Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Λοιπόν για να κλείσω αυτό το θέμα με το θηλασμό, αυτό που στην τελική με εκνευρίζει είναι που παρά τις προσπάθειες που έκανα, πάντα βρίσκεται κάποιος να μου πει ότι μπορούσα να κάνω κάτι περισσότερο, πχ να διερευνήσω ιατρικά υποκείμενα αίτια, να πάρω άλλη γιατρό ή μαία, ή οτιδήποτε σκεφτεί κανείς. Θήλασα 7 εβδομάδες (με συμπλήρωμα) και με απίστευτη επιμονή.Έβαζα το μωρό στο στήθος σε κάθε γεύμα πριν του δώσω μπουκάλι για τουλάχιστον 30 λεπτά, μετά ακολουθούσε το μπουκάλι (άλλα 20 λεπτά), μετά 20 λεπτά ρέψιμο, μετά συνήθως άλλαγμα (γιατί συνηθίζουν να τα κάνουν μετά το φαΐ) και μετά ξεκούραση 30 λεπτά και άντε πάλι από την αρχή. 24 ώρες το 24ωρο αυτό το πρόγραμμα, και μάλιστα πριν της ξεκινήσω το συμπλήρωμα την είχα στο στήθος για 16-18 ώρες συνεχόμενα, αφού δεν τόλμαγα να την βγάλω γιατί ούρλιαζε (αφού δεν χόρταινε το πουλάκι μου). Σταμάτησα να θηλάζω μετά από 7 εβδομάδες, όχι γιατί το επέλεξα αλλά γιατί μετά από 5 λεπτά στο στήθος η μικρή άρχιζε να στριγγλίζει και το στήθος δεν έβγαζε ούτε σταγόνα. Δεν το ήθελε καθόλου. Μετά από όλον αυτόν τον αγώνα που έκανα με ενοχλεί να μου λένε ότι δεν σκέφτηκα κάποιο ενδεχόμενο, αφού πραγματικά έψαξα όλες τις πιθανές παραμέτρους, όχι μόνο σε πρώτο επίπεδο αλλά λόγω επαγγέλματος το έψαξα πολύ και ιατρικά. Ας δεχτούμε λοιπόν ότι κάποιες φορές απλά μπορεί να μη γίνει!

@dimitroula30 μην ανησυχείς για το λώρο, έτσι κι αλλιώς σε αυτή τη φάση το μωρό κουνιέται συνέχεια, έχει πολύ χώρο ακόμα, ανεξάρτητα αν κουνιέσαι εσύ! Ο λώρος γίνεται πιο ανησυχητικός τον τελευταίο μήνα που στριμώχνεται το μωρό και όπου τυλιχτεί μετά δεν μπορεί εύκολα να ξετυλιχτεί. Όσο για τη διατροφή, να προσέξεις το αλάτι που όντως η πίεση θα μπορούσε να είναι θέμα, αλλά για τα υπόλοιπα κιλά δεν έγινε και τίποτα! Θα τα χάσουμε μετά και θα γίνουμε κορμάρες!!!

Ελενη μου καλο κουραγιο

CME δ ηθελα να σε στεναχωρησω με το να τα θυμηθεις,ουτε να νιωσεις οτι πρεπει να δινεις εξηγησεις

Καμια φορα με το να μας πει κτ καποιος απο εξω μπορει να βοηθηθουμε,αν οχι απλα το προσπερναμε

Το εγραψα κ πιο πανω οτι το μπουλινγκ δ ειναι σωστο.ουτε εσυ που δεχτηκες γτ δ θηλασες ουτε σε οσες γινεται για να μην θηλασουν

Με το ζορι δ γινεται

Η καθε μια ξερει τι περναει,τις δυσκολιες,τις προσπαθειες.το σημαντικο ειναι να νιωθουμε εμεις καλα

Κ γω αυτο θα εκανα στη θεση σου.θα το εψαχνα απλα για να παρω μια απαντηση κ να ξερω την επομενη φορα

