Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

Γεια σας όμορφες κι ομορφάκια. Πολύ ζεστό σουκου ε; Εμείς πήγαμε εκδρομούλα Κόρινθο χτες και ξεσαλώσαμε, όλη μέρα έξω, λαλήσαμε από τον ήλιο! Αλλά ήταν πολύ ωραία! Την επόμενη φορά Ναύπλιο (πολύτεκνη σου ερχόμαστεεεε). Και έπεται συνέχεια, κάθε δεύτερο Σάββατο θα την κοπανάμε, να χορτάσει το μάτι μέρη και ομορφιές και το μωρό να γνωρίσει την χώρα μας (και τους φίλους μας!).

Σμους γιατί αδειάσατε το σπίτι, για το μωρό;

Βάλι ακούγεται υπέροχο όλο αυτό που οργάνωσες!

Για το τραπέζι στα γερόντια απλά δεν έχω λόγια, υπέροχη ιδέα!

evni δύσκολη απόφαση πήρατε, ελπίζω να πάνε όλα καλά, με το καλό η μετακόμιση

Πολινάκι γουάτς απ μάι λοβ;

περιμενωωωω!

1v0n7ypa5y9lur77.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα!!!

σημερα η μερα ειναι συννεφιασμενη κ δεν θελω να βγω απο το σπιτι!!!!

το Σαββατο πηγαμε στις κουνιες πρωτη φορα για τον μπεμπουλη μου

του αρεσε πολυ!!!! κουνιοταν μονος του.... αρχισε ομως να τρωει τα σιδερα τις κουνιας κ τον κατεβασα

μα ολα στο στομααααα......

χθες καφεδακι στην πλατεια και μετα χωριο για φαγητο

λεω να κατσω να κανω τις προσκλησεις θα σας βαλω φωτο να δειτε στο φεις

καλη σας μερα λοιπον!!!!!!!!!!


as1cEZlx03-1110MjQyZHwwMDA2NDk1ZHxvIG5pa29sYXMgbW91ISEhISE.gif

το αγορακι μου!!!!! ο ερωτας μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!!! Επιτέλους πίσω στο γραφείο και στο σπίτι. Από Πέμπτη που μπήκα στο ξενοδοχείο, βγήκα Σάββατο βράδυ και εχθές όπως καταλαβαίνετε η μέρα ήταν αφιερωμένη στο γοργονίδιο και στο Βασίλη μου:P:p:p:p:p

Τα διάβασα όλα τα νέα σας, θα σχολιάσω ότι θυμάμαι τώρα που είναι πρωί, οι άλλες ας με συγχωρέσουν ακόμη μια κούραση την έχω:rolleyes::rolleyes:

Κυριακούλα τέλεια η ιδέα για τα γεροντάκια και νομίζω θα είναι πολύ καλή τύχη για την Κοκό μια τόσο ωραία χειρονομία στα βαφτίσια της!!!!

Βάλι ακούγονται υπέροχες όλες οι ετοιμασίες σου, θα περάσουν όλοι αξέχαστα!!!!!

Πωλινάκι όλο ωραίες ιδέες μου είστε;);););););)

Smouts καλή αρχή στη δουλειά σήμερα και καλά κουράγια με την ανακαίνιση. Η αλήθεια είναι ότι είναι ζόρι η χρονική περίοδος που σας έκατσε!!!

Χριστίνα μια χαρά εκδρομικούς σας βρίσκω την καλύτερη δουλειά κάνετε όπως έχεις διαπιστώσει κι εμείς το εφαρμόζουμε με την πρώτη ευκαιρία και επίσης η πολύτεκνη είναι η επόμενη εκδρομή!!!!!:P:p:p:p

Εμείς περάσαμε μια καταπληκτική οικογενειακή Κυριακή χθες, πήγαμε Λαγονήσι στον παππού μου επειδή γιορτάζει την Παρασκευή, Γιώργος γαρ, όπως και ο αδερφός μου. Είχε έρθει και ο αδερφός του Βασίλη με τη γυναίκα του και τη μικρή και ξαμολήσαμε τις δύο μικρές στο γκαζόν και στις κούνιες και το καταευχαριστήθηκαν!!!!!!! Σας αφήνω τώρα γιατί σας τα είπα μαζεμένα πρωί πρωί και θα επανέλθω σε λίγο:P:p:p:p:p:p:p Καλημέρες!!!!!!!


