Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Μπαινω κάθε μερα και σας διαβάζω και ας μην γραφω....  Νιωθω τις αγωνίες σας.....  Αν και εγω ειμαι απο την αλλη μερα δηλαδη περιμενω πως και πως να μου ερθει περίοδος!!!! 

Παράθεση
Παράθεση
Παράθεση

 

 

 

Παράθεση

 

Χαχα,!!!!  Ποσες παρεθεσεις εβαλα!!!!????  Μολις σχόλασα!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , Alekagala είπε:

Μπαινω κάθε μερα και σας διαβάζω και ας μην γραφω....  Νιωθω τις αγωνίες σας.....  Αν και εγω ειμαι απο την αλλη μερα δηλαδη περιμενω πως και πως να μου ερθει περίοδος!!!! 

Χαχα,!!!!  Ποσες παρεθεσεις εβαλα!!!!????  Μολις σχόλασα!!! 

και δουλεια και τρια παιδια! Μπραβο ρε κοριτσι εισαι δυναμη! 

Ευχομαι γρηγορα να αδιαθετησεις!!! 

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2018 at 10:39 ΠΜ, Farfala24 είπε:

Οχι δεν το γνωριζω. Τελικα ολα καλα;  Σου ηρθε περιοδος;

Καλημέρα!! Έχω χαθεί λίγο γτ προσπαθώ να μην σκέφτομαι τίποτα. Είμαι στη 50η μερα του κυκλου, περιοδος καθολου εκτος απο λιιιιιιιιιγο μπεζ καφε και αυτο πουυυυυ και πουυυυυ. Είχα πάθει και μια ουρολοιμωξη πριν 4 μερες, αλλα τωρα ολα καλα, πηρα 5 χαπακια και το φτιαξα και αυτο. Στηθος τουμπανο εδω και 5 μερες, ποναει πολυ, το παθαινω αυτο πριν αδιαθετησω.... δεν ξερω τι να υποθεσω, μαλλον αλλαξε ο κυκλος λογω ντοστινεξ, τι να πω.... αλλα κ αυτο το χαπι το σταματησα πριν... κανα μηνα??? Εσυ πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Θελω τη βοήθειά σας, κ να μου πείτε αν είχατε παρόμοια εμπειρία, αν κ ισως δε γράφω στο σωστο θεμα!

ειμαι στη 2η προσπάθεια εξωσωματικής, εκανα εμβρυομεταφορα στις 3/5  2 βλαστοκυστες, κ σημερα το μεσημέρι περιμένω το αποτέλεσμα της χοριακης.

Δεν εχω κανενα συμπτωμα αυτές τις μερες, κ προσπαθώ να μην δίνω σημασια... εχω κ ενα κρύωμα (σιναχι κ βήχας), που ετσι κ αλλιως τις  1-2 προηγουμενες μερες μου ανακάτεψε λιγο το στομάχι κ είχα ενόχληση γενικα!

 την 5η, 6η κ 8η μερα μετα την ετ ειδα σκούρο καφε στο σκούπισμα μονο, κ ελάχιστο στο σερβιετακι (στο σερβιετακι πρωι κυρίως, μετα τη χρήση ουτροτζεσταν). Μιλησα με το γιατρό μου κ μου πε οτι το θεωρεί πολυ θετικό! 

 Εχει καποια κατι αντίστοιχο σαν εμπειρία;

 σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, MelinaFo είπε:

@Smile89 συγχαρητηρια!!! Μια ευκολη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη! 

Οριστε εχουμε και το πρωτο καλο νεο μολις ξαναβρεθηκαμε!!!

@kido ευχομαι αυριο να δειξει το τεστακι σου!

@Dimitr@17 μην απογοητευεσαι ολες μαζι θα συνεχισοθμε τις προσπαθειες μας! Κανε κ το τσεκ σου στον γιατρο δεν χανεις τπτ!

@ntemiiiiii χαρηκα που διαβασα νεα σου κ εισαι καλα!!!

Χρονια πολλα κοριτσια στις μαμαδες στις γιαγιαδες και φυσικα στις μελλουσες μανουλες! Του χρονου να γιορταζουμε οκες με το καλο!

