Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Ani ani είπε:

Καλησπέρα Γαρυφαλια μου! Ολα καλα κυλούν λοιπον! Δεν πειράζει θα βγάλει πολλές φωτο μέσα και έξω απο την κοιλίτσα! Σε ευχαριστώ για τις ευχές!

Πώς είσαι ani μου; ήταν τα καλύτερα γενέθλια ετσι; Να τα εκατοστήσεις κ να είσαι πάντα έτσι ευτυχισμένη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Πόσες φορές δεν έχουμε ακούσει για νεαρές κοπέλες και όχι μόνο ότι έχουν δεχτεί επαφή χωρίς προφύλαξη μετά από πίεση του συντρόφου τους;

Συμφωνώ γλυκιά μου μαζί σου αλλά αυτές είναι ιδιαίτερες περιπτώσεις όπως του βιασμού και άλλων.Νομίζω η ungry girl όπως και εγώ εννοούμε τις περιπτώσεις που οικιοθελώς δεν πέρνουν προφυλάξείς.Πόσες κοπέλες έχουμε ακούσει που κάνε one ight stand και μείναν έγκυες?Και θα διαφωνήσω ότι υποχρεώνουν τα αγόρια να μη πάρουν προφύλαξη.Μη έρχεσαι σε επαφή.Δεν υποκύπτεις.Μόνες μας πρέπει να προφυλάξουμε το εαυτό μας και από νοσήματα και από ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη.Εγώ είμαι υπέρ η κάθε κοπέλα να φέρετε ώριμα και αν υπό συνθηκές  συμβεί κάτι τουλάχιστον θα ξέρει ότι πρόσεχε.

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 υπομονή για το φύλο! Έχεις αγωνία; καλά να είναι βέβαια αλλά είναι ωραιο να ξερεις κ τι περιμένεις! Δεν πιστευω να μη θέλετε να το μάθετε! Εγώ το είχα μάθει πριν την αυχενική! Παντως είστε πολύ γουρλίδικες!!! Εχει μεγαλώσει το πινακάκι επιτέλους! Κ με τετοιες συμβουλές που δίνετε λογικο!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , linaa είπε:

Εισαι σε καλο δρομο πιστευω θα τα καταφερετε παρε ταυτοχρονα κ καμια βιταμινη 

Αχ μακαριιιι τι βηταμηνη?

Δεν ξερω ποιες

πρίν από 34 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Ungry girl να ξερεις πως μπορει παρολο που ηδη ειδες δευτερη γραμμη να αργησει να γινει πιο σκουρα κ να κανει 2-4 μερες ακομα!!!εγω ειχα κανει υπέρηχο σε καποιον κυκλο κ απο την 10η μερα το ωοθηλακιο ειχε μεγαλωσει πολυ...λενε μετα τα 18 μπορει να σπασει εμενα πηγε νομιζω 23 κ εσπασε 15η μερα αν θυμαμαι  καλα!!τωρα θα το δεις...καλο ειναι αφου βλεπεις οτι δε θα χρειαστεις πολλα τεστ ακομα να κάνεις 2 την ημερα!κ εγω αν δεν εκανα 2 δεν θα εβρισκα θετικο!

Ναι ελενακι θα κανω αλλα αφου βγικε εστο και ελαφριά η δευτερη γραμμη λεω να το εεταλευτω χαχαχαα θα κανω και ποιο μετα κι αλλο να δω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , orianna είπε:

@Ungry girl αν η γραμμη δεν ειναι τοσο εντονη οσο του τεστ μαλλον δεν θα κανεις αυριο ωορρηξια.δυο τεστακια την ημερα μεχρι 15η μερα  πιστευω θα σου εχει βγαλει γραμμη κανονικη.να κανεις ενα στις 2 το μεσημερι και ενα κατα τις 8 το βραδυ. οταν η γραμμη γινει ιδια με του τεστ τοτε θα γινει η ωορρηξια σε καποιες ωρες...ισως να χρειαστουν και 36 ωρες απο το τεστ για να απελευθερωθει το ωαριο.μην σταματησεις τις επαφες.αν μπορεις καθε μερα.

