Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

Ακριβως την ιδια αποψη εχω κι εγω γι αυτο οταν μου ειπαν να βαφτισει η κορη της οικογενειας (η οποια ειναι ενα πολυ καλο κοριτσι και ψιλοκαταλαβαινει και τι ευθυνη αναλαμβανει), συμφωνησα με την προυποθεση να ειναι και η μητερα νονα.

Χριστινα καταλαβαινω τι εννοεις για το χρυσο, απλα το συγκεκριμενο μενταγιον υποτιθεται οτι ειναι και παιδικο, αλλα και μοντερνο.

Παντως γενικα η μικρη ειναι κοκετα και φοραει διαφορα, οχι βεβαια γελοια.

Με τα ιδρυματα δε φανταζεστε ποσο εχω ψαξει και παντου μου λενε το ιδιο, οτι απο ρουχα και παιχνιδια ειναι πηγμενοι.

Τελικα οσο το σκεφτομαι μου φαινεται μια χαρα ιδεα.

Θα φερω και ολα τα λουτρινα ζωακια ωστε να μπορουν και οι αγορομανες να παρουν κατι και τα κοριτσιστικα ρουχα.

Τη δωρεα θα την κανω στο ονομα του γκρουπ μας και θα φερω και το σχετικο χαρτι στη γραμματεα μας για αρχειο.

Θα παρακαλουσα να ερθετε οσο πιο πολλες μπορειτε.

Πιστευω οτι θα κανουμε κατι ελαχιστο, αλλα καλο ως παρεα ετσι.

Το να τα βαλω σε εναν καδο θα ηταν το πιο ευκολο για εμενα.

Θελω να κανω κατι με νοημα και νομιζω οτι ετσι ειναι ακομη καλυτερο γιατι μπορουμε να το κανουμε ολες μαζι και να ειναι και μια ωραια αναμνηση απο την ωραια παρεα που φτιαξαμε.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ακριβως την ιδια αποψη εχω κι εγω γι αυτο οταν μου ειπαν να βαφτισει η κορη της οικογενειας (η οποια ειναι ενα πολυ καλο κοριτσι και ψιλοκαταλαβαινει και τι ευθυνη αναλαμβανει), συμφωνησα με την προυποθεση να ειναι και η μητερα νονα.

Χριστινα καταλαβαινω τι εννοεις για το χρυσο, απλα το συγκεκριμενο μενταγιον υποτιθεται οτι ειναι και παιδικο, αλλα και μοντερνο.

Παντως γενικα η μικρη ειναι κοκετα και φοραει διαφορα, οχι βεβαια γελοια.

Με τα ιδρυματα δε φανταζεστε ποσο εχω ψαξει και παντου μου λενε το ιδιο, οτι απο ρουχα και παιχνιδια ειναι πηγμενοι.

Τελικα οσο το σκεφτομαι μου φαινεται μια χαρα ιδεα.

Θα φερω και ολα τα λουτρινα ζωακια ωστε να μπορουν και οι αγορομανες να παρουν κατι και τα κοριτσιστικα ρουχα.

Τη δωρεα θα την κανω στο ονομα του γκρουπ μας και θα φερω και το σχετικο χαρτι στη γραμματεα μας για αρχειο.

Θα παρακαλουσα να ερθετε οσο πιο πολλες μπορειτε.

Πιστευω οτι θα κανουμε κατι ελαχιστο, αλλα καλο ως παρεα ετσι.

Το να τα βαλω σε εναν καδο θα ηταν το πιο ευκολο για εμενα.

Θελω να κανω κατι με νοημα και νομιζω οτι ετσι ειναι ακομη καλυτερο γιατι μπορουμε να το κανουμε ολες μαζι και να ειναι και μια ωραια αναμνηση απο την ωραια παρεα που φτιαξαμε.

:P:p:p:p:p:p:p Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!!!