Καλημέρα, έκανα το τεστ πριν λίγο και είναι αρνητικό. Χθες βράδυ είδα 2 φορές ροζ υγρά.. βέβαια μπορεί να ήταν επειδή είχαμε επαφή νωρίτερα μέσα στη μέρα, αλλά ήμουν σίγουρη ότι ως το ξημέρωμα θα είχα αδιαθετήσει.  Τελικά ξύπνησα καθαρή και χάρηκα, αλλά τζίφος! Παραδόξως το στήθος ακόμα πονάει και είναι πρησμένο. Αλλά δεν θα είχε δείξει το τεστ αν ήμουν; 1/5 είχα βρει το θετικό τεστ οωρρηξίας... κρίμα και το είχα πιστέψει κάπως! Θα περιμένω πότε θα έρθει, ως Τετάρτη - Πέμπτη. Σόρρυ σας έπρηξα κι εσάς αλλά κάπου έπρεπε να τα πω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 13/5/2018 at 11:14 ΠΜ, Smile89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. @BettySt όταν λες κατι; Εγώ έχω ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης και πάλι από τις 08/05. Αύριο πάω για την χοριακη μου, θα είμαι ήδη με 4 μέρες καθυστέρηση. 

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες αλλά και στις μελλοντικές!!

μπραβο κοριτσι!!! συγχχαρητηρια!!!! 

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Καλημέρα, έκανα το τεστ πριν λίγο και είναι αρνητικό. Χθες βράδυ είδα 2 φορές ροζ υγρά.. βέβαια μπορεί να ήταν επειδή είχαμε επαφή νωρίτερα μέσα στη μέρα, αλλά ήμουν σίγουρη ότι ως το ξημέρωμα θα είχα αδιαθετήσει.  Τελικά ξύπνησα καθαρή και χάρηκα, αλλά τζίφος! Παραδόξως το στήθος ακόμα πονάει και είναι πρησμένο. Αλλά δεν θα είχε δείξει το τεστ αν ήμουν; 1/5 είχα βρει το θετικό τεστ οωρρηξίας... κρίμα και το είχα πιστέψει κάπως! Θα περιμένω πότε θα έρθει, ως Τετάρτη - Πέμπτη. Σόρρυ σας έπρηξα κι εσάς αλλά κάπου έπρεπε να τα πω!

περιμενε λιγακι .. αν περιμενεις τεταρτη πεμπτη , εχεις ακομα μερες..

κοριτσια κ εγω σας διαβαζω. ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες σας κ συντομα να εχετε θετικα τεστακια!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

μπραβο κοριτσι!!! συγχχαρητηρια!!!! 

περιμενε λιγακι .. αν περιμενεις τεταρτη πεμπτη , εχεις ακομα μερες..

κοριτσια κ εγω σας διαβαζω. ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες σας κ συντομα να εχετε θετικα τεστακια!

Θα περιμένω μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο?! Μεγάλη η επιθυμία και η ανυπομονυσια Άντα μου! Κι εμείς οι παρθένοι ειδικά δεν το χουμε με την αναμονή πλάθουμε σενάρια χαχα!! Πώς τα πας εσύ; Τι κάνει ο παίδαρός σου; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Θα περιμένω μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο?! Μεγάλη η επιθυμία και η ανυπομονυσια Άντα μου! Κι εμείς οι παρθένοι ειδικά δεν το χουμε με την αναμονή πλάθουμε σενάρια χαχα!! Πώς τα πας εσύ; Τι κάνει ο παίδαρός σου; 

σε καταλαβαινω απολυτα.. !!! καλα ειμαι εγω ,λιγο καλυτερα.. δεν με ταλαιπωρει τοσο πολυ πια . εχουν αραιωσει λιγακι οι εμετοι ..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ada32 είπε:

σε καταλαβαινω απολυτα.. !!! καλα ειμαι εγω ,λιγο καλυτερα.. δεν με ταλαιπωρει τοσο πολυ πια . εχουν αραιωσει λιγακι οι εμετοι ..

Ωραία μια χαρά. Άντε καλή συνέχεια!

