Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Flo flo είπε:

Μπεμπουλα με βοήθησες παρά πολύ σ ευχαριστώ. Κατάλαβα σ εμένα είναι ένας αχταρμάς πάντως άκρη δεν βγάζω με όλα αυτά. Εγώ θα πάρω για 1 μήνα το χάπι κ μετά θα κάνω εξέταση. Για 2 μήνες δεν θέλω να το πάρω. Εξάλλου πιστεύω δεν είναι αυτή η πραγματική τιμή της γτ δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά κ πήγα κ αγχωμένη λόγου ύπνου. Ήθελε να την κάνω συγκεκριμένη ώρα στις 7 κ μισή το πρωί εγώ πήγα στις 8 αλλά δεν είμαι συνηθισμένη να ξυπνάω τέτοια ώρα συνήθως ξυπνάω 10 .

Θα πάρω το χάπι για 1 μήνα κ θα δω.Σημερα θα πάρω τηλ κ τον Ενδοκρινολογο μου να του τα πω όλα αυτά.    .

Πάντως λέει η προλακτινη σε συνδυασμό με τις Κύστες προκαλούν στειρότητα άρα πρέπει να φύγουν αυτά για να ξαναπροσπαυησω από Σεπτέμβρη .

Νεραιδουλιτσα τον εμπιστεύομαι πολύ αλλά ντάξει σε θέματα ορμονική πιστεύω πρέπει να πάρω κ μια δεύτερη γνώμη ενδοκρινολογου. 

Εσύ τι κάνεις?

Στειρότητα μεγάλη κουβέντα να την χρησιμοποεί κάποιος έτσι. Απλώς εμποδίζει αναστέλλει όπως θες πες το αλλα δεν προκαλεί στειρότητα η αυξημένη προλακτινη και το πως χρησιμοποιούμε τις κουβεντες παίζει μεγάλο ρόλο στην ψυχολογία. Αντιθετως λοιπόν επρεπε να σε καθυσηχασει με απλά λογια. Η προλακτινη πέφτει είτε με θεραπεία που θα πάρεις είτε μόνη της απλά τα πράγματα χωρίς πολλες αλλα και βαριές κουβεντες.Το 7:30 θεωρώ πολύ νωρις. Και πάλι θα σου πω ότι όλα αυτά τα λέω βάση γιατρών. Εφόσον πρέπει να έχεις ξυπνήσει ήδη καποιες ώρες πριν τότε πως θα πας 7 το πρωί; Και αυτό γιατί στον ύπνο αυξάνεται η προλακτινη για αυτό ζητούν αυτές τις ώρες. Επίσης πιστεύω κατά πολύ πως σε επηρέασε όλο αυτό το διάστημα με το άγχος του ότι κάτι έχεις! Και ας έχεις αυξημένη τότε με τόσο στρες αυξήθηκε και άλλο. Συμφωνώ μίλησε καλύτερα με ενδοκρινολόγο. Όσο για το χαπι ναι αν θες να τελειώνεις νωρίτερα παρτο. Άλλωστε και μετά από αυτό θα πρέπει να τσεκαρεις τακτικά για να ξέρεις τι γίνεται γιατί τα χάπια θα την ρίξουν απλως τώρα όχι για πάντα. Άρα πάνω από όλα εσυ να είσαι ήρεμη ώστε να την διατηρείς σε επίπεδο που δεν επηρεάζει. 

Δεν ακυρώνω τον γιατρό σου μην παρεξηγηθώ δεν το θέλω. Εδώ είμαστε να λέμε εμπειριες μήπως κάτι ξεφεύγει κάπου. Εδώ το θέμα είναι να πολεμήσεις το πρόβλημα και να το βγάλεις από την ρίζα όχι απλώς να το μαλακώσεις. Παράδειγμα.. Όπως η ουρολοίμωξη που εγω ας πούμε έχω μια σχέση όλο με τριγυρνά. Παίρνω αντιβιωση αλλα αν δεν μου λέει κανεις ότι δεν θα ξανά έχω. Για αυτό πρέπει γενικά να προσεχω να πίνω πολύ νερό να τρώω οτιδήποτε βοηθά και όσο μπορώ να μην ξεχναω να το τσεκάρω. Με αγαπη στα λέω και μην αγχώνεσαι αυτά φτιάχνονται!! 

