Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!καλή εβδομάδα!

Σήμερα θα φτιάξω ψαρόσουπα εγώ δεν την τρώω αλλά αρέσει πολυ στον υιό και τον άντρα! @Μάντη φτιάξε μακαρόνια που είναι και γρήγορα!με σαλτσουλα και είσαι μια χαρά!!

Σκεφτόμουν σήμερα το πρωί αν εκανα ωορρηξία την Πέμπτη σήμερα είμαι 3με 4 μέρες μετα σύλληψη λέμε τώρα αν έχει γίνει!εμφύτευση δεν θα έχει γίνει ακόμα το μόνο που νιώθω είναι τσιμπιματα δεξιά.Το στήθος ούτε καν με ενοχλει αρνητικό αυτό!!Ακόμα όμως είναι πολύ νωρίς!αυτά σκεφτόμουν μόλις ξύπνησα!!χαχα!

@Mary m αν δεν αδιαθετησεις και σήμερα κάνε μια χοριακη αύριο η ακόμα ένα τεστακι!!

@marillia καλημέρα!!! Ακόμα ο Αντρουλης σου να συνερθει περαστικά!!!λαπα θα φάει ο καημένος?και έμενα έτσι ήταν στις γιορτές του κράτησε πάνω από εβδομάδα τσάι μαύρο έπινε λαπα και φρυγανιές!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 6 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!καλή εβδομάδα!

Σήμερα θα φτιάξω ψαρόσουπα εγώ δεν την τρώω αλλά αρέσει πολυ στον υιό και τον άντρα! @Μάντη φτιάξε μακαρόνια που είναι και γρήγορα!με σαλτσουλα και είσαι μια χαρά!!

Σκεφτόμουν σήμερα το πρωί αν εκανα ωορρηξία την Πέμπτη σήμερα είμαι 3με 4 μέρες μετα σύλληψη λέμε τώρα αν έχει γίνει!εμφύτευση δεν θα έχει γίνει ακόμα το μόνο που νιώθω είναι τσιμπιματα δεξιά.Το στήθος ούτε καν με ενοχλει αρνητικό αυτό!!Ακόμα όμως είναι πολύ νωρίς!αυτά σκεφτόμουν μόλις ξύπνησα!!χαχα!

@Mary m αν δεν αδιαθετησεις και σήμερα κάνε μια χοριακη αύριο η ακόμα ένα τεστακι!!

@marillia καλημέρα!!! Ακόμα ο Αντρουλης σου να συνερθει περαστικά!!!λαπα θα φάει ο καημένος?και έμενα έτσι ήταν στις γιορτές του κράτησε πάνω από εβδομάδα τσάι μαύρο έπινε λαπα και φρυγανιές!

Αχχχ γλυκούλα μου και μόλις θα σου έστελνε μύνημα!!Για μια βδομάδα είχε συμπτώματα?Εμενα δεν ακούει κι όλας στο φάει.Του έδωσε λαπά αλλά γκρινιάζει.Και προχτές χωρίς να τον δώ γυρνάω και βλέπω φλούδια από μαντααρίνι!!!Λέω τι κάνεις εκεί καλέ?Δεν κάνει!!!Μου λέει δεν το ήξερα!!!Και έφαγε και μια σοκολάτα!!!Αν δεν του περάσει ας πάει στον γιατρό να τα ακούσει και να βάλει μυαλό!!!Απλά μου φάνηκε περίεργο γιατί άλλη φορά είχε αναρρώσει πιο γρήγορα!!!

Θέλω και γω ψαρόσουπα!!Στείλε μου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marillia είπε:

Αχχχ γλυκούλα μου και μόλις θα σου έστελνε μύνημα!!Για μια βδομάδα είχε συμπτώματα?Εμενα δεν ακούει κι όλας στο φάει.Του έδωσε λαπά αλλά γκρινιάζει.Και προχτές χωρίς να τον δώ γυρνάω και βλέπω φλούδια από μαντααρίνι!!!Λέω τι κάνεις εκεί καλέ?Δεν κάνει!!!Μου λέει δεν το ήξερα!!!Και έφαγε και μια σοκολάτα!!!Αν δεν του περάσει ας πάει στον γιατρό να τα ακούσει και να βάλει μυαλό!!!Απλά μου φάνηκε περίεργο γιατί άλλη φορά είχε αναρρώσει πιο γρήγορα!!!

