Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, rozoulini είπε:

Έχω την περιέργεια να σε ρωτήσω σε ποιο γυναικολόγο πας στη Λεμεσό αλλά δε ξέρω αν είναι διαφήμιση. Υπάρχει λόγος 

Εγώ δεν είμαι στις προσπάθειες έχω ένα αγοράκι τριών χρόνων και δρ θέλω προς.το παρόν να κάνω άλλο

A oute ego xero an epitrepete. Na sou stilo prosopiko mini na sou po ?

Gia sas koritsia m. Kales m min m agxoneste tha erthoun ta sporakia sas. Xalaroste ipame kai vgalteto apo to mialo sas. To exo perasi kai ego kai sas katalaveno apla prepi na xalarosete. Ena fisiologiko zevgari theli pano apo examino na kani ena moraki. Statistika kathe mina ine poli liges i pithanotites gia na silavete. Exo diavasi pola athra gia tetia. kapio provlimataki na exete simera ola linonte. Ite me ton ena tropo ite me ton  alo den exi zevgaria pou den ginonte gonis otan to theloun pragmatika. Apla xriazete ipomoni kai oxi agxos. To xero ine diskolo tha m pite sta logia ine ola efkola.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 21 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλησπερα και συγνωμη αλλα διαφονω εκει που λες πως δεν μπορουν να κανουν αλλιως φυσικα και μπορουν να προσεχουν αμ δεν θελουν μην τρελαθουμε τωρα γι αυτο υπαρχουν οι προφυλαξεις τερμα αντιθετη στην εκτρωση μεγαλητερη αμαρτια απο αυτη δεν υπαρχει θεωρείτε φονος και χειροτερος απο καποιον που γινεται εμβραζμο γτ το μωρο δεν φτεει σε τπτ

Αυτο ακριβος οταν κανεις τις επιλογες σου και δεν προσεχες να κατσεις να το μεφαλωσεις η να το δωσεις το να το σκωτοσεις ειναι φριχτο..

Και η ελλαδα ειναι αποδεδιγμενο με ερευνες ειμαστε απο τς πρωτες η η πρωτη δεν θυμαμαι σε αριθμο εκτρώσεων ντροπη μας πρεπει να ειναι απο τι στηγμη που ερχεσαι σε επαφη πρεπει να ξερεις και να προφυλακτεις με οποιον διποτε τροπο το παιδι δεν είναι μια νυχτα η οτι αλλο

Κοιτα μην το βλεπεις ασπρο μαυρο. Υπαρχουν ανθρωποι που πραγματικα δεν εχουν αλλη επιλογη. Υπαρχουν κοριτσια που δεν εχουν προσβαση στην μορφωση κ στην επιλογη ασφαλους σεξ κ μεσα απο αυτο δεν προκειπτουν μονο εγκυμοσυνες αλλα κ αρρωστιες. Αν ξεραν τι τους περιμενει ναι θα προσεχαν αλλα ακομα κ σημερα πολλα κοριτσια δεν ξερουν δυστηχως. Υπαρχουν εγκυμοσυνες επισης που προκυπτουν απο βιασμους κακοποιησεις ακομα κ απο οικειο περιβαλλον. Υπαρχουν εγκυμοσυνες τοξικομανων. Συμφωνω οπως ειπε κ η alina οτι δεν ειμαι υπερ της εκτρωσης οταν υπαρχουν επιλογες αλλα δεν μπορω να κρινω την ζωη καθε ανθρωπου οποτε υπαρχει κ αυτη η επιλογη.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Κοιτα μην το βλεπεις ασπρο μαυρο. Υπαρχουν ανθρωποι που πραγματικα δεν εχουν αλλη επιλογη. Υπαρχουν κοριτσια που δεν εχουν προσβαση στην μορφωση κ στην επιλογη ασφαλους σεξ κ μεσα απο αυτο δεν προκειπτουν μονο εγκυμοσυνες αλλα κ αρρωστιες. Αν ξεραν τι τους περιμενει ναι θα προσεχαν αλλα ακομα κ σημερα πολλα κοριτσια δεν ξερουν δυστηχως. Υπαρχουν εγκυμοσυνες επισης που προκυπτουν απο βιασμους κακοποιησεις ακομα κ απο οικειο περιβαλλον. Υπαρχουν εγκυμοσυνες τοξικομανων. Συμφωνω οπως ειπε κ η alina οτι δεν ειμαι υπερ της εκτρωσης οταν υπαρχουν επιλογες αλλα δεν μπορω να κρινω την ζωη καθε ανθρωπου οποτε υπαρχει κ αυτη η επιλογη.

