Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Nicol_ είπε: Αν δεν σου ερθει σήμερα προτεινω να κανεις αυριο μια χοριακη. Πολλες φορες βγαινουν αρνητικα τα τεστ. Ουτε καν αχνη γραμμη . Ενω υπαρχει εγκυμοσύνη.  Μην απογοητεύεσαι ακομα. Ξερω δεν θες να εχεις ελπιδες και να διαψευστούν απλα περιμενε λιγο ακομα πριν σκεφτείς αρνητικά :)

Ευχαριστώ κοπέλα μου. Θα περιμένω.

πρίν από 10 λεπτά , Smile89 είπε:

Εννοείται και θα σου περασει, δεν ξέρω τι φταίει, το αγχος ειναι βασικό δεν ξέρω βέβαια αν λειτουργεί τοσο πολύ σαν αντισυλληπτικο. Ίσως είναι αυτό που ειπες να μην ηρθε ακόμη η ώρα. Θα έρθει όμως δεν γίνεται να μην ερθει. Το ξέρεις. Κι αν υπαρχουν κι αλλες εξετασεις που μπορείτε να κανετε μα τις κανετε απο Σεπτέμβρη. Δεν ξέρω κι εγώ απο αυτα. Εύχομαι σύντομα να εχουμε το καλό το νεο. 

Ευχαριστώ. Αυτό με το άγχος πραγματικά μου δημιουργεί τύψεις γιατί λέω θα φταίω εγώ για όλα. Τέλοσπάντων θα κάνουμε κι Αύγουστο προσπάθεια καλή κ βλέπουνε μετά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 11 λεπτά , kido είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου. Θα περιμένω.

Ευχαριστώ. Αυτό με το άγχος πραγματικά μου δημιουργεί τύψεις γιατί λέω θα φταίω εγώ για όλα. Τέλοσπάντων θα κάνουμε κι Αύγουστο προσπάθεια καλή κ βλέπουνε μετά. 

Μην το βλέπεις ετσι. Κάνε όπως είπαμε όμως μέρα παρα μέρα σε ολο τον κυκλο. Κ στην τελική κανε κ αλλα που καποιες κοροιδευουμε καποιες τα πιστεύουμε πχ συγκεκριμένη σταση που λένε οτι βοήθα η μην σηκωνεσαι αμέσως σήκω τα ποδια Χεχεχε έλα χαμογελαααααααα εγώ τα σηκωνα τα ποδια Παντως!!!!. Χαχαχα Χαχαχα 

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Smile89 είπε:

Μην το βλέπεις ετσι. Κάνε όπως είπαμε όμως μέρα παρα μέρα σε ολο τον κυκλο. Κ στην τελική κανε κ αλλα που καποιες κοροιδευουμε καποιες τα πιστεύουμε πχ συγκεκριμένη σταση που λένε οτι βοήθα η μην σηκωνεσαι αμέσως σήκω τα ποδια Χεχεχε έλα χαμογελαααααααα εγώ τα σηκωνα τα ποδια Παντως!!!!. Χαχαχα Χαχαχα 

Χαχα κι εγώ τα σηκώνω και κεράκι έχω κάνει και μια ώρα έχω κάτσει ξάπλα, σαν να κλωσσαω που λέει ο λόγος! Χαμογελάω τώρα το κατάφερες! Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες, με καταλαβαίνετε και τα λόγια σας είναι ζέστη αγκαλίτσα ❤️

Ισως χρειάζομαι ένα διάλειμμα από όλα αυτά, να μην τα σκέφτομαι και να χαλαρώσω πραγματικά. Θα πάρω λίγο το χρόνο μου, έχω και άδεια τώρα κοντά και θα επιστρέψω, με καλύτερη διάθεση! 

Επεξεργάστηκαν by kido
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Χαχα κι εγώ τα σηκώνω και κεράκι έχω κάνει και μια ώρα έχω κάτσει ξάπλα, σαν να κλωσσαω που λέει ο λόγος! Χαμογελάω τώρα το κατάφερες! Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες, με καταλαβαίνετε και τα λόγια σας είναι ζέστη αγκαλίτσα ❤️

Ισως χρειάζομαι ένα διάλειμμα από όλα αυτά, να μην τα σκέφτομαι και να χαλαρώσω πραγματικά. Θα πάρω λίγο το χρόνο μου, έχω και άδεια τώρα κοντά και θα επιστρέψω, με καλύτερη διάθεση! 

Σηκωμενα λυγισμένα προς το στήθος!!! 

Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα 

Εμείς εδώ θα μαστεεε!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Smile89 είπε:

Μην το βλέπεις ετσι. Κάνε όπως είπαμε όμως μέρα παρα μέρα σε ολο τον κυκλο. Κ στην τελική κανε κ αλλα που καποιες κοροιδευουμε καποιες τα πιστεύουμε πχ συγκεκριμένη σταση που λένε οτι βοήθα η μην σηκωνεσαι αμέσως σήκω τα ποδια Χεχεχε έλα χαμογελαααααααα εγώ τα σηκωνα τα ποδια Παντως!!!!. Χαχαχα Χαχαχα 

Δεν νομίζω να μην το έχουμε κάνει όλες αυτό!! Χαχαχααα ταβάνι λέμε να πιαστεί η μέση :P 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Δεν νομίζω να μην το έχουμε κάνει όλες αυτό!! Χαχαχααα ταβάνι λέμε να πιαστεί η μέση :P 

