Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

κοριτσακια μου εγω ντυθηκα πρωι πρωι στα κοκκινα....:(:(:(:(:(:(

ειδατε που επεσα μεσα? μα αν εισαι μανα, εχεις το ενστικτο, το νιωθεις.. ετσι δεν ειναι?

μουτζουριτσα μου σε εχω παρηγορια για τον επομενο μηνα, θα τα καταφερουμε , εχω feeling αυτη τη φορα.... αντε να δουμε αυριο κ τα δεδομενα τα δικα σου να φυγει κ αυτο το αγχος.. τωρα για το ποτε τελικα την εκανα τη ρημαδα την ωορρηξια, εχω μπερδευτει εντελως. αυτη τη φορα θα αρχισω τα τεστακια απο την 8η μεχρι κ την 20η εγω θα κανω... θα γινει τα χριστουγεννα χαμος π εχει κ αδεια ο αντρας... για να μαθει που με τη δουλεια του χασαμε αυτο το μηνα.. χαχαχα....

Μαρτακο μου να χαιρεσαι και τον αντρουλη σου κ το μικρουλι σου!

παω να κανω τα νυχια μου να μου ανεβει λιγο η διαθεση...

βαλεντινακι ριξε υπνους κ μη φοβασαι τιποτα! ποτε πας γιατρο?

τονια εσυ πως εισαι?

σας φιλω γλυκα ολες!!

Μπράβο, Ρένα! Αυτή είναι η σωστή ψυχολογία! Θα γίνει χαμός! !!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ioio μου ευχομαι να ειναι πιο ηρεμη η μικρουλα σου σημερα!

Ρενακι μου γλυκο ετσιιιι δυναμικη σε θελω!αυτος ο κυκλος ειναι μια νεα αρχη!μολις παρω αποτελεσματα και παω γιατρο εννοειται θα σας ενημερωσω!αν δεν τα πω σε σας που να τα πω?σας ευχαριστω που μοιραζεστε την αγωνια μου μαζι με εμενα!

εγω θα παρακολουθησω την ωορρηξια ετσι κ αλλιως ολο το μηνα με το γιατρο για να δουμε τι γινεται...παραλληλα και με τα αυριανα αποτελεσματα...οποτε δεν πηρα εξτρα τεστακια!εχουν περισσεψει καποια...κ ομολογω να μπω στη διαδικασια να τα "τεσταρω"οταν μου πει πως βλεπει στον υπερηχο ωορρηξια!

με βασικη προυποθεση να κανω απο αυτη!χαχαχαχαχα!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Ioio μου ευχομαι να ειναι πιο ηρεμη η μικρουλα σου σημερα!

Ρενακι μου γλυκο ετσιιιι δυναμικη σε θελω!αυτος ο κυκλος ειναι μια νεα αρχη!μολις παρω αποτελεσματα και παω γιατρο εννοειται θα σας ενημερωσω!αν δεν τα πω σε σας που να τα πω?σας ευχαριστω που μοιραζεστε την αγωνια μου μαζι με εμενα!

εγω θα παρακολουθησω την ωορρηξια ετσι κ αλλιως ολο το μηνα με το γιατρο για να δουμε τι γινεται...παραλληλα και με τα αυριανα αποτελεσματα...οποτε δεν πηρα εξτρα τεστακια!εχουν περισσεψει καποια...κ ομολογω θα μπω στον πειρασμο να τα "τεσταρω"οταν μου πει πως βλεπει στον υπερηχο ωορρηξια!

με βασικη προυποθεση να κανω απο αυτη!χαχαχαχαχα!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!

Χαθηκα αλλά τελευταία ολο και κάτι συμβαίνει!!

Βαλεντινα μου με το καλό!! Να έχεις μία όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Καθόλου παρατηρητικότητα οι άντρες ρε παιδί μου!! Χαχα το μικρό σου αντρακι πάντως μία χαρά το είδε!!

Ρενα μου ο επόμενος μήνας θα ναι ο τυχερός και ναι!! Θα γίνει χαμός!

Χρόνια πολλά και στον αντρουλη σου!!

Μάρτη μου να χαίρεσαι κι εσύ τον άντρα σου και το μικρό αγοράκι σου για την γιορτή του!!

