Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα κουκλα μ! Πολυ καλο νεο αυτο! Διαβασα τα νεα σου! Μακαρι να πετυχεις ξανα ! Δυστυχώς δεν ειναι καλα τα αποτελεσματα ελπιζω να μην ειναι πολυ χαλια... Σκεφτομαι να παρω το γιατρο μηπως μας προτείνει καμια βιταμίνη να βελτιώσουμε λιγο τα πράγματα... Σκέφτομαι τις profertil...

Μάντη μου ένας ουρολόγος είναι καταλληλότερος για να δει το σπερμοδιάγραμμα. Μίλα και με τον γυναικολόγο σου αλλά -ειδικα εφόσον λες ότι υπάρχουν θεματα- οπωσδήποτε και σε ουρολόγο. Εκείνος θα ξέρει αν χρειάζονται επιπλέον εξετάσεις, αν είναι κάτι απλό και να θέλει απλώς μια αντιβίωση... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , ellilaw είπε:

δεν ηταν ομως ποτε πολυ πολυ εντονη!!! ειναι φυσιολογικο;τα τεστακια ηταν one step

να σου πω κ εμενα δν ειναι ποτε παρα πολυ εντονη . αλλα λαμβανω υποψη αυτη που θα βγει πολυ νωρις εντονη , στο 5 λεπτο .. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ellilaw είπε:

δεν θυμαμαι παρα πολυ αν ειχα πιει πολλα.. αλλα ηταν εντονες αλλα οχι παρα πολυ ..μπορει να μην ειχα ωορηξια; η δεν θα εβγαζε καθολου;

Αν δεν ανεβαινε η lh για να κανεις ωορρηξια δε θα εβγαζε καθολου! Στανταρ εκανες! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 said:

να σου πω κ εμενα δν ειναι ποτε παρα πολυ εντονη . αλλα λαμβανω υποψη αυτη που θα βγει πολυ νωρις εντονη , στο 5 λεπτο .. 

και εγω ετσι εκανα .. εκεινη που εγινε πιο γρηγορα εντονη !! γιατι εντονη πολυ δεν ηταν καμια

1 minute ago, noni90 said:

Αν δεν ανεβαινε η lh για να κανεις ωορρηξια δε θα εβγαζε καθολου! Στανταρ εκανες! 

ναι αρα το θετικο ηταν εκεινο που εγινε πιο γρηγορα εντονοτερη και αυτη ηταν το σαββατο .. και κυριακη μια επαφη πρωι και μια βραδυ και μια επαφη χθες! νομιζετε ειναι αρκετες;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλημερα κουκλα μ! Πολυ καλο νεο αυτο! Διαβασα τα νεα σου! Μακαρι να πετυχεις ξανα ! Δυστυχώς δεν ειναι καλα τα αποτελεσματα ελπιζω να μην ειναι πολυ χαλια... Σκεφτομαι να παρω το γιατρο μηπως μας προτείνει καμια βιταμίνη να βελτιώσουμε λιγο τα πράγματα... Σκέφτομαι τις profertil...

Καλο ειναι αλλα θα μπορουσαν να ηταν και καλύτερα αλλα μαθαμε οτι και με την ενδομητρίωση μποεουμε να συλλάβουμε!!! Στειλε μας τα αποτελέσματα να μας πεις μην προδικάζεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

μακαρι να ειναι καλα τα νεα .. γτ καμια φορα υπερβαλουν κιολας οι γιατροι κ οι μικροβιολογοι..

Μακαρι... Ελπιζω να μην τα παρει κατακαρδα και ο αντρουλης μου! 

πρίν από 4 λεπτά , alina80 είπε:

Μάντη μου ένας ουρολόγος είναι καταλληλότερος για να δει το σπερμοδιάγραμμα. Μίλα και με τον γυναικολόγο σου αλλά -ειδικα εφόσον λες ότι υπάρχουν θεματα- οπωσδήποτε και σε ουρολόγο. Εκείνος θα ξέρει αν χρειάζονται επιπλέον εξετάσεις, αν είναι κάτι απλό και να θέλει απλώς μια αντιβίωση... 