Καλα είμαι όπως προανέφερα προσπαθώ και εγω να μην αγχώνομαι με ότι συνέβη πάει πέρασε τελος προχωρώ και περιμένω τις διακοπές μας 

πρίν από 19 λεπτά , favol είπε:

Ισχύει πολύ!! Και είναι πρώτη φορά που ακούω κάτι βάσιμο που να έχει να κάνει με το άγχος και τη σύλληψη.. Γιατί γενικά αυτά τα "ξεαγχώσου και θα έρθει" δεν τα μπορώ.. Πραγματικά απορώ πώς μπορεσες να ηρεμίσεις και να ακούσεις τον γιατρό..

Γιατί είδα τα αποτελέσματα επάνω μου και κατ’επεκταση γύρω μου. Τον καλό μου τον τρέλανα την μητέρα μου επίσης είχα γίνει έρμαιο και φυσικά έχανα τον στόχο μου.  Στον τελευταίο γιατρο που πήγα τώρα και έδειξα όλες τις εξετασεις μόλις είδε της προλακτινης είπε “προλακτινη η ορμονη του άγχους”! Με είχε ενημερώσει η κολλητή της μαμάς μου είναι στο ΙΚΑ στο αιματολογικό συγκεκριμένα την έλεγε ορμονη της τρέλας Χαχαχ.. και ίσχυε γιατί όντως τα είχα παίξει τότε έκανα πολύ άσχημες σκεψεις είχα καταβάλλει τον εαυτό μου. Μόλις είπα τέλος εδώ κάτι πρέπει να κάνω επανήλθα. Να σημειώσω και κάτι άλλο πως τότε είχα αυξημένη και την fsh(ορμονη η οποια ευθύνεται για μη σύλληψη). Τότε μου έλεγε ο γιατρος αν πέσει η προλακτινη θα πέσει κ αυτή και έτσι έγινε. Δηλαδή το ένα έφερνε το άλλο πως να μην άκουγα λοιπόν; Άργησα λίγο βέβαια αλλα το συνειδητοποίησα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Στειρότητα μεγάλη κουβέντα να την χρησιμοποεί κάποιος έτσι. Απλώς εμποδίζει αναστέλλει όπως θες πες το αλλα δεν προκαλεί στειρότητα η αυξημένη προλακτινη και το πως χρησιμοποιούμε τις κουβεντες παίζει μεγάλο ρόλο στην ψυχολογία. Αντιθετως λοιπόν επρεπε να σε καθυσηχασει με απλά λογια. Η προλακτινη πέφτει είτε με θεραπεία που θα πάρεις είτε μόνη της απλά τα πράγματα χωρίς πολλες αλλα και βαριές κουβεντες.Το 7:30 θεωρώ πολύ νωρις. Και πάλι θα σου πω ότι όλα αυτά τα λέω βάση γιατρών. Εφόσον πρέπει να έχεις ξυπνήσει ήδη καποιες ώρες πριν τότε πως θα πας 7 το πρωί; Και αυτό γιατί στον ύπνο αυξάνεται η προλακτινη για αυτό ζητούν αυτές τις ώρες. Επίσης πιστεύω κατά πολύ πως σε επηρέασε όλο αυτό το διάστημα με το άγχος του ότι κάτι έχεις! Και ας έχεις αυξημένη τότε με τόσο στρες αυξήθηκε και άλλο. Συμφωνώ μίλησε καλύτερα με ενδοκρινολόγο. Όσο για το χαπι ναι αν θες να τελειώνεις νωρίτερα παρτο. Άλλωστε και μετά από αυτό θα πρέπει να τσεκαρεις τακτικά για να ξέρεις τι γίνεται γιατί τα χάπια θα την ρίξουν απλως τώρα όχι για πάντα. Άρα πάνω από όλα εσυ να είσαι ήρεμη ώστε να την διατηρείς σε επίπεδο που δεν επηρεάζει. 