(Γενικα με αφορμη εσενα αλλα οχι προσωπικα να αναφερω ενα προβληματακι αρκετα συχνο που μπορει να δημιουργησει θεμα στο θηλασμο,ο χαλινος.οπως κ η χρηση πιπιλας μπορει να δημιουργησει πρβλμ ειδικα πριν την εδραιωση του θηλασμου.γενικα συνισταται αν θελουμε να θηλασουμε αλλα δινουμε συμπληρωμα να ειναι με αλλο τροπο κ οχι μπιμπερο για τη συγχηση θηλων.τις περισσοτερες φορες οταν λενε χρειαζεται συμπληρωμα δ ισχυει,πχ για ικτερο)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On Monday, October 09, 2017 at 4:28 ΜΜ, rainbow είπε:

εγω παλι εχω αντιθετη αποψη η μαμα δεν θελει να αφισει το παιδι.εχω δει πολες περιπτωσεις 3 ετων να καθεται το παιδι ορθιο και η μαμα να βγαζει το στηθος ε δεν το βρησκω νορμαλ.εχω δει μαμα να γενναει δευτερο παιδι και να θηλαζει ακομα το πρωτο(πανω των 2 ετων).γενικα μπορει να με θεωρησεται περιεργη αλλα προσωπικα εχω αλλη αντιληψη για τον θηλασμο.για μενα 9-10 μηνων ειναι καλη ηλικια για απογαλακτισμο αντε μεχρι το χρονο.για το παιδι ειναι θεμα συνηθειας και ασφαλειας αφου ξερει οποτε κλαψει θα το παρουν αγκαλια και θα το βαλουν στο στηθος .ποσα αλλα λεει ο ΠΟΥ για διαφορα θεματα υγειας αλλα δεν τα γνωριζουμε.βεβαια ο καθενας εχει τις δικες του αποψεις και κανει οτι θεωρει πιο σωστο για το παιδι του.

Καλησπερα κοριτσια!!!!πολλες δουλειες κ τρεχαματα τις τελευταιες μερες,δεν προλαβενω ουτε στο φβ να μπω!

Rainbow συμφωνω απολυτα!!!!!

Κλεινει το θεμα εδω γιατι η καθεμια ξερει πιο ειναι το καλυτερο για το παιδι της κ αυτο εφαρμοζει κ κανει.

Εμεις εχουμε την αλλη βδομαδα υπερυχο,σημερα μπηκα στην 28,κοριτσια περναει ο καιρος!!!με την βοηθεια του θεου ,να μας πανε καλα ολα μεχρι τελους κ να κρατησουμε στην αγκαλια μας γερα μωρακια!

  • Μου αρέσει 3

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε , εγώ σημερα είμαι πολύ κουρασμένη! Πήγαμε χθες με τον σύζυγο για τα ψώνια του μωρού . Νομίζω πως τα έχω ολοκληρώσε όλα σχεδόν πέρα από κάποιες λέπτομέρειες - ρουχάκια,, σεντονάκια κτλ -που μπορώ να τα προμηθευτώ και από κάποιο τοπικό κατάστημα! Ήταν τα πιο ωραία ψώνια που έχουμε κάνει! Ψωνίσαμε κρεβατάκι συρταριέρα αποστειρωτή κτλ... Μεγάλη χαρά και για τους δυο!! Το χάρηκα πάρα πολύ!! Σήμερα όμως σέρνομαι στο γραφείο, θέλω να κοιμηθώ! Αύριο έχω την εξέταση της καμπύλης και έχω αγχωθεί!! όσες την έχετε κάνει είχατε κανένα δυσάρεστο σύμπτωμα κατά την διάρκεια της? Δεν ξέρω αλλά φοβάμαι πολύ.

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@dimitroula30 Με γειά τα ψώνια!!! Μπράβο! εμείς πάλι δεν έχουμε πάρει τίποτα!!! χεχεχε!!! Σας το έχω ξαναπεί, θα γενννάω και θα κοιτάω λίστες!!! Δεν αγχώνομαι, ολα θα γίνουν (θέλω να πιστεύω)!!!

Κορίτσια, εμείς καλα, την μικρή την νιώθω κάθε μέρα, έχει πολύ πλάκα! Από κιλά σταθερά στα 78 (με ύψος 1,67) οπότε πιστεύω αν παραμείνω εδώ καλά είμαι!

