Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου γλυκά!!!!!! Τι όμορφα νέα!!!!!! Ζαχαρινι μου συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!! Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!!!

Τι όμορφα να ξεκινά έτσι η εβδομάδα μας!!!!

Μις μου καλή ξεκούραση!!! Να έχεις πίστη ελπίδα και καλή διάθεση!!!!!!

Μαράκι και εσύ πας πολύ καλά!!!! Μπράβο σου!!!

Τι κάνει το φαφουτακι μας Νατασου?????

Αντζη μου περαστικά σας!!! 

Πινγκου μου μου φαίνεται ότι με τόσες χαρές που έρχονται από την παρέα μας η μπουμπού σου θα μάθει να τα κάνει και να τα λέει σε χρόνο dete!!!!

Ελένη μου σε βλέπω πολύ διαβασμενη!!!!

Εγώ αύριο έχω γιατρό και ελπίζω να μου τα πει καλά και να πάω και εγώ ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο!!!!! Σας καληνυχτιζω κουκλάκια μου!!!! Πάντα ευχάριστα να έχουμε!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσακια...αχ σας ευχαριστω πολυ.αντε να γινουμε γρηγορα καλα γιατι δεβ την παλευω αλλο.σημερα ειμαι χαλια κ εγω.Η Σοφια ξυπνησε το πρωι με ενα βαρύ βηχα κ της ξεκινησα εισπνοες.κ ο μικρος μου εχει ακομα μπουκωμα κ βηχα.

Σουγκαρινι συγχαρητηριααααααααααααααααα......Χαρηκα παρα πολυ κοριτσακι μου.μια τελειομηνη εγκυμοσυνη εύχομαι να εχεις.κοιτα να το απολαυσεις γιατι τωρα μολις ξεκινα το μαγευτικό ταξιδι των 9 μηνων. 

Μαρακι μου μην πεφτεις.ολα καλα θα πανε.αφου ανεβαινει η χοριακουλα σου.κ εμενα με το τσιγκέλι ανεβαινε κ τελικα ολα πηγαν τελεια.εμενα 14η μερα μετα την ωορηξια ηταν μονο 81 η χοριακη μου...

Μις σανυ ξεκουραση τωρα κ θα περιμενουμε με αγωνια 2 εβδομαδες μετα τα αποτελεσματα σου...

Καλιοπακι αντε να παιρνεις κ εσυ σειρα.αντε να δουμε μεχρι τελος του χρονου ποσες φουσκωμενες κοιλιτσες θα έχουμε; ;;

Καλο βραδυ. ....

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπες,

μολις τελειωσα με τις παραδοσεις( η μικρη στη γιαγια, ο αντρας μου στη δουλεια) και γυρισα σπιτι, να συνεχισω τις  ντουλαπες που τελειωμο δεν εχουν!!! Πηρε φωτια το φορουμ χτες! Παντα να ειναι για καλο, αχ!!!

Καλλιοπακι αντε περιμενουμε τα νεα σου σημερα!!!

  • Μου αρέσει 2

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχθές ξεράθηκα στο ύπνο,

Σας Ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες, εύχομαι να είναι μια όμορφη χρόνια για όλες μας... 

Α δε σας είπα, πήρα εχθές τη γιατρό μου και μου έκλεισε ραντεβού για 9/10 και μετά συνειδητοποίησα ότι 10/10 πέρσι ήταν η μέρα του εξωμητριου το χειρουργείο, μετά από ένα χρόνο εύχομαι να ακούσω κάτι καλό! 

Καλλιόπη όλα καλά να πάνε με το γιατρό! 

Μαρακι δε μας διαβάζεις; τι έγινε; μίλησες με το γιατρό; 

Νατάσα φιλιά στο μπουτακι του,

Αντζι ακόμα εσείς άρρωστοι; 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!!!

Sugaraki θα νιωθεις υπεροχα σημερα,πολυ χαιρομαι!

Χτες βραδυ εκανα μια ενεση innohep και μετα απο λιγο ζαλιστηκα,ιδρωσα αποτομα κ δυσκολα ανεπνεα. Αυτο για 3 λεπτα περιπου. Τα ξημερωματα τρελαθηκα στη διαρροια. Εχει κανει καμια σας τετοια ενεση;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!

Sugaraki θα νιωθεις υπεροχα σημερα,πολυ χαιρομαι!

