Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

Δεν ξέρω. Εγώ θέλω αλλά και τα 200 ευρώ δεν είναι λίγα. Μας έπεσαν και πολλά μαζεμένα - ασφάλειες, βλάβες στα αυτοκίνητα, ένα σεμινάριο δικό μου, έχουμε και έναν γάμο πολύ κοντινού μας και είμαστε λίγο ζορισμενοι. Μάλλον θα το αφήσουμε αυτό το μήνα και αν δεν, ίσως ξαναπαραγγείλω. 

Σε ρωτάω γιατί όντως είναι παρα πολλά τα λεφτα κ εχω διαβάσει ενα βιβλίο για την ενδομητρίωση που μπορείς να πάρεις ξεχωριστά μόνο τις βασικές βιταμίνες που βοηθούν κ πολύ οικονομικά.η Ε για παράδειγμα είναι απαραίτητη κ πολύ φθηνή.εντωμεταξύ κοίταξα κ τι περιέχουν αυτές που έπαιρνες.νομίζω δεν εχουν κ παρα πολές.Έχει κ συμβουλές για διατροφή.αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου στειλω πμ.πάντως σχετικά με τη διατροφή αν μπορείς να τα κάνεις λέει οτι σε 4 μήνες έχεις αποτέλεσμα.Αξίζει η προσπάθεια νομίζω γιατί δεν είναι πολύ.φιλικά κ δε σε πιέζω!

 

 

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

Εμείς δεν παίζει το πρωί γιατί το καλό μου φεύγει 6 παρά για τη δουλειά. Και σπάνια είναι σπίτι πριν τις 5 το απόγευμα. Αν βάλεις ότι μέχρι 10.30 πρέπει να έχει κοιμηθεί αφού ξυπνάει 5.20, που να προλάβουμε δύο φορές! Δεν πειράζει, αν είναι να κάτσει θα κάτσει πιστεύω και με μια φορά την ημέρα. Έχω ξαναπεί για την φίλη μου, τρεις μήνες μία φορά, χωρίς να ξέρει καν γόνιμες και τσουπ, να το το μπε μπε!

 

Πάντως τώρα με τα τεστάκια που θα ξέρεις ακριβώς μπορεί κ να γίνει μια μέρα στις 5 το πρωί αφού θα είναι κ για καλό σκοπό!!!

3 ώρες πρίν, orianna είπε:

σαλπιγγογραφια ρε κοριτσια ποσο κοστισε?γραφεται κιολας η μονο ιδιωτικα?

Εμένα μου την έγραψε ο γιατρός κ την έκανα στο νοσοκομείο κ ήταν σαν να ήμουν σε ιδιωτικο!μόνο το υγρό πλήρωσα γύρω στα 5 ευρώ.πριν 4 μήνες την έκανα αλλά εκτός Αθηνών.ψαξ το αν σε ενδιαφέρει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , andrianni είπε:

Σε ρωτάω γιατί όντως είναι παρα πολλά τα λεφτα κ εχω διαβάσει ενα βιβλίο για την ενδομητρίωση που μπορείς να πάρεις ξεχωριστά μόνο τις βασικές βιταμίνες που βοηθούν κ πολύ οικονομικά.η Ε για παράδειγμα είναι απαραίτητη κ πολύ φθηνή.εντωμεταξύ κοίταξα κ τι περιέχουν αυτές που έπαιρνες.νομίζω δεν εχουν κ παρα πολές.Έχει κ συμβουλές για διατροφή.αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου στειλω πμ.πάντως σχετικά με τη διατροφή αν μπορείς να τα κάνεις λέει οτι σε 4 μήνες έχεις αποτέλεσμα.Αξίζει η προσπάθεια νομίζω γιατί δεν είναι πολύ.φιλικά κ δε σε πιέζω!

 

 

Πάντως τώρα με τα τεστάκια που θα ξέρεις ακριβώς μπορεί κ να γίνει μια μέρα στις 5 το πρωί αφού θα είναι κ για καλό σκοπό!!!

Εμένα μου την έγραψε ο γιατρός κ την έκανα στο νοσοκομείο κ ήταν σαν να ήμουν σε ιδιωτικο!μόνο το υγρό πλήρωσα γύρω στα 5 ευρώ.πριν 4 μήνες την έκανα αλλά εκτός Αθηνών.ψαξ το αν σε ενδιαφέρει...