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Γερμανία πετάμε 12/5(εκεί εννοείται θα πάμε με τη μικρή ε) αλλά είπανε ότι ακόμα δεν ξέρουν πόσο θα κάνει να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από το νέφος κ αν ξανα εκραγεί το ξεχνάμε να πετάξουμε....κανα τρίμηνο θα πάρει για να καθαρίσει....:mad:
Εκεί περίπου θέλει να φύγει κι ο άντρας μου για Βουλγαρία και ακόμα δεν κλείνει το εισιτήριο γιατί φοβάται, ίσως πάει τελικά με λεωφορείο... Μπορεί να κρατήσει πολύ καιρό όλο αυτό
Εγώ βρε παιδιά έχω ένα θέμα...οι νονοί της μικρής έχουν έναν γιό 3 ετών και από την αρχή λένε συνέχεια ότι ο μικρός θα βαφτίσει την μπέμπα (μάλλον το λάδι θα βάλει)...εμένα μου κακοφαίνεται και δεν θέλω γιατί θα προτιμούσα να την βαφτίσει ο κουμπάρος μου ή η κουμπάρα μου,όχι το πιτσιρίκι...
Ναι, να το πεις ευγενικά, τύπου "θέλω να μου κάνεις μια χάρη κουμπαρούλα μου"... μπλα μπλα. Ας κάνει κάτι και το παιδάκι τους να συμμετάσχει αν θέλουν, αλλά όχι τα περισσότερα!
Τελικα οσο το σκεφτομαι μου φαινεται μια χαρα ιδεα. Θα φερω και ολα τα λουτρινα ζωακια ωστε να μπορουν και οι αγορομανες να παρουν κατι και τα κοριτσιστικα ρουχα.

Τη δωρεα θα την κανω στο ονομα του γκρουπ μας και θα φερω και το σχετικο χαρτι στη γραμματεα μας για αρχειο.

Θα παρακαλουσα να ερθετε οσο πιο πολλες μπορειτε.

Πιστευω οτι θα κανουμε κατι ελαχιστο, αλλα καλο ως παρεα ετσι.

Το να τα βαλω σε εναν καδο θα ηταν το πιο ευκολο για εμενα.

Θελω να κανω κατι με νοημα και νομιζω οτι ετσι ειναι ακομη καλυτερο γιατι μπορουμε να το κανουμε ολες μαζι και να ειναι και μια ωραια αναμνηση απο την ωραια παρεα που φτιαξαμε.

Κατ'εμέ θα μπορούσες να βγάλεις φωτογραφία τα ρούχα, να τα βάλεις στη σελίδα μας στο φεις με τιμές κι όποια θέλει να καπαρώνει, έτσι ώστε να φέρεις αυτά που έκλεισαν και για συγκεκριμένα άτομα. Έτσι είναι πιο οργανωμένο, δεν θα κουβαλήσεις τσάμπα πράγματα, έχει η καθεμιά τον καιρό να σκεφτεί τι θέλει και δεν θα νιώσουν κι αμήχανα όσες για οποιονδήποτε λόγο δεν πάρουν κάτι

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Η οικογενεια με τα τετραδυμα στη Δραμα ειδα στις ειδησεις οτι ζηταει βοηθεια αφου ο πατερας εμεινε ανεργος. Ηδη εχουν προσφερθει πολλοι να δωσουν πανες, γαλατα, ρουχα κλπ. Δεν ξερω ομως ποσα κοριτσακια και αγορακια ειναι.


ziZip2.png BhAqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα τετράδυμα είναι 3 αγόρια 1 κορίτσι κ έχουν κ άλλο ένα κοριτσάκι 2 χρονών σκεφτόμουν κ εγώ να ξεκαθαρίσω λίγο τα μωρουδιακά της κόρης μου μήπως κ στείλω κάμποσα;)....κ αυτή είναι πολύ ωραία ιδέα Κασσιανή αν θες να προσφέρεις κάπου....;)

Χρίστινα άσε με γιατι θα σκάσω....αν κ ο άντρας μου λέει να πάμε οδικώς δεν λέει γιατί πας μέσω Σερβίας(ή μέσω Ιταλίας που κοστίζει πολλά το καράβι) κ είναι μπάχαλο εκεί....άσε που θα ταλαιπωρηθεί πολύ η μικρή!24 ώρες ταξίδι είναι με κάποιες στάσεις!


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Το να βαλω φωτογραφιες κοριτσια ειναι απλως αδυνατον:D

Εν παση περιπτωσει ειχα σκοπο να τα δωσω εναντι 2 ευρω το κομματι, εντελως συμβολικο ποσο αφου μιλαμε για ρουχα φορεμενα το πολυ 2 φορες και αξιας αγορας πολυ μεγαλυτερης.

Το να δωσει καποια 2 ευρω και να παρει ενα φορεμα ή ενα αρκουδακι, θεωρω οτι ειναι πολυ ευκολο, ωστε ακριβως ολες να μπορουν να παρουν κατι και καμμια να μην αισθανθει ασχημα.

Εαν ομως καποια ξερει οικογενεια που να τα χρειαζεται, πειτε μου να τα στειλω.

Φυσικα και μου ειναι πολυ πιο ευκολο απο το να κουβαλαω 2 τεραστιες τσαντες τζαμπο στην Μπενακη.

Δε θελω να δημιουργησω φυσικα ουτε προβλημα, ουτε να φερω καμμια σε δυσκολη θεση.

