Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα... Σας παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας.... Έχω κύκλο 28 ημερών, τελευταία περίοδος 1/1/2018 και ξεκίνησα τα τεστ ωορρηξίας από την 10η μέρα... Σήμερα 15η μέρα και είναι το πρώτο τεστ που έκανα 12 η ωρα σήμερα που ειναι πολύ εμφανές και η δεύτερη γραμμή... Δεν ειναι σαν την γραμμή ελέγχου αλλα ειναι αρκετά πιο έντονη από όλες τις υπόλοιπες φορές... Να σημειώσω οτι επαφές είχα στις 8,12,14 και θα κάνω σίγουρα και στις 16! Έχω μπερδευτεί με τα τεστακια... Αν κάνω το απόγευμα και μου δείξει θετικό, δλδ ´ιδια απόχρωση με την γραμμή ελέγχου, θα πρέπει να έρθω σε επαφή σήμερα το βραδυ οπωσδήποτε; Ή να έρθω αύριο;;; Σας παρακαλώ απαντήστε μου αν γνωρίζετε ή αν το έχετε πάθει κι εσείς .. Να σημειώσω οτι οι επαφές γίνονται το βραδυ λόγω δουλειάς..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Μήπως το έκανες νωρίς?

Ίσως ναι.. είμαι 3 μέρες πριν την αναμενόμενη συχαμενη περίοδο... Δεν ήθελα να κάνω αλλά δεν κρατιομουν...:? αποκλείεται να ήμουν τόσο τυχερή!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , melina92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα... Σας παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας.... Έχω κύκλο 28 ημερών, τελευταία περίοδος 1/1/2018 και ξεκίνησα τα τεστ ωορρηξίας από την 10η μέρα... Σήμερα 15η μέρα και είναι το πρώτο τεστ που έκανα 12 η ωρα σήμερα που ειναι πολύ εμφανές και η δεύτερη γραμμή... Δεν ειναι σαν την γραμμή ελέγχου αλλα ειναι αρκετά πιο έντονη από όλες τις υπόλοιπες φορές... Να σημειώσω οτι επαφές είχα στις 8,12,14 και θα κάνω σίγουρα και στις 16! Έχω μπερδευτεί με τα τεστακια... Αν κάνω το απόγευμα και μου δείξει θετικό, δλδ ´ιδια απόχρωση με την γραμμή ελέγχου, θα πρέπει να έρθω σε επαφή σήμερα το βραδυ οπωσδήποτε; Ή να έρθω αύριο;;; Σας παρακαλώ απαντήστε μου αν γνωρίζετε ή αν το έχετε πάθει κι εσείς .. Να σημειώσω οτι οι επαφές γίνονται το βραδυ λόγω δουλειάς..

Άύριο και μεθαύριο κυρίως


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2018 at 5:21 ΜΜ, Vila είπε:

Γεια σας γλυκουλες! είχα πολύ δουλιτσα αυτή τη βδομάδα και δε σας πραλαβαινα καλέ με τόσες σελίδες κάθε μέρα!! 

@caramel_83 μου η γιατρός τι σου είπε για τα αποτελέσματα? Θα σου δώσει κάποια άλλη θεραπεία? Μιλάς συγχρόνως και με γυναικολόγο ή μόνο με την ενδοκρινολόγο?

@ada32 την καλύτερη απόφαση πήρατε! πολύ χάρηκα! Φαντασου ότι εμείς κλείσαμε χρόνο προσπαθειών και πάλι λέμε να περιμένουμε άλλο ένα τρίμηνο μέχρι το Πάσχα περίπου μήπως τελικά έρθει χωρίς παρεμβάσεις..

@Ungry girl όλα είναι πιθανά... Πότε δεν περιμένεις?

@Μάντη και @Dimitr@17 θετικά τα βλέπω τα συμπτωματακια

@Nati85 του δώσατε και κατάλαβε έτσι???? Πολλές οι πιθανότητες!

