Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Unicorns είπε:

      Καλημέρα σε όλες.Αυριο έχω χοριακη και από χθες το βραδάκι έχουν ξεκινήσει καφέ σταγονιτσες.Μιλησα με τον γιατρό μου και είπε να μην ανησυχώ.Ισως να είναι και εμφύτευσης.Συνεχιζω τα φάρμακα μου και το αποτέλεσμα θα φανεί αύριο.Απλα ήθελα να ρωτήσω έχει συμβεί σε καμία κάτι ανάλογο ;

      Όλα με το καλό αύριο!!!! Θα περιμένουμε τα καλά σου νέα!!!! 

      5 ώρες πρίν, Stef91 είπε:

      Κορίτσια τι κάνετε; Βλέπω πολλές εγκυμοσύνης, άλλες φτάνουν στο τέλος τους, για τις υπόλοιπες που προσπαθούμε ακόμη δεν ξέρω τι να ευχηθώ υπομονή!! Εγώ περιμένω περίοδο να ξεκινήσω την Πέμπτη προσπαθεία, πρώτη φορά με Γκοναλ, για να δούμε.. όλοι λένε να χαλαρώσω, αλλά πώς ;;;; 

      Σε νιώθουμε όλες! Είτε είναι η 1η πρώτη φορά είτε η 1000οστη  αυτό που περνάει η γυναίκα δε μπορεί να το νιώσει κανένας. Άγχος, προσμονή, ελπίδες, απαισιοδοξία...όλα μπερδεύονται! Όλα γίνονται στο δικο μας σώμα  και κατά επέκταση στη δική μας ψυχή....ΟΜΩΣ είμαστε πολύ τυχερες που έχουμε την σωματική και ψυχική υγεία να προσπαθήσουμε για το παιδακι μας! Εγώ κάθε φορά έλεγα ότι είμαι τυχερη που μπορώ να το προσπαθήσω, που μου δίνεται η ευκαιρία να το παλέψω. Υπάρχει κόσμος που δε μπορεί ούτε αυτό για πολλούς λόγους.  Οι γιατροί  και εμεις κάνουμε οτι καλύτερο μπορούμε και ο Θεός αποφασίζει ποτε είναι η στιγμή. Άρα να σκεφτείς ότι είσαι τυχερή που μπορείς να το προσπαθήσεις, να κάνεις θετικές σκέψεις, να το πάρεις αισιόδοξα και θα γίνει!!!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!! 

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , rozoulini είπε:

Ωραία τελικά αρκετές από Κύπρο εδώ:) από πού εσύ;

Περιμένεις μωράκι;με το καλό να έρθει κοπέλα μου.σε ποιο μήνα είσαι;

Αγαπώ Κύπρο! Πάω κάθε χρόνο.  Είναι Κυπραίος ο άντρας μου και οι δύο κολλητές μου!

  • Μου αρέσει 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

καλησπέρα!!πηγαμε κ εμεις στο γιατρο σμρ!ολα καλα!διακριναμε χεράκια ποδαρακια κ σπονδυλική στήλη...κουνιοταν κιολας!στην αρχή ηταν στο πλαι μετα έκατσε μπρούμυτα!σε εμενα εμοιασε χαχα!!!τωρα εχουμε ραντεβου 5/9 για την αυχενικη και θα μας πει κατα 80% το φυλλο!!ευχομαι σε ολες συντομα να τα καταφερετε και να ακουσουμε της καθε μιας την εμπειρια!!!

κιλα ειμαι στα ιδια 60 κ παλι αλλα εχω κανει ηδη κοιλια!πως τα καταφερα?!!

@stalitsa82 αν πας αυριο σου ευχομαι να δεις ενα μεγαλο νουμερο!!!πες τους οτι το βιαζεσαι γτ φεύγεις σαββατο!!

  • Μου αρέσει 9

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Αγαπώ Κύπρο! Πάω κάθε χρόνο.  Είναι Κυπραίος ο άντρας μου και οι δύο κολλητές μου!

Ελπίζω όχι καλοκαίρι χαχα εγώ και να μπορούσα δεν θα πήγαινα καλοκαίρι 

Μπράβο Ελενάκι για το μικρουλι σας .όλα καλά να πανε μέχρι το τέλος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλησπέρα!!πηγαμε κ εμεις στο γιατρο σμρ!ολα καλα!διακριναμε χεράκια ποδαρακια κ σπονδυλική στήλη...κουνιοταν κιολας!στην αρχή ηταν στο πλαι μετα έκατσε μπρούμυτα!σε εμενα εμοιασε χαχα!!!τωρα εχουμε ραντεβου 5/9 για την αυχενικη και θα μας πει κατα 80% το φυλλο!!ευχομαι σε ολες συντομα να τα καταφερετε και να ακουσουμε της καθε μιας την εμπειρια!!!

