Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

Ρουλάκι φυσιολογική σύληψη ήταν αλλά γεννησε με καισαρική η κοπέλα!

Στις ειδησεις ελεγε οτι γεννησε τετραδυμε με φυσιολογικο τροπο, αλλα το συνδιασα με τοκετο αφου το πιο πιθανο ηταν να ηταν εξωσωματικη. Κουφο ε? :shock:


ziZip2.png BhAqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

To φατσάκι τους τελευταίους μήνες προτιμούσε το κρεββάτι μου για ύπνο...από την ημέρα που μετακομίσαμε όμως κοιμάται στην κουνια της!Στην αρχή με λίγο γκρίνια αλλά τώρα μια χαρά!Φτου φτου μη την ματιάσω κιόλας είδαμε και πάθαμε!!! :) Το βράδυ μπορεί να κλάψει λίγο 1 - 2 φορές, πάω την γυρνάω πλευρό και όλα καλά. Θέλει να μας αισθάνεται εκεί!


n8m8p2.png

X9drp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στις ειδησεις ελεγε οτι γεννησε τετραδυμε με φυσιολογικο τροπο, αλλα το συνδιασα με τοκετο αφου το πιο πιθανο ηταν να ηταν εξωσωματικη. Κουφο ε? :shock:

Εντελώς!!! Υπήρχαν δίδυμα απ΄ότι άκουσα κ από τις 2 πλευρές των γονιών και γιἀυτό...να πω κ τη μαύρη μου αλήθεια αμα μου καθόταν τέτοια φάση θα σάλταρα κ με άνεργο άντρα....πας κ ένα κ να σου έρθουν 4????Πως να τα μεγαλώσεις????:?

Κασσιανή σε καταλαβαίνω γιατί εγώ έδινα δικά μου ρούχα σχεδόν καινούργια στη πεθερά μου για να τα δώσει σε μία πολυμελή οικογένεια κ αυτή τα πούλαγε!!! Είπατε τίποτα???????:P


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια;)

Θέλω να σας γράψω για την νονά της μαμάς μου. Όταν την βάπτισε ήταν 5 χρονών κοριτσάκι...τώρα η μαμά μου είναι 62 και η νονά 67. Όλα αυτά τα χρόνια διατηρούν μια καταπληκτική σχέση και τρελή αγάπη. Η μαμά μου χαίρεται που έχει μια νονά σχεδόν στην ηλικία της και μπορούν να συζητήσουν τα πάντα...μάλιστα τη φωνάζει και νονά:tongue: και όχι με το όνομά της. Όλοι οι συνομίληκοί της δεν έχουν πια νονά αλλά αυτή έχει ακόμα:tongue: και θα έχει για πολλά χρόνια ακόμα:D καμιά φορά στο τηλέφωνο την πειράζει τι λαμπάδα θα της φέρει φέτος:tongue::tongue::tongue:Δεν θεωρώ καθόλου πρόβλημα λοιπόν να βαπτίσουν τα μωράκια σας πιτσιρίκια...σημασία έχει η σχέση και όχι η πνευματική καθοδήγηση, στο κάτω - κάτω όλους εμάς που μας βάπτισαν συνομήλικοι των γονιών μας τι καθοδήγηση πήραμε? εγώ αν και έχω ένα καταπληκτικό νονό τον οποίο φυσικά και θα καλέσω και στο βαπτίση του πιτσιποπάκου πιο πολύ τον θεωρώ πια σαν έναν πολύ αγαπητό θείο παρά σαν πνευματικό καθοδηγητή μου:tongue::rolleyes::shock:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια

ευχαριστώ ολες για τις ευχές σας και εσεις οτι επιθυμείτε για τα μωράκια σας.