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Ανακαινιση Πολακι, ανακαινιση

11 μηνες καθομαι, 2 εβδομαδες πριν γυρισω στη δουλεια, μας επιασε η προκοπη. Ασε, ανηκουμε στη φυλη των ελληνων, τελευταια στιγμη ολα. και φυσικα παμε για Σεπτεμβρη τη βαφτιση

Μια χαρα ειναι και τον Σεπτεμβριο η βαφτιση.

16 μηνων τη βαφτισα τη Δεσποινα.

Ουτως η αλλως το κλαμα δεν το γλιτωνεις εκτος κι αν το βαφτισεις 40 ημερων και παλι δεν ειμαι σιγουρη:D

Κι εγω θα ηθελα να τα πεταξω ολα απο το σαλονι και την τραπεζαρια.

Τα εκανα πολυ κλασσικα- βαρια και μαλλον το εχω μετανιωσει και θα ηθελα να το κανω ασπρομαυρο εντελως μοντερνα γραμμη.

Αλλα αφενος τα λυπαμαι τοσο ακριβα επιπλα να τα πεταξω μετα απο μολις 5 χρονια, αφετερου υπαρχουν αλλα πολλα εξοδα τωρα.

Παντως εχω φερει το σπιτι αναποδα απο καθαριοτητα και τακτοποιηση.

Νιωθω ηδη πολυ καλυτερα, γιατι ειναι ολα πολυ πιο τακτοποιημενα και λιγο πιο ανετα.

Χτες πηγαμε στον Εθνικο κηπο και ηταν καταπληκτικα.

Μεχρι η νονα της δεσποινας που δεν εχει παιδια, ξετρελλαθηκε με τη βολτα και θελει να το ξανακανουμε.

Σκεφτομαι σημερα αυριο να αγορασω ενα σκαλακι για το ελαφρυ καροτσι, οποτε να μπορω να βαζω εκει τη δεσποινα και να πηγαινουμε καθε σαββατοκυριακο εγω και τα παιδια στον κηπο για βολτα και κουνιες.

Εβαλα και τον μικρο στην κουνια, τον κουνουσε η δεσποινα και καποια στιγμη ξεχαστηκε και της ηρθε η κουνια στα μουτρα.

Διπλα ημουν και δεν προλαβα να κανω τιποτα.

Ευτυχως η ταχυτητα ηταν ελαχιστη, αλλα μια μελανια την κονομησε.

Ο μικρος ξετρελλαθηκε με την κουνια και τα παιδακια.

Σημερα η δεσποινα ξεκιναει κολυμβητηριο με το σχολειο και δυστυχως εχω πολυ δουλεια και δεν μπορω να παω κι εγω μαζι:(

Σκεφτομαι να παω να ψωνισω τα δωρα των νονων.

Πειτε μια γνωμη.

Η μια νονα ειναι η κορη 10 ετων και η αλλη η μητερα 40.

Λεω να παρω ενα χρυσο αρκουδακι tous για το λαιμο για την μικρη και μια louis vuitton μικρη τσαντα για τη μαμα που κρατιεται και χιαστι και στον ωμο για βραδυ.

Σημειωτεον οτι η νονα ειναι ζαμπλουτιδου και φοβαμαι οτι δεν εχει νοημα να της παρω κοσμημα (δεν ξερει τι εχει) ουτε κατι για το σπιτι γιατι δε φανταζομαι κατι να της λειπει.

Συνολο τα παραπανω 600 ευρω.

Λουλουδια για τη βαφτιση αναγκαζομαι να παραγγειλω δια τηλεφωνου και ελπιζω να ειναι αν μη τι αλλο αξιοπρεπη.