κιλα ειμαι στα ιδια 60 κ παλι αλλα εχω κανει ηδη κοιλια!πως τα καταφερα?!!

@stalitsa82 αν πας αυριο σου ευχομαι να δεις ενα μεγαλο νουμερο!!!πες τους οτι το βιαζεσαι γτ φεύγεις σαββατο!!

Τελεια αντε με το καλο!!!! Ωραια να εχεις κοιλιτσα απο νωρις να το ευχαριστηθεις κιολας!!! Παρε κ ρουχαλακια που να διαγραφουν κοιλιτσα να το χαρεις το  θεμα τοσο καιρο περιμενες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλησπέρα!!πηγαμε κ εμεις στο γιατρο σμρ!ολα καλα!διακριναμε χεράκια ποδαρακια κ σπονδυλική στήλη...κουνιοταν κιολας!στην αρχή ηταν στο πλαι μετα έκατσε μπρούμυτα!σε εμενα εμοιασε χαχα!!!τωρα εχουμε ραντεβου 5/9 για την αυχενικη και θα μας πει κατα 80% το φυλλο!!ευχομαι σε ολες συντομα να τα καταφερετε και να ακουσουμε της καθε μιας την εμπειρια!!!

κιλα ειμαι στα ιδια 60 κ παλι αλλα εχω κανει ηδη κοιλια!πως τα καταφερα?!!

@stalitsa82 αν πας αυριο σου ευχομαι να δεις ενα μεγαλο νουμερο!!!πες τους οτι το βιαζεσαι γτ φεύγεις σαββατο!!

Τέλεια Ελενάκι!! Τι ωραία συναισθήματα! Εύχομαι όλες οι υπόλοιπες να τα ζήσουμε σύντομα!! 

Θα δω τι θα κάνω και θα σας ενημερώσω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Τελεια αντε με το καλο!!!! Ωραια να εχεις κοιλιτσα απο νωρις να το ευχαριστηθεις κιολας!!! Παρε κ ρουχαλακια που να διαγραφουν κοιλιτσα να το χαρεις το  θεμα τοσο καιρο περιμενες!!!!!

κοιτα η αληθεια ειναι οτι δεν ηθελα κοιλιτσα απο νωρις αλλα δε με πειραζει κιολας!στενα μπλουζακια δε φοραω καθολου...παρολου που γυμναζομουν κ ουτε κοιλια ειχα ουτε τπτ κατι εβρισκα να μη μου αρεσει!αντιθετα τα παντελονια μου μεχρι κ οι φορμες μου ειναι πολυ στενα...δεν εχω παντελονι να βαλω φαντασου...ουτε φορμα...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το τελευταίο πράγμα που μου άρεσε στην εγκυμοσύνη ήταν η κοιλιά.με κολάν και ριχτες μπλούζες την έβγαζα και παντελονες. 

Κι εγώ μια απ τα ίδια γυμνάζομουν αλλά δε φορούσα στενά.τωρα πάει και η γυμναστική. Νάναι καλά βέβαια το μικρό αλλά λόγω ενός θέματος δεν έπρεπε να την αφήσω το πληρώνω 

Επεξεργάστηκαν by rozoulini
Λάθος λέξη
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, stalitsa82 είπε:

Θα δω πως θα ξυπνήσω αυριο...αν είμαι καθαρή , μπορεί να πάω γιατί έχει άρχισει και με ζαλίζει ο άντρας μου να ξέρουμε πριν πάμε ταξίδι και αν δεν είμαι να μην το έχω στο μυαλό μου και αργεί από το άγχος η περίοδος..

απο το αγχος δεν αργει ποτε η περιοδος κοριτσι...η ωορρηξια μονο μπορει να αργησει και ετσι να σου αργησει η περιοδος...η ωορρηξια καθοριζει και ποτε θα σου ερθει η περιοδος.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, rozoulini είπε:

Ωραία τελικά αρκετές από Κύπρο εδώ:) από πού εσύ;

Περιμένεις μωράκι;με το καλό να έρθει κοπέλα μου.σε ποιο μήνα είσαι;

Ego imoun lemeso kai metakomisa larnaka. Sti lemeso erxome giatro. Ime egkios 35 eudomado 19 septemvriou me exi gia gena. Esi ise stis prospathies etsi ?

1 ώρα πρίν, Vana87 είπε:

Ωχ πολλα μπορει να συμβαίνουν! Συνήθως κάθε 31 μέρες βλέπω.

Εστειλα μηνυμα στην γυναικολογο μου και περιμενω να δω τι θα μου πει να κανω!

Επειδή μπερδεύτηκα με τη ροή σε εμένα λες;; εγώ είμαι από Λάρνακα! Από που εσύ;

Kai ego meno larnaka :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , orianna είπε:

απο το αγχος δεν αργει ποτε η περιοδος κοριτσι...η ωορρηξια μονο μπορει να αργησει και ετσι να σου αργησει η περιοδος...η ωορρηξια καθοριζει και ποτε θα σου ερθει η περιοδος.

