Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Γεωργία Μου, Λια μου και Δημητρα μου χίλια ευχαριστώ για τις τόσο άμεσες απαντήσεις  σας. 

Άδεια... Η δουλειά είναι μαζί με τα αδερφό μου... Ο αδερφός μου αντιμετωπίζει ένα θέμα υγειας και θέλω πάντα να είμαι δίπλα του. Και ο άντρας μου αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα οπότε ήμουν παντού και πάντα για τους δύο τους. Τώρα θα πρέπει να μαζευτω. Σίγουρα. Με λίγα προβλήματα θα γίνουν όλα. Περισσότερο εγώ θα έχω τύψεις που δεν θα είμαι με τον αδερφό μου παρά εκείνος θα έχει κάποιο  πρόβλημα στη δουλειά . Το ίδιο και ο άντρας μου στο σπίτι. 

Πιστεύετε ότι μπορεί να συνέβη κάτι κακό? Ο γιατρός μου είπε να παίρνω τα utrogestan απο το στόμα. Να μην κάνω αύριο την ένεση για το αίμα. Αυτά. Και ξάπλα.

Και ότι δεν χρειάζεται να παω νωρίτερα να με δει.

  • Μου αρέσει 1

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , Lila K είπε:

Γεωργία Μου, Λια μου και Δημητρα μου χίλια ευχαριστώ για τις τόσο άμεσες απαντήσεις  σας. 

Άδεια... Η δουλειά είναι μαζί με τα αδερφό μου... Ο αδερφός μου αντιμετωπίζει ένα θέμα υγειας και θέλω πάντα να είμαι δίπλα του. Και ο άντρας μου αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα οπότε ήμουν παντού και πάντα για τους δύο τους. Τώρα θα πρέπει να μαζευτω. Σίγουρα. Με λίγα προβλήματα θα γίνουν όλα. Περισσότερο εγώ θα έχω τύψεις που δεν θα είμαι με τον αδερφό μου παρά εκείνος θα έχει κάποιο  πρόβλημα στη δουλειά . Το ίδιο και ο άντρας μου στο σπίτι. 

Πιστεύετε ότι μπορεί να συνέβη κάτι κακό? Ο γιατρός μου είπε να παίρνω τα utrogestan απο το στόμα. Να μην κάνω αύριο την ένεση για το αίμα. Αυτά. Και ξάπλα.

Και ότι δεν χρειάζεται να παω νωρίτερα να με δει.

Μη νοιωθεις ασχημα το ιδιο βιωνω με τον αντρα μου τωρα που δουλευω μαζι του για τωρα παντα θα ειμαστε διπλα τους απλα τωρα θελει ηρεμια κ ξεκουραση...Εαν φοβοταν ο γιατρος θα σου ελεγε να πας να σε δει εαν εσυ δεν νοιωθεις καλα σωματικα να πας οπωσδηποτε κ να σκεφτεσαι το σπορακι σου τιποτα αλλο για αλητεια σκεψου τι θα φας αυριο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Μη νοιωθεις ασχημα το ιδιο βιωνω με τον αντρα μου τωρα που δουλευω μαζι του για τωρα παντα θα ειμαστε διπλα τους απλα τωρα θελει ηρεμια κ ξεκουραση...Εαν φοβοταν ο γιατρος θα σου ελεγε να πας να σε δει εαν εσυ δεν νοιωθεις καλα σωματικα να πας οπωσδηποτε κ να σκεφτεσαι το σπορακι σου τιποτα αλλο για αλητεια σκεψου τι θα φας αυριο 

Δεν έμαθα ποτέ να ηρεμώ ούτε να ξεκουραζομαι. Και χωρίς να μου το ζητήσει κάνεις... Βεβαίως όλοι το απολάμβαναν!  Πως θα το κάνω τώρα? Θα το κάνω. Έχω πολύ καλό λόγο. 

Ο γιατρός μου είπε πως σήμερα το καλύτερο που έχω να κάνω είναι να ξεκουραστώ κι όχι να τρέχω έξω.

Εσύ κοπέλα μου να ονειρεύεσαι! Να κάνεις θετικές σκέψεις! Όλα θα πάνε πολύ καλά. 

  • Μου αρέσει 1

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ότι ο αδερφός σου και ο άντρας σου θα προτιμούν να ξεκουραστείς στο σπίτι παρά να τους βοηθάς. 

Εγώ στις αρχές, περιπού 8η εβδομάδα, είχα δει στην αρχή καφέ και μετά λίγο ροζ. Πήρα τον γιατρό τηλ και με ρώτησε αρχικά: έχουμε ακούσει καρδιά; και του απάντησα καταφατικά. Ύστερα μου είπε να κάτσω ξάπλα και να μην κάνω δουλειές , πίνοντας από 2 utrogestan πρωί , μεσημέρι , βράδυ αν θυμάμαι καλά. 