Καθε μερα λιγο δυσκολο αλλα μερα παρα μερα στανταρ αν και τωρα σαββατοκύριακο υπαρχει περιπτωση να γινεται παντως κατι ειναι που ειδα κ εβγαλε γραμμη ισως τον προηγουμενο μηνα να μην εκανα ωορρηξία

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πρωτον εχουμε ευχαριστα μην καθεστε και ασχολειστε με εκτρωσεις...ο κυριοτερος λογος ειναι οτι ειναι πολυυυυυ μεγαλη κουβεντα και επισης καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη...το σεξ πλεον ξεκιναει απο τα 15..ποσες εχουν το μυαλο στα 15 να παρουν προφυλαξεις.θα πει και το αγορι καποια στιγμη "ελα να δοκιμασουμε μωρε να δουμε πως θα ειναι εχει αλλη αισθηση χωρις ειναι πιο ωραιο"και τα σχετικα...φυσικα αλλιως απανταει καποια στα 18 και αλλιως στα 30.εγω προσωπικα ειμαι ευχαριστημενη που δεν μου συνεβει ποτε η στραβη γτ ειναι μια φοβερα δυσκολη αποφαση που οτι κι αν επιλεξεις θα σε ακολουθει για παντα.

λοιπον εγω εκανα τεστ σημερα 2 μερες πριν τη περιοδο και φυσικα βγηκε αρνητικο.οποτε παμε για τον αλλο μηνα.το προβλημα που εχω ομως ειναι οτι σημερα εχω κατι εκκρισεις.λευκες μυξες κοριτσια μου...σαν τα υγρα τον γονιμων αλλα σε λευκο κολλωδες.δεν της ξαναειχα.να ειναι μυκητες που δεν εφυγαν???? δεν εχω τσουξιμο η φαγουρα και μυριζουν σαν τα υγρα μου.κκαι δεν ειναι κομματια αλλα περισσοτερο σαν το  σπερμα μοιαζει...αλλα δεν ειναι γτ δεν ειχαμε επαφη...και τα ουρα μου μου φαινονται θολα και εχουν νομιζω διαφορετικη μυρωδια...σαν λιβανι κατι...χαχαχχαχα σας τρελανα?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@stalitsa82 πότε θα κάνεις τεστακι; Ποια άλλη περιμένουμε; καλή επιτυχία βρε κορίτσια. Το ζούμε κι εμείς μαζί σας όπως κι εσείς όταν έρχεται η σειρά μας...

Όσο για το θέμα της άμβλωσης, δεν μπορούμε να τα βλέπουμε όλα μονόπλευρα.  Υπάρχουν κορίτσια που δεν μπορούνε να κάνουν αλλιώς.  Και ίσως είναι πιο ώριμο να κάνουν έκτρωση από το να φέρουν ένα παιδί στο κόσμο που δεν μπορούν να το μεγαλώσουν.    ....ναι  υπάρχουν οι προφυλάξεις.... αλλά για ποια παιδεία μιλάμε όταν στο σχολείο δεν διδάσκεται και οι γονείς το θεωρούν ταμπού να μιλησουν για το σεξ... να δίνουν σωστές κατευθύνσεις για αυτό το θέμα. Τα σμν είναι μάστιγα της εποχής μας όπως και οι αμβλώσεις . Αλλά είναι πολύ εγωιστικό να ζητάμε από ένα κορίτσι που εγκαταλείπεται από το γκόμενο, να μεγαλώσει μόνη της ένα παιδί, όπως επίσης είναι πολύ εγωιστικό να κάνει έκτρωση.  Μπρος γκρεμός και πίσω ρεμα.... Δεν μπορούμε να κρίνουμε κανέναν. 