Δεν ακυρώνω τον γιατρό σου μην παρεξηγηθώ δεν το θέλω. Εδώ είμαστε να λέμε εμπειριες μήπως κάτι ξεφεύγει κάπου. Εδώ το θέμα είναι να πολεμήσεις το πρόβλημα και να το βγάλεις από την ρίζα όχι απλώς να το μαλακώσεις. Παράδειγμα.. Όπως η ουρολοίμωξη που εγω ας πούμε έχω μια σχέση όλο με τριγυρνά. Παίρνω αντιβιωση αλλα αν δεν μου λέει κανεις ότι δεν θα ξανά έχω. Για αυτό πρέπει γενικά να προσεχω να πίνω πολύ νερό να τρώω οτιδήποτε βοηθά και όσο μπορώ να μην ξεχναω να το τσεκάρω. Με αγαπη στα λέω και μην αγχώνεσαι αυτά φτιάχνονται!! 

Καλα είμαι όπως προανέφερα προσπαθώ και εγω να μην αγχώνομαι με ότι συνέβη πάει πέρασε τελος προχωρώ και περιμένω τις διακοπές μας 

Γιατί είδα τα αποτελέσματα επάνω μου και κατ’επεκταση γύρω μου. Τον καλό μου τον τρέλανα την μητέρα μου επίσης είχα γίνει έρμαιο και φυσικά έχανα τον στόχο μου.  Στον τελευταίο γιατρο που πήγα τώρα και έδειξα όλες τις εξετασεις μόλις είδε της προλακτινης είπε “προλακτινη η ορμονη του άγχους”! Με είχε ενημερώσει η κολλητή της μαμάς μου είναι στο ΙΚΑ στο αιματολογικό συγκεκριμένα την έλεγε ορμονη της τρέλας Χαχαχ.. και ίσχυε γιατί όντως τα είχα παίξει τότε έκανα πολύ άσχημες σκεψεις είχα καταβάλλει τον εαυτό μου. Μόλις είπα τέλος εδώ κάτι πρέπει να κάνω επανήλθα. Να σημειώσω και κάτι άλλο πως τότε είχα αυξημένη και την fsh(ορμονη η οποια ευθύνεται για μη σύλληψη). Τότε μου έλεγε ο γιατρος αν πέσει η προλακτινη θα πέσει κ αυτή και έτσι έγινε. Δηλαδή το ένα έφερνε το άλλο πως να μην άκουγα λοιπόν; Άργησα λίγο βέβαια αλλα το συνειδητοποίησα 

Έχεις απόλυτο δίκιο κ συμφωνώ μαζί σου .Μου έγραψε ότι προκαλεί "στείρωση " προσωρινή κ μου το έβαλε σε εισαγωγικά δεν το είπε με κακια αντιθέτως τον ξέρω. Ντάξει απλά μάλλον μπορούσε να πει κάτι άλλο. Αλλά εγώ που τον ξέρω δεν μου φάνηκε κάπως. Ενώ άμα στο έλεγε εσένα θα σου φαινόταν. 

Μου είπε επίσης ότι από Σεπτέμβρη θα πηγαίνω να παρακολουθούμε την ωορρηξία να δούμε πως τα πάω κ εκεί. Θα κάνει κ ένα σπερματοδιαγτμμα κ ο σύζυγός κ μου είπε να καταψυξουμε το σπέρμα γτ υπάρχει περίπτωση να φύγει ο άντρας μ για καιρό κ για να μην χάσουμε χρόνο να κάνουμε σπερματεχυση αλλά θα τα δούμε είπε αυτά όταν έρθει ο καιρός .... 

Τίποτα δεν είναι σίγουρο άμα φύγει ο άντρας μ μπορεί κ να μην φύγει. 

Το απόγευμα θα πάρω τον Ενδοκρινολογο μ.Αλλα σκέφτομαι ντάξει 1 μήνας δεν είναι τπτ άμα το πάρω καλό θα κάνει κακό όχι έτσι?


