Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Mary fairy είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Μόλις έδωσα αίμα για εξετάσεις. Σε λίγο θα πάω στο γιατρό για υπέρηχο.. 

Πήγα τώρα τουαλετα κ έβγαλα πλήγματα, δεν ξέρω κ πως να τα περιγράψω. Σαν βλεννα κόκκινη αλλά τεράστια. Σοκαρίστηκα. Τουλάχιστον είναι προς καφέ το χρώμα... Συγνώμη κιόλας για την περιγραφή... Για να δούμε 

Δήμητρά μου μην απογοητευεσαι. Μπορεί να ήταν δύο.. Εγώ τον Δεκέμβριο που είχα αποβολή είχα εξ αρχής κακή χοριακη. Ξεκίνησε με 30 την 2η μέρα καθυστέρησης... Εύχομαι να πανε ολα καλα!! Το στήθος σου το αισθάνεσαι πρησμενο ή τσιμπήματα ή πόνο; 

Αντε να δουμε ρε κοριτσι...

Λοιπόν εμενα βγαίνουν καφε σαν πλαστικά αλλά εγω λόγω εξωσωματικής ειναι κ τα φαρμακα αλλα το εσωρουχο καθαρο καθως κ τα ουρα αυτα τα εχω πριν την θετικη χοριακη δεν ξέρω...Εσύ εχεις αποκολληση ειναι λογικο το αιμα κ τα πηγματα με τα φαρμακα θα θρεψει...υπομονη κ περιμενω νεα με αγωνια

Το στήθος μου ειδικα οι ρωγες ειναι σε αλλη διασταση δεν ακουμπιουντε ποναει κ κατω απο την μασχαλη απο την δευτερη μερα της ετ.

Κατεβηκα εκανα εκατο βηματα στην γειτονια κ συνηρθα τωρα εαν εκανα κακο δεν ξερω ...

πρίν από 18 λεπτά , psipsinel είπε:

 

Κοριτσια καλημερα κι απο εμενα, ΥΠΟΜΟΝΗ κ ΚΟΥΡΑΓΙΟ. Προσωπικά, μολις σήμερα συνειδητοποιησα απο ενα παλιο τζην που εβαλα  οτι μαλλον δεν εχασα μονο τα κιλα που ειχα παρει απο την παλλινδρομη κ τις μετεπειτα εξωσωματικες αλλα πρεπει να μοιαζω οτι εχω νευρικη ανορεξια. Τρωω κ εχω τυψεις, μετριεμαι 2 φορες την ημερα για το ζαχαρο που ευτυχως τωρα με το γλουκοφαζ ειναι οκ, ομως εχω καταντησει να φοβαμαι μηπως παραφαω κ παθω κατι.

Εεεεε για κατσε γιατι ολο αυτο;;; Για ανεβα λιγο ειπαμε να κανουμε μωρα πως χωρις δυναμη;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Αντε να δουμε ρε κοριτσι...

Λοιπόν εμενα βγαίνουν καφε σαν πλαστικά αλλά εγω λόγω εξωσωματικής ειναι κ τα φαρμακα αλλα το εσωρουχο καθαρο καθως κ τα ουρα αυτα τα εχω πριν την θετικη χοριακη δεν ξέρω...Εσύ εχεις αποκολληση ειναι λογικο το αιμα κ τα πηγματα με τα φαρμακα θα θρεψει...υπομονη κ περιμενω νεα με αγωνια

Το στήθος μου ειδικα οι ρωγες ειναι σε αλλη διασταση δεν ακουμπιουντε ποναει κ κατω απο την μασχαλη απο την δευτερη μερα της ετ.

Κατεβηκα εκανα εκατο βηματα στην γειτονια κ συνηρθα τωρα εαν εκανα κακο δεν ξερω ...

Εεεεε για κατσε γιατι ολο αυτο;;; Για ανεβα λιγο ειπαμε να κανουμε μωρα πως χωρις δυναμη;;;

Δήμητρά κ το στήθος μου έτσι είναι κ είδες τι χοριακη έχω! Όσο το στήθος σου εχει συμπτώματα να είσαι ήρεμη!!! Πιστεύω καλά θα πάνε τα πράγματα για σένα! Αν ήταν ήδη θα είχε ηρεμήσει το στήθος σου τόσες μέρες!! Εμένα το Δεκέμβριο το πρώτο πρώτο που είχε αρχίσει να με ανησυχεί ότι δεν πάει καλά ήταν το στήθος. Σταμάτησε μερα με τη μέρα να πονάει κ κάθε μέρα μου φαινόταν κ λίγο πιο μικρό. Αυτά ήδη από όταν άρχισε η χοριακη να μην ανεβαίνει όσο θα έπρεπε(αν κ ξεκίνησε χαμηλά διπλασιαζοταν ώσπου άρχισε  ανέβαινε λίγο). 

