Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

29 minutes ago, Pingu said:

Όποτε της λέει κάτι του κρατάει μούτρα και δεν του μιλάει.. 

Τα κιλά πέφτουν αργά και βασανιστικά.. 

 

Πινγκου, sorry που επεμβαίνω έτσι...

εμεις το πρόβλημα το λύσαμε ριζοσπαστικά.... διακόψαμε οποιαδήποτε επαφή δίκη μου με την πεθερά, και έτσι κατά κάποιο τρόπο το κεφάλι μου είναι ήσυχο. 

Βεβαια μου λείπουν οικογενειακές στιγμές, θα θελα τα πραγματα να ήταν αλλιως, αλλά δόξα το Θεό, υπάρχει και η δίκη μου οικογένεια.

Αυτο πάντως που κατάλαβα είναι ότι ο άνθρωπος δεν αλλάζει. Και ποσό μάλλον σε αυτές τις ηλικίες. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Happyoula είπε:

Πινγκου, sorry που επεμβαίνω έτσι...

εμεις το πρόβλημα το λύσαμε ριζοσπαστικά.... διακόψαμε οποιαδήποτε επαφή δίκη μου με την πεθερά, και έτσι κατά κάποιο τρόπο το κεφάλι μου είναι ήσυχο. 

Βεβαια μου λείπουν οικογενειακές στιγμές, θα θελα τα πραγματα να ήταν αλλιως, αλλά δόξα το Θεό, υπάρχει και η δίκη μου οικογένεια.

Αυτο πάντως που κατάλαβα είναι ότι ο άνθρωπος δεν αλλάζει. Και ποσό μάλλον σε αυτές τις ηλικίες. 

 

Happyoula μου καλά κάνεις.. Μακάρι να μπορούσα και εγώ.. Δυστυχώς μένει απο κάτω και το πρόβλημα είναι καθημερινό! Μακάρι να μπορούσαμε να αλλάζαμε σπίτι.. Μακριά και αγαπημένοι δεν λένε?? 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τότε πινγκου μου, την πάτησες! 

Η λύση είναι μια, και εφόσον έχεις τον άντρα σου με το μέρος σου... Δεν ακούς, δεν βλέπεις.... και κουράγιο!

Παντως δεν καταλαβαίνω τι γίνετε μέσα στη μυαλό αυτών των γυναικών! Με ποια λογική δεν κάθονται στην άκρη να αφήσουν τα παιδιά τους να χαρούν και να ζήσουν την ζωή τους.

Δεν αξίζει λοιπόν να τους κάνουμε την χάρη ;)

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ πιγκου μου να ηρεμησεις και γραψτην, κι εγώ από κάτω την έχω αλλά μέχρι να στρώσει ήμουν απότομη, ξέρω πόσο δύσκολο είναι γιατί η τριβή είναι καθημερινή αλλά δυστυχώς δεν γίνεται αλλιώς, ζορίστηκα στην αρχή για να αποκτήσω αυτό τη συμπεριφορά δε το λέω μόνο ελαφρά τη καρδια! Μη μου στεναχωριέσαι! 

Λιλα αφού ο γιατρός σου είναι ήρεμος να είσαι κι εσύ! 

Εγώ ξαναειχα ζαλάδες γλίτωσα τη λιποθυμία! 

Κοριτσια σήμερα στη Θεσσαλονίκη έγινε χαμός! 500.000 κόσμο είχε το συλλαλητήριο, βέβαια τα κανάλια το έπνιξαν! 1200 λεωφορεία από όλη την Ελλάδα, ακόμα και οι οπαδοί όλων των ομάδων ήταν ενωμένες, πράγμα πρωτοφανές!απίστευτες στιγμες! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ! Μου δίνετε δύναμη!! 

Sugaraki μου πρόσεχε να μην μένεις μόνη σου.. 

Είδα και εγώ στο ίντερνετ για το συλλαλητήριο γιατί στα κανάλια πάντα λένε την μισή αλήθεια.. Απο όλη την Ελλάδα έχει πάει κόσμος. Είδα στο φβ έχουν πάει αρκετοί και απο το χωριό μου.. 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Pingu μου πατήστε και οι δυο ποδι και ας μην σας μιλαει. Να ειστε ενωμενοι. Εκεινη θα χασει που δεν θα βλεπει το παιδι. Και μολις το συνειδητοποιησει, θα στρωσει. Κι εγω δεν ειμαι υπερ των εντασεων, αλλα όταν ο αλλος δεν εχει φιλοτιμο και δεν σεβεται πρεπει να υπαρχουν ριζοσπαστικες λυσεις, όπως ειπε και η Happyoula.

Σουγκαρακι κι εμας η ψυχη μας στη Θεσσαλονικη ηταν σημερα! Χαρηκαμε με τον κοσμο που ειδαμε. Αν και νομιζω πως τα Αμερικανακια θα μας τη φερουνε.... Ψευτρα να βγω... αλλα...

Το είπες στον γιατρο σου οτι το ενιωσες παλι; Το αλατι και ό,τι το περιεχει τα εχεις κοψει;

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Pingu μου πατήστε και οι δυο ποδι και ας μην σας μιλαει. Να ειστε ενωμενοι. Εκεινη θα χασει που δεν θα βλεπει το παιδι. Και μολις το συνειδητοποιησει, θα στρωσει. Κι εγω δεν ειμαι υπερ των εντασεων, αλλα όταν ο αλλος δεν εχει φιλοτιμο και δεν σεβεται πρεπει να υπαρχουν ριζοσπαστικες λυσεις, όπως ειπε και η Happyoula.

Σουγκαρακι κι εμας η ψυχη μας στη Θεσσαλονικη ηταν σημερα! Χαρηκαμε με τον κοσμο που ειδαμε. Αν και νομιζω πως τα Αμερικανακια θα μας τη φερουνε.... Ψευτρα να βγω... αλλα...