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Flo flo είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο κ συμφωνώ μαζί σου .Μου έγραψε ότι προκαλεί "στείρωση " προσωρινή κ μου το έβαλε σε εισαγωγικά δεν το είπε με κακια αντιθέτως τον ξέρω. Ντάξει απλά μάλλον μπορούσε να πει κάτι άλλο. Αλλά εγώ που τον ξέρω δεν μου φάνηκε κάπως. Ενώ άμα στο έλεγε εσένα θα σου φαινόταν. 

Μου είπε επίσης ότι από Σεπτέμβρη θα πηγαίνω να παρακολουθούμε την ωορρηξία να δούμε πως τα πάω κ εκεί. Θα κάνει κ ένα σπερματοδιαγτμμα κ ο σύζυγός κ μου είπε να καταψυξουμε το σπέρμα γτ υπάρχει περίπτωση να φύγει ο άντρας μ για καιρό κ για να μην χάσουμε χρόνο να κάνουμε σπερματεχυση αλλά θα τα δούμε είπε αυτά όταν έρθει ο καιρός .... 

Τίποτα δεν είναι σίγουρο άμα φύγει ο άντρας μ μπορεί κ να μην φύγει. 

Το απόγευμα θα πάρω τον Ενδοκρινολογο μ.Αλλα σκέφτομαι ντάξει 1 μήνας δεν είναι τπτ άμα το πάρω καλό θα κάνει κακό όχι έτσι?

Όχι βρε τι κακό απλώς σου εξήγησα την άλλη πλευρά. Εννοείται εσυ ακούς τον γιατρό σου και εννοείται καταλαβαίνω πως αλλιως μιλάει σε εσένα εννοω καταλαβαίνεις τι θέλει να πει. Και εμενα αυτός που είχα χρόνια αν ακουσεις πως μου μίλαγε σαν φίλοι απλά πολλες φορες μου εξηγούσε ότι δεν δίνουμε πάντα κάτι επειδή συνέβη κάτι αν πρώτα δεν το ψάξουμε. Ο κάθε γιατρος έχει την δικη του φιλοσοφία οποτε μην αγχώνεσαι όπως κ να έχει το συγκεκριμένο φτιάχνεται,  μην στενοχωριέσαι καθόλου για να βοηθήσεις κιολας! Συμφωνώ με την παρακολούθηση ανεκαθεν το στήριζα  αυτό γιατί πρώτον βλέπει πολλά ο γιατρος και 2ρον μαθαίνεις κ εσυ καλύτερα τις λειτουργίες σου. Δεν χάνεις κάτι ρωτα κ τον ενδοκρινολόγο για να μην αγχώνεσαι απλά. Ότι άλλο το βλέπετε στην πορεία όπως είπες. Να είσαι αισιόδοξη και χαρουμενη που βρήκες τώρα την αιτία και θα λυθεί οποτε σύντομα θα τα καταφερεις για παιδάκι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2018 at 9:37 ΠΜ, Beboula25 είπε:

Γκουντ μορνινγκ! Πως είστε σουρλουλουδες όλα καλα;;

Λοιπόν έχουμε τώρα την @Efouko περιμενουμε μην μας ξεχάσεις πλιζζζ! Οι υπόλοιπες πιο μετά αν δεν κάνω λάθος. @Dimitr@17 και εσυ διακοπαρεις να περνατε υπέροχα να το ευχαριστηθεις εσυ νομίζω σε καμια εβδομάδα περιμένεις, εύχομαι το καλύτερο! @*ζουζουνα*!!! και εσυ κάπου εκεί ε; Ότι καλύτερο και εσένα κορίτσι μου!! 

Σε οσες είστε στα σκαριά εύχομαι να το τσακωσετε! Αντε κοριτσια να κλείσει το καλοκαίρι με ευχάριστες εκπλήξεις! 

Εννοείται πολλα Φιλια και στις εγκυουλες!!

Ναι μπεμπουλα μου 12 με 13/8 ..Τώρα θα δούμε...Είμαι στο χωριό του άντρα μου για λίγες μέρες γι'αυτό κ δεν πολυ μπαίνω...θα σας ενημερώσω όμως...Φιλάκια πολλά καλή επιτυχία σε όλες!!