Το πιο ευκολο θα ηταν να τα αφησω κυριακη πρωι στο δρομο και ο,τι γινει και να ξεμπερδευω κι εγω.

Απλα σκεφτηκα οτι ετσι θα παρει καποια χρηματα ενας οργανισμος που εχει αποδειξει οτι τα διαχειριζεται σωστα, θα ειναι μια ωραια πραξη της παρεας μας και οχι εμου ατομικα και σε τελικη απο ιδρυματα εχω ακουσει πολλα.

πχ οτι τα παιρνουν οι υπαλληλοι στο σπιτι τους και πληρωνει το κρατος για ρουχισμο των παιδιων:confused:

Τελος παντων αν ειναι να δημιουργηθει το παραμικρο θεμα, θα το κανω στο σπιτι μου, οποτε να ερθουν μονο οσες θελουνε:)


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια και μπεμπάκια!

Κι εμείς ασχολούμαστε με τα της βάφτισης από εδώ και πέρα. Ήδη την Παρασκευή πήγαμε και είδαμε ένα μαγαζί για το τραπέζι και μάλλον σήμερα θα πάμε να δούμε και κάποιο άλλο. Ως το τέλος της εβδομάδας πιστεύω να έχουμε κλείσει και την εκκλησία και μετά αρχίζει το τρέξιμο για όλα τα άλλα...προσκλήσεις, μπομπονιέρες, ρούχα, στολισμός, τούρτα και παγωτατζής, πω πω τελικά πολλά είναι ε?:rolleyes::confused: Δεν θα αγχωθώ όμως μέχρι τον Ιούλιο πιστεύω ότι θα τα καταφέρω! Πολύ χρήμα όμως ε? :shock:

Εχθές βγήκαμε για καφέ και η μπέμπα ξετρελάθηκε μιλάμε με τα παιδάκια.Κόντευε να μου φύγει από την αγκαλιά για να τα πιάσει. Με τα παιδία της ξαδέρφης του άντρα μου επίσης τα ίδια.Τι να τα φιλάει, τι να τα αγκαλιάζει...ωχ μάλλον είναι καιρός για το 2ο μωρό! Θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά μετά το καλοκαίρι!

Σήμερα το μπουμπούκι δεν ήθελε να με αφήσει φύγω. Της τάϊζε η μαμά μου κι αυτή είχε το νού της να έρθει στην αγκαλιά μου. Έχει αλλαξει και η μουρίτσα της , μεγαλώνει το φατσάκι μου μωρέ! Θα αρχίσω να κλαίω τώρα :oops: Και στη βάφτιση θα πέσει πολύ κλάμα από ότι προβλέπεται!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το να βαλω φωτογραφιες κοριτσια ειναι απλως αδυνατον:D

Τελος παντων αν ειναι να δημιουργηθει το παραμικρο θεμα, θα το κανω στο σπιτι μου, οποτε να ερθουν μονο οσες θελουνε:)

Σιγά το θέμα Κασσιανή μου! Φέρτα καλέ και όποια θέλει πέρνει, δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα παρεξήγησης αν κάποια δεν πάρει! Έτσι δεν είναι?Μια παρέα είμαστε.:D


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα τετράδυμα είναι 3 αγόρια 1 κορίτσι κ έχουν κ άλλο ένα κοριτσάκι 2 χρονών σκεφτόμουν κ εγώ να ξεκαθαρίσω λίγο τα μωρουδιακά της κόρης μου μήπως κ στείλω κάμποσα;)....κ αυτή είναι πολύ ωραία ιδέα Κασσιανή αν θες να προσφέρεις κάπου....;)

Εαν υποτεθει οτι εβρισκα τροπο να τα στειλω στη Δραμα, πολυ φοβαμαι οτι ηδη θα εχουν μαζεψει ρουχα για 10 παιδια οχι για πεντε.

Επειδη το εχω ψαξει πολυ, υπαρχει τεραστια υπερπροσφορα ρουχων, ακριβως λογω της υπερκαταναλωσης που κανουμε ολοι μας, αλλα και της συνειδησης που εχουμε οι περισσοτεροι αποκτησει να μην πεταμε, αλλα να ανακυκλωνουμε.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρουλάκι φυσιολογική σύληψη ήταν αλλά γεννησε με καισαρική η κοπέλα!

Κας εσύ αποφασίζεις πως θα κινηθείς αν κ πιστεύω ότι αν βρισκόταν μια οικογενεια μέσω προσωπικών γνωριμιών της καθεμιάς μας για να τα πάρει θα ήταν καλύτερα....;)


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αααααα....!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Πόσο καιρό έχω να μπω, τί γράφετε σε τόσες σελίδες..????