Κορίτσι μου δεν έχω ιδέα από ζάχαρο για να σου πω οτιδήποτε. Εύχομαι το καλύτερο κ να ηρεμήσεις!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Mary fairy είπε:

Δήμητρά κ το στήθος μου έτσι είναι κ είδες τι χοριακη έχω! Όσο το στήθος σου εχει συμπτώματα να είσαι ήρεμη!!! Πιστεύω καλά θα πάνε τα πράγματα για σένα! Αν ήταν ήδη θα είχε ηρεμήσει το στήθος σου τόσες μέρες!! Εμένα το Δεκέμβριο το πρώτο πρώτο που είχε αρχίσει να με ανησυχεί ότι δεν πάει καλά ήταν το στήθος. Σταμάτησε μερα με τη μέρα να πονάει κ κάθε μέρα μου φαινόταν κ λίγο πιο μικρό. Αυτά ήδη από όταν άρχισε η χοριακη να μην ανεβαίνει όσο θα έπρεπε(αν κ ξεκίνησε χαμηλά διπλασιαζοταν ώσπου απάντηση ανέβαινε λίγο). 

Κορίτσι μου δεν έχω ιδέα από ζάχαρο για να σου πω οτιδήποτε. Εύχομαι το καλύτερο κ να ηρεμήσεις!! 

Ετσι ηταν κ σε αρνητικο σε εμενα ειναι τα φαρμακα κ μπλεκεται το συστημα ...αυριο τετοια ωρα θα τσερουμεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Just now, DIMITRAS είπε:

Ετσι ηταν κ σε αρνητικο σε εμενα ειναι τα φαρμακα κ μπλεκεται το συστημα ...αυριο τετοια ωρα θα τσερουμεεεεεε

Α δεν το γνωρίζω... Όπως κ να έχει εύχομαι αύριο να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mary fairy είπε:

Α δεν το γνωρίζω... Όπως κ να έχει εύχομαι αύριο να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα 

Μακάρι κορίτσι κ εσυ να ηρεμήσεις γρήγορα απο ολο αυτο περιμενουμε νεαααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα !

Ετρεχα για κάτι χαρτιά και τώρα μπήκα ! Mairy με λίγη προσοχη νομιζω όλα καλά θα πάνε !

Δημητρα υπομονή ως αύριο θα ξέρεις. Εγώ ελπίζω για το καλύτερο, δε μπορεί τόση θετική ενέργεια από όλες μας !

Φιλια σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , eamo είπε:

Κορίτσια καλημέρα !

Ετρεχα για κάτι χαρτιά και τώρα μπήκα ! Mairy με λίγη προσοχη νομιζω όλα καλά θα πάνε !

Δημητρα υπομονή ως αύριο θα ξέρεις. Εγώ ελπίζω για το καλύτερο, δε μπορεί τόση θετική ενέργεια από όλες μας !

Φιλια σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!

Ευχαριστώ ζουζούνα μου κρατάω όσο μπορώωωω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Δόξα το Θεό όλα δείχνουν να συνεχίζουν καλά!! Η χοριακη σήμερα 45713. Ο υπέρηχος στο γιατρό μου έδειξε σήμερα πρώτη φορά έμβρυο κ σαν να αρχίζει να δείχνει κ καρδιά! Επίσης είπε έχει μεγαλώσει από την Παρασκευή. Αιματωμα υπάρχει κ θα κάνει 15 μέρες να σταματήσει να φαίνεται στον υπέροχο. Θα βλέπω αίμα για λιγες μέρες ακόμα. Κ πολύ ξεκούραση. Μου είπε ότι μάλλον από κούραση το έπαθα. 

Δόξα το Θεό κ πάλι!! Μακάρι Δημητρα κ για σένα αύριο να είναι πολυ καλα τα νέα. Στο ευχομαι από την καρδιά μου 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ξανάρχισαν τα καλά νέα ! Πρόσεχε τώρα Mairy όσο βέβαια μπορείς! Μη  δοκιμάζεις τα όρια του εμβρύου σου !

Κρατα γερά Δημητρούλα, βλέπεις στρώνουν τα πράγματα !! Πάει πέρασε η μισή Δευτέρα !


CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , eamo είπε:

Ορίστε ξανάρχισαν τα καλά νέα ! Πρόσεχε τώρα Mairy όσο βέβαια μπορείς! Μη  δοκιμάζεις τα όρια του εμβρύου σου !

Κρατα γερά Δημητρούλα, βλέπεις στρώνουν τα πράγματα !! Πάει πέρασε η μισή Δευτέρα !

Αντε να δουμεεεεε θα αργησει κ ο αντρας να γυρισει εχει εξτρα δρομολογιο ο αντρας κ αυριο πουρνο πουρνο αιματακι....

Mary μου με ανεβασες κ προσπαθω να πιστεψω οτι ολα θα πανε καλα κ με εμας 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Miss Sunny είπε:

DIMITRA σε σκεφτομαι συνεχεια να ξερεις κι εχω πολλη αγωνια.. Αυριο να μας πεις ευχαριστα κ να συνεχιστει η χαρα!

Μακάρι Miss Sunny μου μακάρι γιατι ε ξέρεις :shock:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! 

Μπράβο Mary fairy. Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός και όλα θα πάνε καλά. 

Αντε Δημητρουλα μου να ακούσουμε και απο σένα ευχάριστα αύριο!

Εγω μετράω μέρες να φύγουμε να ησυχασω λίγο. Ειδικά έτσι όπως είναι η κατάσταση τώρα.. Η πεθερά κρατάει μούτρα κλασσικά αλλά δεν ασχολούμαι καθόλου. Έχουμε σοβαρότερα προβλήματα τώρα! 

Φιλάκια κοριτσάκια μου γλυκά! 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...