Σιγουρα θα παρω το γυναικολογο μου ο αδερφος του ειναι ουρολογος ανδρολογος οποτε ισως μου κλείσει ραντεβού σε εκείνον... Η καλλιέργεια έδειξε ο υπαρχει σταφυλοκοκκος αλλα μου ειπε δεν ειναι κατι και οτι μπορει να μην ειχε πλυθεί πολυ καλα...

Κοριτσια το δειγμα το πηγα μεσα σε 40 λεπτα αλλα το ειχα κατω απο τη μασχαλη μ και μου φανηκε οτι παραζεσταθηκε λετε να επηρεάστηκε ;;;;;;

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλο ειναι αλλα θα μπορουσαν να ηταν και καλύτερα αλλα μαθαμε οτι και με την ενδομητρίωση μποεουμε να συλλάβουμε!!! Στειλε μας τα αποτελέσματα να μας πεις μην προδικάζεις

Το σημαντικο ειναι οτι έγινε κατι οποτε σιγουρα θα ξανα γινει τωρα δεν θα εχεις και το ιδιο αγχος... Ολα καλα θα πανε! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ellilaw είπε:

και εγω ετσι εκανα .. εκεινη που εγινε πιο γρηγορα εντονη !! γιατι εντονη πολυ δεν ηταν καμια

ναι αρα το θετικο ηταν εκεινο που εγινε πιο γρηγορα εντονοτερη και αυτη ηταν το σαββατο .. και κυριακη μια επαφη πρωι και μια βραδυ και μια επαφη χθες! νομιζετε ειναι αρκετες;

μια χαρα ειναι οι επαφες σου !κ εγω ειχα Σαββατο απογευμα τεστ θετικο .. αν και δεν ειχα κανει Παρασκευη για να το συγκρινω. Αλλα το Σαββατο εγινε εντονη κατευθειαν αλλα τωρα που την βλεπω εχει ξεθωριασει κ δεν ειναι τοσο εντονη οσο η γραμμη ελεγχου .. τι να πω.. εγω ειχα επαφη Σαβαβτο πρωι , Σαββατο ξημερωματα και Κυριακη πρωι .. Μετα δυστυχως πηγα τριτη Πρωι ...αντε να δουμε .. εμεις μαζι θα περιμενουμε στις 16-17/12 .. εχουμε ακομα !

πρίν από 16 λεπτά , Μάντη είπε:

Μακαρι... Ελπιζω να μην τα παρει κατακαρδα και ο αντρουλης μου! 

Σιγουρα θα παρω το γυναικολογο μου ο αδερφος του ειναι ουρολογος ανδρολογος οποτε ισως μου κλείσει ραντεβού σε εκείνον... Η καλλιέργεια έδειξε ο υπαρχει σταφυλοκοκκος αλλα μου ειπε δεν ειναι κατι και οτι μπορει να μην ειχε πλυθεί πολυ καλα...

Κοριτσια το δειγμα το πηγα μεσα σε 40 λεπτα αλλα το ειχα κατω απο τη μασχαλη μ και μου φανηκε οτι παραζεσταθηκε λετε να επηρεάστηκε ;;;;;;

Το σημαντικο ειναι οτι έγινε κατι οποτε σιγουρα θα ξανα γινει τωρα δεν θα εχεις και το ιδιο αγχος... Ολα καλα θα πανε! 