στην βαφτιση ηταν ολα τελεια ο στολισμος οι μπομπονιερες μας ολα ολα και εμεις τα ρουχα μας, πολυ ωραια περάσαμε μονο που εκλαψε ο μικρουλης μου πολυ την ωρα τησ βουτιας και ημουν ετοιμη να αρχισω να κλαιω και εγω,πριν ηταν ολο κεφια μεχρι και πόζες επερνε για φωτογραφιες το ονομα μας ειναι Αθανάσιος αλλα τον φωναζουμε Θανάση ή Θάνο.είχα τοσο αγχος ήθελα ολα να ταιριαζουν μεταξυ τους μεχρι και γραβατα στο ιδιο χρωμα με το φορεμα μου φορεσε ο αντρας μου ,μετα την βαφτιση ειχα μπουφε στο σπιτι με λιγα ατομα περασαμε πολυ .


line_m121_beg_17_time_1246593600_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια,

οπως καποιες ειδατε και στο facebook, η μικρη ξεκινησε παιδικο. Ηταν πολυ καλη μου ειπαν οι δασκαλες, δεν γκρινιαξε καθολου.

Πηγα και της αγορασα τα πρωτα της κανονικα παπουτσακια σημερα. για οσες ενδιαφερονται και δεν βαριουνται, στο αεροδρομιο στο factory εχει crocodilino stock.

Περασα και απο τη δουλεια μου σημερα, μιλησα με τον διευθυντη μου, και μου εφερε αντιρρηση στο να παιρνω το μειωμενο μου, λειποντας μια μερα την εβδομαδα που ηθελα, και μου ειπε οτι θα το συζητησει με την αλλη διευθυντρια και θα αποφασισουν αν βολευει να το παιρνω ετσι, η να φευγω μια ωρα νωριτερα για περισσοτερο.

Δεν με πειραζει τοσο ο τροπος που θα παιρνω το μειωμενο, αλλα το οτι δεν με αφηνει να αποφασισω εγω. Ξερει καμια κοπελα αν εχει το δικαιωμα να το αποφασισει αυτο ο εργοδοτης ή ειναι καθαρα δικη μου αποφαση? Θα με υποχρεωνατε αν εχετε καποια απαντηση να μου δωσετε.

Κασιανη, νομιζω οτι ειναι πολυ ωραια η ιδεα σου.


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα βιντεάκι-ντοκουμέντο...η μικρή περπατάει..

http://s 485.photobucket.com/albums/rr217/mariaLS_bucket/?action=view&current=P4140404.flv&newest=1

έχει 2 βιντεάκια...

καλά άψογη η κορούλα σου;;;και τι ωραίο δωμάτιο..πωπωπω!!!φτου σας..

Ιουλία να σας ζήσει ο νεοφώτιστος Θανούλης

εμείς είμαστε μέσαστη τρελή χαρά..πήγαμε βόλτα και περάσαμε τέλεια με την μικρούλα μου,τώρα κοιμάται το ζουζούνι μου

mantinop όλοι έχουμεκλειστεί στο καβούκι μας νομίζω κι ας μην το θέλουμε

κορίτσια μια φίλη πριν γεννήσω με έδωσε κάποια ρουχαλάκια της κόρης της τα πήρα γιατί δεν ήθελα να πω όχι,μερικά από αυτά τα χάρισα και κάποια τα κράτησα για να τα χαρίσω σε μια κοπέλα στο χωριό μου...αυτυχώς..είπα στην μαμά μου να τα στείλει γιατί με τα ζήτησε όσα δεν χρησιμοποιώ να τα δώσω στην αδερφή της

που γέννησε πρόσφατα και θα τα χρειαστεί..εγώ τώρα τι της λέω;;;της δίνω αυτά που έχω να δώσω και δικά μου;;;νιώθω άσχημα να της πω ότι τα έδωσα


nAcmp3.png

uZRep2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!!!

τι κανετε?να πω κατι?εχω ΤΥΨΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να σασ εξηγησω και το γιατι...

λοιπον οπωσ ειχα ξαναπει μου ελειπαν κατι ενσημα...συγκεκριμενα 20 για να ανανεωσω το βιβλιαριο υγειασ ,και αν ηθελα να παρω τισ αδειεσ κυησησ-λοχειασ κτλ 75.ειπα λοιπον του αφεντικου μου να του τα πληρωσω (παρολο που μου χρωσταει χρηματα..:rolleyes:)και να μου τα κολλησει..