Επισης σημερα λεω να παμε να παρουμε ενα ωραιο ποσετ-μαντηλι για το πετο του αντρα μου, ο οποιος λεω να φοραει μπλε κοστουμι με ψιλη ριγα, γαλαζιο πουκαμισο και μαντηλι στο πετο γιατο γραβατα δε θελει με τιποτα.

Η δεσποινα τελικα θα φορεσει ενα λευκο - μπλε "ναυτικο":rolleyes: φορεμα.

Ολες οι γνωμες καλοδεχουμενες:D


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσούδια!!!!

Με έχει αγχώσει αυτή η ηφαιστειακή στάχτη....για να δούμε θρίλερ έχει καταντήσει η επίσκεψή μας στη Γερμανία....:rolleyes:

Σουκού πάντως πρώτα ο Θεός θα ήμαστε Θεσσαλονίκη χωρίς τη μικρή(πως θα αντέξω άραγε?:confused:) κ με παρέα τον αδελφό του άντρα μου(που δουλεύουν μαζί) κ τη κοπελιά του(τη βλέπω για μέλουσα νύφη σύντομα) :tongue:


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Επισης χρειαζομαι μια ακομη γνωμη.

Εχω πολλα ρουχα της δεσποινας σε αριστη κατασταση και πολυ ομορφα.

Οπου και να παιρνω σε φιλανθρωπικα σωματεια, μου λενε οτι ειναι φουλ απο ρουχα και να μην παω αλλα:confused:

Καποια οικογενεια που να εχει αναγκη με κοριτσακι δεν γνωριζω και δε θα ηθελα να τα παρει καποια που δεν εχει αναγκη.

Εαν τα εφερνα στην συναντηση μας και τα αγοραζαν οσες εχουν κοριτσια εναντι πολυ χαμηλου και συμβολικου ποσου και μετα εδινα αυτα τα λεφτα στο "χαμογελο του παιδιου", τι λετε?


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1489930bxxttn96tb.gif

Καλημέρα!

Σήμερα το πρωί η Σοφία κοίταξε τον ουρανό κι άρχισε το τραγούδι -σε δική της παραλλαγή... "Συννεφιασμένη Δευτεράααα μοιάζεις με την καρδιά μου, που έχει πάντα συννεφιά, συννεφιά..."


994464lddvg62m3r.gifttb249f.aspx727545ds9fqyqice.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι και τον Σεπτεμβριο η βαφτιση.

16 μηνων τη βαφτισα τη Δεσποινα.

Ουτως η αλλως το κλαμα δεν το γλιτωνεις εκτος κι αν το βαφτισεις 40 ημερων και παλι δεν ειμαι σιγουρη:D

Κι εγω θα ηθελα να τα πεταξω ολα απο το σαλονι και την τραπεζαρια.

Τα εκανα πολυ κλασσικα- βαρια και μαλλον το εχω μετανιωσει και θα ηθελα να το κανω ασπρομαυρο εντελως μοντερνα γραμμη.

Αλλα αφενος τα λυπαμαι τοσο ακριβα επιπλα να τα πεταξω μετα απο μολις 5 χρονια, αφετερου υπαρχουν αλλα πολλα εξοδα τωρα.

Ο συνδυασμός μοντέρνων και και κλασσικών επίπλων είναι η νέα τάση στη διακόσμηση σπιτιού, οπότε εσύ που έχεις πολύ ωραία διαχρονικά κομμάτια, μελλοντικά μπορείς να τα ταιριάξεις αρμονικά με ποιο λιτά έπιπλα και να χρησιμοποιόντας δημιουργικά τη φαντασία σου. Ένα κλασσικό ποιοτικό έπιπλο ποτέ δεν κουράζει σε αντίθεση με τα μοντέρνα έπιπλα που θέλουν συχνότερη αλλαγή.

