Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Τι κάνετε κορίτσια? 

Εγώ είχα πάει για περπάτημα και με έπιασε η βροχή στον δρόμο.. Ευτυχως έφτανα σπίτι.. 

Αυτό της λέω και εγώ. Η παιδίατρος είπε έτσι.. Και μου λεει εμείς δίναμε τι πάθανε τα παιδιά? Και της λέω ότι απο τύχη.. Εμένα που μου έδιναν και προδιάθεση για ζαχαρο έχω και κιλά έχω.... Δεν καταλαβαίνει τίποτα! 

Μελενια μου μην ανησυχείς. Και εμένα την πρώτη φορά στην 21η εβδομάδα το κατάλαβα.. Υπομονή!!! 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , Pingu είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? 

Εγώ είχα πάει για περπάτημα και με έπιασε η βροχή στον δρόμο.. Ευτυχως έφτανα σπίτι.. 

Αυτό της λέω και εγώ. Η παιδίατρος είπε έτσι.. Και μου λεει εμείς δίναμε τι πάθανε τα παιδιά? Και της λέω ότι απο τύχη.. Εμένα που μου έδιναν και προδιάθεση για ζαχαρο έχω και κιλά έχω.... Δεν καταλαβαίνει τίποτα! 

Μελενια μου μην ανησυχείς. Και εμένα την πρώτη φορά στην 21η εβδομάδα το κατάλαβα.. Υπομονή!!! 

Πινγκου μου τότε εγώ θα γινομουν ελάχιστα αγενής και θα της έλεγα : σας παρακαλώ να σεβαστείτε τον τρόπο που έχουμε αποφασίσει να μεγαλώσουμε το παιδί μας και να μην παρεμβαίνετε. Ακολουθούμε πιστά τις οδηγίες του παιδιάτρου και οτιδήποτε παρεκκλίνει από αυτό μας βρίσκει αντίθετους.  Εσείς μεγαλώσατε τα παιδιά σας όπως νομίζατε σας παρακαλώ αφήστε και εμάς να πράξουμε έτσι όπως πιστεύουμε και θέλουμε.

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια! Όλα Καλά! Το άκουσα! Το άκουσα! Και το είδα! Και λέω του γιατρού: -γιατρέ μου το παιδί μου έχει ταχυπαλμία! Και μου απαντά γελώντας πως τα έμβρυα έχουν 190 παλμούς το λεπτό! Πω πω πω πόσα πράγματα θα μάθουμε!

Τελικά ούτε αποκολλήθηκε ούτε αίμα έμεινε γύρω του. Όλα τέλεια. Είναι λέει και μεγάλο! 18 χιλιοστά! Μπράβο! 8 εβδομάδων λέει...

Κορίτσια μου σας έπρηξα. Θα γινω σούπερ χαζό μαμά! Τι ενθουσιασμός! 

Σήμερα λοιπόν συνειδητοποίησα πως η εγκυμοσύνη μας προετοιμάζει για να γίνουμε μανούλες. Να έχουμε υπομονή, πίστη, αντοχή, προτεραιότητες, δύναμη. Κι αλλα πολλά φαντάζομαι. Είμαι στον δεύτερο μήνα. Έχω άλλους 7 να μαθαίνω!

Δήμητρα συμφωνώ με την Γεωργία. Αυτό που τώρα ειναι πολύ σημαντικό, ο δότης, οι διαδικασίες, η εξωσωματική... Όταν θα περασουν 2, 3, 5 χρόνια δεν θα το θυμάσαι καν. Όχι γιατί θα το αρνηθείς ποτέ μέσα σου. Αλλά γιατί δεν θα έχει καμία σημασία για εσένα. Και τότε μπορει να βρεθει ένας κάποιος που τώρα μπορεί να είναι πολύ κοντά σου αλλά τότε για κάποιο λόγο να πάψει να είναι και να θελήσει να φέρει τον άντρα σου και το παιδί σου σε δύσκολη θέση. Και θα μπορεί. Μην το επιτρέψεις. Μοιράσου το με εμάς. Που είμαστε πάνω κάτω στην ίδια θέση. Εγώ ούτε καν λέω ότι έχω κάνει εξωσωματική. Οι δικοί μου και 2 φίλες μου. Και δεν θα το πω πότε γιατί δεν έχω λόγο. Ο μόνος λόγος που θα το πω είναι αν δω πως κάποια κοπέλα είναι στη θέση που βρισκόμουν εγώ για να την βοηθήσω όσο μπορώ.

