Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      μακάρι να μου πει κάτι καλό! αγχώνομαι λίγο όταν το σκέφτομαι αλλά λέω ότι είναι τώρα θα το δει ο εμβρυολογος και θα μ πει ποτέ είναι το μωράκι έτοιμο για τη μεγάλη έξοδο! 

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλέ έφτασες τις 30εβδομαδες,είναι τέλειο ❤️Και θα δεις που θα έχεις και σούπερ νέα στο ντοπλερ,θα γεννηθεί ένας μπεμπαρος άλλο πράγμα🥰

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      μωρε όλες οι χοριακες που είναι θετικές είναι καλές , απλώς κάποιες είναι πιο υψηλές από κάποιες άλλες!  😉 θετικη να ναι και ότι να ναι!!! πως νιώθεις εσυ σήμερα; 

      καλε άμα σου λέω όλα μια χαρά θα ναι ! είμαι σαν τη vivechrome  στα τεστ! εχω βεντάλια με χρώματα ! 🤣 

      😁🙏

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Στα 13 είναι η μικρή! Γενικά με αγαπαει κ έχουμε πολυ καλη σχέση, μου τα λεει ολα κ με βλεπει φιλη της!Την γνωρισα όταν ηταν 9.. Από μικρή μου ελεγε οτι στεναχωριέται που δεν έχει ενα αδερφακι σαν να μην της πήγαινε στο μυαλο ομως οτι θα μπορουσε να αποκτήσει καποια στιγμή! Αγχώνομαι τωρα που μπαινει στην έφηβια μη το παρει στραβά αλλά θα κανω τα παντα για να μη φοβηθεί κ φρικαρει! Της έχω κ εγω πολυ αδυναμία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουτε εγώ κάνω δουλειες στο σπίτι.. Είμαι λίγο αγχωμένη γιατί α) είχα λίγο αιματάκι 5η και 8η εβδομαδα β) έχω επιχείλιο πλακούντα γ)έχω τράχηλο 3,2 ...

Οπότε μετά τη δουλειά πάω σπιτι ετοιμάζω κάτι γρήγορο, τρώω και ξαπλώνω..Βεβαια αν είχα ήδη παιδί θα ήταν πολύ δύσκολο να ακολουθήσω το ίδιο πρόγραμμα.. 

Ελπίζω η δευτερη εγκυμοσύνη  να έχει λιγότερο ρίσκο 

Just now, Αλεξάνδρα 828 said:

Στα 13 είναι η μικρή! Γενικά με αγαπαει κ έχουμε πολυ καλη σχέση, μου τα λεει ολα κ με βλεπει φιλη της!Την γνωρισα όταν ηταν 9.. Από μικρή μου ελεγε οτι στεναχωριέται που δεν έχει ενα αδερφακι σαν να μην της πήγαινε στο μυαλο ομως οτι θα μπορουσε να αποκτήσει καποια στιγμή! Αγχώνομαι τωρα που μπαινει στην έφηβια μη το παρει στραβά αλλά θα κανω τα παντα για να μη φοβηθεί κ φρικαρει! Της έχω κ εγω πολυ αδυναμία.

Νομίζω θα χαρεί πολύ.. Εχω στο οικογενειακό μου περιβάλλον μια τέτοια περίπτωση και η μεγάλη που ήταν γύρω στα 16 αλλά κι ο αδερφός της που ηταν 11 (αυτά τα δυο απ το πρώτο γάμο) οταν γεννηθηκε το καινούριο μωρό είχαν ξετρελαθει!! Ολα καλά θα ΄πάνε

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 είπε:

Στα 13 είναι η μικρή! Γενικά με αγαπαει κ έχουμε πολυ καλη σχέση, μου τα λεει ολα κ με βλεπει φιλη της!Την γνωρισα όταν ηταν 9.. Από μικρή μου ελεγε οτι στεναχωριέται που δεν έχει ενα αδερφακι σαν να μην της πήγαινε στο μυαλο ομως οτι θα μπορουσε να αποκτήσει καποια στιγμή! Αγχώνομαι τωρα που μπαινει στην έφηβια μη το παρει στραβά αλλά θα κανω τα παντα για να μη φοβηθεί κ φρικαρει! Της έχω κ εγω πολυ αδυναμία.