Κάτι πήρε το μάτι μου για τριτεκνια, εσύ πάντα θα σαι τριτεκνη όσο αφορά τα επιδόματα κτλ αλλά σαν μεγαλώσουν τα παιδιά θα είναι μέχρι τα 21 αν δεν κάνω λάθος και αν παντρευτούν νωρίς, εμείς σαν πολύτεκνη οικογένεια είχαμε κάρτες για μειωμένα εισητήρια και ή μαμά μου ακόμα παίρνει κάποια χρήματα ανά δίμηνο αλλά μην φαντάζεσαι και τίποτα τρελό!ν

Σαγκρε που χαθηκες; Σε τρέχουν τα μαγκακια;;

Ιοιο αυτά τα δόντια μας ξεκαναν όλες....εμένα ακόμα παιδευεται και ενώ είχε τρία πρησμένα κάτω και είχε ανυσηχο ύπνο και με δαγκώνει λέω δεν μπορεί θα έσκασε ένα από αυτά ψάχνω και ανακαλυπτω ότι έσκασε τραπεζίτης αλλού οπότε έχουμε ένα επιπλέον δόντι και πολλά πρησμένα ούλα...

Υπομονη!!

Το νέο της εβδομάδας είναι ότι θα γίνω θεία!! Χαίρομαι πολύ αλλά φοβάμαι να πάνε όλα καλά γιατί ή αδερφή μου είναι μικρή και ακόμα σπουδαζει...είχαμε ένα χαμό με την οικογένειά αλλά όλα καλά θα πάνε στο τέλος!

Μουτζουρα μου άντε να δεις τι γίνεται και με εξετάσεις και γιατρό για να ξεκινησετε και εσείς!!

Κορίτσια μου δεν θυμάμαι πολλα γιατί σας διάβαζα σταδιακά και με ζαλισμενο κεφάλι!ν

Φιλάκια σε όλες!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Χαθηκα αλλά τελευταία ολο και κάτι συμβαίνει!!

Βαλεντινα μου με το καλό!! Να έχεις μία όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Καθόλου παρατηρητικότητα οι άντρες ρε παιδί μου!! Χαχα το μικρό σου αντρακι πάντως μία χαρά το είδε!!

Ρενα μου ο επόμενος μήνας θα ναι ο τυχερός και ναι!! Θα γίνει χαμός!

Χρόνια πολλά και στον αντρουλη σου!!

Μάρτη μου να χαίρεσαι κι εσύ τον άντρα σου και το μικρό αγοράκι σου για την γιορτή του!!

Κάτι πήρε το μάτι μου για τριτεκνια, εσύ πάντα θα σαι τριτεκνη όσο αφορά τα επιδόματα κτλ αλλά σαν μεγαλώσουν τα παιδιά θα είναι μέχρι τα 21 αν δεν κάνω λάθος και αν παντρευτούν νωρίς, εμείς σαν πολύτεκνη οικογένεια είχαμε κάρτες για μειωμένα εισητήρια και ή μαμά μου ακόμα παίρνει κάποια χρήματα ανά δίμηνο αλλά μην φαντάζεσαι και τίποτα τρελό!ν

Σαγκρε που χαθηκες; Σε τρέχουν τα μαγκακια;;

Ιοιο αυτά τα δόντια μας ξεκαναν όλες....εμένα ακόμα παιδευεται και ενώ είχε τρία πρησμένα κάτω και είχε ανυσηχο ύπνο και με δαγκώνει λέω δεν μπορεί θα έσκασε ένα από αυτά ψάχνω και ανακαλυπτω ότι έσκασε τραπεζίτης αλλού οπότε έχουμε ένα επιπλέον δόντι και πολλά πρησμένα ούλα...

Υπομονη!!

Το νέο της εβδομάδας είναι ότι θα γίνω θεία!! Χαίρομαι πολύ αλλά φοβάμαι να πάνε όλα καλά γιατί ή αδερφή μου είναι μικρή και ακόμα σπουδαζει...είχαμε ένα χαμό με την οικογένειά αλλά όλα καλά θα πάνε στο τέλος!