Το είπες στον γιατρο σου οτι το ενιωσες παλι; Το αλατι και ό,τι το περιεχει τα εχεις κοψει;

Ναι μου είπε να μην ανησυχώ, να τρώω απλά καλά και να ξεκουραζομαι και όταν με πιάνει ξάπλα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Pingu μου θεωρώ ότι ο άνθρωπος δεν αλλάζει. Προσαρμοζεται. Θέλει τακτική και πρόγραμμα. Το σίγουρο είναι πως αυτή θα σας έχει ανάγκη στο μέλλον. Με διάφορους τρόπους. Κανε την όσο μπορείς να το νοιώσει. Έχε την μια στο καρφί μια στο πέταλο. Πουλά της τρελιτσα. Να μην ξέρει τι νοιώθεις και κυρίως να την κάνεις να πιστέψει πως δεν σας επηρεάζει. Αυτό θα την αποσυντονισει. Εγώ έχω εμπειρία από τον αδερφό μου. Δέκα χρόνια του πήρε να δημιουργήσει μια ισορροπία. Ελπίζω να ήταν ηχηρό το χαστούκι που έφαγες από το γιατρό και να καταλάβεις τι μπορεί να σου κανει. Είναι ένας πόλεμος κοπέλα. Πρέπει να νικησεις. Και στο τέλος υπάρχει και η λύση της happyoula. Δεν της μιλάτε. Κανένας από τους δύο. Είναι ένα παιχνίδι ισχύος. Κι αν πιστεύεις πως είμαι κυνική θα σου πω πως ο αδερφός μου αρρώστησε μέχρι να πάρει απόφαση να πάρει την κατάσταση στα χέρια του.

Κοριτσια εγώ τον γιατρό μου δεν τον άκουσα καθόλου ήσυχο. Απλα κατ'αυτόν δεν χρειάζεται να πάω νωρίτερα από την Πέμπτη. Γιατί ότι έχει γίνει δεν αλλάζει, λέει. Για εμένα είναι πολύ σημαντικό να μάθω τι γίνεται. Δεν μπορώ να κάθομαι 4 μέρες να περιμένω αν είναι καλά το μωρό μου.

Δεν είναι περίεργο που όλα τα κανάλια ακολουθούσαν το πρόγραμμα τους και δεν ήταν στο συλλαλητήριο? Όλα? Γεωργία μου κι εγώ πιστεύω πως η παρτίδα ειναι πουλημενη... 

Eamo πως πας με την ξάπλα? Έχεις βοήθεια? 

Καληνύχτα κορίτσια.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες !

Pingu  μου τοξικοί άνθρωποι υπάρχουν σε όλων μας τις ζωές. Το ότι είναι τόσο στενό συγγενικό πρόσωπο δυσκολεύει ακόμα περισσότερο τα πράγματα . Η λύση όμως είναι πάντα μια, απομάκρυνση ! Και μιλάω για εσένα, κρατά τις αποστάσεις σου και με τον δύσκολο τρόπο αν χρειαστεί . Τα αποτελέσματα αυτής της επαφής είναι ορατά και με ιατρική βούλα ! Στον σύζυγο δεν μπορείς να επιβάλλεις κάτι αντίστοιχο (μάνα του είναι ), αλλά εσυ προστάτεψε τον εαυτό σου ! 

Sugar τουλάχιστον το καταλαβαίνεις πριν συμβεί . Πρόσεχε πολύ !

Lila μου σε καταλαβαίνω και εγώ δε θα άντεχα να περιμένω ! Όλα καλά θα είναι . Εσυ πάντως πρόσεχε και ξεκουράσου όσο μπορείς !

Εγω ευτυχώς βοήθεια εχω , δεν κάνω σχεδόν τίποτα , από το κρεβάτι στον καναπέ και το ανάποδο . Με προσέχουν δεν εχω παράπονο !

  • Μου αρέσει 1

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

πίγκου παρατα την πεθερά. κι αν είσαι αναγκασμένη να την υποστείς, μίλα της τυπικά. να θυμάσαι ότι εσύ είσαι η σωστή κι άσε τη να βράζει στο ζουμί της. να κοιτάς την οικογένειά σου και την υγεία σου. αν αυτή φέρεται μικροπρεπώς, εσύ να είσαι κυρία. και θα τσαντίζεται ακόμα περισσότερο.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε;

Lila μου μπορει να μην πρεπει να μετακινηθεις ακομα, γι' αυτο να σου ειπε Πεμπτη. Να εισαι αισιοδοξη. Η κουνιαδα μου ειχε φοβερη αιμοραγια και επρεπε να της κανουν περιδεση τραχήλου και τελικα το μωρο τα καταφερε. Ηρεμησε, παιρνε τα φαρμακα σου και πηγαινε καλυτερα για μενα την Πεμπτη.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια τι κάνετε? 

Σας ευχαριστω πολυ όλες για τις συμβουλές σας!!! 

Λιλα μου θα συμφωνήσω με την Γεωργία. Κάνε υπομονή μέχρι την Πέμπτη. Καταλαβαίνω το αγχος σου και την αγωνία σου αλλά σκέψου θετικά! Αφού σταμάτησε το αίμα είναι καλό αυτό.. 

Φιλάκια σε όλες! 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλοοοο κοριτσάρες 

Εκανα την fsh μου σήμερα 7.6 κ εφαγα την πρώτη gonal..μάλλον πέτυχαα καλό κύκλο αααχχχ άντε να πάνε όλα καλά κ έχει ο ΘΕΟΣ το ΣΑΒΒΑΤΟ οιστραδιόλη κ οργκαλουτραν τραλαλα!!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...