Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Εγώ επέμενα για Δευτέρα κ μου είπε οχι τώρα ενα θαυμα μας σώζει 

Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!!! Μην χάνεις την πίστη σου♡♡♡

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Εγώ επέμενα για Δευτέρα κ μου είπε οχι τώρα ενα θαυμα μας σώζει 

Οτι και να πεις κοριτσαρα μου εχεις απόλυτο δίκιο... Κατσε ξαπλα,  ξεκουρασου και οτι ειναι να γινει θα γινει... Εσυ δεν φταις σε κατι και εκανες και με το παραπάνω οσα μπορουσες... Μακαρι να παρει μπροστά το σπορακι και να διαψεύσει όλα τα προγνωστικά 

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.. 

Δημητρουλα εύχομαι να τα καταφέρει το σπορακι σου.. Ο Θεός να βάλει το χέρι του! 

Γεωργία μου εμένα ο γιατρος μου είχε πει μετά το πρώτο τρίμηνο κανονικά. Αλλά έκανα φυτική εγώ. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Μονο ξεκουραζομαι 3 εβδομαδες τωρα ρε κοριτσια γιατι;;;;;;; 

Δήμητρα μου σου αυξησε προγεστερόνη? Μην στεναχωριέσαι σκέψου θετικά. Σκέψου το θαύμα που σου είπε. Δώσε του δύναμη. Μόνο εσύ μπορείς. 


nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lila K είπε:

Δήμητρα μου σου αυξησε προγεστερόνη? Μην στεναχωριέσαι σκέψου θετικά. Σκέψου το θαύμα που σου είπε. Δώσε του δύναμη. Μόνο εσύ μπορείς. 

Δεν μου αυξησε τιποτα μονο κοψαμε ....τη σαλοσπιρη ...για αρχη εχω φρεσκο γαλακτομπουρεκο για παρηγορια..εαν γινει το θαυματακι καλα θα ειναι δεν με πειραζει καθόλου

Κοριτσια ελατε να το φαμε το γαλακτομπουρεκακι να με παρετε αγκαλιτσα να κανουμε γλυκη παρηγορια...οπως καταλαβαινετε εχετε να διαβασετε....πολλες μ..... ουφ 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Εγω 2 Μαρτιου θα παω για τον 1ο υπερηχο

Εμένα βρε κορίτσια γιατί με έβαλε για πρώτο υπέρηχο τόσο νωρίς 4εβδ κ 6ημερων κ με αγχώσει μόνο μόνο. Βλέπω οι δικοί σας σας βάζουν την 6η εβδομάδα 

DIMITRAS λυπάμαι πραγματικά πάρα πολύ!! Το Δεκέμβριο πέρασα τα ίδια κ σε κατάλαβαινω απόλυτα!!! Εύχομαι πολύ γρήγορα να γίνει αυτό που θες!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα προβλημα παλι με το ιντερνετ και τωρα καταφερα να συνδεθω και στενοχωρηθηκα με το μηνυμα της Δημητρας...

Για να δουμε όμως Δημητρούλα μου... μπορει και να παει καλύτερα. Μακαρι Παναγια μου! Θυμισε μου, προεμφυτευτικο ειχατε κανει σ' αυτες τις βλαστοκύστες;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ειχα προβλημα παλι με το ιντερνετ και τωρα καταφερα να συνδεθω και στενοχωρηθηκα με το μηνυμα της Δημητρας...

Για να δουμε όμως Δημητρούλα μου... μπορει και να παει καλύτερα. Μακαρι Παναγια μου! Θυμισε μου, προεμφυτευτικο ειχατε κανει σ' αυτες τις βλαστοκύστες;

Καμαρι δεν ηταν βλαστοκυστες 2ης μερας ηταν...θα δουμεεεε το μονο κακο περα απο ολο αυτο ειναι οτι θελω βολτα κ ο ντοκ ειπε ξαπλα ...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλο ΣΚ σε όλες!

Lila μου συγχαρητήρια για την αυχενική! Αγοράκι και το δικλο σας; Χαμός φέτος με τ' αγόρια! Χιχιχι! Όσο για την αγωγη που σου προτείνουν, σίγουρα ξερουν τι κανουν. Μη φοβασαι. Τι αυτοανοσο ειναι αν επιτρέπεις; Το εχεις αναφερει και δεν θυμαμαι ισως;

Δημητρούλα με το καλο η εξέτασή σου. Μην επηρεαζεσαι απο την προηγουμενη παλλινδρομη. Θεωρω πως εγινε ετσι γιατι ηταν αρρωστο το εμβρυακι λόγω της κακης ποιοτητας του σπερματος.

Μάντη καλώς μας ήρθες. Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Εύχομαι να έχεις ένα υπέροχο 9μηνο!