Χτες βραδυ εκανα μια ενεση innohep και μετα απο λιγο ζαλιστηκα,ιδρωσα αποτομα κ δυσκολα ανεπνεα. Αυτο για 3 λεπτα περιπου. Τα ξημερωματα τρελαθηκα στη διαρροια. Εχει κανει καμια σας τετοια ενεση;

εγω εκανα καθε μερα για 11 μηνες ολη την εγκυμοσυνη και μετα 2 μηνες λογω θρομβοφιλιας. Δεν εχει παρενεργειες τετοιες. Ανεφερε το στον γιατρο σου αλλα δεν νομιζω να ειναι απο την ενεση. Αυτο σαν κριση πανικου μου μοιαζει, μηπως σου βγηκε το αγχος ή η υπερενταση της μερας;


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eleni1986 said:

εγω εκανα καθε μερα για 11 μηνες ολη την εγκυμοσυνη και μετα 2 μηνες λογω θρομβοφιλιας. Δεν εχει παρενεργειες τετοιες. Ανεφερε το στον γιατρο σου αλλα δεν νομιζω να ειναι απο την ενεση. Αυτο σαν κριση πανικου μου μοιαζει, μηπως σου βγηκε το αγχος ή η υπερενταση της μερας;

Ναι, θα παρω τηλ να το αναφερω. Εγω δεωΝ εχω θρομβοφιλια, αν θυμαμαι μου ειπε η μαια ειναι για να μη συσπαται η μητρα, δε θυμαμαι. Θα μαθω αργοτερα κ θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Sugar86 είπε:

Καλημέρα, εχθές ξεράθηκα στο ύπνο,

Σας Ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες, εύχομαι να είναι μια όμορφη χρόνια για όλες μας... 

Α δε σας είπα, πήρα εχθές τη γιατρό μου και μου έκλεισε ραντεβού για 9/10 και μετά συνειδητοποίησα ότι 10/10 πέρσι ήταν η μέρα του εξωμητριου το χειρουργείο, μετά από ένα χρόνο εύχομαι να ακούσω κάτι καλό! 

Καλλιόπη όλα καλά να πάνε με το γιατρό! 

Μαρακι δε μας διαβάζεις; τι έγινε; μίλησες με το γιατρό; 

Νατάσα φιλιά στο μπουτακι του,

Αντζι ακόμα εσείς άρρωστοι; 

 

Σουγκαρακι μουυυυυ εχεις να ριξεις κατι υπνους τωρα!!!! Στο υπογραφω!!! Απολαυσε το γιατι μετα τον 5-6 μηνα αρχιζουν οι συνεχεις επισκεψεις στην τουαλετα τα βραδια και τα ξυπνηματα. Απο τοτε εχω να κοιμηθω σερι ολο το βραδυ, Να κλεισω τ ματια και να τα ανοιξω και να ειναι πρωι..πφφφ!!!

9/10 τα πιο ομορφα νεα θα εχεις!!!!

Just now, Miss Sunny είπε:

Ναι, θα παρω τηλ να το αναφερω. Εγω δεωΝ εχω θρομβοφιλια, αν θυμαμαι μου ειπε η μαια ειναι για να μη συσπαται η μητρα, δε θυμαμαι. Θα μαθω αργοτερα κ θα σας πω.

Ναι, μαλλον για να αιματωνεται καλυτερα. Πες το μηπως σχετιζεται με την υπερδιεγερση, αυτο που δεν μπορουσες να παρεις ανασα. ΑΝ και θεωρω πως ηταν απο την υπερενταση της ημερας.


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Sugar86 είπε:

Καλημέρα, εχθές ξεράθηκα στο ύπνο,

Σας Ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες, εύχομαι να είναι μια όμορφη χρόνια για όλες μας... 

Α δε σας είπα, πήρα εχθές τη γιατρό μου και μου έκλεισε ραντεβού για 9/10 και μετά συνειδητοποίησα ότι 10/10 πέρσι ήταν η μέρα του εξωμητριου το χειρουργείο, μετά από ένα χρόνο εύχομαι να ακούσω κάτι καλό! 

Καλλιόπη όλα καλά να πάνε με το γιατρό! 

Μαρακι δε μας διαβάζεις; τι έγινε; μίλησες με το γιατρό; 

Νατάσα φιλιά στο μπουτακι του,

Αντζι ακόμα εσείς άρρωστοι; 

 

Αχ άσε κοριτσακι μου ακομα.πιο πολυ ταλαιπωρειται ο μικρουλης μου που του ετυχε κρυωμα μαζι με δοντια.κ ακομα εχει μπουκωμα κ πνίγεται.

Εσυ πως νιωθεις μικρουλα μου;;;

Αχ καποια πραγματα μενουν χαραγμενα στη μνημη μας κ δεν λεν να φυγουν.κ εγω σκεφτομουν οτι γεννησα ενα χρονο μετα την αποβολη που ειχα.

