Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Δημητρουλονι τελεια νεα!!! Ολα super αυτη τη φορα!!!

Κοριτσια μου τι κανετε?

Pingudaki μου ελπιζω να ηρεμησες απο την ταραχη σου. Φροντισε να προφυλαξεις τον εαυτο σου κ την οικογενεια σου. Δεν παλευονται πια...

Φιλακια πολλα σε ολες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα κορίτσια!

Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό, όλα βαίνουν περίφημα!!!

Στις 5 Φλεβάρη έχω τη β΄επιπέδου, μου έγραψε όμως να κάνω μέσα σε 15 μέρες και γενική αίματος, ούρων καθώς και καμπύλη ζαχάρου.

Κανονίσαμε και το οικονομικό, δεν περίμενα να πάρει ο γιατρός τόσα. Στον προηγούμενο γυναικολόγο είχα δώσει ένα χιλιάρικο πάνω να φανταστείτε! οπότε όλα καλα!

καληνυχτά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται κορίτσια μου... Είστε καλά??? 

Αχ Πινγκου μου τι να πω???? Δεν ξέρω τι συμβουλή να σου δώσω.... Οι γυναίκες δεν παίζονται...!!!! Να σκέφτεσαι ότι όσο την αφήνεις να σε ταράζει τόσο απομακρυνεσαι από το στόχο σου!!!! Να της τη λες μεταξύ σοβαρού και αστείου για να μην καταλαβαίνει ότι σε φουντώνει κιόλας... 

Δημητρούλα άντε μου με το καλό!!!!! Να δούμε τι νέα θα ανακοινώσουμε σε λίγες μέρες.... 

Εαμο ξεκουράσου και απόλαυσε τη βοήθεια που σου προσφέρεται....

Μελενια μου πως είσαι???

Λία μου μια χαρά σας ήρθε η μείωση της τιμής... Με το καλό ή β επιπέδου!!!

Γεωργία μου τι κάνεις πως είσαι???

Σουγκαρακι μου πρόσεξε.... Να προσπαθείς να είσαι με κόσμο...

Λίλα πως είσαι??? Δείξε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου... Για να σου είπε Πέμπτη θα έχει το λόγο του... Εδώ είμαστε εμείς να τα λέμε να ξεχνιεσαι...

Σίγουρα ξεχασα πολλά κορίτσια να σχολιάσω...:oops:

Εγώ καλά είμαι... Θεωρητικά 1/2/18 περιμένω οπότε βλέπουμε εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε...

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Λία μου!!! Με το καλό η Β επιπέδου!!! 

Καλλιόπη μου το κακό είναι ότι δεν σέβεται τους κανόνες με την μικρή! Αντε που έρχεται κάθε μέρα απροσκλητη να το καταπιώ.. Αλλά όταν λυσαει να της δώσουμε γλυκό εκεί τα παίρνω! Στις γιορτές κόψαμε 4 βασιλοπιτες. Μια σε κάθε σπίτι και στο γραφείο του άντρα μου. Έπρεπε να φάει και από τις τέσσερις.. Έλεος!!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Pingu είπε:

Μπράβο Λία μου!!! Με το καλό η Β επιπέδου!!! 

Καλλιόπη μου το κακό είναι ότι δεν σέβεται τους κανόνες με την μικρή! Αντε που έρχεται κάθε μέρα απροσκλητη να το καταπιώ.. Αλλά όταν λυσαει να της δώσουμε γλυκό εκεί τα παίρνω! Στις γιορτές κόψαμε 4 βασιλοπιτες. Μια σε κάθε σπίτι και στο γραφείο του άντρα μου. Έπρεπε να φάει και από τις τέσσερις.. Έλεος!!! 

Τότε για το θέμα του παιδιού θα είσαι κάθετη και απόλυτη!!!!!! Και φυσικά πάντα σε συνεννόηση με τον άντρα σου να της το ξεκόβει και ο ίδιος.... Πρέπει με ήρεμο τρόπο και μαεστρία να του δώσεις να καταλάβει ότι το παιδί δεν κάνει να καταλωνει ζάχαρη... Βάλε και τον παιδίατρο στο παιχνίδι... Τι εννοώ??? Μια ξαδέλφη μου είχε πρόβλημα παρόμοιο με τη μαμά της, παρακαλώ, ότι τα παιδιά δεν τρώνε και όλο τους έδινε σκουπιδοτροφες και χαζουμαρουλες και η κοπέλα επιστράτευσε τον παιδίατρο μπας κ βγάλει άκρη... Δηλαδή της ελεγε ότι ο παιδίατρος δεν αφήνει να τρώνε τα παιδιά 1,2,3 πράγματα.... Και να σκεφτείς το ένα της παιδάκι είχε πρόβλημα με κληρονομική χοληστερίνη και παρόλα αυτά η θεία μου δεν ένιωθε.... Θέλω να σου πω με αυτό, ότι το έκανε η μαμά της και έγινε έξαλλη σκέψου να ήταν η πεθερά της πως θα ένιωθε και τι θα γινόταν... Μήπως σε βοηθήσει το παραπάνω που σου είπα????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα! Καλή αρχή! Έχεις δυνατή ψυχολογία κορίτσι! Μπράβο!!!