εμενα μου εχουν πει σε 20 λεπτα το μεγιστο και να μην το ταρακοουναω!! τν πρωτη φορα το ειχαμε παει με την μηχανη θυμαμαι ομως!! :P χοροπηδηξαν λιγακι τα σπερματοζ..χαχαχαχα αλλα την δευτερη το πηγα με ιχ. . Αλλα και τις 2 φορες βγηκαν ιδια τα αποτελεσματα! τωρα  γαι την χρον. διαρκει απου σ δινουν ,ισως εξαρταται απο το μικροβιολογικο


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

μια χαρα ειναι οι επαφες σου !κ εγω ειχα Σαββατο απογευμα τεστ θετικο .. αν και δεν ειχα κανει Παρασκευη για να το συγκρινω. Αλλα το Σαββατο εγινε εντονη κατευθειαν αλλα τωρα που την βλεπω εχει ξεθωριασει κ δεν ειναι τοσο εντονη οσο η γραμμη ελεγχου .. τι να πω.. εγω ειχα επαφη Σαβαβτο πρωι , Σαββατο ξημερωματα και Κυριακη πρωι .. Μετα δυστυχως πηγα τριτη Πρωι ...αντε να δουμε .. εμεις μαζι θα περιμενουμε στις 16-17/12 .. εχουμε ακομα !

εμενα μου εχουν πει σε 20 λεπτα το μεγιστο και να μην το ταρακοουναω!! τν πρωτη φορα το ειχαμε παει με την μηχανη θυμαμαι ομως!! :P χοροπηδηξαν λιγακι τα σπερματοζ..χαχαχαχα αλλα την δευτερη το πηγα με ιχ. . Αλλα και τις 2 φορες βγηκαν ιδια τα αποτελεσματα! τωρα  γαι την χρον. διαρκει απου σ δινουν ,ισως εξαρταται απο το μικροβιολογικο

Χαχαχααα εμενα μου ειπαν να τα παω μεσα σε 1 ωρα το πολυ... Με αυτοκίνητο τα πηγα και εγω... Αλλα ηταν πολυ ζεστο το κουτακι οταν το εδωσα και μου ειπε καλε που τι ειχες δεν πιστευω να το ειχες σε κανενα καλοριφερ... Και ειπα οτι το ειχα κατω απο τη μασχλη μου ετσι διαβασα και μου ειπε οκ..:? λες να τα τσουρουφλισαααα;;;;

  • Χαχα 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Χαχαχααα εμενα μου ειπαν να τα παω μεσα σε 1 ωρα το πολυ... Με αυτοκίνητο τα πηγα και εγω... Αλλα ηταν πολυ ζεστο το κουτακι οταν το εδωσα και μου ειπε καλε που τι ειχες δεν πιστευω να το ειχες σε κανενα καλοριφερ... Και ειπα οτι το ειχα κατω απο τη μασχλη μου ετσι διαβασα και μου ειπε οκ..:? λες να τα τσουρουφλισαααα;;;;

χαχαχαχα οχι δεν νομιζω! μια χαρα εισαι τοτε! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, noni90 είπε:

Νομιζω σε καλυπτουν οι επαφες σου αν ειναι κ το σπερμα σε καλη κατασταση.. Λογικα μαζι θα περιμενουμε! Σου ευχομαι ενα θετικο τεστακι!

Και εγώ μαζί σας. Σε 7 μέρες..... Άντε να δούμε κορίτσια.... Θα μας έρθει φέτος το δώρο? 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Και εγώ μαζί σας. Σε 7 μέρες..... Άντε να δούμε κορίτσια.... Θα μας έρθει φέτος το δώρο? 

Αχ κοντευετε εσεις κοριτσια εγω εχω 12 μερες να περιμενω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2017 at 2:53 ΜΜ, Ungry girl είπε:

Βρε ολες καποια στιγμη θα τα καταφερουμε αλλα ποτε?? Χαχαχα εγω κατα τη γνωμη μου ο πρωιγουμρνος μηνας ηταν με τις καλύτερες επαφές των 2 χρόνων χαχαχαα

εμενα ηταν η πρωτη φορα που ετυχε να μου πει ο γιατρος οτι βλεπει ωορρηξια κ στηριξα τις ελπιδες μου πολυ σ αυτο. αλλα δεν πειραζει. καποτε θα ερθει κ για μας!

On 6/12/2017 at 3:27 ΜΜ, Nati85 είπε:

Πω πω τελικά ο δικός μου είναι τρελός έχει μάθει τα πάντα κάθεται και διαβάζει στο Ίντερνετ και έρχεται μαζί μου στον γυναικολόγο και ρωτάει διαφορα.εχεις υγρά μου λέει νιώθεις τσιμπηματάκια ωορρηξιας? Μην περάσουν οι μέρες και ξεχαστούμε λέει.

