Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. 

Πήγα στο νοσοκομείο που εφημέρευε ο γιατρός της αδερφής μου που γέννησε πρόσφατα σε αυτόν δίδυμα κ λέει ότι είναι καλός. Μου είπε(κ το είδα) ότι έχω μια γερή αποκόλληση. Ο σάκος υπάρχει ακόμα. Έμβρυο δεν φαίνεται ακόμα αλλά είναι απόλυτα φυσιολογικό. Μου έδωσε ένα σωρό φάρμακα ενώ η δικιά μου μόνο 2 ουτροτζεσταν παραπάνω. Αυτός μου έδωσε κ μαγνήσιο κ σίδηρο κ ουτροτζεσταν κ ενέσεις. Έκανα κ μια χοριακη κ την περιμένω αν κ είναι από διαφορετικά εργαστήρια. Μου είπε ότι η αποκόλληση είναι μεγάλη κ μπορεί να δω κι άλλο αίμα. Το μόνο που δεν μου διευκρινησε ήταν γιατι έγινε η αποκολληση(από κούραση, από πρόβλημα στο έμβρυο).. 

Εσεις τι ξέρετε για τις αποκολλησεις; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια ποιος σας ματιασε??  Φτου σκορδα!!! 

@Mary fairy καλα αποτέλεσματα στη χοριακη σου... Μακάρι ολα να ναι καλα.. Σε ποια εβδομάδα εισαι? Μάλλον νωρις για να μη φαίνεται εμβρυο... 

@DIMITRAS η κουνιαδα μ στην εξωσωματική της ειχε παει ενα βραδυ με φριχτους πονους και αίμα στο νοσοκομείο νομιζοντας πως ολα τελειωσαν,  αλλα τωρα εχει ενα παιδαρο 10χρονων.. Ειχε διδυμα απλα και εχασε το ενα (ο γιατρός της το παραδεχτηκε αφου γεννησε για να μην την αγχωσει).. Απλα εβγαλε οοοολη την εγκυμοσύνη σ κρεβατι.. Υπομονη λοιπόν και κουράγιο!! 

Κορίτσια επισης δεν ξερω αν πιστεύετε,  εγω δεν τα πιστευω βεβαια αυτα,  αλλα η μανα μ μ ειχε πει πως στην Αγ. Ειρήνη τη Χρυσοβαλαντω σ μοναστήρι δινουν μια ζωνη για τθς εγκυμονουσες.. Εγω αρνηθηκα γτ δεν τα πιστευω,  αλλα αν εσεις πιστευετε μπορείτε να στειλετε καποιον δικο σας να σας τη φερει μαζι με λαδι και αγιασμο.. Ισως,  εστω και ψυχολογικα,  να βοηθησει θετικα... 

Σας εχω σ μυαλό μου και τις 2 κι ας μην σας ξερω... 

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια ποιος σας ματιασε??  Φτου σκορδα!!! 

@Mary fairy καλα αποτέλεσματα στη χοριακη σου... Μακάρι ολα να ναι καλα.. Σε ποια εβδομάδα εισαι? Μάλλον νωρις για να μη φαίνεται εμβρυο... 

@DIMITRAS η κουνιαδα μ στην εξωσωματική της ειχε παει ενα βραδυ με φριχτους πονους και αίμα στο νοσοκομείο νομιζοντας πως ολα τελειωσαν,  αλλα τωρα εχει ενα παιδαρο 10χρονων.. Ειχε διδυμα απλα και εχασε το ενα (ο γιατρός της το παραδεχτηκε αφου γεννησε για να μην την αγχωσει).. Απλα εβγαλε οοοολη την εγκυμοσύνη σ κρεβατι.. Υπομονη λοιπόν και κουράγιο!! 

Κορίτσια επισης δεν ξερω αν πιστεύετε,  εγω δεν τα πιστευω βεβαια αυτα,  αλλα η μανα μ μ ειχε πει πως στην Αγ. Ειρήνη τη Χρυσοβαλαντω σ μοναστήρι δινουν μια ζωνη για τθς εγκυμονουσες.. Εγω αρνηθηκα γτ δεν τα πιστευω,  αλλα αν εσεις πιστευετε μπορείτε να στειλετε καποιον δικο σας να σας τη φερει μαζι με λαδι και αγιασμο.. Ισως,  εστω και ψυχολογικα,  να βοηθησει θετικα... 