Για παράδειγμα μερικές φορές όταν επισκεπτόμαστε ένα σπίτι καταλαβαίνουμε πότε παντρεύτηκε το ζευγάρι και μόνο βλέποντας το στυλ της επίπλωσης το οποίο φανερώνει τη μόδα μιας εποχής. Με τις ποιοτικές επιλογές δε συμβαίνει κάτι ανάλογο, μπορείς να συμπληρώνεις ή να αλλάζεις τη θέση τους για τη διακόσμηση του χώρου χωρίς να χρειαζεται να πετάξεις τίποτα.


994464lddvg62m3r.gifttb249f.aspx727545ds9fqyqice.gif

Link to comment
Share on other sites

το Σαββατο πηγαμε στις κουνιες πρωτη φορα για τον μπεμπουλη μου

του αρεσε πολυ!!!! κουνιοταν μονος του.... αρχισε ομως να τρωει τα σιδερα τις κουνιας κ τον κατεβασα

μα ολα στο στομααααα......

Καλημέρα κουάξ! Κι εμένα λατρεύει κούνια μπέλα, επίσης τρελλαίνεται να μασάει τα σίδερα αλλά τον αφήνω, έχει φάει άπειρα πράγματα, μια σαβούρα παραπάνω δεν κάνει τη διαφορά :D
Χριστίνα μια χαρά εκδρομικούς σας βρίσκω την καλύτερη δουλειά κάνετε όπως έχεις διαπιστώσει κι εμείς το εφαρμόζουμε με την πρώτη ευκαιρία και επίσης η πολύτεκνη είναι η επόμενη εκδρομή!!!!!:P:p:p:p
Μιλάμε έχει γίνει τοπ καλοκαιρινός προορισμός η πολύτεκνη!
Σκεφτομαι να παω να ψωνισω τα δωρα των νονων. Πειτε μια γνωμη.

Η μια νονα ειναι η κορη 10 ετων και η αλλη η μητερα 40.

Λεω να παρω ενα χρυσο αρκουδακι tous για το λαιμο για την μικρη και μια louis vuitton μικρη τσαντα για τη μαμα που κρατιεται και χιαστι και στον ωμο για βραδυ.

Σημειωτεον οτι η νονα ειναι ζαμπλουτιδου και φοβαμαι οτι δεν εχει νοημα να της παρω κοσμημα (δεν ξερει τι εχει) ουτε κατι για το σπιτι γιατι δε φανταζομαι κατι να της λειπει.

Συνολο τα παραπανω 600 ευρω

Το χρυσό λίγο με χαλάει σε μικρό παιδάκι αλλά δεν ξέρω και τα γούστα τους
Με έχει αγχώσει αυτή η ηφαιστειακή στάχτη....για να δούμε θρίλερ έχει καταντήσει η επίσκεψή μας στη Γερμανία....:rolleyes:

Σουκού πάντως πρώτα ο Θεός θα ήμαστε Θεσσαλονίκη χωρίς τη μικρή

Πότε είπαμε έκλεισες εσύ για Γερμανία;

Αλήθεια, πως θα το αντέξεις χωρίς τη μικρή; Πες μου κι εμένα όταν επιστρέψεις αν κατά βάθος το διασκέδασες και δεν ήταν τόσο άσχημα μακριά της (θέλω να το ακούσω για να λείψω έστω μια βραδιά, δεν το τολμώ ακόμα).

Επισης χρειαζομαι μια ακομη γνωμη.

Εχω πολλα ρουχα της δεσποινας σε αριστη κατασταση και πολυ ομορφα.

Οπου και να παιρνω σε φιλανθρωπικα σωματεια, μου λενε οτι ειναι φουλ απο ρουχα και να μην παω αλλα:confused:

Καποια οικογενεια που να εχει αναγκη με κοριτσακι δεν γνωριζω και δε θα ηθελα να τα παρει καποια που δεν εχει αναγκη.

Εαν τα εφερνα στην συναντηση μας και τα αγοραζαν οσες εχουν κοριτσια εναντι πολυ χαμηλου και συμβολικου ποσου και μετα εδινα αυτα τα λεφτα στο "χαμογελο του παιδιου", τι λετε?