Πάντως έχω ακούσει κοπέλες να έχουν ροή αίματος τις πρώτες βδομάδες και τελικά να μην ήταν κάτι ανησυχητικό. Π.χ. η γυναίκα του ξαδερφού μου , που ήταν έγκυος και όταν άλλαξε μήνα είχε ροή σαν περίοδο, οποτε πίστεψε ότι όλα τέλειωσαν. άλλα ήταν αυτό που είπε και η Γεωργία, άλλαζε μήνα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Λιλακι εχεις περάσει τόσα μονο τους 2 σας πρέπει να σκεφτεσαι. Η ηλικία νας κ η κατασταση δεν επιτρεπει αγχη κλπ..Εγω είμαι αισιοδοξη ελπιζω να μη μεινω απλα εγκυος για αλλη μια φορα...να μεινω για 9μηνάκια. Πάντως όσες εχουν δει αιματάκι ή αλλάζουν μήνα ή χρείαζοντε ενισχυμενη προγεστερονη ..μωρε χαλαρωσε λιγάκι κ ολα θα πάνε 1 χαράααα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια μου. Τι κανετε?

Δημητρουλα μου καλη αρχη αγαπημενη. Χαιρομαι τοσο πολυ που εισαι ετσι χαρουμενη κ ενθουσιασμενη. Ολα θα πανε τελεια για 9 μηνες αυτη τη φορα! 

Λιλα εγω ειχα παρομοια εμπειρια στην 5η εβδομαδα. Εμεινα στο κρεβατι για τις επομενες 5 εβδομαδες κ μεχρι τη 12 που εκανα την αυχενικη εμεινα εντος σπιτιου. Ολα θα πανε καλα, μην ανησυχεις! :)

Μαρακι με το καλοοοο....!!! Ολα να πανε κατ' ευχην!

Καλλιοπακι μου κατι μου λεει πως συντομα θα μας πεις ευχαριστα!!! ♡♡♡ :wub:  :)

Γεωργια μου πως ποτε ξαναπας γιατρο? Β-επιπεδου σου ειπε ποτε θα κανεις?

Λια μου εσυ πως εισαι?

Φιλακια σε ολες!

 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

έχω άρρωστο το μικρό μου και βλέπω πως έχω κι εγώ κάποια συμπτώματα από χθες. ελπίζω να το περάσω ελαφριά!

Αύριο Μελ μου έχω γιατρό και στις 5/2 β΄επιπέδου! Ανυπομονώ να πάω και στα 2! Το μωρό το αισθάνομαι καθημερινά γι αυτό και είμαι πιο ήρεμη! Απλά χθες και σήμερα εκεί που ήμουν ξαπλωμένη και χαλαρή αισθάνθηκα να τραντάζεται όλη η κοιλιά μου. Δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. ένας στιγμιαίος "σεισμός" σε όλη την κοιλιά. Ευτυχώς που έχω αύριο γιατρό να του το πω. Έχει νιώσει άλλη κοπέλα κάτι ανάλογο; Α'υριο θα ρωτήσω και τον γιατρό πόσα θα πάρει για να ξέρουμε τι μας περιμένει χαχαχα.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια τι κάνετε? 

Χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες γιατί δεν ήμουν και πολύ καλά και δεν ήθελα να σας μαυριζω. Έγιναν πολλά την εβδομάδα που πέρασε.. 

Λιλα ξεκουρασου και μην ανησυχείς.. Άκου τον γιατρο σου και όλα θα πάνε καλά. 

Δημητρουλα αυτή τη φορά θα κρατήσει 9 μήνες!!!! 

Γεωργία Μελενια Sugaraki Lia Angie και σε όλα τα κορίτσια φιλάκια πολλά!! 

Ρε κοριτσια το λουκουμαδακι τι να κάνει? Λέτε να γέννησε? 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!! Είστε καλά?????

Πινγκουδακι μου γιατί γλυκιά μου??? Ποιος σε μαύρισε???

Μελενια μου μακάρι!!!!

Εμείς θα πάμε στους δικούς μου και μετά πρέπει να πάω στην εταιρεία που δουλεύω γιατί κόβουμε πίτα... 

Βροχερός ο καιρός μας σήμερα εδώ....

Λια μου μην ανησυχείς αφού έχεις και γιατρό αύριο όλα θα πάνε καλά....

Εαμο καλοστεριωτα... Μεγάλη χοριακη σου εύχομαι.... 

Οι υπόλοιπες είστε καλά????

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!Χτες ακούσαμε την καρδούλα μας!!Με υπέρηχο στην κοιλίτσα κανονικά..ο πιο γλυκός ήχος! Κατά τα άλλα συνεχίζω κανονικά με τις αναγούλες μου και νομίζω όσο πάει και γίνονται πιο έντονες...ο γιατρός μου είπε οτι σημαίνει οτι πάει καλά η εγκυμοσύνη κι οτι κρατάνε συνήθως μέχρι τον τρίτο μήνα.Οπότε υπομονή...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια κι απο μένα! Πως ειστε;

Lila μου, συμφωνω φυσικα με όλα τα κορίτσια μας. Έτρεχες για όλους και τώρα ήρθε η σειρα τους να σε προσεξουν και να σε προστατεψουν. Φαντασου κι εκεινοι τι τυψεις θα εχουν, αλλα κι εσυ, αν συμβει κατι. Μην ρισκαρεις λοιπον, ξεκουρασου και δωσε προτεραιοτητα στη ζωουλα που μεγαλώνει μεσα σου. Έτσι όλα θα πανε τελεια!

