καλα αποτελέσματα!!! Θα πάρεις το πιο ωραίο δώρο στα γενέθλιά σου!

Lizaki κορίτσαρος η μπέμπα! Μπράβο σας! Καλο υπόλοιπο! :)

Ευχαριστω Γεωργια μου! Δυο μερουλες μεινανε για να ξεκινησει και το δικο σου ταξιδι!!!

22 ώρες πρίν, NatasaP είπε:

Πωπωπω τι κορίτσι είναι αυτό;;;; 1200???? Απίστευτο!!!!

Τρέχω τρέχω....τι να κάνω....θα το δείς σε λίγο καιρό!!!!! :) 

Δοντάκι έβγαλε το αγόρι της Άντζι το δικό μου ακόμα είναι φαφούτικο :):):) 

Τι να κανει το παιδι αφου παιρνει αρκετα κιλα και η μαμα.Αυτη παιρνει γραμμαρια.

Χα! Χα! Φιλακια στο φαφουτακο μας!

  • Μου αρέσει 2

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...