Υπάρχουν επίσης οι κάδοι ανακύκλωσης ρούχων που πάνε στους φτωχούς. Επίσης έχω τηλ. δ/ντριας ιδρύματος ανηλίκων, μπορείς να ρωτήσεις αν θέλει για τέτοια ηλικία ή να σου συστήσει άλλο ίδρυμα, αυτή θα ξέρει.
Σήμερα το πρωί η Σοφία κοίταξε τον ουρανό κι άρχισε το τραγούδι -σε δική της παραλλαγή... "Συννεφιασμένη Δευτεράααα μοιάζεις με την καρδιά μου, που έχει πάντα συννεφιά, συννεφιά..."
Βάλτη παρέα με τους Ντέννις της παρέας χαχαχα

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Κασσιανή πολύ ωραία η σκέψη σου! ;)

Χριστίνα την έχω αφήσει ξανά 1 βράδυ να κοιμηθεί στη μαμά μου....μου έλειψε δε λέω αλλά είχα βγει για διασκέδαση κ κοιμήθηκα κ το επόμενο πρωί όσο ήθελα κ ήταν τόσο όσο μου χρειαζόταν;) τώρα θα κάνω να τη δω από Παρασκευή πρωί μέχρι Κυριακή βράδυ κ μου κακοφαίνεται αλλά σκέφτομαι ότι πάλι θα χαλαρώσω λιγάκι κ θα ξεσκάσω κ μετά θα είμαι πιο ήρεμη μανούλα:cool:

Γερμανία πετάμε 12/5(εκεί εννοείται θα πάμε με τη μικρή ε) αλλά είπανε ότι ακόμα δεν ξέρουν πόσο θα κάνει να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από το νέφος κ αν ξανα εκραγεί το ξεχνάμε να πετάξουμε....κανα τρίμηνο θα πάρει για να καθαρίσει....:mad:


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Πάλι βρέχει.....

Κασσιανή,μου φαίνονται πολύ ωραία τα δωράκια για τις νονές..Όσο για τα ρούχα,συμφωνώ στην ιδέα της αγοράς από τα κορίτσια μας..αν μπορούσα κι εγώ να έρθω στην συνάντηση θα ερχόμουν και θα αγόραζα κι εγώ....

Κι ο δικός μου ο άντρας θα φοράει μπλε κοστούμι (το γαμπριάτικο) με διακριτική μπλε ρίγα και πήραμε ένα μπλε ριγέ πουκάμισο και ταιριάζει πολύ ωραία...αλλά μαντήλι στο πέτο δεν βάζουμε παρόλο που δεν θα φοράει γραβάτα...

Αννούλα,να σας ζήσουν τα ξαδελφάκια!!

Εγώ βρε παιδιά έχω ένα θέμα...οι νονοί της μικρής έχουν έναν γιό 3 ετών και από την αρχή λένε συνέχεια ότι ο μικρός θα βαφτίσει την μπέμπα (μάλλον το λάδι θα βάλει)...εμένα μου κακοφαίνεται και δεν θέλω γιατί θα προτιμούσα να την βαφτίσει ο κουμπάρος μου ή η κουμπάρα μου,όχι το πιτσιρίκι...θεωρώ ότι ο νονός είναι σαν πνευματικός πατέρας,πως είναι δυνατόν ένα 3χρονο να θεωρηθεί πνευματικός πατέρας??????Δεν μου αρέσει να βάζουν μικρά παιδάκια να συμμετέχουν μ'αυτόν τον τρόπο στο μυστήριο της βάπτισης...αυτά ακόμα δεν ξέρουν τί σημαίνει θρησκεία...απ'τη μια θεωρούμε την βάφτιση το μεγαλύτερο και σημαντικότερο μυστήριο της εκκλησίας μας και απ'την άλλη φερόμαστε τόσο ανεύθυνα??Δεν ξέρω..είμαι εγώ περίεργη και τα βλέπω έτσι??Λέτε να τους το πω ευγενικά και όμορφα??


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...