Μαρακι πως τα πας με τις μειωμένες δόσεις καφε; Συνηθισες;

Εγω κορίτσια σήμερα εχω ραντεβου στο κομμωτήριο για κουρεμα και βαψιμο. Θυμαμαι πως ο γιατρος ειχε πει να βαψω τα μαλλια μου μετα τον 5ο μηνα. Τωρα εκλεισα την 2η εβδομαδα του 6ου, αλλα το πρωι που πηγα για αιματολογικες εξετασεις μου ειπε η κοπελα στη γραμματεια που ειναι η ιδια εγκυος, πως ο γιατρος της της εχει πει να τα βαψει μετα το κλεισιμο του 6ου μηνα... Μπηκα και διαβασα και διαφορα αρθρα περι αυτου. Αλλοι γραφουν αυτο, αλλοι γραφουν απο το κλεισιμο του 3ου, αλλοι παλι να μην το κανουμε καθόλου, αλλοι πως δεν επηρεαζονται τα εμβρυα, αλλα το λενε οι γιατροι επειδη μπορει να προκληθει καποια αλλεργια στη μητερα κλπ. Δεν εβγαλα ακρη...  Ουτως ή αλλως εχω σκοπο να χρησιμοποιησω φυτικη βαφη και αν γινονται ανταυγειες μ' αυτην ακομα καλυτερα. Επειδή όμως προβληματίστηκα, μπορει τελικα να κανω σημερα μονο κουρεμα και να περιμενω ακομη 15 ημερες. Εσας κορίτσια τι σας εχουν πει οι γιατροι σας;

Εγώ έκανα μόνο ανταύγειες στο στεφάνι για να μην φαίνονται τα λευκά. Δεν θα βάψω ρίζα καθόλου. Όμως το χρώμα που περνούσα ήταν κοντα στο φυσικό μου. Εσύ είσαι μακριά από το φυσικό σου;

πρίν από 6 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Καμαρι δεν ηταν βλαστοκυστες 2ης μερας ηταν...θα δουμεεεε το μονο κακο περα απο ολο αυτο ειναι οτι θελω βολτα κ ο ντοκ ειπε ξαπλα ...

Κάτσε κρεβατάκι και φάε ένα γαλακτομπούρεκο και για εμένα! 


nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Lila K είπε:

Εγώ έκανα μόνο ανταύγειες στο στεφάνι για να μην φαίνονται τα λευκά. Δεν θα βάψω ρίζα καθόλου. Όμως το χρώμα που περνούσα ήταν κοντα στο φυσικό μου. Εσύ είσαι μακριά από το φυσικό σου;

Κάτσε κρεβατάκι και φάε ένα γαλακτομπούρεκο και για εμένα! 

Μωρε εαν δεν σκεφτομ9υν τις τυψεις τωρα θα ημουν Γλυφαδα η Πλακα για περπατημα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Μωρε εαν δεν σκεφτομ9υν τις τυψεις τωρα θα ημουν Γλυφαδα η Πλακα για περπατημα 

Δημητρούλα δώσε τον αγώνα σου. Πίστεψε! Μην σκέφτεσαι αρνητικά. Υπέρηχο δεν κάνατε? Σε ρωτάω γιατί είχε τεραστια αύξηση η χοριακη σου. Μήπως ήταν 2 τα εμβρυακια και δεν μεγάλωσε το 1? Γι'αυτό και αυτή η χοριακη σήμερα? Μην παραιτησαι! Κάτσε και ακίνητη. Εγώ μετά από αιμορραγία και συνεχόμενα υγρά έκατσα ακίνητη για 5 μέρες. Εντελώς. Και τα κατάφερε το μικρό μου. Πίστεψε και ζητά από τη Παναγία μας το θαύμα. Έλα αγάπη. Μαζί σου είμαστε όλες στο κρεβάτι. 

  • Μου αρέσει 1

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Lila K είπε:

Εγώ έκανα μόνο ανταύγειες στο στεφάνι για να μην φαίνονται τα λευκά. Δεν θα βάψω ρίζα καθόλου. Όμως το χρώμα που περνούσα ήταν κοντα στο φυσικό μου. Εσύ είσαι μακριά από το φυσικό σου;

Κάτσε κρεβατάκι και φάε ένα γαλακτομπούρεκο και για εμένα! 

Τελικα κι εγω ενα κοψιμο εκανα σημερα. Ειπα να κλεισω και τον 6ο και να κανω ανταυγειες με φυτικη βαφη αργοτερα. Ναι, ειμαι μακρια απο το φυσικο μου χρωμα, αλλα ειπε πως θα τα "δεσει" με το ηδη βαμμενο.

Δημητρούλα μου υπομονη, επιμονη και θετικη σκεψη. Δεν μας μενει κατι αλλο.

Και συμφωνω με τη Lila. Μπορει να συμβαινει αυτο που εγραψε. Κανουν λαθη και οι γιατροι καμια φορα στις εκτιμήσεις τους.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...