Ειναι υπεροχο που εχετε αυτην την σχεση οτι καλυτερο!!!!!εγω πιστευω οτι θα ξετρελαθει!!!ευχομαι απο καρδιας τα καλύτερα! !


ES6aEIw.jpgES6ap2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Ουτε εγώ κάνω δουλειες στο σπίτι.. Είμαι λίγο αγχωμένη γιατί α) είχα λίγο αιματάκι 5η και 8η εβδομαδα β) έχω επιχείλιο πλακούντα γ)έχω τράχηλο 3,2 ...

Οπότε μετά τη δουλειά πάω σπιτι ετοιμάζω κάτι γρήγορο, τρώω και ξαπλώνω..Βεβαια αν είχα ήδη παιδί θα ήταν πολύ δύσκολο να ακολουθήσω το ίδιο πρόγραμμα.. 

Ελπίζω η δευτερη εγκυμοσύνη  να έχει λιγότερο ρίσκο 

Νομίζω θα χαρεί πολύ.. Εχω στο οικογενειακό μου περιβάλλον μια τέτοια περίπτωση και η μεγάλη που ήταν γύρω στα 16 αλλά κι ο αδερφός της που ηταν 11 (αυτά τα δυο απ το πρώτο γάμο) οταν γεννηθηκε το καινούριο μωρό είχαν ξετρελαθει!! Ολα καλά θα ΄πάνε

Το ίδιο πιστεύω κ εγω! Είναι ώριμη έτσι κ αλλιώς για την ηλικία της, απλα θεωρώ οτι θέλει σωστο χειρισμό! Εμένα δε μ αφήνει ο δικος μου ουτε σκουπα να βαλω μη γίνει τπτ κ τρέχουμε. Κ τα πιατα αμα πλύνω πολυ ειναι.Απ τη μια με συγκινεί απ την αλλη δε περναει η μερα!Κ υστερα λεω πως παχαινω που καθομαι ολη μερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Ουτε εγώ κάνω δουλειες στο σπίτι.. Είμαι λίγο αγχωμένη γιατί α) είχα λίγο αιματάκι 5η και 8η εβδομαδα β) έχω επιχείλιο πλακούντα γ)έχω τράχηλο 3,2 ...

Οπότε μετά τη δουλειά πάω σπιτι ετοιμάζω κάτι γρήγορο, τρώω και ξαπλώνω..Βεβαια αν είχα ήδη παιδί θα ήταν πολύ δύσκολο να ακολουθήσω το ίδιο πρόγραμμα.. 

Ελπίζω η δευτερη εγκυμοσύνη  να έχει λιγότερο ρίσκο 

Νομίζω θα χαρεί πολύ.. Εχω στο οικογενειακό μου περιβάλλον μια τέτοια περίπτωση και η μεγάλη που ήταν γύρω στα 16 αλλά κι ο αδερφός της που ηταν 11 (αυτά τα δυο απ το πρώτο γάμο) οταν γεννηθηκε το καινούριο μωρό είχαν ξετρελαθει!! Ολα καλά θα ΄πάνε

Συγνωμη για την ετωτηση μουστοκουλουρο αλλα τι είναι ο επιχειλιος πλακουντας; εμενα ελεγε κατω προσθιος μηπως ξερεις τι σημαινει κ αυτο; την αλλη εβδομάδα θσ δω την γιατρο μου κ το εχω απορια..


ES6aEIw.jpgES6ap2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 said:

Το ίδιο πιστεύω κ εγω! Είναι ώριμη έτσι κ αλλιώς για την ηλικία της, απλα θεωρώ οτι θέλει σωστο χειρισμό! Εμένα δε μ αφήνει ο δικος μου ουτε σκουπα να βαλω μη γίνει τπτ κ τρέχουμε. Κ τα πιατα αμα πλύνω πολυ ειναι.Απ τη μια με συγκινεί απ την αλλη δε περναει η μερα!Κ υστερα λεω πως παχαινω που καθομαι ολη μερα