Άντε Μελένια μου και Γεωργία μου να τα νοιώσετε να κουνιούνται. Θέλω περιγραφή. Να μου είτε τι περιμένω!

Λια μου περαστικά. Όσο για την γεννά? Πρόβλεψη Και ευχη: φυσιολογικός και με ένα πόνο! Γιατί δεν μπορείς να κάνεις ένεση? Αυτοανοσο? Συγνωμη που ρωτώ. Απλά επειδή έχω κι εγώ.

Φιλιά σε όλες σας!!!!!!

  • Μου αρέσει 4

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λιλάκι μου είδες όλα μα όλα καλά είναι...Εχω ξεπεράσει το θέμα πια ισως επειδή καταλήξαμε σε δότη αφού κάναμε 3 προσπάθειες με δικό μας υλικό δεν μου εγγυάται κανείς την επιτυχία αλλά ίσως αυξηθούν οι πιθανότητες..εάν μας βοηθήσει ο Θεός όλα καλά θα πάνε έχω πίστη κ για τώρα κ για μετά με ενα μωράκι αγκαλιά σημασία δεν εχει το υλικό αλλά το αποτέλεσμα! Χθες εβλεπα χαμηλή χοριακή οτι μου ανακοίνωσαν κ πεταχτηκα στον υπνο μου!

Ουφ Πιγκου όσο μπορείς μακρυά απο αυτή τη γυναίκα εαν σε στηρίζει ο άντρας ακόμα καλύτερα...

Μέχρι την Παρασκευή θα εχω κλείσει τον δότη Τρίτη με Τετάρτη ωοληψία..σημείωση εχουμε 300 ευρώ (αγχος) Τα τσιμπιματάκια άρχισαν πάντως κ Σάββατο υπέρηχοοο κ οιστραδιόλη

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

Λίλα πολύ χάρηκα! Μπράβο κορίτσι μου! Δεν είναι τόσο τέλειο που άκουσες την καρδούλα του; Αργότερα όταν μεγαλώσει, θα βλέπεις στον υπέρηχο το μωρό σχηματισμένο και μια καρδούλα να πάλλεται! Έχει πολλή πλάκα!

Δεν μπορώ να κάνω επισκληρίδιο γιατί έχω ακμή στην πλάτη. Η οποία κατά τη διάρκεια των εγκυμοσύνων φουντώνει πολύ. Δεν είναι χαμηλά , εκεί που γίνεται η ένεση, αλλά κάποιοι αναισθησιολόγοι δεν το ρισκάρουν για να μην μεταφερθει μικρόβιο εκεί που φτάνει η ένεση και μετά τρέχουμε και δεν φτάνουμε, άλλοι πιστεύουν ότι δεν υπάρχει κίνδυνος. Εγώ όμως για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, δεν το ρισκάρω. Φταίω φυσικά γιατί ενώ το ήξερα ότι έπρεπε να την καταπολεμήσω, το ανέβαλλα γιατί μόνο όταν ήμουν αδιάθετη εμφανιζόταν κανά σπυράκι. Αποφάσισα τελικά πριν λίγες μέρες να γεννήσω πάλι φυσιολογικά .

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωωω βρε Λια μου ε τι μπορει να συμβει χωρις λόγο ουσιαστικό μωρε σημασία εχει ότι το ζουζουνι ειναι καλά κ εσύ καλά εαν ειναι να σε βρει κατι άλλο καλύτερα φυσιολογικά 

Ρε κορίτσια εγω ουσιαστικά σκέφτομαι αν ολα πάνε καλά στους υπέρηχους σε όλα αυτά πως θα είναι ο αντρας μου?? Κάνω εικόνα κ δε μπορώ να το σκεφτώ κ οκ εγω θα συγκινηθώ εκείνος??Αντε επεσα πάλι

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα αυτό το παιδί είναι καρπός της αγάπης σας και των προσπαθειών σας. Όποια κι αν είναι η προέλευση του σπέρματος, το παιδί αυτό είναι δικό ΣΑΣ. Μόνο δικό σας! Μαζί αποφασίσατε, μαζί αγωνιζεστε και αγωνιάτε! Η επιστήμη μας προσφέρει κάτι που η φύση μας απέκλεισε.