Δεν ειναι μονο στο σχολειο ταμπου ειναι γενικα. Πες μου ποιος γυναικολογος που πηγαινει  ενα κοριτσι 18 χρονων εκτος απτο τεστ παπ να δινει κ εξετασεις για αφροδισια κ καλιεργεια κολπικου υγρου αν δεν σου γινει συνηθεια να εξεταζεσε για αυτα τα νοσηματα πως ενα κοριτσι 20 χρονων θα πιστεψει οτι πραγματικα υπαρχουν αν κ οι γιατροι δεν σε βαζουν σε εξετασεις ακομα κ ασφαλες σεξ να λεει καποιος οτι κανει νομιζω οτι οι γιατροι πρεπει να τις δινουν αυτες τις εξετασεις υποχρεωτικα σε μικρες ηλικιες 18-25 γιατι πολλα ειναι κ τα παιδια που πιστευουν οτι με ενα τεστ παπ ειναι καλυμμενα αν τυχον συμβει καποιο ατυχημα. Κ στα αγορια οταν πανε για μια γενικη αιματος ο παθολογος κανονικα πρεπει να δινει κ για αφροδισια εξετασεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , alina80 είπε:

Συμβαίνουν και ατυχήματα όμως. Και καμία μέθοδος αντισύλληψης δεν έχει 100 τοις εκατό επιτυχία. Υπάρχουν περιπτώσεις βιασμού, ή και περιπτώσεις που η συνέχιση της κύησης θέτει σε κίνδυνο τη ζωή της μητέρας. Σαφώς υπάρχουν και οι απρόσεκτοι και επιπόλαιοι άνθρωποι, αλλά ακόμα και αυτές οι περιπτώσεις, πολλές φορές οφείλονται στη έλλειψη ενημέρωσης, ή ακόμα και σε αδυναμία χαρακτήρα. Πόσες φορές δεν έχουμε ακούσει για νεαρές κοπέλες και όχι μόνο ότι έχουν δεχτεί επαφή χωρίς προφύλαξη μετά από πίεση του συντρόφου τους; Το φαινόμενο που έχει γίνει δημοφιλές τώρα τελευταία και που πολλοί άντρες αφαιρούν το προφυλακτικό την τελευταία στιγμή το έχεις ακούσει; Να τις καταδικάσουμε όλες αυτές τις γυναίκες ελαφρά τη καρδία; 

Η Ελλάδα έχει υψηλά ποσοστά εκτρώσεων γιατί υπάρχει τεράστια έλλειψη σεξουαλικής αγωγής. Στα σχολεία δεν υπάρχει το σχετικό μάθημα και δεν υπάρχει εξαιτίας των έντονων αντιδράσεων μεγάλης μερίδας των Ελλήνων -και της δειλίας των πολιτικών να μην χάσουν τα ψηφαλάκια... 

Επίσης, στην Ελλάδα η έκτρωση είναι νόμιμη και η πρόσβαση σε αυτή ελεύθερη και εύκολη. Αυτό σημαίνει ότι τα νούμερα είναι ακριβή. Σε άλλες χώρες που δεν επιτρέπεται ή που η πρόσβαση είναι δύσκολη, ή ιδιαίτερα ακριβή, ο καταγεγραμμένος αριθμός μπορεί να φαίνεται μικρότερος δεν σημαίνει όμως ότι είναι και ο πραγματικός. Γιατί υπάρχουν και οι παράνομες εκτρώσεις, που γίνονται κατά κόρον και που είναι επικίνδυνες για τη ζωή των γυναικών που αναγκάζονται να προσφεύγουν σε αυτές. 

Ο καθένας έχει την αποψή του και κάνει τις επιλογές του σύμφωνα με αυτή. Αλλά ας μην προβαίνουμε σε αφορισμούς και στιγματισμό όσων δεν συμφωνούν μαζί μας ή κάνουν άλλες επιλογές. Και για έναν ακόμα λόγο. Δεν ξέρουμε πότε τι μπορεί να μας συμβεί σε αυτή τη ζωή και κάτω από ποιες συνθήκες. Και πως μπορεί να αντιδράσουμε τότε. 

 

Ειπα και πριν πως δεν μηλαω για ακέραιες περιπτωσεις πχ βιαζμου αλλα οπως αναφερθικα πιο πανω οτι για πλακα κανουν σημερα εκτρωση εγω δεν το θεωρω σωστο ελα μωρε ετυχε και παμε το ριχνουμε και ξεμπερδεύουμε απο αυτο το βαρος οπως ξερεις να.κανεις σεξ πρεπει να ξερεις να.προφυλασεσαι κι ολας οπως και απο καποια νοσηματα τι παει να πει τους ζοριζει ο φιλος τους κακος και καλα στα σχολεια δεν μαθενεται κατι για την πρόληψη οι γονεις ομως θα επρεπαι να τα λενε στα παιδια τους 

πρίν από 6 λεπτά , marillia είπε:

Πολλά κορίτσια παίρνουν ή σκέτο φολικό οξύ ή πολυβιταμίνες!Εγώ πίνω τις Pregnacare connnnception!