Μουτζουρα μου άντε να δεις τι γίνεται και με εξετάσεις και γιατρό για να ξεκινησετε και εσείς!!

Κορίτσια μου δεν θυμάμαι πολλα γιατί σας διάβαζα σταδιακά και με ζαλισμενο κεφάλι!ν

Φιλάκια σε όλες!

Να σου ζήσει το ανηψάκι! Με το καλό! Είναι το πρώτο σοκ, μετά όλα ταχτοποιούνται!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου βγηκε ο μπαμπας μου ολα καλα.2μπαλονακια κ ενα στεντ.τωρα θελει προσοχη.ηρεμησα λιγο το παθε μπροστα στα ματια μου κ αν δεν ημουν εκει τωρα θα ειχαμε αλλα.....ακομα δεν γυρισα σπιτι.τι κανετε??εχουμε καμια καινουρια εγκυουλα?η τζο τι εκανε?γεννητουρια εχουμε???εχασα επεισοδια

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα στο ενα διδυμοαγορακι σου Μαρτη μου!να σας ζησει!να ναι γερος και καλοτυχος!και τα τρια παιδακια σου ομορφια μου να ναι καλα!

ναι ολα καλα με την περιοδο!περιμενω πως και πως αυριο να εχω τα αποτελεσματα στα χερια μου!μου ειπε ο γιατρος να τον παρω τηλεφωνο και να παω απο εκει αμεσως μολις τα παρω!το καλο ειναι πως ειναι πολυ κοντα στο γραφειο μου οποτε οταν θα εχει κενακι αυριο απογευμα θα μου πει να πεταχτω να τα δουμε μαζι και να αποφασισουμε τι γινεται εκει μεσα και πως θα κινηθουμε!

ευχαριστω πολυ μουτζουριτσα μου!!!!! αυριο το απογευμα να εχεις φρεσκα και πολυ καλα νεακια!!!! περιμενουμε!!!

Κορίτσια μου, η μικρή βγάζει δοντάκια και όλο το βράδυ είμασταν αγκαλίτσα. 6:30 με 9:00 κοιμήθηκα.

ποοοοσο σε καταλαβαινω!!!!!εμεις βγαλαμε και τα τεσσερα και ο 2ος εβγαλε πεντε!!!! παμε για τα επομενα!!!!

εμπλουτισαμε την χορτοσουπα με ριζα σελινου και λιγα φυλλαρακια, με κοτσανια και λουλουδακια μποκολου, με ντοματα χωρις σπορια και φλουδες, μεθαυριο με αρακα,και τελος του μηνα κρεατακι 5μερες μοσχαρακι και 2 μερες κοτοπουλο!!!! επισης το απογευμα τρωμε κρεμα απο βιολογικο καστανο ρυζι και βρωμη και λιγη βανιλια!!!!! να το κανουν και οι δυο τους!!!!

υπομονη ιωαννα μου... μολις τα βγαλει.... θα ριξεις κατι υπνους μαζι της!!!!

δωστης προς το παρον φιλακια!!!!

Καλησπέρα κορίτσια.μαρτη να χαίρεσαι το μικρό και το μεγάλο σου αγόρι!!

Ιοιο κουράγιο.και μενα 2νυχτες είναι ανήσυχος και καταλήγει από τη μέση της βραδιάς μέχρι το πρωί στο κρεβάτι μας γτ δεν έχω κουράγιο να σηκώνομαι κάθε 5 λεπτό.

Μουτζουρα να ναι καλά ο Αντρουλης.αμαν πια με τέτοιου είδους σχόλια!!!μυαλό μηδέν.

Ρενα τι έγινε τελικά?ήρθε?

ευχαριστω βαλεντινα μου!!!!οοο,τι επιθυμεις!!!!με το καλο και το δευτερο παιδακι σου!!!!! δεν πειραζει που ερχεται στο κρεββατι!!!! αφου εισαι εγκυουλα!!!!!

κοριτσακια μου εγω ντυθηκα πρωι πρωι στα κοκκινα....:(:(:(:(:(:(

ειδατε που επεσα μεσα? μα αν εισαι μανα, εχεις το ενστικτο, το νιωθεις.. ετσι δεν ειναι?

