Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eamo φυσικά και δεν πρέπει να προτρέχεις. Οι πόνοι αυτοί μπορεί να είναι και για καλό!

Μελένια μου, καποιο τρεμουλο το ενιωσα, αλλα δεν ειμαι σιγουρη πως ειναι καποιο μωρο. Ίσως να είναι έντερο. Το γαλα μαγνησιας με βοηθησε. Υπάρχει και αλλο σκευασμα πιο ευγευστο που επινε η κουνιαδα μου, αλλα δεν θυμαται πως το λενε γιατι πανε και 4 χρονια απο τοτε που ηταν εγκυος. Ο γιατρος σου θα το ξερει. Εγω τωρα που πινω ενα καφεδακι διευκολυνομαι οποτε το εκοψα το μαγνησιας προς το παρον.

Δημητρουλα 4 ωαρια! Τελεια! Και χαιρομαι που προχωρήσατε νωρίτερα απ' οτι προγραμματίζατε. Το ηθελες τοσο πολυ!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κορίτσια μου!!!Αντε να δουμε μιλαμε εχω νευρα γκρινια κ νυστα μαζι οι ορμονες χτυπανε κοκκινο πιιιιφφφφ...

Εαν κανω εμβρυομεταφορα σε αυτο το κυκλο καλυτερα κ μετα εαν δεν ...θα βρω δουλεια κ βλεπουμε για το ξανα:) Ε σκεφτομαι συνεχεια αρχισα κ δουλειες ναα μην τρεχω αυριο σιδερωμαααα πλυντηρια 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.... Είστε καλά???

Δημητρούλα όλα καλά θα πάνε... Είσαι τόσο θετικό κορίτσι που στο τέλος θα ανταμειφθειτε!!!

Μελενια μου μόνο βολτουλες δεν έκανα σήμερα... Ξεσηκωσα όλο το σπίτι... Κ μόλις έκανα μπάνιο κ χαλαρώνω μέχρι να πάμε στην ξαδέρφη μου επίσκεψη...

Γεωργία μου κάτι μου λέει ότι αυτό που ένιωσες ήταν το μπεμπενι!!!!!

Εαμο μακάρι να έχεις θετικό αποτέλεσμα....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Me-Lenia είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε?

Πεταλουδιτσα τι κανετε? Σε χασαμε τελειως. Τα ζουζουνακια σου πως ειναι?

Μια χαρά είμαι!!εδώ έχω γίνει ένα με τα Ζουζούνια και δεν προλαβαίνω ούτε να στρίψω.ευτυχως έχω λίγο βοήθεια από μαμά και πεθερά για τις δουλειές του σπιτιού!τα μικρουλια γίναν 3 μηνών!!τώρα έχουν αρχίσει να γελάνε και να παρακολουθούν έντονα τον κόσμο γύρω τους κι έχουν πλάκα!!

Σας καταλαβαίνω με τη δυσκοιλιότητα.κι εγώ είχα τρελό πρόβλημα.μου είχε δώσει ο γιατρός duphalac. Tον υπόλοιπο καιρό προσπαθουσα να το παλέψω με ακτινίδια, η πίνοντας ένα κουταλάκι του γλυκού μέλι ή ελαιόλαδο πριν κοιμηθώ...

  • Μου αρέσει 3

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτςια!!! Μπαίνω λιγο σφήνα στο θεμα σας, ειμαι παλιά στο forum και εχω πολυυυυ καιρό να γραψω. Τυχαία έπεσα στο θεμα σας, διαβασα λιγο τις τελευταίες αναρτήσεις και μου ήρθαν ολα τόσο έντονα στο μυαλό μου!!! Κι εγω μετα απο πολυ προςπαθεια τα κατάφερα κι έγινα μαμά! Μετα απο 4χειρουργεια, δυο σπερματέγχυσεις και τρεις εξωσωματικές απέκτησα το κοριτςακι μου! Να σας πω πάντως οτι γενικά πάντα έκανα πολυ λίγα ωάρια 3-4, στην τελευταια προςπαθεια έκανα 13 γονιμοποιήθηκαν τα 7 και μας απέμεινε μια και μοναδική βλαστοκύστη, το κοριτςακι μου που τώρα κοιμάται γαλήνια διπλα μου! Γι αυτο όπως μου έλεγαν κι εμένα ενα και καλο χρειαζόμαστε!!! Επίσης να πω οτι για μενα η περίοδος της εγκυμοσυνης μου ηταν η πιο αγχωτική της ζωής μου, φοβόμουν για το παραμικρό παρα το οτι ηταν μια πλήρως φυσιολογική εγκυμοσυνη χωρίς ούτε εμετούς ζαλάδες, τιποτε! Σας καταλαβαινω απολυτα όσες λέτε οτι αγχώνεστε μέχρι το επόμενο ραντεβού με το γιατρο σας! Εγω να φανταστείτε πέρα απο το γιατρο μου είχα κι άλλους δυο στους οποίους πήγαινα αποκλειστικά για υπέρηχο σχεδόν καθε εβδομάδα για να βλεπω οτι ειναι καλα! Υπερβολή??? Τεράστια υπερβολή, αλλα δυστυχως δεν μπορούσα να το ελέγξω! Φοβόμουν οτι θα γίνω υστερική μαμά, ευτυχώς ομως ολα άλλαξαν με το που την πήρα στην αγκαλια μου! Ολα ηρέμησαν και όλο αυτο το φορτίο των εξετάσεων, χειρουργείων προσπαθειών αποτυχιών, όχι οτι εξαφανίστηκε, αλλα σαν να κλείστηκε απο μόνο του σε κάποιο κουτάκι και πήρε τη θέση του καπου στο πιιιισω μέρος του μυαλού μου! Επίσης να πω σε κάποιο κοριτςακι που ειπε οτι δεν εινα σίγουρη αν κατάλαβε κάποιο απο τα μωρά της ή ηταν το έντερο της, οτι αυτο που ένιωσε ηταν το μωράκι της! Ετσι ειναι στην αρχή, ανεπαίσθητο, μετα αρχίζουν τα κλωτσομπουνιδια!!! 