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι Ελενη πηρα μολις, ειναι οντως για να αιματωνεται η μητρα. Μου ειπε να μην τις κανω βραδυ. Οσο για τις διαρροιες καλυτερα να φαω σουπιτσα και οχι πιτσα που εφαγα χτες,χαχα. Τι να κανω, τα μοριδια πιτσα ηθελαν! Ελεν ξαναϋποκλινομαι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angie.31 είπε:

Αχ άσε κοριτσακι μου ακομα.πιο πολυ ταλαιπωρειται ο μικρουλης μου που του ετυχε κρυωμα μαζι με δοντια.κ ακομα εχει μπουκωμα κ πνίγεται.

Εσυ πως νιωθεις μικρουλα μου;;;

Αχ καποια πραγματα μενουν χαραγμενα στη μνημη μας κ δεν λεν να φυγουν.κ εγω σκεφτομουν οτι γεννησα ενα χρονο μετα την αποβολη που ειχα.

πωπω βρε κοριτσι μου, τι παθατε!!! ορο φουλ τον μικρο να ανακουφιζεται!!!! αστα και εγω που κρυωσα δεν μπορουσα να βαλω τιποτα λογω θηλασμου και υπεφερα. Σου εκανε και πυρετο;

Εγω θυμαμαι μερικες μερες πριν την χοριακη τσιγαριζα για να φτιαξω μακαρονια με κιμα και μου βρωμουσε ο κιμας. νομιζα οτι ηταν χαλασμενος και επηρεαστηκε και ο αντρας μου και τον πεταξαμε τελικα οπως τον εφτιαξα. Και τελικα ηταν επειδη ημουν εγκυος και σε ολη την εγκυμοσυνη δεν μπορουσα ουτε να το μυρισω το κρεας. ειδικα το κοτοπουλο 9 μηνες εκανα να φαω. Στο μαιευτηριο το τσακισα.

πρίν από 4 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Ναι Ελενη πηρα μολις, ειναι οντως για να αιματωνεται η μητρα. Μου ειπε να μην τις κανω βραδυ. Οσο για τις διαρροιες καλυτερα να φαω σουπιτσα και οχι πιτσα που εφαγα χτες,χαχα. Τι να κανω, τα μοριδια πιτσα ηθελαν! Ελεν ξαναϋποκλινομαι...

χαχαχα!!!! Αφου πιτσα ηθελαν τα πουλακια σου!!!! Θελει πρωτεινη , Κοτοπουλο και ασπραδια(καθε μερα αν μπορεις) οπως σου ειπα και  λιγο αλατι στο φαγητο, περιορισε το οσο μπορεις λιγες μερουλες!

πρίν από 11 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Ναι Ελενη πηρα μολις, ειναι οντως για να αιματωνεται η μητρα. Μου ειπε να μην τις κανω βραδυ. Οσο για τις διαρροιες καλυτερα να φαω σουπιτσα και οχι πιτσα που εφαγα χτες,χαχα. Τι να κανω, τα μοριδια πιτσα ηθελαν! Ελεν ξαναϋποκλινομαι...

Αν ο γιατρός θεωρήσει ότι υπάρχει πιθανότητα να αναπτύξετε υπερδιέγερση ωοθηκών, τότε πρέπει να τροποποιήσετε τη δραστηριότητά σας και τη διατροφή σας ως εξής:

  • Μειώστε στο ελάχιστο το αλάτι στις τροφές σας!
  • Αυξήστε την κατανάλωση υγρών και πίνετε 10-12 ποτήρια την ημέρα χυμών φρούτων ή ποτών με ηλεκτρολύτες. Μπορείτε να πίνετε νερό μόνο αν δεν μπορείτε να ανεχτείτε τα προηγούμενα. ΜΗΝ πίνετε αναψυκτικά που περιέχουν ζάχαρη ούτε αναψυκτικά light.
  • Αποφύγετε το άσπρο ψωμί, τα ζυμαρικά και το λευκό ρύζι. Μπορείτε να καταναλώσετε μικρές ποσότητες προϊόντων ολικής άλεσης – μακαρόνια, ψωμί, ρύζι αναποφλοίωτο.
  • Μειώστε την πρόσληψη τροφίμων με μεγάλη περιεκτικότητα σε ζάχαρη: μπισκότα, γλυκά, παγωτό, κέτσαπ και διάφορες άλλες έτοιμες σάλτσες.
  • Αυξήστε την πρόσληψη πρωτεϊνών: ασπράδια αυγών και άπαχο κρέας (ψάρι, πουλερικά).
  • Ξεκουραστείτε και μειώστε τη σωματικές δραστηριότητες (άσκηση ή σεξουαλικές επαφές).
  • Να ζυγίζεστε καθημερινά και να σημειώνετε το βάρος σας. Αν το βάρος σας αυξηθεί απότομα (π.χ. 1 ½ κιλό μέσα σε 1 ημέρα), τότε πρέπει να ενημερώσετε τη μαία σας.