Πινγκου την κατάσταση την έχω ζήσει μέσα από τον αδερφό μου. Ίδια κι απαράλλαχτη! Κάποια στιγμή θα παρεις ριζοσπαστικές αποφάσεις και δεν θα ξέρει που να κρυφτεί. Αλλά μέχρι τότε φρόντισε την υγεία σου, την ψυχική, όπως επίσης και του παιδιού σου, σωματική και ψυχική! 

Λια μου συγχαρητήρια! Με το καλό και τα αποτελέσματα τώρα. Ο μικρός είναι καλύτερα?  Εσύ δεν αρρώστησες? 

Καλλιόπη μου ζυγώνει ο καιρός. Κανε ότι δουλειές έχεις για να είσαι χαλαρή μετά. Όσο για εμένα, είναι παρηγοριά μου που έχω εσάς. Δεν περνάει η ώρα ξάπλα...

Γεωργία μου τι κάνεις? Πότε περιμένεις αποτελέσματα?

Εμένα ο γιατρος μου είπε να πάω αυριο τελικά  στις 16:30. Θέλω τόσο πολύ να ακούσω πάλι την καρδούλα του... να είναι όλα καλά Παναγία μου... 

Καληνύχτα γλυκές μου 

  • Μου αρέσει 2

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Pingu θα σαλτάρω στα παιδια τους ετσι εκαναν?

Λιλα μου σου ευχομαι να είναι όλα μα όλα καλά που δεν πιστευω να εχει γίνει κάτι κακό!Εγώ τραβάω κουπί μιλάω με τη τράπεζα σπέρματος με γιατρό με γονείς εξηγω οτι δεν με παίρνει να αρρωστήσω άντε να κάτσω να κλωσσήσω να κλωσσάμε μαζί χαχα

Λία μου με το καλό η β επιπέδου 

Γεωργίτσα μου Μελενια μου Sugar mou Calliopiii kisseeeesss

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες! Τι κανετε;

Lia μου με το καλό και η β' επιπέδου. Πόσων εβδομάδων εισαι τωρα;

Pingu μου συμφωνω με την Καλλιοπη. Αυτο θα σου προτεινα κι εγω για το θεμα του παιδιου. Το πολυ-πολυ τηλεφωνησε στο  παιδιατρο και πες του το προβλημα και στην επομενη επισκεψη παρτην μαζι σου για να τα ακουσει απο τον ιδιο. Και αν μπορει να της τα πει και αυστηρα.

Lila μου, όλα καλά πιστευω πως θα είναι γιατι το αιμα κρατησε λίγο. Κανε λίγη ακομη υπομονη στο κρεββατι και θα περασει.

Δημητρούλα μου, καλό θα ηταν κατα τη γνωμη μου, στους γονεις και γενικοτερα να μην το λεγατε... Εχουν ακόμη ταμπου οι ελληνικες οικογενειες...

Εγω κοριτσια μου μιλησα χθες με τον ενδοκρινολογο-διαβητολογο μου για τα αποτελεσματα των εξετασεων που ειχε ζητησει. Όλα καλα. Ασβεστιο, αλβουμινη, Β12, απλο ζαχαρο, TSH. Μονο η D3 ειναι ακόμη πεσμενη αλλα σαφως καλύτερη απο την προηγουμενη μετρηση. Τον ρωτησα αν πρεπει να αλλαξω σκευασμα, αλλα μου ειπε πως δεν χρειαζεται αφου η τιμη ανεβηκε 10 μοναδες. Μου εκοψε 500mg glucophage και μου ειπε πως στην πορεια θα το κόψω τελειως. Επαναληψη σε εναν μηνα.

Κατά τα αλλα καλα νιωθω, δόξα τω Θεω. Αρχίζω και κανω σχεδια για το παιδικο δωματιο και οταν εχω καποιες σκεψεις ανησυχιας, φτιαχνει η διαθεση.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπάβο Γεωργίτσα μου!!!

Στο σχολικό λέω ότι θα λείψω οχι τον λόγο..οι γονεις του το ξερουν κανεις αλλος τα αδερφια μου με τιποτα δε το λεω κ γενικα δεν το λεω γιατι δεν το εχουν τραβηξει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια μου!!! Πως ειστε?