Το κοριτςακι μου ειναι ήδη 2 χρόνων και πολυ θα ήθελα να κανουμε και ενα παιδακι ακομη! Ειμαι ομως ήδη 42 και αισθάνομαι αρκετά κουρασμένη, κυρίως ψυχολογικά για να ξαναμπώ σε διαδικαςια εξωσωματικης! Το προβλημα μας, αν εξαιρέσεις το οτι εγω εχω μια σάλπιγγα ηταν ανεξήγητο, αλλα δυστυχως και οι επαφές μας λόγω κούρασης και τρεξίματος ειναι περιορισμένες! Διαβάζοντας ομως τις αναρτήσεις σας μου φαίνεται πως ζήλεψα λιγάκι και μαλλον θα πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι τις εναλλακτικές μόυ!!

Πο,πο σας ζάλισα εντελώς, είχα καιρό να γραψω και το έφτιαξα το σεντονάκι μου!!! Ευχομαι πραγματικά τα καλυτερα σε καθεμία σας ξεχωριστά!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

Τι ωραία μέρα σήμερα! Πόσο θα ήθελα να βγω έξω μια βόλτα να περπατήσω ή να πάμε σε κάποιο πάρκο να παίξει και ο μικρός. Αλλά δεν μπορώ να περπατήσω πολύ. Από τη μια το έχει απαγορέψει ο γιατρός μου κι από την άλλη , όντως με κουράζει.

Klio να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! Ενθουσιάστηκα μόλις διάβασα ότι ξεσηκώνεσαι και για δεύτερο! Τα παιδιά είναι ευτυχία, μην το σκέφτεσαι!

Γεωργία κάποιος από τους γιους σου έχει αρχίσει να ζωηρεύει! :) Τώρα θ αρχίσει από κοντά κι ο άλλος!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Όμορφη και καλή Κυριακή να έχουμε!!!! Είστε καλά??? Τι έχει σήμερα το πρόγραμμα σας??

Κλειώ μακάρι να ψηθεις και για δεύτερο μωράκι!!!! Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου. Τι κανετε?

Εγω σημερα δεν ειμαι στα καλα μου. Πολυ κακοκεφη ειμαι, χωρις λογο αλλα κακοκεφη. 

Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας για τη δυσκοιλιοτητα. 

Klio76 να χαιρεσαι το κοριτσακι σου κ με το καλο ευχομαι να ερθει 2ο μπεμπε. Σιγουρα πολλες απο εμας ταυτιστηκαμε με την ιστορια σου. 

Γεωργια τι χαρα που ενιωσες τα παιδακια σου! Με το καλο να αρχισει το εντονο κλωτσοπατινιδι! Χιχιχι...

Καλη Κυριακη σε ολες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!τι κανετε??

Εχω πολυυυ καιρό να σας γραψω αν και διαβάζω τα νεα σας συχνά!ο μικρος μου ομως μεγαλωνει και διεκδικει με καθε τροπο την αποκλειστικοτητα ολη μερα οποτε το βραδυ μολις κοιμαται ειμαι κι εγω εξαντλημενη!γιναμε ενος ετους και την περασμενη βδομαδα καναμε ενα μικρο παρτακι αποκλειστικα για την οικογενεια και γιορτασαμε τον πρωτο χρονο του αγοριου μας(ναι ναι ηταν κι η πεθερα μαζι και-πρωτοτυπο βεβαια-ηταν χαμογελαστη)!παιζουμε ολη μερα,λεμε λογακια(κυριως μπαμπαααα,νταντα και κατι ακαταλαβιστικα στα οποια προσπαθω να διακρινω ενα μαμα αλλα δεν..)τρωμε πλεον κανονικα,προσπαθουμε να περιορισουμε τους θηλασμους(δυστυχως δεν εχουμε καμια επιτυχια ακομα),μπουσουλαμε,σηκωνομαστε και γενικα αλωνιζουμε ολο το σπιτι,το οποιο αν εξαιρεσουμε το μπανιο ειναι ενας μονιμος παιδοτοπος!!η αληθεια ειναι οτι κουραζομαι αρκετα,κυριως γτ ο οργανισμος μου δεν εχει συνελθει ακομα απο το χειρουργειο του καλοκαιριου,αλλα ειναι η πιο γλυκια κουραση!!