@andrianni και @alina80 εσείς πώς είστε??

Οι υπόλοιπες εύχομαι να είστε όλες καλά!

εμένα με έχει πιάσει κάτι σαν ιωσουλα.. νιώθω κουρασμένη και έχω πονοκέφαλο και καταρροή.. :?

γλυκια μου τελος του μηνα θα παω στην ενδοκρινολογο εχω κλεισει ραντεβου, πρεπει να κλεισω και με τον γυναικολογο αλλα ρε κοριτσια βαριεμαι να ασχοληθω τωρα με γιατρους να σας πω την αληθεια μου, τεσπα μεχρι τελος του μηνα βλεπω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κορίτσια θέλω να ρωτήσω κάτι όσες καπνιζετε και είχατε εγκυμοσύνη στο παρελθόν.  Υπάρχει περίπτωση μια γυναίκα που καπνίζει να είναι έγκυος αλλά να εξακολουθεί να θέλει το τσιγάρο όπως πριν? ? Δηλαδή να μην της φέρνει αηδία κλπ.. ας μου απαντήσει όποια ξέρει παρακαλώ. .

Εγώωωωω!!!Ημουν έγκυος και κάπνιζα και είχα βγεί έξω και έπινα βότκες!!!Ηταν 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο!!Και μάλιστα χόρευα και με έπιάσε πονάκι περιόδου και λέω σίγουρα θα αδιαθετήσω!!!Βέβαια όταν το έμαθα το έκοψα μαχαίρι και μετά από 2 μήνες που παλινρόμησε το ξανα άρχισα!!!Και τον Αύγουστο που είχα αποστροφή για τσιγάρο,αναγούλιαζα νόμιζα ήμουν έγκυος αλλά δεννννν..........!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Τονι@ είπε:

@Μάντη μου αρέσει που είσαι σίγουρη ότι πας για Φεβρουάριο λες και έχεις ήδη καθυστέρηση και θα έδειχνε! !! :shock:

 

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Άντε καλέ! !!! Τι νωρίς? ?? Σε 3 μέρες περιμένει! !!!χα χα χα ανυπόμονο κορίτσι! !!! @Μάντη

Χαχαχαχααχαχαχχα Τονιτσα μου έχεις δίκιο  είμαι πολύ ανυπόμονη! Οπότε έβγαλα και το συμπέρασμα ότι παω για Φεβρουάριο!!! Αλλά μέσα μου βαθιά ακόμα έχω 1 μικρή ελπίδα ότι ήταν νωρίς...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Εγώωωωω!!!Ημουν έγκυος και κάπνιζα και είχα βγεί έξω και έπινα βότκες!!!Ηταν 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο!!Και μάλιστα χόρευα και με έπιάσε πονάκι περιόδου και λέω σίγουρα θα αδιαθετήσω!!!Βέβαια όταν το έμαθα το έκοψα μαχαίρι και μετά από 2 μήνες που παλινρόμησε το ξανα άρχισα!!!Και τον Αύγουστο που είχα αποστροφή για τσιγάρο,αναγούλιαζα νόμιζα ήμουν έγκυος αλλά δεννννν..........!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση κορίτσι μου!!! Πριν λίγο μου είπε η αδερφή μου ότι έχει καθυστέρηση 5 μέρες αλλά καπνίζει κανονικά!  Αν είναι έγκυος θα τρελαθώ! !!

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τονι@ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση κορίτσι μου!!! Πριν λίγο μου είπε η αδερφή μου ότι έχει καθυστέρηση 5 μέρες αλλά καπνίζει κανονικά!  Αν είναι έγκυος θα τρελαθώ! !!