Ναι κι εμενα ο αντρας μου έχει δείξει απιστευτη κατανόηση.. Και ήταν απ αυτούς που δεν καναν δουλειες οταν τον γνωρισα..Τώρα τα κανει όλα :)  .. Είμαι περήφανη γι αυτή τη μεταλλαξη.. χαχα

8 minutes ago, Στελλινα 1987 said:

Συγνωμη για την ετωτηση μουστοκουλουρο αλλα τι είναι ο επιχειλιος πλακουντας; εμενα ελεγε κατω προσθιος μηπως ξερεις τι σημαινει κ αυτο; την αλλη εβδομάδα θσ δω την γιατρο μου κ το εχω απορια..

Επιχείλιος σημαίνει ότι ένα κομματι του πλακούντα είναι πάνω απ το τράχηλο κι αυτό είναι επικύνδινο για αιμοραγίες και προωρο τοκετό.. Ομως ελπίζουμε να ανέβει.Πρόσθιος σημαίνει οτι είναι στο μπροστινο μέρος της μήτρας.. Αυτό είναι ουδέτερο δεν ειναι χειρότερο να είναι μπροστά απ οτι πίσω ούτε το αντιστροφο.. Αν ήταν επιχείλιος, παραχείλιος κτλ θα στο έγραφε... Εμένα εγραφε οπίσθιος παραχείλιος..

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Ναι κι εμενα ο αντρας μου έχει δείξει απιστευτη κατανόηση.. Και ήταν απ αυτούς που δεν καναν δουλειες οταν τον γνωρισα..Τώρα τα κανει όλα :)  .. Είμαι περήφανη γι αυτή τη μεταλλαξη.. χαχα

Είναι σημαντικό να έχουμε βοηθεια! Όντως κ εγω την εχω την απορια με τον πλακουντα.! Το φόρουμ δεν μ αφήνει να κάνω άλλο λαικ ξεπερασα το οριο λεει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Αλεξάνδρα 828 said:

Είναι σημαντικό να έχουμε βοηθεια! Όντως κ εγω την εχω την απορια με τον πλακουντα.! Το φόρουμ δεν μ αφήνει να κάνω άλλο λαικ ξεπερασα το οριο λεει!

Γιατί τζαμπα δεν είναι? χαχαχα

Είναι σαν να σου λέει ''ει κοπελιά μην είσαι τόσο ενθουσιώδης'' ...χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 4

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρα καταπληκτικη δουλεια! Και βλεπω κανεις απ ολα!

Μουστοκουλουρο μονο ο πλακουντας ειναι το θεμα τα αλλα 2 δεν εχεις φοβο. Οπως και να χει προσεχουμε και καλα κανεις και καθεσαι και ξεκουραζεσε! Κανε το τωρα που μπορεις! 

Αλεξανδρα ειναι μεγαλο το παιδι και αφου εχετε τοσο καλη σχεση τοσο χρονων νομιζω δεν χρειαζεται φοβο. Δεν εισαι καποια που την γνωρισε το τελευταιο 3μηνο!

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Γιατί τζαμπα δεν είναι? χαχαχα

Είναι σαν να σου λέει ''ει κοπελιά μην είσαι τόσο ενθουσιώδης'' ...χαχαχαχα

Χαχαχα,σοβαρα λεει μεχρι 10 την ημερα επιτρέπονται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 minutes ago, Titin είπε:

Αλεξανδρα καταπληκτικη δουλεια! Και βλεπω κανεις απ ολα!

Μουστοκουλουρο μονο ο πλακουντας ειναι το θεμα τα αλλα 2 δεν εχεις φοβο. Οπως και να χει προσεχουμε και καλα κανεις και καθεσαι και ξεκουραζεσε! Κανε το τωρα που μπορεις! 

Αλεξανδρα ειναι μεγαλο το παιδι και αφου εχετε τοσο καλη σχεση τοσο χρονων νομιζω δεν χρειαζεται φοβο. Δεν εισαι καποια που την γνωρισε το τελευταιο 3μηνο!

Σ ευχαριστώ titin!Θα δειξει τη Παρασκευή που θα το μαθει! Εύχομαι να πανε όλα καλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...