Σας φιλω ολες γλυκα και ευχομαι στις εγκυουλες μας να απολαμβανουν καθε μερα αυτης της ομορφης περιοδου γτ συντομα θα ερθει μια αλλη περιοδος υπεροχη αλλα σιγουρα πιο κουραστικη!(οσες εχετε βοηθεια μην ντρεπεστε να την εκμεταλλευτειτε!!)και σε ολες τις υπολοιπες να γεμισουν γρηγορα οι κοιλιτσες με μικρα μικρα μπεμπεδακια!!

Ελπιζω να καταφερνω να τα λεμε λιγο πιο συχνα!! 

  • Μου αρέσει 2

x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμείς πήγαμε στους γονείς μου για φαγητό, πήραμε και την ανθρωπιστική βοήθεια (ταπερακια κλπ!) και γυρίσαμε πριν λίγο.

Klio76 καλως ήρθες στην παρεα μας. Θα σου ευχηθώ κι εγώ με τη σειρα μου να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και με το καλό να έρθει και το 2ο!

Δεσποινιω χρονια πολλα στον γιοκα σου! Να τον χαίρεσαι σαν τα ψηλά βουνά!

Μελένια μου, μαλλον στις ορμόνες σου θα οφείλεται η κακή διάθεση. Το παθαίνω κι εγω.

Κορίτσια μου κι εγω νομίζω πως ειναι τα μωρακια, ειδικα όταν ξανακατάλαβα κατι στην ιδια πλευρα, στο ιδιο σημειο ειπα: να ειναι το εντερο παλι ακριβώς εκεί; Δε νομίζω.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλακια μου!!!

Δεσποινακι μου να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!! Ωραίες οικογενειακές στιγμές!!!

Γεωργία μου ετοιμάσου για τρελό πάρτι!!!!! Τα μωρά έδωσαν το παρόν!!!!

Μελενια μου έρχεται και η σειρά σου και εκεί να δεις διάθεση που θα έχεις...

Εμφανίστηκαν και τα παλιότερα κορίτσια μας... Μόνο το Νατασακι και η Ελένη νομίζω μένουν να κάνουν εμφάνιση....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Δεσποινιώ μου να σου ζήσει ε μη μου πεις στο μπανιο δεν εχεις παιχνιδια δεν βαζεις παπακια στο μπανακι??:cool:

Γεωργία κλωτσοπατινάδες??Αρχισαμε αυτά είναι!!!Στείλε κανα ταπεράκι απο δω καλέ !!:)

Μελένια ηρεμησε οι ορμονες ειναι φουλ εδω εγω ειμαι στη διεγερση κ γκρινιάζωωωωω εχω εναποθεσει τις ελπιδες μου στα ουτροτζεσταν για πιο πολύ υπνηλία

Κlio καλωσηρθες με το καλό οτι αποφασίσεις κ να χαιρεσαι το κοριτσάκι σου!

Λια μου τρως κλωτσιες εσυ?? Αντε θα περασει ο καιρος κ θα πηγαινεται 3 βόλτες .

Εγω εχω αρχισει το αγχος να πανε ολα καλά με όλα τίποτα άλλο  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες! Τι κάνετε; Καλή εβδομάδα να έχουμε.

Δημητρούλα μου όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά! Όχι αγχος παρακαλώ. :)

Εγω πήγα πρωι-πρωι να κανω εξετάσεις του γυναικολόγου. Το Σάββατο ξεχασα να σας γραψω από την κουραση, πηγαμε σε ενα μαγαζι στην Πατησιων και είδαμε κουνιες, καρότσια κλπ. Κουραστικά αλλά ωραια ηταν :).  Γνωρίσαμε κι ενα ζευγαρι εκει και πολύ θαυμασα την ηρεμια τους. Εχουν ήδη τρια αγορια (στο λυκειο, στο γυμνασιο και στο δημοτικο) και τωρα έχουν δίδυμη κυηση (το ενα σιγουρα αγορι)!!! Δεν περίμεναν αλλη εγκυμοσυνη και ειχαν δωσει τα παντα και τωρα τα ξαναγοραζουν όλα. Τους απασχολουσε καπως το πως θα χωρουν στο σπιτι, αλλα ηταν πολύ χαλαροι. Πολυ τους χάρηκα.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...