Μηπως είχες πολύ νωρίς  ωορρηξια και έχει ήδη γίνει??

@Nati85 το οτι ξερει ολες αυτες τις πληροφοριες και το ζει μαζι σου, σε βοηθαει η σε αγχωνει περισσοτερο? εμενα νομιζω τον αγχωνει γιατι εχει αρχισει πιστευω να σκεφτεται οτι γιατι δεν ερχεται και μηπως εχει καποιο θεμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Αχ κοντευετε εσεις κοριτσια εγω εχω 12 μερες να περιμενω...

Ευτυχώς ήμαστε πολλά κορίτσια... Θα κάνουμε παρέα και θα περάσουν οι μέρες γρήγορα...

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ritaki13 είπε:

εμενα ηταν η πρωτη φορα που ετυχε να μου πει ο γιατρος οτι βλεπει ωορρηξια κ στηριξα τις ελπιδες μου πολυ σ αυτο. αλλα δεν πειραζει. καποτε θα ερθει κ για μας!

@Nati85 το οτι ξερει ολες αυτες τις πληροφοριες και το ζει μαζι σου, σε βοηθαει η σε αγχωνει περισσοτερο? εμενα νομιζω τον αγχωνει γιατι εχει αρχισει πιστευω να σκεφτεται οτι γιατι δεν ερχεται και μηπως εχει καποιο θεμα

Καλησπέρα κορίτσι! Εμένα μου το εχει πει στα ισια οτι σκεφτεται πως ισως εχει καποιο θεμα. Και φυσικα του λεω πως κατα πασα πιθανοτητα εχω εγω κ οχι εκεινος κ οτι ακομα κ να εχει τα θεματα των ανδρων λυνονται ή παρακαμπτονται ευκολα.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ritaki13 είπε:

εμενα ηταν η πρωτη φορα που ετυχε να μου πει ο γιατρος οτι βλεπει ωορρηξια κ στηριξα τις ελπιδες μου πολυ σ αυτο. αλλα δεν πειραζει. καποτε θα ερθει κ για μας!

@Nati85 το οτι ξερει ολες αυτες τις πληροφοριες και το ζει μαζι σου, σε βοηθαει η σε αγχωνει περισσοτερο? εμενα νομιζω τον αγχωνει γιατι εχει αρχισει πιστευω να σκεφτεται οτι γιατι δεν ερχεται και μηπως εχει καποιο θεμα

Και με αγχώνει και με βοηθάει γιατί μιλαμε ελεύθερα γι αυτό το θέμα.ο άντρας μου είναι αγχώδης γενικα και σίγουρα έχει αγχωθεί αλλά λέμε ότι και να είναι θα το παλέψουμε γιατί το θελουμε παρά πολυ είμαστε αισιόδοξοι τις περισσότερες φορές και κάποια στιγμή θα γίνει το θαύμα!

ο γυναικολόγος μας είπε αφού δεν έχει αρρωστήσει βαριά για να επηρεάσει πολύ το σπερμα του και έχουμε ήδη ένα παιδάκι και κάποιο θέμα να έχει θα το λύσουμε.συμφωνησαμε αρχές του χρόνου να κάνει εξέταση.

εσενα αγχώνεται γιατί ασχολείται πολύ με το θέμα η απλώς βλέπει ότι δυσκολεύεστε και έχει αρχίσει να αναρωτιέται?

πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Εμένα μου το εχει πει στα ισια οτι σκεφτεται πως ισως εχει καποιο θεμα. Και φυσικα του λεω πως κατα πασα πιθανοτητα εχω εγω κ οχι εκεινος κ οτι ακομα κ να εχει τα θεματα των ανδρων λυνονται ή παρακαμπτονται ευκολα.... 

Τι πιστεύεις ότι μπορει να έχεις?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...