Αααααα εγώ τα λυγιζα προς το στήθος και μετα αριστερό πλευρό!!!! Αααα και κατα προτιμηση πρωί ε? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα @kido μου λυπάμαι αλλά μέχρι να σου έρθει όντως μπορείς ακόμη να έχεις κάποιες ελπίδες γιατί τα τεστάκια είναι πασίγνωστο ότι δνε μπορείς να τα εμπιστευτείς. Είναι καλό που δεν σου έχει έρθει ακόμη αν πχ συνήθως σου έρχεται πρωί. Τα τεστ της hometest έχουν 25 mIU/m ευαισθησία, το οποίο είναι πολύ καλό. Αλλά αυτό δεν λέει κάτι. Το λέω απλά για να μην πας να πετάξεις τα χρήματα σου σε 500 τεστ. Γενικά λέει νομίζω να κάνει κανείς χοριακή αν είναι να αγοράσει ακριβό τεστ. Εμένα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έδειξε πααααααρα πολυ αχνή γραμμή το  hometest και μετά έκανα χοριακή που βγήκε 16 - δλδ κάτι έπιασε αλλά από την άλλη έκανα μετά από κάποιες μέρες για σιγουρία ένα predictor h clear blue δεν θυμάμαι και βγήκε αρνητικό - έπαθα ένα σοκ, πήγα πάλι για χοριακή και ήταν 64, δλδ επρεπε να το είχε πιάσει αλλά δεν! Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με τη μάρκα καθώς υπάρχουν και αντίστροφα παραδείγματα αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να βασιστεί κανείς μόνο στα τεστάκια.. Ελπίζω να μην σου έρθει λοιπον!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@kido ειναι δυσκολο να ξεχαστεις το καταλαβαινω ακομα κ σε φαση διακοπων αλλα πραγματικα οσο καιρο εισαι διακοπες χαλαρωσε κ δες τα πραγματα χωρις ανχος κ στεναχωριες βαλτα ολα κατω κ δυναμικα ξερεις οτι για καθε προβλημα υπαρχει κ η λυση δεν θελει στεναχωριες κ ητοπαθειες θελει πραξεις. κανε σεξ οσο μπορεις κ ασε τον αυγουστο να περασει πιο χαλαρα απο ολους χωρις να το σκεφτεις. απο σεμπτεμβρη αν δεν τα εχετε καταφερει μπες δυναμικα στον αγωνα κανε επαναληψη εξετασεων κ σαλπιγγογραφια κ ξεκινα πιο δυναμικες κινησεις για να λυθει το θεμα! 

ολα λυνονται μην το ξεχνας αρκει να κανεις τις κινησεις σου προς τις λυσεις οταν πρεπει. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

@kido ειναι δυσκολο να ξεχαστεις το καταλαβαινω ακομα κ σε φαση διακοπων αλλα πραγματικα οσο καιρο εισαι διακοπες χαλαρωσε κ δες τα πραγματα χωρις ανχος κ στεναχωριες βαλτα ολα κατω κ δυναμικα ξερεις οτι για καθε προβλημα υπαρχει κ η λυση δεν θελει στεναχωριες κ ητοπαθειες θελει πραξεις. κανε σεξ οσο μπορεις κ ασε τον αυγουστο να περασει πιο χαλαρα απο ολους χωρις να το σκεφτεις. απο σεμπτεμβρη αν δεν τα εχετε καταφερει μπες δυναμικα στον αγωνα κανε επαναληψη εξετασεων κ σαλπιγγογραφια κ ξεκινα πιο δυναμικες κινησεις για να λυθει το θεμα! 

ολα λυνονται μην το ξεχνας αρκει να κανεις τις κινησεις σου προς τις λυσεις οταν πρεπει. 

 

Ευχαριστώ αυτό θα κάνω!

πρίν από 38 λεπτά , favol είπε:

Καλημέρα @kido μου λυπάμαι αλλά μέχρι να σου έρθει όντως μπορείς ακόμη να έχεις κάποιες ελπίδες γιατί τα τεστάκια είναι πασίγνωστο ότι δνε μπορείς να τα εμπιστευτείς. Είναι καλό που δεν σου έχει έρθει ακόμη αν πχ συνήθως σου έρχεται πρωί. Τα τεστ της hometest έχουν 25 mIU/m ευαισθησία, το οποίο είναι πολύ καλό. Αλλά αυτό δεν λέει κάτι. Το λέω απλά για να μην πας να πετάξεις τα χρήματα σου σε 500 τεστ. Γενικά λέει νομίζω να κάνει κανείς χοριακή αν είναι να αγοράσει ακριβό τεστ. Εμένα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έδειξε πααααααρα πολυ αχνή γραμμή το  hometest και μετά έκανα χοριακή που βγήκε 16 - δλδ κάτι έπιασε αλλά από την άλλη έκανα μετά από κάποιες μέρες για σιγουρία ένα predictor h clear blue δεν θυμάμαι και βγήκε αρνητικό - έπαθα ένα σοκ, πήγα πάλι για χοριακή και ήταν 64, δλδ επρεπε να το είχε πιάσει αλλά δεν! Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με τη μάρκα καθώς υπάρχουν και αντίστροφα παραδείγματα αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να βασιστεί κανείς μόνο στα τεστάκια.. Ελπίζω να μην σου έρθει λοιπον!

Ο,τι είναι θα γίνει! Νομίζω θα έρθει όμως. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Αν το πηρε στο φόρουμ, λογικα Εγω το χα γραψει παλι. Χεχε

Ναι εδώ το πήρε.Εσυ θα ήσουν τότε πεταχτά το είδα κ τώρα που το ανεφερες το θυμήθηκα. Μακα λοιπόν  :mrgreen:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...