 Σωστό κι αυτό, το είχα ξεχάσει! Όχι ότι περνάω λίγο άγχος με τη μετακόμιση εδώ κι ένα μήνα περίπου (βασικά με το ψάξιμο του σπιτιού). Αλλά τις διακοπές μας θα τις πάμε!

Πάντως κορίτσι σε βρίσκω πολύ διαβασμενη! Εσύ από πόνους πως πας; Νιώθεις κάτι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , stalitsa82 είπε:

 Σωστό κι αυτό, το είχα ξεχάσει! Όχι ότι περνάω λίγο άγχος με τη μετακόμιση εδώ κι ένα μήνα περίπου (βασικά με το ψάξιμο του σπιτιού). Αλλά τις διακοπές μας θα τις πάμε!

Πάντως κορίτσι σε βρίσκω πολύ διαβασμενη! Εσύ από πόνους πως πας; Νιώθεις κάτι;

και πολυ καλα θα κανετε...ελπιζω να βρηκες σπιτι με  εχτρα δωματιο...:) μπα τιποτα....εντελως....δεν θα τις γλυτωσει ο αντρας μου τις εξετασεις και αγχωνεται...χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , elenakii22 είπε:

κοιτα η αληθεια ειναι οτι δεν ηθελα κοιλιτσα απο νωρις αλλα δε με πειραζει κιολας!στενα μπλουζακια δε φοραω καθολου...παρολου που γυμναζομουν κ ουτε κοιλια ειχα ουτε τπτ κατι εβρισκα να μη μου αρεσει!αντιθετα τα παντελονια μου μεχρι κ οι φορμες μου ειναι πολυ στενα...δεν εχω παντελονι να βαλω φαντασου...ουτε φορμα...

Ελα μωρε ηκοιλια της εγκυμοσυνης ειναι ωραια οταν εισαι γενικα αδυνατος μη λες!!! Τι να κρυψεις τωρα ειναι που πρεπει να την δειχνεις μετα την γεννα κρατα τα πιο ρηχτα ρουχα γιατι μετα μεχρι να φυγουν τα κιλακια ειναι ενα θεμα. Τωρα ειναι ωραια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , orianna είπε:

και πολυ καλα θα κανετε...ελπιζω να βρηκες σπιτι με  εχτρα δωματιο...:) μπα τιποτα....εντελως....δεν θα τις γλυτωσει ο αντρας μου τις εξετασεις και αγχωνεται...χαχαχαχα

Σκέφτεσαι να κάνεις τέστ; Μη τον αγχωνεις τον άνθρωπο μπορεί να μη χρειαστεί!! Για το πρώτο προσπαθείτε έτσι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Σκέφτεσαι να κάνεις τέστ; Μη τον αγχωνεις τον άνθρωπο μπορεί να μη χρειαστεί!! Για το πρώτο προσπαθείτε έτσι;

ναι για το πρωτο... ειναι ο τριτος μηνας.εχω κανει εξετασεις εκτος απο καλλιεργεια κολπικων και σαλπιγγογραφια.ο αντρας μου δεν εχει κανει τιποτα. αλλα επειδη ειμαι 31 και εκεινος 38 δεν θελουμε καθυστερησεις αν υπαρχει θεμα να το μαθουμε νωρις για να δουμε πως θα κινηθουμε. τεστ λεω να κανω αυριο...εχω πολλαααα...ετσι για το χαβαλε χαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , orianna είπε:

ναι για το πρωτο... ειναι ο τριτος μηνας.εχω κανει εξετασεις εκτος απο καλλιεργεια κολπικων και σαλπιγγογραφια.ο αντρας μου δεν εχει κανει τιποτα. αλλα επειδη ειμαι 31 και εκεινος 38 δεν θελουμε καθυστερησεις αν υπαρχει θεμα να το μαθουμε νωρις για να δουμε πως θα κινηθουμε. τεστ λεω να κανω αυριο...εχω πολλαααα...ετσι για το χαβαλε χαχαχα 

Αααα αγχώνεσαι από τα 31 σου; Τι να πούμε κι εμείς που είμαστε 35;; Όπως νιώθεις καλύτερα βέβαια, είναι και στον άνθρωπο, αν αυτό σε ηρεμεί, αυτό να κάνεις!! 

Από τη μια δεν έχεις άδικο κι εγώ το έχω σκεφτεί για μένα κυρίως γιατί ο σύζυγος έχει κάνει σπερμοδιαγραμμα και είναι πολύ καλό. Οπότε είπα θα αφήσω μερικούς μήνες και βλέπουμε..αισίως φτάσαμε τους 6 μήνες προσπαθειών. Θα φανεί...

Άντε κάνε εσύ το τέστ να πάρω κι εγώ θάρρος αν είναι να κάνω κι εγώ αύριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...