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Μπεμπουλα με βοήθησες παρά πολύ σ ευχαριστώ. Κατάλαβα σ εμένα είναι ένας αχταρμάς πάντως άκρη δεν βγάζω με όλα αυτά. Εγώ θα πάρω για 1 μήνα το χάπι κ μετά θα κάνω εξέταση. Για 2 μήνες δεν θέλω να το πάρω. Εξάλλου πιστεύω δεν είναι αυτή η πραγματική τιμή της γτ δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά κ πήγα κ αγχωμένη λόγου ύπνου. Ήθελε να την κάνω συγκεκριμένη ώρα στις 7 κ μισή το πρωί εγώ πήγα στις 8 αλλά δεν είμαι συνηθισμένη να ξυπνάω τέτοια ώρα συνήθως ξυπνάω 10 .

Θα πάρω το χάπι για 1 μήνα κ θα δω.Σημερα θα πάρω τηλ κ τον Ενδοκρινολογο μου να του τα πω όλα αυτά.    .

Πάντως λέει η προλακτινη σε συνδυασμό με τις Κύστες προκαλούν στειρότητα άρα πρέπει να φύγουν αυτά για να ξαναπροσπαυησω από Σεπτέμβρη .

Νεραιδουλιτσα τον εμπιστεύομαι πολύ αλλά ντάξει σε θέματα ορμονική πιστεύω πρέπει να πάρω κ μια δεύτερη γνώμη ενδοκρινολογου. 

Εσύ τι κάνεις?

Προσπαθώ να ηρεμήσω και να ευχαριστηθώ τις διακοπές...Ακόμα βέβαια δεν έχω χαλαρώσει πλήρως.. 

@Beboula25περιμένω γύρω στις 11-12 του μηνα αν και δε ξέρω μετά τη βιοχημική πως θα είναι ο κύκλος μου...


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , fairy-mary είπε:

Προσπαθώ να ηρεμήσω και να ευχαριστηθώ τις διακοπές...Ακόμα βέβαια δεν έχω χαλαρώσει πλήρως.. 

@Beboula25περιμένω γύρω στις 11-12 του μηνα αν και δε ξέρω μετά τη βιοχημική πως θα είναι ο κύκλος μου...

Να περασεις όμορφα να ευχαριστηθεις μην σκέφτεσαι τίποτα.. Κοντευεις λοιπόν μια χαρά θα είναι αφού είπε ο γιατρος ότι είναι κανονικός κυκλος. Αν θες ενημέρωσε μας 

Link to comment
Share on other sites

@fairy-mary έλα μην σε παίρνει από κάτω δεν πρέπει βρε είναι ωραία η ζωή διασκέδασε είσαι διακοπές.

@Beboula25 χαπακωνομαι λες κ είμαι γριά έτσι  νιώθω. 

Dostinex

t4

cyclacur

Και από βιταμίνες ( d3,felicin)

Αυτά είναι τα χάπια μου και προς την δόξα τραβώ 

όλα τα ορμονικα σε μένα βρεεεεε χαχχχαχαχαχαχχ


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Flo flo είπε:

@fairy-mary έλα μην σε παίρνει από κάτω δεν πρέπει βρε είναι ωραία η ζωή διασκέδασε είσαι διακοπές.

@Beboula25 χαπακωνομαι λες κ είμαι γριά έτσι  νιώθω. 

Dostinex

t4

cyclacur

Και από βιταμίνες ( d3,felicin)

Αυτά είναι τα χάπια μου και προς την δόξα τραβώ 

όλα τα ορμονικα σε μένα βρεεεεε χαχχχαχαχαχαχχ

Χαχαχαα! Αφού είσαι αισιόδοξη βρε μην μασας! Και εγω παιρνω βιτ.d και φιλισιν πολλους μηνες και μου έχει κάνει πολυυυ καλό! Το ντοστινεξ ένα μήνα θα  το πάρεις το t4 συνήθισε το άλλωστε καλό σου κάνει και προφανως θα το παίρνεις κ στην εγκυμοσυνη:wink:.. Και εγω τότε έτσι ένιωθα αλλα όταν στανιαρα είπα κακώς αγχωνόμουν γιατί φτιάχνονται!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Beboula25 said:

Καλημέρα! Κάτσε να βαλουμε μια σειρά μήπως σε βοηθήσει κάτι κοριτσάκι μου. Επειδή αυτές τις ορμόνες τις ξεσκονισα για ένα τρίμηνο και ρώτησα τα πάντα διάβασα τα πάντα γιατί είχα φρικάρει. Ξεκινάμε από το χάπι του θυρεοειδη. Ο υποθυρεοειδισμός προκαλεί αυξηση των ορμονών δλδ κ της προλακτινης άρα αντιθετως το t4 σε βοηθάει.Επειτα υπάρχει ένα μπέρδεμα με τις μερες μέτρησης. Τρεις γιατροί δυο γυναικολόγοι και η ενδοκρινολόγος μου είπαν η μέτρηση πρέπει να γίνεται 2-4η μέρα περιοδου ιδανικά.Την κανεις και άλλη μέρα αλλα συνηθως ζητάνε αυτες τις μερες για να την δουν συνδυαστικά κ με αλλες που αφορούν την γονιμότητα. Πρεπει να έχεις κοιμηθει καλα και να έχεις ξυπνήσει τουλάχιστον δυο ώρες πριν την μέτρηση και φυσικά να μην κουραστείς μέχρι να πας δλδ αν είναι δυνατόν να σε πάνε μου είχαν πει και αν έχει σκάλες εσυ με ανσανσερ. Το τονίζω γιατί η σωστή μέτρηση δεν έχει καμία σχέση με αυτή που κάνουμε εμείς. Κάνει η αδερφή μου κ το ξέρω καλα της μετράνε την προλακτινη σε δυο φασεις.Η μια μόλις πάει η δεύτερη μετά από 40’ ξαπλωνενη σε πολυθρόνα με τα πόδια ευθεία. Η προλακτινη εμποδίζει την σύλληψη γιατί να το πω απλά ο οργανισμός πιστεύει πως διανύει εγκυμοσυνη και με αυτό τον τρόπο  τον προστατεύει. Όμως κατά κόρον η προλακτινη εάν δεν είσαι εγκυος και δεν έχεις θέμα με θυρεοειδή θεωρείται η ορμονη του στρες!! Τώρα όσον αφορά την θεραπεία με το ντοστινεξ θα σου πω τι έγινε με εμενα. Την πρώτη φορά είχα προλακτινη 80! Η απάντηση του γιατρού ήταν να κάνω μια μαγνητική στο κεφάλι ώστε να δούμε την υπόφυση εάν είναι δλδ παθολογικό. Μην τρομάζεις δεν είναι κάτι ανησυχητικό απλώς δείχνει εάν προέρχεται από αυτό ή απλώς λόγω άγχους έχει αυξηθεί. Δεν την έκανα πάντως. Μετά από ένα μήνα και όχι σε φάση περιοδου είχε πέσει στο 26 αν θυμαμαι κάπου εκεί. Του ζήτησα να βοηθήσει και μου είπε με την καμία δεν σου δίνω χαπι.Βασικά μου το ανέφερε με την δραστική του ουσία και όχι με το όνομα του. Μόνη σου θα ηρεμήσεις μου είπε δεν ξέρω πως βρες τρόπο! Μου είπε κ αλλα δεν χρειάζεται να αναφέρω πάντως ήταν αρνητικός.Μετά από δυο μηνες 3η μέρα περιοδου είχε πέσει στο 14! Μετά από δυο κυκλους έμεινα εγκυος τώρα δλδ. 

Εμπιστευεσαι τον γιατρό σου και πολύ καλα κανεις εγω δεν θέλω να σε επηρεάσω αλλα να σε ξε-αγχωσω. Δεν νομίζω πως με την πρώτη μέτρηση και βάση της αϋπνίας θα έπρεπε αμεσως να σου δώσει ντοστινεξ. Θεωρώ πως θα έπρεπε να επαναλάβεις και αν συνεχίζει να είναι αυξημένη τότε το βλέπατε πάλι. Και πάλι όμως είναι η προσωπική άποψη μου λόγω του ότι πέρασα από αυτό και μάλιστα πολύ υψηλότερο του 46 και επειδή τότε έβλεπα δυο γυναικολόγους κανενας δεν ανέφερε θεραπεία αλλα επανάληψη της μέτρησης. 

