Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημέρα @kido

Εμένα τον προηγούμενο μήνα το hometest μου ειχε δειξει αρνητικό τη μέρα που περίμενα.. 

2 μέρες μετά το clear blue μου έδειξε θετικο με χοριακη 13.

Αν δε σου έρθει πάρε ένα clear blue να κάνεις.. 

 

πρίν από 4 λεπτά , Flo flo είπε:

Παιδιά όλο το  βράδυ δεν κοιμήθηκα ποναγα κ σήμερα το πρωί πονάω. 

Αύριο έχω ραντεβού έχω απελπιστεί κ φεύγω κ διακοπές την Κυριακή πως θα φύγω έτσι ούτε να κουνηθώ δεν μπορώ. Καλά για σεξ δεν λέω. 

@kido άμα δεν σου έρθει μέχρι αύριο ξανακανε

Τι έπαθες εσυ βρε ζουζούνι.. λίγο στα πεταχτά διάβασα κάποια γιατί είμαι και διακοπές...

Μπορεί να μην είναι κατι κακο μη το προδικάζεις αν δεν επισκεφθείς το γιατρό πρώτα!

Ηρέμησε και όλα καλά θα πάνε!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Κορίτσια καλημερα, μόλις το έκανα της hometest και δυστυχώς αρνητκο. Τελ. Περίοδος 9/7 με οωρρηξια 22-23/7... δεν μπορεί να είναι νωρίς ακόμα ε; 28αρη κύκλο έχω, Ξπριστηκε και το στήθος όποτε θα περιμένω αίμα σύντομα   :huh:

Καλημερουδια κοριτσι μου δεν πειραζει  παμε για αλλα αλλα :-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια..

@Flo flo περαστικά κοριτσάκι μου και μην ανησυχείς σίγουρα θα το διορθώσετε ότι και αν είναι. Πάρε ένα παυσίπονο μην κάθεσαι έτσι να υποφέρεις.Μηπως τώρα είναι κάποιος κολικος και έχεις αυτή την έξαρση σε πόνο; Ευχομαι και πάλι γρήγορα περαστικά και περιμενουμε αύριο τα νέα σου.

@kido νομίζω δεν παρακολουθησες με τεστ άρα δεν ξέρουμε ακόμη. Αν ήταν 22-23 σήμερα είσαι 14η-15η μετά οποτε είναι οριακά τα πράγματα κ δεν ξέρω επίσης από που ξεκινάει να μετράει την χοριακη το συγκεκριμένο. Υπομονή κ βλέπεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια..

@Flo flo περαστικά κοριτσάκι μου και μην ανησυχείς σίγουρα θα το διορθώσετε ότι και αν είναι. Πάρε ένα παυσίπονο μην κάθεσαι έτσι να υποφέρεις.Μηπως τώρα είναι κάποιος κολικος και έχεις αυτή την έξαρση σε πόνο; Ευχομαι και πάλι γρήγορα περαστικά και περιμενουμε αύριο τα νέα σου.

@kido νομίζω δεν παρακολουθησες με τεστ άρα δεν ξέρουμε ακόμη. Αν ήταν 22-23 σήμερα είσαι 14η-15η μετά οποτε είναι οριακά τα πράγματα κ δεν ξέρω επίσης από που ξεκινάει να μετράει την χοριακη το συγκεκριμένο. Υπομονή κ βλέπεις 

Όχι δεν είχα κάνει τεστ οωρρηξιας, βάσει πόνου υπολόγισα, εντάξει είχα ελπίδα αλλά οκ δεν πειράζει. Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kido είπε:

Όχι δεν είχα κάνει τεστ οωρρηξιας, βάσει πόνου υπολόγισα, εντάξει είχα ελπίδα αλλά οκ δεν πειράζει. Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου. 

Θα ήθελα να πω πολλά για να σε εμψυχωσω και εσένα και εμενα και όλες. Αυτή την φορά δεν θα το κάνω και όχι γιατί δεν θέλω. Μην το βάλεις κάτω μόνο αυτό έχω να πω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Flo flo είπε:

Παιδιά όλο το  βράδυ δεν κοιμήθηκα ποναγα κ σήμερα το πρωί πονάω. 