μουτζουριτσα μου σε εχω παρηγορια για τον επομενο μηνα, θα τα καταφερουμε , εχω feeling αυτη τη φορα.... αντε να δουμε αυριο κ τα δεδομενα τα δικα σου να φυγει κ αυτο το αγχος..

Μαρτακο μου να χαιρεσαι και τον αντρουλη σου κ το μικρουλι σου!

παω να κανω τα νυχια μου να μου ανεβει λιγο η διαθεση...

βαλεντινακι ριξε υπνους κ μη φοβασαι τιποτα! ποτε πας γιατρο?

τονια εσυ πως εισαι?

σας φιλω γλυκα ολες!!

ρενακι μου καλο!!!!θα ερθει το σπορι και θα φαει πορτα η κοκκινομουρα!!!!!!!

σ'ευχαριστω γλυκεια μου για τις ευχες!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια το μ2με εστειλε σημερα τι να πω ειχαμε βγει εξω το πρωι κι οπως γυρναμε φτανουμε εξω απο την πορτα και λεει το μ1κατουρεμαι βγαζει παπουτσια και τρεχει στο μπανιο βλεπω το μ2περνει τα παπουτσια του αδερφου του τα βαζει στην ακρη περνει τις παντοφλες του αδερφου του μπαινει μεσα και περιμενε εξω απο την τουαλετα να του της δωσει...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου βγηκε ο μπαμπας μου ολα καλα.2μπαλονακια κ ενα στεντ.τωρα θελει προσοχη.ηρεμησα λιγο το παθε μπροστα στα ματια μου κ αν δεν ημουν εκει τωρα θα ειχαμε αλλα.....ακομα δεν γυρισα σπιτι.τι κανετε??εχουμε καμια καινουρια εγκυουλα?η τζο τι εκανε?γεννητουρια εχουμε???εχασα επεισοδια

Περαστικά και σιδερένιος!!!


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Γνωρίζετε αν γίνεται να μην γίνει ωορρηξία κάποιο μήνα ενώ έχει θετικοποιηθεί με τεστ;; Το ρωτάω γιατί ενώ έκανα τεστ αυτόν το μήνα και θετικοποιήθηκαν τη 16η και 17η ημέρα, ακόμη δεν έχει πρηστεί καθόλου το στήθος μου και είμαι στην 25η ημέρα του κύκλου. Συνήθωσ πρήζεται από την 20η-21η. Σκέφτηκα λοιπόν μήπως ανεβαίνει η ορμόνη που είναι να προκαλέσει την ωορρηξία αλλά τελικά αυτή να μην γίνεται;;


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σαμμερακι μου σιδερενιος να ναι και γερος ο μπαμπακας σου!

Μαμα μου με το καλο το καινουργιο μωρακι στην οικογενεια!μικρη μανουλα η αδερφουλα σου!ολα θα πανε καλα!!

Σανγκρε μουυυ μα ποσο γλυκακι το μ2 σου!νομιζω θα εχεις σουπερ βοηθεια τωρα και με το μωρο!ψυχουλα μου!

Νινακι μουυυυυ εδω εδω σε μενα τα ερωτηματα αυτα που εχω μπει στη διαδικασια ξεσκονισματος της ωορρηξιας!ναι μπορει απο οτι μου ειπε ο γιατρος να την ανιχνευει και να θετικοποιειται αλλα να μην φτανει σε τοσο υψηλα επιπεδα ωστε να γινεται η ωορρηξια!αυτο το μηνα αυτο συνεβει σε μενα...αλλα εμενα μου συμβαινει προφανως συχνα αν κρινω απο τους μεγαλους κυκλους μου...τωρα το να ειναι περιπου 2 κυκλοι ανωορρηκτοι σε ετησια βαση σε γυναικα με κανονικους κυκλους θεωρειται φυσιολογικοτατο!!επισης το να μην εχει πρηστει το στηθος δεν ειναι ανησυχητικο...ισως εξαλλου να εχει γινει το πολυποθητο και να μην εχεις καθολου τετοια συμπτωματα αυτο το μηνα και για τους υπολοιπους 9 επισης!!!!!για να περιμενουμε!!!!ποτε περιμενεις να μην ερθει????


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...