Να εύχεσαι να πάνε όλα καλά. Μόνο αυτό να έχεις στην ψυχούλα και στο μυαλό σου.

Το Σάββατο θα πάτε για υπέρηχο? Άντε να δούμε πόσα έχουμε!

  • Μου αρέσει 2

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!! Τι κάνετε? 

Εμείς είμαστε στον οδοντιατρο για καθαρισμό και μετά οφθαλμίατρο την μικρή να δούμε πως πανε τα ματάκια της.. Ημέρα γιατρών σήμερα.. 

Λιλα μου μπράβο κορίτσι μου!!! Τι υπέροχο που είναι όταν ακούς πρώτη φορά την καρδούλα του μωρού σου...  

Δημητρουλα μου δεν έχει σημασία ποιανού είναι το σπέρμα.. Σημασία έχει ότι θα είναι παιδί σας και θα του δώσετε όλη σας την αγάπη! Μπράβο του πάντως που το δέχεται να γίνει έτσι πατέρας! Εμείς οι γυναίκες τουλάχιστον που αποφασίζουμε να πάμε με δωρεά ωαρίων το μεγαλώνουμε με το αίμα μας και το γενναμε! Εκείνοι όμως? Πολλά συγχαρητήρια!!! 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τα καλα σας λόγια απλα με πιάνει το κ αν...αφου ειπε να καταστρεψουμε κ το δικό του που έχουμε κ ανυπομονει να ξαναπρηστώ εχουμε εντονες μερες μπροστα μας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κι απο μένα. Πως είστε; Πρέπει να "ξυρίζει" έξω!

Lila μου, χαίρομαι πολύ για σένα! Μπράβο και σε σένα και στο μπεμπάκι!

Δημητρούλα μου θεωρω πως ο αντρας σου εχει παρει μια πολύ γεναία απόφαση. Ειναι συνηδειτοποιημένος και επειδή ξερει τι θυσιες έκανες με τις προσπαθειες σου για εκεινον, ειμαι σιγουρη πως ξερει πως δεν υπαρχει αλλη λυση για να γινει πατερας. Θα το λατρεψει το παιδι καταρχην γιατι θα ειναι κομματι σου. Θα δεις ποσο φυσιολογικα θα λειτουργησει ο αντουλης σου. Όλα θα πανε περιφημα. Θα δεις!

Κορίτσια μου εγω ανησυχησα τα ξημερωματα. Ξυπνησα νιωθοντας πιεση στην κυστη μου για τουαλετα και μολις προσπαθησα να σηκωθω, ενιωσα δυο σουβλιες χαμηλα στην κοιλια δεξια και αριστερα. Στο σκουπισμα ειδα λίγο ροζ. Τις επομενες φορες, ευτυχως τιποτα. Μακαρι να μην ειναι κατι. Εμεινα στο κρεββατι μεχρι τις 10.00 καλου-κακου και τωρα εχω κατεψυγμενες αγκιναρες α λα πολιτα, οποτε δεν θα κατσω πολυ ωρα ορθια για προετοιμασια φαγητου.

Ο γιατρος ειπε να του τηλ αν νιωσω πονους ή υγρα ή αν δω αιμα ή αν πετρωσει η κοιλια μου. Τωρα, οι δικοι μου πονοι και το ροζ ηταν στιγμιαια, αλλα λεω να παρω τις μαιες του. Να μην ενοχλήσω εκεινον.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε?

Γεωργια μου κατσε ηρεμη κ οσο μπορεις ξαπλα. Δεν πιστευω πως ειναι κατι ανησυχιτικο. Μηπως χθες κουραστηκες? Χθες βραδυ κ εγω ενιωθα κατι σαν σουβλιες-κραμπες αριστερα κ δεξια αλλα θεωρω πως ειναι το εντερο λογω εντονης δυσκοιλιοτητας που εχω. Παρε τις μαιες κ μεινε σε ηρεμια.

Δημητρουλα μου ειναι πολυ συγκινητικο που σκεφτεσαι τοσο την ψυχολογια του αντρουλη σου. Ομως να εισαι σιγουρη οτι πηρε τη σωστη αποφαση κ σιγουρα το επιθυμει παρα πολυ. Σε λιγο θα ειστε πολυ ευτυχισμενοι. Μονο αυτο να σκεφτεσαι.