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια Ελένη, σου βρωμουσε ο κιμας; Ωχ, θα κοιταω σε καμια βδομαδα τι θα μου βρωμαει κ αμα δε βρωμαει θα απογοητευτω...

Ναι σουπιτσα σημερα κ θα πω στον συζυγο να φερει και αλλα ροφηματα με ασπραδια. Πηρα ενα χτες κ ηπια με φραουλα κ ασπραδια, τελεια γευση, πανακριβο ομως...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδιααααα....!!!

Καλε τι υπεροχα νεα διαβαζω! Αχ Παναγιτσα μου επιτελους φυσηξε θετικη αυρα στην παρεουλα μας!

Sugaraki συγχαρητηρια γλυκια μου! Καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις. Με το καλο τα μοριδια να γινουν δυο υπεροχα μωρακια! ♡♡♡♡

Μαρακι μου ολα πανε μια χαρουλα, μη στεναχωριεσαι αδικα. Ακου τα κοριτσια μας που εχουν εμπειρια κ σου λενε τοσο ενθαρρυντικες προσωπικες εμπειριες. Περνας δυσκολα σιγουρα λογω ανησυχιας, ολα ομως θα πανε καλα!!! 

Miss Sanny καλοστεριωτα τα εμβρυακια σου κοριτσι μου! Σε λιγες μερες θα εχουμε ξανα μεγαλες χαρες!!! Οσο για την innohep σιγουρα δεν κανει διαρροιες. Φαε ελαφρα κ προσεχε το κρυο! :)

Ελενακι μου πως πανε οι ημερες προσαρμογης της Φραουλενιας-Φραουλιτσας ??? Φανταζομαι οτι ειναι δυσκολο να την αποχωριζεσαι. Οσο για τις ντουλαπες σε καταλαβαινω απολυτα... πρεπει να το κανω κ εγω κ ολο το αναβαλλω. Πφφφφ....

Γεωργουλιιιι σε δυο μερες ερχεται η μεγαλη στιγμη! Αχ ποσο συγκινουμαι να ηξερες!!! Ολα θα γινουν μια χαρα κ σε λιγους μηνες θα εισαι μανουλιτσααα ♡♡♡♡!!!!

Καλλιοπακι το διαβασμα καλουτσικα παει! Ειναι ωραια αυτα που διαβαζω κ χαιρομαι! Αυριο ξεκινανε επισημα τα χαρτια του διορισμου μου. Μια γλυκια ανυπομονησια εχω. Μια χαιρομαι, μια ανησυχω. Χαχαχα... ψυχοπαθης!  Εσυ σημερα πας γιατρο??? Ολα πολυ καλα θα ειναι κ συντομα θα εχουμε νεα πανηγυρια στην παρεα μας. :)

Pinguδακι ειδες που το κοριτσι περιμενε τη χοριακη της sugarιτσας για να πανηγυρισει με τον δικο της τροπο???? Χαχαχα... Ειναι τρελα η ζουζουνα!!!

Nατασσακιιιι.... ειμαι στο τρεξιμο αυτες τις ημερες κ χαθηκα! Μια το διαβασμα, μια να ετοιμασω τα χαρτια μου για το διορισμο συν την προετοιμασια για την εμβρυομεταφορα, τα παιξα η κακομοιρα! :-)  . Ο φρουτενιος μπουτιας μας τι κανει???? Αχ-αχ-αχ ζουληξε τον μου σε παρακαλω!!! ♡♡♡

Δημητρουλα μουουου... πως τα πας με την τρελοπαρεα του σχολικου??? Μονο η σκεψη μου φτιαχνει τη διαθεση. Απ τους γιατρους σου εχουμε κανενα νεο?

Astrogea καλως μας ηρθες!!! Ευχομαι ολα να πανε απ το καλο στο καλυτερο απο εδω κ περα! Οσο για τον διαγωνισμο σαραβαλου, μονο που διαβαζα εσκασα στα γελια! :-D

Αντζουλινι σιδερενιο το δοντακι σας!!! Καλε πως περναει ο καιρος. Περαστικα σας! Το καημενο το Σοφακι δεν προλαβε να παει σχολειο κ το καλως ορισε η ιωσουλα!!! 

Εγω κοριτσια μου την πεμπτη εχω υπερηχο για να δουμε πως αναπτυσσεται το ενδομητριο. Δε σας κρυβω πως το μυαλο μου παιζει διαφορα παιχνιδια που προσπαθω να αποφυγω. Τελος παντων ο Θεος ειναι μεγαλος! Ισως αυτη τη φορα με κανει κ εμενα χαρουμενη. 

Σας φιλω ολες!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...