Εγω τα γνωστα. Περιμενω πως κ πως να ερθει ο επομενο ραντεβου. Ακομα δεν εχω καταλαβει το μωρο κ κατι ωρες με πιανουν οι ανησυχιες μου. Ο γιατρος μου ειπε βεβαια μετα την 20η εβδομαδα. Η ανυπομονισια μου ομως δεν καταλαβαινει!

Γεωργια μου κ εγω προσπαθω να φανταζομαι το δωματιο, τα ψωνια για να ηρεμω τις ανησυχιες μου.

Pingudaki γλυκο χαιρομαι που ηρεμησες καπως. Νομιζω κ εγω πως πρεπει να βαλεις τον παιδιατρο στο παιχνιδι μπας κ μπει στη θεση της πια. Εσυ φροντισε την υγεια σου σε παρακαλω!

Δημητρουλονιιιι... ερχεται το μπεμπε ή τα μπεμπε! :wub:

Sugaraki μολις κανεις τη β-επιπεδου θα πετας! Με το καλο!!! 

Lila με το καλο αυριο το ραντεβου σου! Ολα θα ειναι μια χαρα με το μωρακι σου, να εισαι σιγουρη!

Καλλιοπακι ανυπομωνω για νεα σου συντομα!♡♡♡ :):wub:

Λια μου με το καλο η β-επιπεδου!!! Περαστικα στον μικρουλη σου.

Ελπιζω να μην ξεχναω καποια... 

Βρε κοριτσια που ειναι το Νατασακι, το Ελενακι, το λουκουμαδακι... μας λειψανε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!!!

Λίλα μου ο μικρός χειροτέρεψε χθες, ανέβασε 39 και τον πήγα σήμερα στον γιατρό. Ίωση έχει, θα περάσει, ήδη τον βλέπω καλύτερα. Δυστυχώς με κόλλησε. Δεν ανέβασα πυρετό, μόνο βήχα έχω και πονοκέφαλο.

Γεωργία μου είμαι 21η εβδομάδα. Χθες που μιλούσαμε με τον γιατρό , του είπα πως νιώθω το παιδί σίγουρα από τα Χριστούγεννα και μου επιβεβαίωσε αυτό που λένε: πως όσες έχουν γεννήσει ξανά, νιώθουν πιο νωρίς το μωρό.Επίσης μας επιβεβαίωσε ότι είναι αγόρι! Άλλωστε τα είδαμε κι εμείς ξεκάθαρα τα αποδεικτικά στοιχεια! :) Μελ και Γεωργία όταν ξεκινήσετε να νιώθετε τα μωράκια , θα ησυχάσετε κατά πολύ, μην πω εντελώς! Εγώ ήμουν ανήσυχη χθες πριν το ραντεβού μόνο και μόνο γιατί μου έτυχε το περιστατικό με την άτσαλη κίνηση κι ένα ακόμα περιστατικο: είχε βάψει ο πάγκος στην κουζίνα από μια χρωματιστή σακούλα κι επειδή δεν έβγαινε με το σφουγγάρι, σκέφτηκα το ασετόν. Με το που το βάζω στον πάγκο, μου μύρισε τόσο έντονα κι άσχημα που από τον βήχα έκανα εμετό. Το είχα καιρό βέβαια. Φοβήθηκα πολύ. Αλλά από την άλλη ένιωθα τις κινήσεις του μωρού και παρηγοριόμουν!

Εμάς το παιδικό δωμάτιο είναι έτοιμο, γιατί μικρό το σπίτι, θα έχω τα παιδιά σ ένα δωμάτιο.

Σκέφτομαι άλλα τώρα εγώ! Για τον τοκετό χαχαχαχ. Τον γιο μου τον γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδιο γιατί δυστυχώς για λόγους υγείας δεν μπορώ να κάνω την ένεση αυτή.

Οπότε ή καισαρική με ολική μου απομένει ή ξανα φυσιολογικός.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Lia μου, περαστικα σας βρε κορίτσι μου. Αγοράκι κι εσυ; Χι χι χι! Χαμος! Ειναι η χρονιά των αγοριών φετος!

Χμμμμ.... Δημητρούλα μήπως κυρίως στους γονεις του να μην επρεπε να το πειτε; Ελπίζω μονο να το εχουν δεχτει καλά...

Μελένια μου, ουτε κι εγω τα έχω καταλάβει ακόμα που προηγουμαι και καμια 15αρια μερες. Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Όλα πηγαίνουν όπως τα λένε οι γιατροί μας :).

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχα Γεωργία μου οι ανθρωποι θέλουν εγγονι ειδαν παιδευτηκαμε με οτι μαζεψαμε 3 φορες σου λεει ετσι εχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες η ουσια μετραει πλεον 

Καλε θα αρχισουν οι κλωτσοπατιναδες κ θα γελαμε οχι αγχος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...