Φυσικά και με ενδιαφέρει. Στείλε μου αν μπορείς. Καλέ δεν με πιέζεις, τι λες; Σε ευχαριστώ κιόλας - όντως τα λεφτά είναι πολλά. Και τις παρήγγειλα από Γερμανία, Ελλάδα ήθελα 350-400 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου κι από μένα! Διαβάζω για προσπάθειες, ωορρηξίες, τεστάκια και χαίρομαι μόνη μου, χαχα!

@alina80 σου ήρθε περίοδος; Δυστυχώς πολλές φορές τα συμπτώματα περιόδου είναι ολόιδια με της εγκυμοσύνης. Δεν ξενερώνουμε, προχωράμε δυναμικά! Κάθε περίοδος και μια νέα αρχή! 

@stalitsa82 το στήθος είναι πολύ πολύ πολύ καλό σημάδι! Εύχομαι ευχάριστα αποτελέσματα!

Εμένα σήμερα ξεκίνησαν οι γόνιμες, έχω υγρά και τα σχετικά :oops: οπότε θα κάνουμε την προσπάθειά μας και ίδωμεν! Πάντως στις διακοπές οι επαφές είναι...άλλο πράγμα!!! Πολύ πιο ευχάριστες :) Τέλος πάντων αυτά τα νέα, σας φιλώ & θα τα ξαναπούμε σύντομα.

 

  • Μου αρέσει 6

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Koulouri είπε:

Γεια σας κορίτσια μου κι από μένα! Διαβάζω για προσπάθειες, ωορρηξίες, τεστάκια και χαίρομαι μόνη μου, χαχα!

@alina80 σου ήρθε περίοδος; Δυστυχώς πολλές φορές τα συμπτώματα περιόδου είναι ολόιδια με της εγκυμοσύνης. Δεν ξενερώνουμε, προχωράμε δυναμικά! Κάθε περίοδος και μια νέα αρχή! 

@stalitsa82 το στήθος είναι πολύ πολύ πολύ καλό σημάδι! Εύχομαι ευχάριστα αποτελέσματα!

Εμένα σήμερα ξεκίνησαν οι γόνιμες, έχω υγρά και τα σχετικά :oops: οπότε θα κάνουμε την προσπάθειά μας και ίδωμεν! Πάντως στις διακοπές οι επαφές είναι...άλλο πράγμα!!! Πολύ πιο ευχάριστες :) Τέλος πάντων αυτά τα νέα, σας φιλώ & θα τα ξαναπούμε σύντομα.

 

Μου ήρθε. Κυρία, συνεπεστατη, δεν έχω παράπονο. Χαρείτε τις διακοπές και την ...προσπάθεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

Φυσικά και με ενδιαφέρει. Στείλε μου αν μπορείς. Καλέ δεν με πιέζεις, τι λες; Σε ευχαριστώ κιόλας - όντως τα λεφτά είναι πολλά. Και τις παρήγγειλα από Γερμανία, Ελλάδα ήθελα 350-400 ευρώ!

Δεν σου ήρθε μηνυμα ε; στειλε μου για να σου απαντησω γιατι δεν ξέρω γιατι δεν ερχεται...

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

Δεν είναι απαραίτητο το 12 με 16. Είναι και ανάλογα τον οργανισμό.  Εμένα μου έρχεται στις 10 με 11 μέρες μετά την ωορρηξία ...

Έχουμε καμία γκαστρουλα; περιμένει καμια τώρα στα κοντά;;

λεμε 12-16 γτ αυτο ειναι το φυσιολογικο...η εμφυτευση γινεται 6-12 μερες μετα την ωορρηξια.εχω διαβασει οτι αν εχεις μικρη ωχρινικη φαση μπορει να ειναι καποια διαταραχη που σχετιζεται με ελλειψη παραγωγης προγεστερονης και συν οτι στερεισαι κανα δυο μερες πιθανοτητα εμφυτευσης.το εχεις αναφερει στο γιατρο σου αυτο?το εχεις επιβεβαίωσει  με τεστ και γινεται επανειλημμενα?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

Εμεις εχτες το βραδυ ημασταν σε αναστατωση και μολις ακουγαμε φασαρια αμεσως σηκωνομασταν γιατι εκλεψαν γειτονα οταν ελλειπε και κανενας μας δεν το καταλαβε!