Αύριο έχω ραντεβού έχω απελπιστεί κ φεύγω κ διακοπές την Κυριακή πως θα φύγω έτσι ούτε να κουνηθώ δεν μπορώ. Καλά για σεξ δεν λέω. 

@kido άμα δεν σου έρθει μέχρι αύριο ξανακανε

Καλημέρα!!!. Το URL της εικόνας κανε copy paste στην υπογραφή. Δεν εμφανίζεται έτσι το τικερακι σου. Πώς είσαι τώρα? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

Θα ήθελα να πω πολλά για να σε εμψυχωσω και εσένα και εμενα και όλες. Αυτή την φορά δεν θα το κάνω και όχι γιατί δεν θέλω. Μην το βάλεις κάτω μόνο αυτό έχω να πω 

Στεναχωριεμαι αλλά δεν τα παρατάω όχι. Απλά έριξα ένα κλάμα το πρωί και συνέχισα τη μερα μου. Θα ανέβω πάλι σε λίγες μερες και θα ξανακάνω τις προσπάθειες μου... τι άλλο μπορώ να κάνω άλλωστε;; Πληγώθηκα άλλη μια φορά, αλλά θα ξαναπιστεψω μετά. Θα χαρώ να δω καλύτερα νέα από σας @Efouko και @fairy-mary τώρα κοντά. Φιλιά

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@kido τα hometest όντως και εγω θεωρω οτι δεν εντοπιζουν ευκολα τη χοριακη οταν ειναι ακομα χαμηλη. Εμενα ηταν άχνο θετικο τη μερα που περίμενα περίοδο  ενω την αλλη μερα που εκανα χοριακη ήταν 400. Οποτε ίσως η χοριακη να ειναι ακομα χαμηλη. Δεν το λεω για να σου δωσω ψευτικες ελπίδες αλλα πραγματικα εχουμε απειρα παραδειγματα με αρνητικά τεστ ακομα και με καθυστέρηση που εξελιχθηκαν σε εγκυμοσύνη τελικα

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Στεναχωριεμαι αλλά δεν τα παρατάω όχι. Απλά έριξα ένα κλάμα το πρωί και συνέχισα τη μερα μου. Θα ανέβω πάλι σε λίγες μερες και θα ξανακάνω τις προσπάθειες μου... τι άλλο μπορώ να κάνω άλλωστε;; Πληγώθηκα άλλη μια φορά, αλλά θα ξαναπιστεψω μετά. Θα χαρώ να δω καλύτερα νέα από σας @Efouko και @fairy-mary τώρα κοντά. Φιλιά

Λογικό το συναίσθημα Κικη μου.. Θα σηκωθείς πάλι, τίποτα δεν τελείωσε   ❤️

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! 

@kido μου εγώ αυτα της hometest δεν τα ξέρω καθόλου αν θεωρούνται αναξιόπιστα τοτε παρε απο το φαρμακείο. Προσωπικα εμπιστεύομαι το clear blue μου έδειξε Φαντασου και πριν απο την ημερομηνία που έλεγε οτι θα δείξει. Επίσης πέρα απο τα τεστακια Ωορρηξίας κι αν εκανες η οχι, η ωορρηξία σου είναι στανταρ καθέ μηνα? Παιζουν πολλα οποτε τεστ μονο με καθυστέρηση. Τώρα αν εν τέλει κοριτσι μου δεν είσαι συνεχίζεις τις προσπαθείες αλλα για μένα ασε τς τεστ ωορρηξίας. Είμαι απο τις γυναίκες που καταλαβαίνουν την ωορρηξία τους ειλικρινά αυτό μου προκαλουσε αγχος. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

@kido τα hometest όντως και εγω θεωρω οτι δεν εντοπιζουν ευκολα τη χοριακη οταν ειναι ακομα χαμηλη. Εμενα ηταν άχνο θετικο τη μερα που περίμενα περίοδο  ενω την αλλη μερα που εκανα χοριακη ήταν 400. Οποτε ίσως η χοριακη να ειναι ακομα χαμηλη. Δεν το λεω για να σου δωσω ψευτικες ελπίδες αλλα πραγματικα εχουμε απειρα παραδειγματα με αρνητικά τεστ ακομα και με καθυστέρηση που εξελιχθηκαν σε εγκυμοσύνη τελικα

Τι να πω, εμένα ήταν κατάλευκο. Όσο κι αν έψαχνα για άχνη γραμμή δεν είδα. Εντάξει θα περιμένω να αδοαθετησω βέβαια, πιστεύω σήμερα-αυριο θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Τι να πω, εμένα ήταν κατάλευκο. Όσο κι αν έψαχνα για άχνη γραμμή δεν είδα. Εντάξει θα περιμένω να αδοαθετησω βέβαια, πιστεύω σήμερα-αυριο θα έρθει.