Κατά τα άλλα σήμερα έχουμε γιατρό, να ξαναδούμε τη μπουμπού!

Σας εύχομαι μία καλή ημέρα! Όσο για το θηλασμό, συμφωνώ με όλες σας εδώ, όσο μπορούμε κορίτσια, χωρίς πίεση και άγχος... Και όσοι "καλοθελητές" έρχονται επικριτικά να μας κάνουν υποδείξεις ...  στα παιδιά τους να κάνουν ό,τι νιομίζουν και κατά τα λοιπά να κρατούν το στόμα τους κλειστό... Άντε γιατί ακόμη δεν έκανα το παιδάκι μου και έχω υποδείξεις από συγγενολόι για το πώς να το μεγαλώσω!!! Μου έλεγαν τις προάλλες να μην το σηκώνω όταν κλαίει!!! Άκουσον Άκουσον!!! Βέβαια..  "την άκουσαν" αυτοί, γιατί το στόμα μου δεν το κρατάω κλειστό για κανένα, και τους έκοψα νωρίς το βήχα... :) 


5Uz8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα μετά από πολύ καιρό για να ανοίξω το καφέ Ιουνίου 2018 και είδα εδώ με μεγάλη μου χαρά

την αγαπημένη November rain.....που είμασταν μαζί στο πολύ δυνατό καφέ του Aυγούστου 2015.....

 

Νovember μου μετά από τα απείρα ποστ μας εκεί το γονατίσαμε το site του parents και οπως είχαμε αναφέρει μεταφερθήκαμε

στο messenger σε πιο πριβέ καταστάσεις οπού δεθήκαμε ακόμα πιο πολύ

 

....αν και σε χάσαμε.... και τώρα μετά από τόσο καιρό που μπήκα είδα ότι πας για το 4ο!!!

 

με το καλό! χάρηκα παρα πολύ!

κι εγώ για το 4ο πάω...αν και ακόμα είμαι μόνο με το θετικό τέστ στην 5η εβδομάδα....

 

όλα καλά να πάνε σε όλες τις εγκυούλες και να κρατήσουμε γερά μωράκια!!!

  • Μου αρέσει 3

Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@dimitroula30 τα νέα από το μωράκι σου φαίνονται πολύ καλά, μπράβο σας! Για το αλάτι γιατί σου είπαν? είχες αυξημένη πίεση?

2 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε , εγώ σημερα είμαι πολύ κουρασμένη! Πήγαμε χθες με τον σύζυγο για τα ψώνια του μωρού . Νομίζω πως τα έχω ολοκληρώσε όλα σχεδόν πέρα από κάποιες λέπτομέρειες - ρουχάκια,, σεντονάκια κτλ -που μπορώ να τα προμηθευτώ και από κάποιο τοπικό κατάστημα! Ήταν τα πιο ωραία ψώνια που έχουμε κάνει! Ψωνίσαμε κρεβατάκι συρταριέρα αποστειρωτή κτλ... Μεγάλη χαρά και για τους δυο!! Το χάρηκα πάρα πολύ!! Σήμερα όμως σέρνομαι στο γραφείο, θέλω να κοιμηθώ! Αύριο έχω την εξέταση της καμπύλης και έχω αγχωθεί!! όσες την έχετε κάνει είχατε κανένα δυσάρεστο σύμπτωμα κατά την διάρκεια της? Δεν ξέρω αλλά φοβάμαι πολύ.

Ναι είναι υπέροχα αυτά τα ψώνια, αλλά κουραστικά...Μην φοβάσαι τίποτα για την καμπύλη, απλά πιες τη γλυκόζη μπαμ και κάτω :) και πάρε κι ένα περιοδικό ή βιβλίο για όσο θα περιμένεις εκεί...καλή επιτυχία!

 

1 hour ago, katja είπε:

Κορίτσια, εμείς καλα, την μικρή την νιώθω κάθε μέρα, έχει πολύ πλάκα! Από κιλά σταθερά στα 78 (με ύψος 1,67) οπότε πιστεύω αν παραμείνω εδώ καλά είμαι!

Κατά τα άλλα σήμερα έχουμε γιατρό, να ξαναδούμε τη μπουμπού!