Σας εχω σ μυαλό μου και τις 2 κι ας μην σας ξερω... 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι να ισχύει έστω κάτι τέτοιο για την Δήμητρα!! Είμαι 5εβδ κ 2 ημερων

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια ποιος σας ματιασε??  Φτου σκορδα!!! 

@Mary fairy καλα αποτέλεσματα στη χοριακη σου... Μακάρι ολα να ναι καλα.. Σε ποια εβδομάδα εισαι? Μάλλον νωρις για να μη φαίνεται εμβρυο... 

@DIMITRAS η κουνιαδα μ στην εξωσωματική της ειχε παει ενα βραδυ με φριχτους πονους και αίμα στο νοσοκομείο νομιζοντας πως ολα τελειωσαν,  αλλα τωρα εχει ενα παιδαρο 10χρονων.. Ειχε διδυμα απλα και εχασε το ενα (ο γιατρός της το παραδεχτηκε αφου γεννησε για να μην την αγχωσει).. Απλα εβγαλε οοοολη την εγκυμοσύνη σ κρεβατι.. Υπομονη λοιπόν και κουράγιο!! 

Κορίτσια επισης δεν ξερω αν πιστεύετε,  εγω δεν τα πιστευω βεβαια αυτα,  αλλα η μανα μ μ ειχε πει πως στην Αγ. Ειρήνη τη Χρυσοβαλαντω σ μοναστήρι δινουν μια ζωνη για τθς εγκυμονουσες.. Εγω αρνηθηκα γτ δεν τα πιστευω,  αλλα αν εσεις πιστευετε μπορείτε να στειλετε καποιον δικο σας να σας τη φερει μαζι με λαδι και αγιασμο.. Ισως,  εστω και ψυχολογικα,  να βοηθησει θετικα... 

Σας εχω σ μυαλό μου και τις 2 κι ας μην σας ξερω... 

Ευχαριστώ καμάρι μου...δεμενη με την ζώνη της Αγίας είμάί κ τής Πάνάγίάς μάς... Σφάλμά μόύ 0όύ δέ νήστέψά νά φάώ τό φύτίλί τής Πάνάγίτσάς πήγά Τήνό τόν Σέπτέμβρίό μάκάρί νά μέ βόήθήσόύν νά γίνέί τό θάύμάτάκί μόύ...

Mary mou eisai se kala xeria έύχόμάί na pane ola teleia 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου... Μόλις μπήκα και δε μου άρεσαν αυτά που διάβασα... Δημητρούλα βάστα γερά....! Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!!!!!!

Μαίρη μου και σε εσένα το ίδιο!!!!

Οι υπόλοιπες οι κοπέλες μας???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι υπολοιπες εδω... Σκεφτόμαστε τα κορίτσια μας...

Κι εμένα η κουνιαδα μου ειχε αντιστοιχη εμπειρια. Δεν ειχε όμως διδυμα. Πρεπει να το εχω ξαναγραψει παλαιοτερα. Μολις ειδε τοσο αιμα πηρε τον γιατρο και ειπε "τελειωσε..." . Ο γιατρος επενεμε να παει απο το ιατρειο του. Τελικα πηγε, εκανε περιδεση τραχηλου και περασε το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης στο κρεββατι και μια χαρα γεννησε την κορη της.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης από το νοσοκομείο. Είναι 22173!! Την Τρίτη ήταν  3718.  Εντάξει από διαφορετικά εργαστήρια αλλά κ πάλι πόση απόκλιση να έχουν. Αύριο θα κάνω κ στο μικροβιολογικο που έκανα την Τρίτη... Μακάρι Θεέ μου να μην είναι τίποτα τελικά όλο αυτό! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Mary fairy είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης από το νοσοκομείο. Είναι 22173!! Την Τρίτη ήταν  3718.  Εντάξει από διαφορετικά εργαστήρια αλλά κ πάλι πόση απόκλιση να έχουν. Αύριο θα κάνω κ στο μικροβιολογικο που έκανα την Τρίτη... Μακάρι Θεέ μου να μην είναι τίποτα τελικά όλο αυτό! 