@Smile89 περιμένουμε με χαρά τη νουμεράρα της χοριακής σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2018 at 6:39 ΜΜ, MelinaFo είπε:

 

Πως περνα ο καιρος... Βρηκατε τους ρυθμους σας μαμα κ κορη? 

σμρ πρωτη φορα κοιμήθηκε 22.30-6.00 εφαγε κ ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 10.30...συνηθως τα βραδυ μ ξυπναγε στο 5ωρο!

  • Μου αρέσει 3

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, MelinaFo είπε:

@Smile89 συγχαρητηρια!!! Μια ευκολη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη! 

Οριστε εχουμε και το πρωτο καλο νεο μολις ξαναβρεθηκαμε!!!

@kido ευχομαι αυριο να δειξει το τεστακι σου!

@Dimitr@17 μην απογοητευεσαι ολες μαζι θα συνεχισοθμε τις προσπαθειες μας! Κανε κ το τσεκ σου στον γιατρο δεν χανεις τπτ!

@ntemiiiiii χαρηκα που διαβασα νεα σου κ εισαι καλα!!!

Χρονια πολλα κοριτσια στις μαμαδες στις γιαγιαδες και φυσικα στις μελλουσες μανουλες! Του χρονου να γιορταζουμε οκες με το καλο!

Δεν απιγοητευομαι..απλα εκανε το αγορι μου γενικη αιματος κ εχει παρα πολυ χαμηλο σιδηρο πιο κατω και απο το κατωτατο οριο φαντασου...λετε αυτο να επηρεαζει το σπερμα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , elenakii22 είπε:

σμρ πρωτη φορα κοιμήθηκε 22.30-6.00 εφαγε κ ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 10.30...συνηθως τα βραδυ μ ξυπναγε στο 5ωρο!

μπραβο ελενακι εχεις πολυ καλο μωρο!!! το 5ωρο ειναι τελειο μην το υποτιμας λιγες το εχουν καταφερει!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν απιγοητευομαι..απλα εκανε το αγορι μου γενικη αιματος κ εχει παρα πολυ χαμηλο σιδηρο πιο κατω και απο το κατωτατο οριο φαντασου...λετε αυτο να επηρεαζει το σπερμα?

Μμμ δεν ξέρω, μπορεί. Θα πάρει κάποιο συμπλήρωμα; Ξέρω γενικά ότι θέλει να τρώνε κρέας οι άντρες και ειδικά κόκκινο που έχει σίδηρο. 

Αλλά και άλλα τρόφιμα, όπως φακές, σπανάκι, φασόλια μια χαρά κάνουν. Το ξέρω γιατί ούτε ο δικός μου τρώει μοσχάρι, συκώτι κλπ που λένε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν απιγοητευομαι..απλα εκανε το αγορι μου γενικη αιματος κ εχει παρα πολυ χαμηλο σιδηρο πιο κατω και απο το κατωτατο οριο φαντασου...λετε αυτο να επηρεαζει το σπερμα?

φεριτινη αιματοκριτης ειναι σε καλα επιπεδα? αν ειναι αυτα σε καλα επιπεδα θα ξαναανεβει ο σιδιρος μπορει να ετυχε απλα να τον βρηκε χαμηλο σε αυτη την εξεταση. 

γενικα παντως το σπερμα επιρεαζετε απο εναν εξασθενισμενο οργανισμο. αλλα οι κυριες βιταμινες που ελενχουν για το σπερμα ειναι η βιταμινη E κ η βιταμινη d. 

να φτιαχνετε καθημερινα πορτοκαλαδα κ λιγο κρεατακι αν δεν τους αρεσει το μοσχαρι σαν κομματι φτιαχνετε κιμα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα!

@kido περιμενε μην χανεις τις ελπιδες σου! Δυο μερες ακομα!

@elenakii22 να την χαιρεσαι τοσο καλη κ βολικη μπεμπουλα!

@Dimitr@17 δεν ξερω αν επηρεαζει αμεσα! Γενικα βεβαια βοηθα να ειστε υγιεις χωρις βασικες ελλειψεις! 

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...