Είναι απόλυτα λογικό το συναίσθημα σου. Ας δούμε αν θα σου έρθει! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!! 

@kido μου εγώ αυτα της hometest δεν τα ξέρω καθόλου αν θεωρούνται αναξιόπιστα τοτε παρε απο το φαρμακείο. Προσωπικα εμπιστεύομαι το clear blue μου έδειξε Φαντασου και πριν απο την ημερομηνία που έλεγε οτι θα δείξει. Επίσης πέρα απο τα τεστακια Ωορρηξίας κι αν εκανες η οχι, η ωορρηξία σου είναι στανταρ καθέ μηνα? Παιζουν πολλα οποτε τεστ μονο με καθυστέρηση. Τώρα αν εν τέλει κοριτσι μου δεν είσαι συνεχίζεις τις προσπαθείες αλλα για μένα ασε τς τεστ ωορρηξίας. Είμαι απο τις γυναίκες που καταλαβαίνουν την ωορρηξία τους ειλικρινά αυτό μου προκαλουσε αγχος. 

Είμαι στη μερα που περιμένω δεν έχω καθυστέρηση ακόμα Ελένη μου. Ναι έχω σταθερό κύκλο κι όσες φορές έκανα τεστ οωρρηξιας εκεί πέρα την έβρισκα και είχα και πόνους. Εντάξει απλά είχαμε καλές επαφές στις γόνιμες και είχα φτιάξει μέσα μου την ιστορία. Φαίνεται δεν είναι ακόμα η ώρα μου, θα περιμένω να έρθει, ας είναι για καλό. Θα μου περάσει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Τι να πω, εμένα ήταν κατάλευκο. Όσο κι αν έψαχνα για άχνη γραμμή δεν είδα. Εντάξει θα περιμένω να αδοαθετησω βέβαια, πιστεύω σήμερα-αυριο θα έρθει.

 Αν δεν σου ερθει σήμερα προτεινω να κανεις αυριο μια χοριακη. Πολλες φορες βγαινουν αρνητικα τα τεστ. Ουτε καν αχνη γραμμη . Ενω υπαρχει εγκυμοσύνη.  Μην απογοητεύεσαι ακομα. Ξερω δεν θες να εχεις ελπιδες και να διαψευστούν απλα περιμενε λιγο ακομα πριν σκεφτείς αρνητικά :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kido είπε:

Είμαι στη μερα που περιμένω δεν έχω καθυστέρηση ακόμα Ελένη μου. Ναι έχω σταθερό κύκλο κι όσες φορές έκανα τεστ οωρρηξιας εκεί πέρα την έβρισκα και είχα και πόνους. Εντάξει απλά είχαμε καλές επαφές στις γόνιμες και είχα φτιάξει μέσα μου την ιστορία. Φαίνεται δεν είναι ακόμα η ώρα μου, θα περιμένω να έρθει, ας είναι για καλό. Θα μου περάσει. 

Εννοείται και θα σου περασει, δεν ξέρω τι φταίει, το αγχος ειναι βασικό δεν ξέρω βέβαια αν λειτουργεί τοσο πολύ σαν αντισυλληπτικο. Ίσως είναι αυτό που ειπες να μην ηρθε ακόμη η ώρα. Θα έρθει όμως δεν γίνεται να μην ερθει. Το ξέρεις. Κι αν υπαρχουν κι αλλες εξετασεις που μπορείτε να κανετε μα τις κανετε απο Σεπτέμβρη. Δεν ξέρω κι εγώ απο αυτα. Εύχομαι σύντομα να εχουμε το καλό το νεο. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...