Έλάάάάάά apokolisi einai ok tha krevatotheis k tha kleisei ola kala tha pane 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 35 λεπτά , Mary fairy είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης από το νοσοκομείο. Είναι 22173!! Την Τρίτη ήταν  3718.  Εντάξει από διαφορετικά εργαστήρια αλλά κ πάλι πόση απόκλιση να έχουν. Αύριο θα κάνω κ στο μικροβιολογικο που έκανα την Τρίτη... Μακάρι Θεέ μου να μην είναι τίποτα τελικά όλο αυτό! 

Κρεβατωσου ρε κορίτσι κι όλα θα πάνε καλά! Σώθηκε! Μπράβο σου!

  • Ευχαριστώ 1

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Mary fairy! Δεν παιρνεις τηλ τον γιατρο να σου πει για να μη βγαινεις παλι αυριο; Καλύτερα να προστατευθεις.

Αντε να ερθει και η Τριτη για τη Δημητρούλα.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρά μου πως είσαι? Έχεις καφέ? Μήπως πρέπει να πάρεις προγεστερόνη?

Εγώ πήρα επιπλέον μόνη μου μέχρι που σταμάτησαν τα κόκκινο καφέ... Δεν σου λέω να το κάνεις κι εσύ από μόνη σου αλλά επειδή εμενα μου έκανε καλό δεν ρωτας τον γιατρό σου?


nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Μπραβο Mary fairy! Δεν παιρνεις τηλ τον γιατρο να σου πει για να μη βγαινεις παλι αυριο; Καλύτερα να προστατευθεις.

Αντε να ερθει και η Τριτη για τη Δημητρούλα.

Μου είπε να πάω να κάνω τις εξέτασεις που μου είχε γράψει κ να πάω να με δει

πρίν από 5 λεπτά , Lila K είπε:

Δήμητρά μου πως είσαι? Έχεις καφέ? Μήπως πρέπει να πάρεις προγεστερόνη?

Εγώ πήρα επιπλέον μόνη μου μέχρι που σταμάτησαν τα κόκκινο καφέ... Δεν σου λέω να το κάνεις κι εσύ από μόνη σου αλλά επειδή εμενα μου έκανε καλό δεν ρωτας τον γιατρό σου?

Κ εγώ εχτές το βράδυ που πονουσα σκέφτηκα να πάρω από μόνη μου αλλά μου είχε πει πιο παλιά η γιατρός ότι πρέπει να παίρνεις σταθερή ποσότητα κι όχι μια μέρα έτσι μια αλλιώς κ δεν το έκανα. Τελικά λάθος μου. Έπρεπε 

πρίν από 8 λεπτά , Lila K είπε:

Δήμητρά μου πως είσαι? Έχεις καφέ? Μήπως πρέπει να πάρεις προγεστερόνη?

Εγώ πήρα επιπλέον μόνη μου μέχρι που σταμάτησαν τα κόκκινο καφέ... Δεν σου λέω να το κάνεις κι εσύ από μόνη σου αλλά επειδή εμενα μου έκανε καλό δεν ρωτας τον γιατρό σου?

Πόσο αίμα είχες δει κ πόσες μέρες έκανε να σου σταματήσει; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mary fairy είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης από το νοσοκομείο. Είναι 22173!! Την Τρίτη ήταν  3718.  Εντάξει από διαφορετικά εργαστήρια αλλά κ πάλι πόση απόκλιση να έχουν. Αύριο θα κάνω κ στο μικροβιολογικο που έκανα την Τρίτη... Μακάρι Θεέ μου να μην είναι τίποτα τελικά όλο αυτό! 

Μπράβο!!! Ολα καλα!!! Ξαπλα και ξεκουραση τωρα!!! Ηρθε η ωρα να σε κανακεψουν ολοι!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...