Θέλω και γω ψαρόσουπα!!Στείλε μου!!!

Κάνει παρασπονδίες χαχαχχαχα τι να κάνει τον έχει πιάσει η πείνα από την πολύ διάρροια!!!πάντως να ξέρεις και του δικού μου κράτησε πολλές μέρες περίπου στις 8 μέρες άρχισε να υποχωρεί αλλά έτρωγε αυτά που έπρεπε εκτός από τα Χριστούγεννα που είχε φάει κανονικά και μετά τον ξαναπιασε!του έδινα και πρεβιοτικα και έστρωσε! Μια μέριδα ψαρόσουπα στο Μαρακι!και εγώ θέλω παιδακια!!!:P

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! !! Και εγώ γίγαντες σήμερα. Να κάνω μια ερώτηση - πού μπορώ να δω το πινακακι να δω ποία περιμένει σήμερα;; @andrianni εσύ δεν περιμένεις ή κάνω λάθος;


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mary m είπε:

Ναι θα παω αλλα εχω προαισθημα οτι τελικα θα ερθει σημερα...πως παιζει παιχνιδια ετυχε αυτο τον μηνα με τις προσπαθειες τις ιδανικες να εχω κ καθυστερηση κ αυτο σε τρελαινει.....νομιζω μεχρι το μεσημερι θα εχει ερθει...

Kido μου νιωθω οτι μεχρι το μεσημερι θα ερθει....Δυστυχώς χθες ειχα ελπιδες σημερα με τοσες ενοχλησεις κ πονους μου έπεσαν τα φτερα δυστυχως!!!!

Κι εγώ είχα ενοχλήσεις περιόδου αλλα ειμαι έγκυος. Εκεί που μενετε έχει φαρμακείο η πρέπει νσ πας πόλη? 

πρίν από 24 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!καλή εβδομάδα!

Σήμερα θα φτιάξω ψαρόσουπα εγώ δεν την τρώω αλλά αρέσει πολυ στον υιό και τον άντρα! @Μάντη φτιάξε μακαρόνια που είναι και γρήγορα!με σαλτσουλα και είσαι μια χαρά!!

Σκεφτόμουν σήμερα το πρωί αν εκανα ωορρηξία την Πέμπτη σήμερα είμαι 3με 4 μέρες μετα σύλληψη λέμε τώρα αν έχει γίνει!εμφύτευση δεν θα έχει γίνει ακόμα το μόνο που νιώθω είναι τσιμπιματα δεξιά.Το στήθος ούτε καν με ενοχλει αρνητικό αυτό!!Ακόμα όμως είναι πολύ νωρίς!αυτά σκεφτόμουν μόλις ξύπνησα!!χαχα!

@Mary m αν δεν αδιαθετησεις και σήμερα κάνε μια χοριακη αύριο η ακόμα ένα τεστακι!!

@marillia καλημέρα!!! Ακόμα ο Αντρουλης σου να συνερθει περαστικά!!!λαπα θα φάει ο καημένος?και έμενα έτσι ήταν στις γιορτές του κράτησε πάνω από εβδομάδα τσάι μαύρο έπινε λαπα και φρυγανιές!