@orianna  πως πανε τα συμπτωματα?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Αντε μαζιιιι και γω 6/9

Καλή μας επιτυχία  χαχαχ

2 ώρες πρίν, orianna είπε:

λεμε 12-16 γτ αυτο ειναι το φυσιολογικο...η εμφυτευση γινεται 6-12 μερες μετα την ωορρηξια.εχω διαβασει οτι αν εχεις μικρη ωχρινικη φαση μπορει να ειναι καποια διαταραχη που σχετιζεται με ελλειψη παραγωγης προγεστερονης και συν οτι στερεισαι κανα δυο μερες πιθανοτητα εμφυτευσης.το εχεις αναφερει στο γιατρο σου αυτο?το εχεις επιβεβαίωσει  με τεστ και γινεται επανειλημμενα?

Αχ όχι λάθος έγραψα. 12 - 13 μέρες.  Αλλά μια φορά έκανα τεστ. Μετά τα παράτησα γιατί με αγχωναν. 

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2017 at 11:41 ΜΜ, stalitsa82 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα! Κορίτσια εσάς στο στήθος σας όταν περιμένετε περίοδο πετάγονται μπλε φλέβες γύρω από τις θηλές; Το παθαίνει καμιά; Τον Ιούνιο μου είχε συμβεί και τότε είχα ένα αχνό θετικό τεστ αλλά μετά από 4 μέρες καθυστέρηση μου ήρθε περίοδος. Οπότε ή ήταν βιοχημική ή λάθος το τέστ. Απλά και τώρα έχω το ίδιο πράγμα στο στήθος με τις φλέβες ( που δεν το είχα τον Ιούλιο όμως). Και δεν είναι ιδέα μου ποτέ δεν ήταν έτσι.. Απλά επειδή κρατάω πολύ μικρό καλάθι ας μου πει καμιά τις εμπειρίες της...

Καλημέρα!!! σε εμένα είναι έτσι σε κάθε περίοδο.... Φαντάσου στην περίοδο του Ιουλίου είχα συμπτώματα που δεν είχα τις αλλες φορές και νόμιζα πως ήμουν. (είχα διαφορετική γεύση -δεν ήθελα τον καφε που είμαι λατρης του- και πόνους μόνο χαμηλά  δεξιά) . τελικά μου ήρθε μια μερα νωρίτερα απο την αναμενόμενη περίοδο.Μπορεί να ήταν ένα απο τα δυο που είπες κ εσύ (βιοχημική ή συμπτώματα περιόδου). Όπως έχουν πει κ όλα τα κορίτσια πρέπει να ελπιζουμε μονο όταν έρθει η καθυστερηση. Πραγμα δύσκολο, διότι όσο κοντεύουν οι μέρες, ψάχνεις για συμπτώματα!!! Το κάνω κι εγώ αυτό!!! :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, andrianni είπε:

@laureta έκανες χοριακή τελικά;

οχι ηταν κλειστα λογο 15αυγουστου.. αυριο ανοιγουν αλλα εκανα ενα τεστ εχτες και ηταν αρνιτικο περιοδο ομως δεν φενετε ακομαουτε σημαδια ουτε τιποτα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nati85 είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

Εμεις εχτες το βραδυ ημασταν σε αναστατωση και μολις ακουγαμε φασαρια αμεσως σηκωνομασταν γιατι εκλεψαν γειτονα οταν ελλειπε και κανενας μας δεν το καταλαβε!

@orianna  πως πανε τα συμπτωματα?

τιποτα νατι μου...δεν εχω..ολα φαινονται νορμαλ...τη κυριακη 7 μερες μετα την ωορρηξια ειχα μια δυνατη σουβλια που με ξυπνησε απο τον πονο αλλα μετα ξανα κοιμηθηκα...πρηστηκε το στηθος μου και ξεπρηστηκε την αλλη μερα οπως κανει καθε φορα.θερμοκρασια εχω χαμηλοτερη απ οτι συνηθως αυτον το μηνα.και εκανα και ενα τεστ χτες...χαχαχα και βγηκε κατι αλλα θεωρω μαλλον οτι ειναι γραμμη εξατμισης..θα κανω αυριο γτ εχω μπολικα...μην πανε και χαμενα...χαχαχαχα

αν δεν και αυτον το μηνα θα παμε σε ουρολογο για τα προβλεπομενα..να κανουμε κ ενα σπερματοδιαγραμμα να δουμε που βρισκομαστε.θα κανω κ γω μια καλλιεργεια κολπικων...εσυ τι κανεις?εισαι σε ωορρηξια?

οσο για τους κλεφτες αντι να ξενυχτας εσυ παρε ενα σκυλο να ξενυχταει για σενα...χαχαχα


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...