Οοοοοο τέλεια!!!!Μακάρι!!!!Βέβαια είχα μια χαρά όρεξη για τσιγάρο!!Το έκοψα επείδη έπρεπε!!!Σας το εύχομαι!!!!!Περιμένουμε νεάκια!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , melina92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα... Σας παρακαλώ δώστε μου τα φώτα σας.... Έχω κύκλο 28 ημερών, τελευταία περίοδος 1/1/2018 και ξεκίνησα τα τεστ ωορρηξίας από την 10η μέρα... Σήμερα 15η μέρα και είναι το πρώτο τεστ που έκανα 12 η ωρα σήμερα που ειναι πολύ εμφανές και η δεύτερη γραμμή... Δεν ειναι σαν την γραμμή ελέγχου αλλα ειναι αρκετά πιο έντονη από όλες τις υπόλοιπες φορές... Να σημειώσω οτι επαφές είχα στις 8,12,14 και θα κάνω σίγουρα και στις 16! Έχω μπερδευτεί με τα τεστακια... Αν κάνω το απόγευμα και μου δείξει θετικό, δλδ ´ιδια απόχρωση με την γραμμή ελέγχου, θα πρέπει να έρθω σε επαφή σήμερα το βραδυ οπωσδήποτε; Ή να έρθω αύριο;;; Σας παρακαλώ απαντήστε μου αν γνωρίζετε ή αν το έχετε πάθει κι εσείς .. Να σημειώσω οτι οι επαφές γίνονται το βραδυ λόγω δουλειάς..

Το θετικό σημαινει ότι από τώρα και το πολύ 36 ώρες μετα θα γίνει η ωορρηξία σου. Άρα επαφές αυτές τις 36 ώρες, δηλ σήμερα ολη τη μερα και αύριο ως το βραδυ θα προλάβεις, εισαι στις πιο πιθανες μερες του μηνα για γονιμοποίηση. Και μεθαύριο να κάνεις παραμενεις γόνιμη αλλά πεφτουν σιγά σιγά τα ποσοστά για γονιμοποίηση. Βέβαια αυτά είναι στατιστικα, ο οργανισμος δέν είναι κομπιούτερ! Εχε τις επαφές σου ακόμα 2 μέρες συν αυτές που ηδη είχες και μακάρι να πετύχει το timing!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

3. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

4. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

5. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

6. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

7. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

8. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

9. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

10. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

11. Antila   ΠΗΤ  16/7/2018!!!

12. Χαρά Τριανταφυλλακι.  ΠΗΤ  20/8/2018!!!

13. Κόννυ  ΠΗΤ  22/8/2018!!!

14. ΓΙΩΤΑ781 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   2076 !!!!

15. modena  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   257.95 !!!!

16. linaa   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   7000!!!!

17. Vasi34   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   200!!!!

18. Smile89   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   100!!!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. noni90 18/12/2017!!!

2. ElektraGr  28-29/12/2017!!!

3. ritaki13  31/12/2017!!!

4. KalStyl  10/1/2018!!!

5. ada32 15/1/2018!!!

6. Nektarinaki 16/1/2018!!!

7. Μάντη  18/1/2018!!!

8. Dimitr@17 18/1/2018!!!

9. Ungry girl 18/1/2018!!!

10. Nati85 20/1/2018!!!

11. alina80 20-24/1/2018!!!

12. ntemiiiiii  22/1/2018!!!

13. Ασία  22/1/2018!!!

14. Μαρθα Κ  25-27/1/2018!!!

15. BettySt  25/1/2018!!!

16. Elma86  26/1/2018!!!

17. Δήμητρα1988 26-28/1/2017!!!

18. WannaBeMother  27/1/2018!!!

19. kido  2/2/2018!!!

20. Vila  8/2/2018!!!

21. andrianni  14/2/2018!!!

22. ellilaw 14/2/2018!!!

 

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Καταλαβαίνω κοριτσι μ!!! Τι εγινε με την περιοδο σου;;;

τιποτα δεν εχει ερθει ακομα, ανα διαστηματα εχω πονους...θα δειξει, ποτε θα θυμιθει να ερθει...οχι τιποτα αλλο αλλα Δευτερα θα φυγω για 4 μερες διακοπες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...