Καλημέρα. Δεν είναι απαραίτητο βρε να σε ενοχλεί το στήθος. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , BettySt είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! !! Και εγώ γίγαντες σήμερα. Να κάνω μια ερώτηση - πού μπορώ να δω το πινακακι να δω ποία περιμένει σήμερα;; @andrianni εσύ δεν περιμένεις ή κάνω λάθος;

Καλημέρα! Ήμουν για το Σάββατο κ ήρθε κανονικά! Πρέπει να πας πισω για να το βρεις! Κάποια στιγμη θα μπει η καραμελ να το ξαναβάλει!Τώρα είναι αρκετες κοπέλες αλλά δεν θυμαμαι ακριβώς! Αντε να δουμε θετικό γιατί μαύρα μάτια κάναμε πάλι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , andrianni είπε:

Καλημέρα! Ήμουν για το Σάββατο κ ήρθε κανονικά! Πρέπει να πας πισω για να το βρεις! Κάποια στιγμη θα μπει η καραμελ να το ξαναβάλει!Τώρα είναι αρκετες κοπέλες αλλά δεν θυμαμαι ακριβώς! Αντε να δουμε θετικό γιατί μαύρα μάτια κάναμε πάλι!

Δεν πειράζει κοριτσι μου το άλλο μήνα θα κάτσει που θα πάει. Κάποια νομίζω είναι σήμερα αλλά δεν θυμάμαι ποια


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Κι εγώ είχα ενοχλήσεις περιόδου αλλα ειμαι έγκυος. Εκεί που μενετε έχει φαρμακείο η πρέπει νσ πας πόλη? 

Καλημέρα. Δεν είναι απαραίτητο βρε να σε ενοχλεί το στήθος. 

Καλημέρα κοριτσάκι!!όλα καλά διαβασα με το σπορακι σου!πολύ χάρηκα!!στην πρώτη εγκυμοσύνη είχε πρηστεί από πολύ νωρίς και μου έχει κάτσει τώρα ότι αυτό θα πρέπει να γίνει και αυτή την φορα!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Nati85 είπε:

Κάνει παρασπονδίες χαχαχχαχα τι να κάνει τον έχει πιάσει η πείνα από την πολύ διάρροια!!!πάντως να ξέρεις και του δικού μου κράτησε πολλές μέρες περίπου στις 8 μέρες άρχισε να υποχωρεί αλλά έτρωγε αυτά που έπρεπε εκτός από τα Χριστούγεννα που είχε φάει κανονικά και μετά τον ξαναπιασε!του έδινα και πρεβιοτικα και έστρωσε! Μια μέριδα ψαρόσουπα στο Μαρακι!και εγώ θέλω παιδακια!!!:P

χαχχα γλυκούλα μουυυυ!!!Λες να του δώσω προβιοτικά?Τα ultra levure του έδινες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!:-D Εμένα σήμερα μετά από αρκετές μέρες ηρεμίας ξεκίνησαν πάλι οι αναγούλες και μάλιστα πιο έντονα σε σχέση με πριν.Ελπίζω να είναι προσωρινό...

Mary m τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης μοιάζουν πάρα πολύ οπότε αν δεν έρθει σήμερα, καλό θα ήταν αύριο να κάνεις ένα τεστάκι. Εγώ επειδή ψωνίζω πολύ από ηλεκτρονικά φαρμακεία και επειδή οι τιμές είναι πολύ χαμηλότερες, είχα πάρει κανα δυο πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες..ευτυχώς χρησιμοποίησα μόνο το ένα!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια θέλω να ρωτήσω κάτι όσες καπνιζετε και είχατε εγκυμοσύνη στο παρελθόν.  Υπάρχει περίπτωση μια γυναίκα που καπνίζει να είναι έγκυος αλλά να εξακολουθεί να θέλει το τσιγάρο όπως πριν? ? Δηλαδή να μην της φέρνει αηδία κλπ.. ας μου απαντήσει όποια ξέρει παρακαλώ. .


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , marillia είπε:

χαχχα γλυκούλα μουυυυ!!!Λες να του δώσω προβιοτικά?Τα ultra levure του έδινες?

Ναι τα ultra levure του έδινα βασικά για τον μικρό τα είχα αλλά τα έδινα στον μεγαλο.καλο του έκαναν πιστεύω αλλά όσο  ναναι πρέπει να κάνει τον κύκλο του και θα περάσει.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ  αρακά με κοτόπουλο σήμερα!