ε με πηραν σημερα απο το γραφειο κ με τον τροπο τουσ απο οτι καταλαβα το πηγαιναν στο να παραιτηθω γιατι δεν θελει να μου τα κολλησει.φοβουνται λεει μην παει μεσα το ικα και με γυρευει κ φανε προστιμο:rolleyes::rolleyes:.τεσπα.επειδη με αγανακτησαν κ δεν θελω να τουσ κανω το χατηρι να παραιτηθω ειπα οτι θα γυρισω στη δουλεια!!!!οι τυψεισ δεν ειναι γιαυτο αλλα επειδη θα παω την αγγελικουλιτσα μου παιδικο!!!:(:(:(:(

ποιοσ να μου το λεγε το πρωι που ειδα στο facebook που εγραφε η γιωτα 1η μερα στο σχολειο ,οτι σε λιγεσ ωρεσ θα ισχυει κ για μασ!!!!

για πειτε μου βρε κοριτσια ειναι λογικεσ οι τυψεισ και αυτη η απεραντη στεναχωρια που θα την στειλω?ή εγω ειμαι τοσο παραλογη?:confused::confused:

α για τισ λογιστριεσ...μου ειπε μεσα σε ολα η διευθυντρια οτι επειδη η αναρρωτικη μου εληξε απο 8/4 στο διαστημα που ακολουθησε δεν ηξερε(λεμε τωρα:rolleyes::rolleyes:)κ με εβαλε σε αδεια του γραφειου....!!!!αυτο επιτρεπετε?????απο οτι ξερω οχι ε?δεν με ρωτησε!!

κασ παρα πολλη καλη η ιδεα σου!!!!!!!!!!

ιουλιτσα να σασ ζησει!!!να τον χαιρεστε!!!!!μπραβο σασ που ηταν ολα πολυ ωραια!!!!ειχαμε αλλουσ 2 θανουληδεσ στο τοπικ αλλα εχουν καιρο να εμφανιστουν οι μαμαδεσ τουσ!

αννουλα να σου ζησουν τα ανηψακια!!!!!!!!!!!!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλά άψογη η κορούλα σου;;;και τι ωραίο δωμάτιο..πωπωπω!!!φτου σας..

Ιουλία να σας ζήσει ο νεοφώτιστος Θανούλης

εμείς είμαστε μέσαστη τρελή χαρά..πήγαμε βόλτα και περάσαμε τέλεια με την μικρούλα μου,τώρα κοιμάται το ζουζούνι μου

mantinop όλοι έχουμεκλειστεί στο καβούκι μας νομίζω κι ας μην το θέλουμε

κορίτσια μια φίλη πριν γεννήσω με έδωσε κάποια ρουχαλάκια της κόρης της τα πήρα γιατί δεν ήθελα να πω όχι,μερικά από αυτά τα χάρισα και κάποια τα κράτησα για να τα χαρίσω σε μια κοπέλα στο χωριό μου...αυτυχώς..είπα στην μαμά μου να τα στείλει γιατί με τα ζήτησε όσα δεν χρησιμοποιώ να τα δώσω στην αδερφή της

που γέννησε πρόσφατα και θα τα χρειαστεί..εγώ τώρα τι της λέω;;;της δίνω αυτά που έχω να δώσω και δικά μου;;;νιώθω άσχημα να της πω ότι τα έδωσα

Να της πεις την αλήθεια βρε κ να της δώσεις κ κάποια δικά σας αν δεις ότι παει να γίνει παρεξήγηση....αν κ αυτό τώρα είναι χαζὀ στα χάρισε κ τώρα στα ζητάει πίσω??????????:shock:

smouts ο εργοδότης πρέπει να συμφωνήσει ακόμα κ για το αν θα πας μια ώρα αγρότερα ή αν θα σχολάσεις μια ώρα νωρίτερα...ο νόμος μιλάει για 30 μήνες με μειωμένο ωράριο 1 ώρας τώρα το πως μπορουν να παρθούν αυτές οι ώρες είναι κατόπιν συννενόησης(δυστηχώς) με το αφεντικό:rolleyes:

Ιουλία να ναι ευλογημένος το Θανούλης σας!


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!!!

τι κανετε?να πω κατι?εχω ΤΥΨΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να σασ εξηγησω και το γιατι...