Ελπίζω να είστε καλά όλες με τα μικράκια...!!!!

Εμείς μεγαλώνουμε και σκεφτόμαστε, μήπως είναι καιρός να πάμε στο δωμάτιό μας..????

Εσείς τα έχετε πάει; Και τα δρομολόγια πέρα-δώθε μέσα στη νύχτα...?

Μήπως να περιμένω ν' αρχίσει να κοιμάται κανονικά και μετά να του αλλάξω δωμάτιο...?

Και κάτι άλλο, απογευματινό τί άλλο μπορώ να του δίνω εκτός από γιαούρτι ή κρέμα....???

Αυτά τα ολίγα...! :cool::cool::cool::cool:


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως Αννα μου δεν εμπιστευομαι ιδιαιτερα τις οικογενειες που δηθεν εχουν αναγκη, γιατι εχω πεσει πανω σε πολλες μουφες που δεν ειχαν αναγκη, απλα τσιγγουνια ή απλη κακοδιαχειριση.

Μαλιστα μια τετοια περιπτωση υπηρχε και υπαρχει και στο φορουμ, η οποια ζητουσε χρηματα απο μελη γιατι δηθεν ειχε τεραστιο προβλημα και μολις της ελεγαν να της στειλουν ρουχα για το παιδι της, στραβωνε.

Αλλη περιπτωση βουλγαρικης οικογενειας που εδωσε η μητερα μου και τα ειδε μετα στα σκουπιδια, γιατι μαλλον δε θα ηταν και τοσο του γουστου τους:rolleyes:

Τελος παντων, πολυ το κουρασαμε.

Ειπα να κανω κατι που θα μας αντιπροσωπευε ολες ως παρεα.

Το θεωρω ψιλογελοιο να παω σε ανθρωπους που εχουν οικονομικο προβλημα σοβαρο και να τους προσφερω αρκουδακια λουτρινα και φορεματακια φιρματα.

Εαν ομως συγκεντρωναμε τα χρηματα, θα ηταν κατι αξιολογο για το "χαμογελο".


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να δημιουργησω φυσικα ουτε προβλημα, ουτε να φερω καμμια σε δυσκολη θεση.

Το πιο ευκολο θα ηταν να τα αφησω κυριακη πρωι στο δρομο και ο,τι γινει και να ξεμπερδευω κι εγω.

Tι πρόβλημα να δημιουργήσεις βρε μουρλοκομείο, απλά σου έδωσα κι άλλες λύσεις. Άμα δεν σου είναι πρόβλημα να κουβαλάς, φέρτα μαζί, όλες θα πάρουμε κάτι κι ας μην έχουμε κορίτσια (τα ονειρευόμαστε όμως χαχαχα)
Εμείς μεγαλώνουμε και σκεφτόμαστε, μήπως είναι καιρός να πάμε στο δωμάτιό μας..????

Εσείς τα έχετε πάει; Και τα δρομολόγια πέρα-δώθε μέσα στη νύχτα...?

Μήπως να περιμένω ν' αρχίσει να κοιμάται κανονικά και μετά να του αλλάξω δωμάτιο...?

Και κάτι άλλο, απογευματινό τί άλλο μπορώ να του δίνω εκτός από γιαούρτι ή κρέμα....???

Αυτά τα ολίγα...! :cool::cool::cool::cool:

Χα! Για ένα διάστημα κοιμόταν στο κρεββάτι μου, τον σήκωνα για γάλα και πήγαινε στο δικό του. Πίστευα ότι το ρεγουλάραμε. Μετά έκατσε η ίωση μας, αυτιά κλπ και κοιμήθηκε λίγες μέρες μαζί μου. Χτες αφού δεν καθόταν ήσυχος να κοιμηθεί, τον βούτηξα και τον πήγα στο κρεββάτι του. Αφού τον άφησα και ούρλιαζε για λίγη ώρα, τον πήρα αγκαλιά και το βούλωσε αμέσως. Τόσο ήσυχος που τον ακούμπησα στο κρεββάτι μου και με τον φόβο να μην τον ξανασηκώσω δεν ξανάβγαλε κιχ, έμεινε σιωπηλός μέχρι να τον πάρει ο ύπνος. Ωραία τα κατάφερα, αντί να είναι ευχάριστο το κρεββάτι του, είναι το μέρος τιμωρίας :shock:

Για απογευματινό καμιά φορά δίνω το μεσημεριανό (αν έχει περισσέψει πολύ) και πολλές δίνουν κουάκερ ή τραχανά


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...