δεν μιλαμε λινα μου μονο για τετοιες ακρεαιες περιπτωσεις μηλαω ασπουμε για την κοπελα πχ που εχει δυο παιδακα ξανα μενει εγκυος και λεει δεν μπορω να το ζησω ε εκει παει το ας προσεχες...και δεν μιλαω για τριτοκοσμικες χωρες αλλα στην ελλαδα το 2017 νομιζω πως ολα τα παιδια γνωριζουν για την προληψη απο μια ανεπιθημητη εγκυμοσηνη απλα το εχουμε βρει λιγο και σαν την ευκολη λυση ε δεν θες πετα το δεν ειναι ρουχο μωρακι ειναι δεν λεω να γινεται ομως σε εξερετικες περιπτωσεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ρε κοριτσια γινεται με σταθερο κυκλο η ωορρηξία να μην ειναι καθε μηνα.ιδια.μερα??

Μπορει να εχει αποκλισεις 2-3 μερες ναι. Ακομα κ σε σταθερο κυκλο.

 

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

δεν μιλαμε λινα μου μονο για τετοιες ακρεαιες περιπτωσεις μηλαω ασπουμε για την κοπελα πχ που εχει δυο παιδακα ξανα μενει εγκυος και λεει δεν μπορω να το ζησω ε εκει παει το ας προσεχες...και δεν μιλαω για τριτοκοσμικες χωρες αλλα στην ελλαδα το 2017 νομιζω πως ολα τα παιδια γνωριζουν για την προληψη απο μια ανεπιθημητη εγκυμοσηνη απλα το εχουμε βρει λιγο και σαν την ευκολη λυση ε δεν θες πετα το δεν ειναι ρουχο μωρακι ειναι δεν λεω να γινεται ομως σε εξερετικες περιπτωσεις

Ναι οκ το να εχεις παιδακια κ να κανεις εκτρωση συμφωνω ειναι απανθρωπο επειδη απλα δεν θελεις αλλο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

Μπορει να εχει αποκλισεις 2-3 μερες ναι. Ακομα κ σε σταθερο κυκλο.

 

Ναι οκ το να εχεις παιδακια κ να κανεις εκτρωση συμφωνω ειναι απανθρωπο επειδη απλα δεν θελεις αλλο.

ναι αυτο απλα πολοι το εχουν πως δεν ειναι τιποτα και ειναι κριμα

Just now, Ungry girl είπε:

ναι αυτο απλα πολοι το εχουν πως δεν ειναι τιποτα και ειναι κριμα

α ωραια οκ ευχαριστω μπας και καταλαβω λιγο τι γινεται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

ναι αυτο απλα πολοι το εχουν πως δεν ειναι τιποτα και ειναι κριμα

α ωραια οκ ευχαριστω μπας και καταλαβω λιγο τι γινεται

Δεν πηρες τεστακια ακομα? Κανενα 25 ευρω εχουν τα 40 τεστ. Μην πεδευαισε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Δεν πηρες τεστακια ακομα? Κανενα 25 ευρω εχουν τα 40 τεστ. Μην πεδευαισε.

πηρα γι αυτο μπερδευτικα χαχαχαχααχχα!

ειχα κανει και τον προηγουμενο μηνα αλλα του φαρμακειου και ειχα κανει το τελευταιο 13η μερα και βγικαν αρνητικα

τωρα ξεκινησα τις hometest  και σημερα 10 μερα μου εχει βγαλει γραμμη!!!!!!!!!!! οχι τρελλα εντονη οπως την γραμμη ελενχου αλλα αρκετα οσο να φενεται καθαρα και ειναι μονο 10η μερα οποτε λογικα αριο θα κανω ωορριξια σωστα????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!Θα συμφωνήσω ότι την εκτρώση σε φυσιολογικές καταστάσεις μπορει κάποια να την αποφύγει!!Eγώ με τον άντρα μου είμαστε μαζί 13 χρόνια(από τα 17 μας).Μέχρι τα 10 χρόνια σχέσης πέρναμε προφύλαξη.Ετυχε μια φορά να σπάσει το προφυλακτικό.Πολλά μπορούν να συμβούν αλλά θέλει και προσοχή.

@stalitsa82μου έκανες χοριακή τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!Θα συμφωνήσω ότι την εκτρώση σε φυσιολογικές καταστάσεις μπορει κάποια να την αποφύγει!!Eγώ με τον άντρα μου είμαστε μαζί 13 χρόνια(από τα 17 μας).Μέχρι τα 10 χρόνια σχέσης πέρναμε προφύλαξη.Ετυχε μια φορά να σπάσει το προφυλακτικό.Πολλά μπορούν να συμβούν αλλά θέλει και προσοχή.

@stalitsa82μου έκανες χοριακή τελικά?