@Mary m κάνε βρε ένα τεστακι!!! Έχουμε αγωνία!

Άντε αγάπες πολλές είστε σε αναμονή αυτές τις μέρες να δούμε πολλά θετικά εύχομαι!! 

 

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mary m είπε:

Καλημερα!!! Εγω εχω βαλει απο το πρωι γιγαντες! Εσυ τι θα φτιαξεις;

Καλημερα!!!! Τελικά εβαλα να φτιαξω φασολακια πρασινα λαδερά!! Δεν ειναι το αγαπημενο μας αλλα πρέπει να τα τρωμε και αυτα!!!

1 hour ago, marillia είπε:

Kαλημέραα!!!Εγώ θα κάνω παιδάκια με πατάτες αλλά μόνο για μένα!!!Είχε ο άντρας μου γαστρεντερίτιδα και ακόμα μέχρι χτες είχε διάρροια!!Πάνε 5 μέρες τώρα!!!Αν δεν περάσει αύριο γιατρό δεν το γλιτώνει!!!

Εσύ κορίτσι τι σκέφτεσαι?Καμιά μακαρονάδα θα μπορούσες!!!

Ωχ το καημένο περαστικα του!!!! Φασαλακι πρασινα έβαλα!  Ειχα εχθες μακαρονάκια εγω!!!!

1 hour ago, Nati85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!καλή εβδομάδα!

Σήμερα θα φτιάξω ψαρόσουπα εγώ δεν την τρώω αλλά αρέσει πολυ στον υιό και τον άντρα! @Μάντη φτιάξε μακαρόνια που είναι και γρήγορα!με σαλτσουλα και είσαι μια χαρά!!

Σκεφτόμουν σήμερα το πρωί αν εκανα ωορρηξία την Πέμπτη σήμερα είμαι 3με 4 μέρες μετα σύλληψη λέμε τώρα αν έχει γίνει!εμφύτευση δεν θα έχει γίνει ακόμα το μόνο που νιώθω είναι τσιμπιματα δεξιά.Το στήθος ούτε καν με ενοχλει αρνητικό αυτό!!Ακόμα όμως είναι πολύ νωρίς!αυτά σκεφτόμουν μόλις ξύπνησα!!χαχα!

@Mary m αν δεν αδιαθετησεις και σήμερα κάνε μια χοριακη αύριο η ακόμα ένα τεστακι!!

@marillia καλημέρα!!! Ακόμα ο Αντρουλης σου να συνερθει περαστικά!!!λαπα θα φάει ο καημένος?και έμενα έτσι ήταν στις γιορτές του κράτησε πάνω από εβδομάδα τσάι μαύρο έπινε λαπα και φρυγανιές!

Καλημερα Νατι!!! Τρελενομαστε για ψαρόσουπα! !! Εμεις στιν αποτοξίνωση απ το πολυ κρεας!!! Φτιαχνω φασολακια λαδερα!!! 

Εγω την εκανα τη βλακια μ δεν κρατήθηκα και εκανα τεστ και φυσικα αρνητικό... Οποτε παμε για το Φεβρουάριο!!!! 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα!!!! Τελικά εβαλα να φτιαξω φασολακια πρασινα λαδερά!! Δεν ειναι το αγαπημενο μας αλλα πρέπει να τα τρωμε και αυτα!!!

Ωχ το καημένο περαστικα του!!!! Φασαλακι πρασινα έβαλα!  Ειχα εχθες μακαρονάκια εγω!!!!

Καλημερα Νατι!!! Τρελενομαστε για ψαρόσουπα! !! Εμεις στιν αποτοξίνωση απ το πολυ κρεας!!! Φτιαχνω φασολακια λαδερα!!! 

Εγω την εκανα τη βλακια μ δεν κρατήθηκα και εκανα τεστ και φυσικα αρνητικό... Οποτε παμε για το Φεβρουάριο!!!! 

Μήπως το έκανες νωρίς?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...