Μελένια μου εχω παλι ραντεβου στη 1/2. Οχι, ακόμη δεν μου ειπε ποτε η β' επιπεδου. Την Παρασκευη εκανα το τετραπλο αντιγριπικο όπως μου ειχε προτεινει (δεν θυμαμαι αν το ειχα αναφερει).

Pingu μου τι εγινε κοπελα μου; Ποιος σε στενοχωρει; Ελπιζω τουλαχιστον να περασε. Κι εγω σκεφτομαι και το λουκουμαδακι και τη Νατασσα... Ελπιζω να ειναι όλα καλα.

Δημητρούλα μου, εφταεσε και η σειρα σου. Καλά κανεις και ονειρευεσαι!

Καλλιοπακι εισαι η επόμενη! Ήρθαν σήμερα και οι γονεις μου απο τα μερη μας και εφεραν απο το περιβολι μας του κοσμου τα καλα. Και φρεσκο λαδακι και σε θυμηθηκα!

Lia μου περαστικα στο μικρο σου. Μηπως πρεπει να κανεις κι εσυ το αντιγριπικο μιας κι εχεις μικρο παιδι; Ανυπομονω κι εγω και περιμενω τις κλωτσιτσες πως και πως!

Αχ Vasi μου, ακουσατε καρδουλα!... Ωραιο συναισθημα ετσι; Υπομονη με τις αναγουλες. Όπως τα λεει ο γιατρος ειναι. Σε καποιες γυναικες μπορει να κρατησουν και λιγο παραπανω, οπως στο Σουγκαρακι μας, αλλα επειτα όλα θα ειναι μια χαρα.

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Καθόλου αιμα, λίγο καφέ στο σκούπισμα. Φοβήθηκα πολύ χτες κι ελπίζω όλα να είναι καλά. Ειμαι συνεχώς καναπέ ξάπλα. Σίγουρα δεν θα περιμένω μέχρι την Πέμπτη που είναι το κανονικό ραντεβού. Θα δω μήπως πάω αύριο ή μεθαύριο.

Δήμητρα, Γεωργία, Λια, Pingu σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη. Πόσο ανάγκη είχα... 

Γεωργία μου το αντιγριπικο σου έκανε συμπτώματα γρίπης? Εμένα μου είπε ότι είναι αργά για να το κάνουμε. 

Pingu μου εσύ γιατί είχες τις μαύρες σου? Τι συνέβη? 

Κι εσύ Λια μου, περαστικά. Θα χαρώ να μάθω νέα σου αύριο.

Βάσια  συγχαρητήρια για χτες. Να προσέχεις κι εσύ στη δουλειά. Όλα να σου πανε καλά. 

 

  • Μου αρέσει 4

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όπως σας είχα πει είχα λίγο ανεβασμένη την πιεση. Πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι είναι αγχώδης διαταραχή... Να ηρεμησω να μην αγχώνομαι να μην νευριαζω (με την πεθερά) και φυσικά να χασω βάρος... Μου έδωσε και χάπι αλλά μου είπε ότι αν δεν ηρεμησω να μην κάνω την εξωσωματική.. Όλο εμπόδια ρε κορίτσια.. 

Λιλα μου χαίρομαι που σταμάτησε το αίμα. Μείνε στον καναπέ και μην κάνεις τίποτα! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Lila μου χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Οχι δεν έχω συμπτώματα. Μια χαρα ειμαι.

Pingu μου, είναι μεγάλο το θέμα με τους τοξικούς ανθρώπους... Προσπάθησε οσο μπορεις να προστατευτείς. Ο άντρας σου δεν μπορει να τη βαλει στη θέση της ή της έχει αδυναμία και κάνει τα στραβα ματια;... Κατά τα άλλα πως τα πας; Πέφτει κανενα κιλακι;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

Lila μου χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Οχι δεν έχω συμπτώματα. Μια χαρα ειμαι.

Pingu μου, είναι μεγάλο το θέμα με τους τοξικούς ανθρώπους... Προσπάθησε οσο μπορεις να προστατευτείς. Ο άντρας σου δεν μπορει να τη βαλει στη θέση της ή της έχει αδυναμία και κάνει τα στραβα ματια;... Κατά τα άλλα πως τα πας; Πέφτει κανενα κιλακι;

Όποτε της λέει κάτι του κρατάει μούτρα και δεν του μιλάει.. 

Τα κιλά πέφτουν αργά και βασανιστικά.. 

 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...