μαριλια μου και εγω το ιδιο 10 χρονια μαζι τα τελευταια δυο δεν περνουμε προφυλαξεις βασικα απο ενα δυο μηνες πριν παντρευτουμε σταματησαμε γιατι μετα οτι και να μας τυχενε το θελαμε ασχετα αν δεν εχει ρρθει ακομα χαχαχαχχα!!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

πηρα γι αυτο μπερδευτικα χαχαχαχααχχα!

ειχα κανει και τον προηγουμενο μηνα αλλα του φαρμακειου και ειχα κανει το τελευταιο 13η μερα και βγικαν αρνητικα

τωρα ξεκινησα τις hometest  και σημερα 10 μερα μου εχει βγαλει γραμμη!!!!!!!!!!! οχι τρελλα εντονη οπως την γραμμη ελενχου αλλα αρκετα οσο να φενεται καθαρα και ειναι μονο 10η μερα οποτε λογικα αριο θα κανω ωορριξια σωστα????

Κανε κ το βραδυ ενα τεστακι κατα της 8. Κ ξεκινα επαφες απο σημερα οπωσδηποτε!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

τωρα ξεκινησα τις hometest  και σημερα 10 μερα μου εχει βγαλει γραμμη!!!!!!!!!!! οχι τρελλα εντονη οπως την γραμμη ελενχου αλλα αρκετα οσο να φενεται καθαρα και ειναι μονο 10η μερα οποτε λογικα αριο θα κανω ωορριξια σωστα????

Κάνε ένα ακόμα το απόγευμα αν έχεις μπόλικα.Εγώ την Τρίτη είχα κάνει το πρωί(όχι με πρωινά ούρα) και ήταν αρνητικό.Και το απόγευμα έκνα και βγήκε θετικό!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Κανε κ το βραδυ ενα τεστακι κατα της 8. Κ ξεκινα επαφες απο σημερα οπωσδηποτε!!

:):):) ενωητεεεε προνοησα και ειχα και χθες επαφη ελπιζω να τα καταφερουμε και σημερα και αυριο καλα τα τεστακια τελεικα!!!

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Κάνε ένα ακόμα το απόγευμα αν έχεις μπόλικα.Εγώ την Τρίτη είχα κάνει το πρωί(όχι με πρωινά ούρα) και ήταν αρνητικό.Και το απόγευμα έκνα και βγήκε θετικό!!

ναι θα κανω αυτη τη φορα πηρα πολλα να εχω αχχ ελπιζω κατι να γινει εχει να πεσει κινηγητο μεσα το σπιτι χχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Garifalia1 είπε:

A oute ego xero an epitrepete. Na sou stilo prosopiko mini na sou po ?

Gia sas koritsia m. Kales m min m agxoneste tha erthoun ta sporakia sas. Xalaroste ipame kai vgalteto apo to mialo sas. To exo perasi kai ego kai sas katalaveno apla prepi na xalarosete. Ena fisiologiko zevgari theli pano apo examino na kani ena moraki. Statistika kathe mina ine poli liges i pithanotites gia na silavete. Exo diavasi pola athra gia tetia. kapio provlimataki na exete simera ola linonte. Ite me ton ena tropo ite me ton  alo den exi zevgaria pou den ginonte gonis otan to theloun pragmatika. Apla xriazete ipomoni kai oxi agxos. To xero ine diskolo tha m pite sta logia ine ola efkola.

Αν θες στείλε μου

Link to comment
Share on other sites

@stalitsa82 πότε θα κάνεις τεστακι; Ποια άλλη περιμένουμε; καλή επιτυχία βρε κορίτσια. Το ζούμε κι εμείς μαζί σας όπως κι εσείς όταν έρχεται η σειρά μας...

Όσο για το θέμα της άμβλωσης, δεν μπορούμε να τα βλέπουμε όλα μονόπλευρα.  Υπάρχουν κορίτσια που δεν μπορούνε να κάνουν αλλιώς.  Και ίσως είναι πιο ώριμο να κάνουν έκτρωση από το να φέρουν ένα παιδί στο κόσμο που δεν μπορούν να το μεγαλώσουν.    ....ναι  υπάρχουν οι προφυλάξεις.... αλλά για ποια παιδεία μιλάμε όταν στο σχολείο δεν διδάσκεται και οι γονείς το θεωρούν ταμπού να μιλησουν για το σεξ... να δίνουν σωστές κατευθύνσεις για αυτό το θέμα. Τα σμν είναι μάστιγα της εποχής μας όπως και οι αμβλώσεις . Αλλά είναι πολύ εγωιστικό να ζητάμε από ένα κορίτσι που εγκαταλείπεται από το γκόμενο, να μεγαλώσει μόνη της ένα παιδί, όπως επίσης είναι πολύ εγωιστικό να κάνει έκτρωση.  Μπρος γκρεμός και πίσω ρεμα.... Δεν μπορούμε να κρίνουμε κανέναν. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...