Και ποσο κοστιζουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ειπα και πριν πως δεν μηλαω για ακέραιες περιπτωσεις πχ βιαζμου αλλα οπως αναφερθικα πιο πανω οτι για πλακα κανουν σημερα εκτρωση εγω δεν το θεωρω σωστο ελα μωρε ετυχε και παμε το ριχνουμε και ξεμπερδεύουμε απο αυτο το βαρος οπως ξερεις να.κανεις σεξ πρεπει να ξερεις να.προφυλασεσαι κι ολας οπως και απο καποια νοσηματα τι παει να πει τους ζοριζει ο φιλος τους κακος και καλα στα σχολεια δεν μαθενεται κατι για την πρόληψη οι γονεις ομως θα επρεπαι να τα λενε στα παιδια τους 

Και ποσο κοστιζουν?

Γυρω στα 15 ευρω αν δεν κανω λαθος κ ειναι μεσα 30? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , rozoulini είπε:

Μπράβο σταλιτσα μου συγχαρητήρια εύχομαι να πάνε όλα καλά :)

Ungry girl θα δεις θα έρθει και για σένα το μωράκι συντομα

Μακαριιι καλα εχω χαρει τοσο με το θετικο ωορρηξίας δεν.ξερω τι θα κανω με τι θετικο εγκυμοσύνης χαχααψαχαχαχαα πραγμματικαα ειναι και πολλα κοριτσια εδω με θετικα αποτελέσματα που δεν κρατιεμαι αχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , orianna είπε:

κοριτσια πρωτον εχουμε ευχαριστα μην καθεστε και ασχολειστε με εκτρωσεις...ο κυριοτερος λογος ειναι οτι ειναι πολυυυυυ μεγαλη κουβεντα και επισης καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη...το σεξ πλεον ξεκιναει απο τα 15..ποσες εχουν το μυαλο στα 15 να παρουν προφυλαξεις.θα πει και το αγορι καποια στιγμη "ελα να δοκιμασουμε μωρε να δουμε πως θα ειναι εχει αλλη αισθηση χωρις ειναι πιο ωραιο"και τα σχετικα...φυσικα αλλιως απανταει καποια στα 18 και αλλιως στα 30.εγω προσωπικα ειμαι ευχαριστημενη που δεν μου συνεβει ποτε η στραβη γτ ειναι μια φοβερα δυσκολη αποφαση που οτι κι αν επιλεξεις θα σε ακολουθει για παντα.

λοιπον εγω εκανα τεστ σημερα 2 μερες πριν τη περιοδο και φυσικα βγηκε αρνητικο.οποτε παμε για τον αλλο μηνα.το προβλημα που εχω ομως ειναι οτι σημερα εχω κατι εκκρισεις.λευκες μυξες κοριτσια μου...σαν τα υγρα τον γονιμων αλλα σε λευκο κολλωδες.δεν της ξαναειχα.να ειναι μυκητες που δεν εφυγαν???? δεν εχω τσουξιμο η φαγουρα και μυριζουν σαν τα υγρα μου.κκαι δεν ειναι κομματια αλλα περισσοτερο σαν το  σπερμα μοιαζει...αλλα δεν ειναι γτ δεν ειχαμε επαφη...και τα ουρα μου μου φαινονται θολα και εχουν νομιζω διαφορετικη μυρωδια...σαν λιβανι κατι...χαχαχχαχα σας τρελανα?

Νομίζω αυτά τα υγρά είναι που έχεις λίγο πριν την περίοδο.κ εγώ δεν τα είχα παρατηρήσει αλλά το διαβασα εδω κ απο άλλες κ το εντόπισα.μην ανησυχεις κ μακάρι να μην ισχύει κ να είσαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...