λοιπον οπωσ ειχα ξαναπει μου ελειπαν κατι ενσημα...συγκεκριμενα 20 για να ανανεωσω το βιβλιαριο υγειασ ,και αν ηθελα να παρω τισ αδειεσ κυησησ-λοχειασ κτλ 75.ειπα λοιπον του αφεντικου μου να του τα πληρωσω (παρολο που μου χρωσταει χρηματα..:rolleyes:)και να μου τα κολλησει..

ε με πηραν σημερα απο το γραφειο κ με τον τροπο τουσ απο οτι καταλαβα το πηγαιναν στο να παραιτηθω γιατι δεν θελει να μου τα κολλησει.φοβουνται λεει μην παει μεσα το ικα και με γυρευει κ φανε προστιμο:rolleyes::rolleyes:.τεσπα.επειδη με αγανακτησαν κ δεν θελω να τουσ κανω το χατηρι να παραιτηθω ειπα οτι θα γυρισω στη δουλεια!!!!οι τυψεισ δεν ειναι γιαυτο αλλα επειδη θα παω την αγγελικουλιτσα μου παιδικο!!!:(:(:(:(

ποιοσ να μου το λεγε το πρωι που ειδα στο facebook που εγραφε η γιωτα 1η μερα στο σχολειο ,οτι σε λιγεσ ωρεσ θα ισχυει κ για μασ!!!!

για πειτε μου βρε κοριτσια ειναι λογικεσ οι τυψεισ και αυτη η απεραντη στεναχωρια που θα την στειλω?ή εγω ειμαι τοσο παραλογη?:confused::confused:

α για τισ λογιστριεσ...μου ειπε μεσα σε ολα η διευθυντρια οτι επειδη η αναρρωτικη μου εληξε απο 8/4 στο διαστημα που ακολουθησε δεν ηξερε(λεμε τωρα:rolleyes::rolleyes:)κ με εβαλε σε αδεια του γραφειου....!!!!αυτο επιτρεπετε?????απο οτι ξερω οχι ε?δεν με ρωτησε!!

κασ παρα πολλη καλη η ιδεα σου!!!!!!!!!!

ιουλιτσα να σασ ζησει!!!να τον χαιρεστε!!!!!μπραβο σασ που ηταν ολα πολυ ωραια!!!!ειχαμε αλλουσ 2 θανουληδεσ στο τοπικ αλλα εχουν καιρο να εμφανιστουν οι μαμαδεσ τουσ!

αννουλα να σου ζησουν τα ανηψακια!!!!!!!!!!!!!![/QUOTκαλά για πόσο καιρό να επιστρέψεις;;;;να σε απολύσουν δεν μπορούν οπότε θέλουν να φύγεις;;;σώπα μωρέ!!!!!!!!ας κάνουν κωλοτούμπες...αν δεν έχεις άλλη επιλογή να μην νιώθεις τύψεις γιατί έρχεται κι άλλο μωράκι και τα επιδόματα χρειάζονται

Άννα και εγώ το θεώρησα χαζό να τα ζητάει πίσω αλλά το έκανε με τρόπο..όσα μας μικρύνουν να της τα δίνω


nAcmp3.png

uZRep2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη αν η αδεια(εξάμηνο υποθέτω) έληξε 8/4 εσύ λείπεις αδικαιολόγητα τόσες μέρες????

Οσο για το να σου κολήσει ένσημα πες τους ότι το ίκα βάζει πρόστιμο όταν δεν κολάνε ένσημα όχι όταν κολάνε(αν σε αναζητήσουν μπορεί να πει το πιο απλό είναι έγκυος ζαλιζόταν κ την έστειλα σπίτι της).....κ αφού σου χρωστάει χρήματα πες του εγώ δεν σας πίεσα για τα χρήματα που μου χρωστάτε ούτε πήγα στην επιθεώρηση εργασίας, πρέπει κ εσείς να με βοηθήσετε....σιχτιρι γύφτοι....:mad:


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο με το Ικα χαζομαρα δεν ειναι? Αν ερθουν δεν μπορουν να τους πουν οτι εισαι σε εξωτερικη δουλεια και να σε παρουν τηλεφωνο να ερθεις. Απαγορευεται να βγεις εξω δηλαδη? :confused:


ziZip2.png BhAqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...