Λιλα μου υπεροχα νεα!!! Ειδες που το μωρακι σου ειναι εκει υγιεστατο κ ζωηρο??? Ολα θα πανε υπεροχα! :)

Pingudaki doc day λοιπον για εσας σημερα :D με λαμπερα χαμογελα!

Καλλιοπακι μου φιλακια!!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια μου!!!! Τι κάνετε? Σας έχασα αλλά με τόσο τρέξιμο δύσκολα μπαίνω στο φόρουμ! Τις προηγούμενες εβδομάδες είχα κ λίγες ζαλάδες κ ανακατωσουρες, το σπίτι έμεινε πίσω κ χθες που δεν πήγα στο μαγαζί βρήκα ευκαιρία έδιωξα τον μικρό σε γιαγιάδες κ έκανα μια μίνι γενική! Ξεβρωμισαμε! Στον Γιάννη είχα πολύ λιγότερες ενοχλήσεις να πω την αλήθεια κ τώρα έχω ζοριστει.... Εσείς πώς είσαστε?Δήμητρα καλή αρχή σ εύχομαι! 

Αχ κανονίσαμε τριήμερο Καθαράς να πάμε με τον μικρό στην Οχρίδα κ το περιμένω πως κ πως! Εσείς τι σχεδιακια έχετε?

  • Μου αρέσει 1

OFubp3.png

TyB7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δημητρουλα, Μελένια, σας ευχαριστω πολυ. Τηλεφωνησα και με ρωτησε και η κοπελα αν κουραστηκα ή γενικως αν πιεστηκα αυτες τις ημερες. Η αλήθεια ειναι πως κουραστηκα προχθες με αρκετη ορθοστασια στο νεροχυτη. Εχθες δεν εκανα δουλειες, όμως σήκωσα την απλώστρα με τα ρουχα πανω απο τη ραγα του αλουμινιου για να τη φερω μεσα. Πιστευα πως μια αστραπιαια κινηση δεν θα ηταν και τοσο επιβαρυντικη... Μπορει να ηταν αυτο, μπορει και οχι; Δεν ξερω. Δεν της ειπα τοσες λεπτομερειες. Μου ειπε να ειμαι καναπε-κρεββατι και να τηλ το απόγευμα να τους πω πως ειμαι.

Παντως οταν κοιμαμαι στο πλαι, δεν εχω πονακια. Οταν κοιμαμαι όμως ανασκελα, όπως αποψε, νιωθω οταν παω να σηκωθω, πονο χαμηλα. Γι' αυτο προσεχω να το αποφευγω, αλλα γυριζω καμια φορα στον υπνο μου. Σημερα ηταν πιο εντονος πονος και μαλιστα σε δυο σημεια. Ισως η βαρυτητα τραβαει τους δυο σακους και οταν παω να σηκωθω, να ζοριζονται τα οργανα. Δεν ξερω, αλλα καπως ετσι το νιωθω...  Ηταν και η πιεση της κυστης... Ας ελπισουμε πως θα εχω καλη συνεχεια...

Μελενια μου να προσεχεις με τη δυσκοιλιοτητα. Μπορει να συμβει και αποκολληση, χτυπα ξυλο! Δεν σου εχει δωσει κατι ο γιατρος σου γι' αυτο; Γαλα μαγνησιας ή κατι αλλο;

Μαρακι η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη ακομη και στην ιδια τη γυναικα. Θα το εχεις ακουσει αλλωστε. Προσεχε κι εσυ με τις δουλειες. Εχεις και τον Ταρζανακο. Ωραια τα τριημερακια. Τα εχω στερηθει τα τελευταια χρονια λογω οικονομικων στενοτητων. Να πατε και να περασετε τελεια!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσαρες μου!!

Μπορει να μην σας γραφω αλλα σας διαβιαζω για να ξερω οτι ολα πανε καλα!!! Βλεπω οτι ολα πανε  σουπερ και χαιρομαι! 

εγω εχω γινει οσο πιο χαζομαμα γινεται. Τα παμε παρα πολυ καλα και  θελω να ειμαστε συνεχεια μαζι.Ετσι καλλιως με το θηλασμο δεν μπορω να παω και πουθενα χωρις την μικρη μου.:-D Την κοιταω ακομα και οταν κοιματα ( τζαμπα η ενδοεπικοινωνια).

σας φιλω γλυκα!!!

  • Μου αρέσει 4

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...