Αν ήρθε δεν πειράζει αγαπούλα μου ξανά δυνατά και αισιόδοξα στην επόμενη προσπάθεια!!

Δεν ήρθε ακόμα ρε φιλενάδα... Ούτε στο σκούπισμα έχω τίποτα... Μόνο κάτι ενοχλήσεις στη κοιλιά και λίγο ροζ μια φορά στο σκούπισμα... Έχω αρχίσει και μου μπαίνουν υποψιες. Εχει παθει άλλη κάτι παρόμοιο και να είναι τελικά εγκυουλα; Έχω ένα τελευταίο τεστ αν δεν έρθει μέχρι αύριο το βράδυ Σάββατο πρωί θα το μπουμπουνησω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Efouko είπε:

Δεν ήρθε ακόμα ρε φιλενάδα... Ούτε στο σκούπισμα έχω τίποτα... Μόνο κάτι ενοχλήσεις στη κοιλιά και λίγο ροζ μια φορά στο σκούπισμα... Έχω αρχίσει και μου μπαίνουν υποψιες. Εχει παθει άλλη κάτι παρόμοιο και να είναι τελικά εγκυουλα; Έχω ένα τελευταίο τεστ αν δεν έρθει μέχρι αύριο το βράδυ Σάββατο πρωί θα το μπουμπουνησω

Αν δεν έρθει μπουμπουνα το! Έχει να βγάζω λίγο ροζ τρεις μερες και μετά ήρθαν. Τώρα που έμεινα την ημέρα που υποτίθεται θα είχα περιοδο εβγαλα καφέ  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 minutes ago, Beboula25 said:

Αν δεν έρθει μπουμπουνα το! Έχει να βγάζω λίγο ροζ τρεις μερες και μετά ήρθαν. Τώρα που έμεινα την ημέρα που υποτίθεται θα είχα περιοδο εβγαλα καφέ  

Στο σερβιετακι είχες καφέ; Γιατί και γω είχα χτες πολύ λίγο στο σερβιετακι αλλά από χτες τίποτα. Μόνο η μεση με έχει πεθάνει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Efouko είπε:

Στο σερβιετακι είχες καφέ; Γιατί και γω είχα χτες πολύ λίγο στο σερβιετακι αλλά από χτες τίποτα. Μόνο η μεση με έχει πεθάνει 

Αυτό με την μέση το χα γω!!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Smile89 said:

Αυτό με την μέση το χα γω!!!! 

Θα δειξει μέχρι αύριο.. είχα πάλι πριν λιγο μια καφέ σταγόνα και πονους κοιλιά και μέση οπότε μαλλον θα μου έρθει... μέχρι και feldene πήρα το πρωί.. τόσο σίγουρη ήμουν ότι θα ξεκινήσει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Efouko είπε:

Στο σερβιετακι είχες καφέ; Γιατί και γω είχα χτες πολύ λίγο στο σερβιετακι αλλά από χτες τίποτα. Μόνο η μεση με έχει πεθάνει 

Βασικά επειδή ο γιατρος μου έκανε αμεσως υπέρηχο είχα λιγάκι στο σκούπισμα και νόμιζα θα έφταιξε αυτό. Τέλος πάντων ήταν υγρα με καφέ μαζί σορυ αλλα δεν ξέρω πως αλλιως να το περιγράψω. Και ένιωθα ενόχληση περιοδου ψιλό έντονη. Πες μας αύριο  

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.. λοιπόν ανακεφαλαιωση.. περίοδος ακόμα γιοκ... Ούτε κοιλιά με πονάει σήμερα ούτε μέση.. έκανα τεστ το πρωι με τη τσίμπλα στο μάτι αλλά βγήκε αρνητικό.. Ξυπνησα απ' τις 8 απ'την ανυπομονησία μου αλλά το φαγα το άκυρο. Οπότε τώρα περιμένω πότε θα θυμηθεί να ξεκινήσει μάλλον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...