Σας εύχομαι μία καλή ημέρα! Όσο για το θηλασμό, συμφωνώ με όλες σας εδώ, όσο μπορούμε κορίτσια, χωρίς πίεση και άγχος... Και όσοι "καλοθελητές" έρχονται επικριτικά να μας κάνουν υποδείξεις ...  στα παιδιά τους να κάνουν ό,τι νιομίζουν και κατά τα λοιπά να κρατούν το στόμα τους κλειστό... Άντε γιατί ακόμη δεν έκανα το παιδάκι μου και έχω υποδείξεις από συγγενολόι για το πώς να το μεγαλώσω!!! Μου έλεγαν τις προάλλες να μην το σηκώνω όταν κλαίει!!! Άκουσον Άκουσον!!! Βέβαια..  "την άκουσαν" αυτοί, γιατί το στόμα μου δεν το κρατάω κλειστό για κανένα, και τους έκοψα νωρίς το βήχα... :) 

Κάτια νομίζω πριν αρκετά χρόνια υπήρχε οδηγία να αφήνουν τα μωρά να κλαίνε και να μην τα παίρνουν συνέχεια αγκαλιά για να μην τα κακομαθαίνουν. Συγκεκριμένα στη μαμά μου ο παιδίατρος της είχε κάνει παρατήρηση επειδή με έπαιρνε συνέχεια αγκαλιά. Τώρα βέβαια τα πράγματα έχουν αλλάξει, αλλά πώς να αλλάξεις μυαλά στους φωστήρες? Μπράβο σου που μιλάς, εγώ ακόμα απλά εξηγώ τα νέα επιστημονικά δεδομένα, γιατί αν φτάσω στα όριά μου θα τους πάρει και θα τους σηκώσει τους γύρω γύρω...

Την είδατε την μπεμπα?

 

Εμείς είδαμε χθες το ζουζούνι μας που και πάλι δεν μας άφησε να δούμε το προσωπάκι του..είχε μπροστά το μπράτσο και την παλάμη και δεν το έπαιρνε με τίποτα! :) ζόρικος ο μπόμπιρας από τώρα χαχαχα Είναι 730γρ το μπουμπούκι μου!

Αχχχ κορίτσια μάθαμε και το οικονομικό και σοκαριστήκαμε., Γιατρός, μαία (250Ε αμοιβή είτε γίνει καισαρική είτε φυσιολογικός τοκετός) και κλινική (Ιασώ) κάτι λιγότερο από 4000Ε, κι αυτό αν χρεώσουν διάφορα , θα ανέβει... και ναι μεν λέγαμε ότι μπορεί να πάει ως τα 3000 αλλά τώρα ξεφεύγει πολύ..

Έχει καμιά να μου προτείνει γιατρό στο Έλενα ή στο Αλεξάνδρα, που να τον εμπιστεύεται σαν επιστήμονα? σκεφτήκαμε να επισκεφτούμε και κάποιον γιατρό που να ξεγεννάει σε δημόσιο, να δούμε πώς θα μας φανεί και βλέπουμε τι θα κάνουμε...

 

@chrimai ευχαριστούμε πολύ, κι εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό το 4ο!


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakith Παρακαλώ;;;; Πόσα σου είπαν;;;;; Μία φίλη μου που γέννησε στο Ιασώ δίδυμα, έδωσε αν θυμάμαι καλά 2.700 €... Τί εννοείς 4000 €;;;;; Είμαστε σοβαροί;;; Επειδή και εμένα ο γιατρός μου είναι στο Ιασώ, θα το σκεφτώ πολύ με τέτοιες τιμές!!!

 

Κορίτσια, αν ξέρετε κάποιον καλό σε δημόσιο, πείτε μου και εμένα καλε!!!! :)


5Uz8p2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , katja είπε:

@elenakith Παρακαλώ;;;; Πόσα σου είπαν;;;;; Μία φίλη μου που γέννησε στο Ιασώ δίδυμα, έδωσε αν θυμάμαι καλά 2.700 €... Τί εννοείς 4000 €;;;;; Είμαστε σοβαροί;;; Επειδή και εμένα ο γιατρός μου είναι στο Ιασώ, θα το σκεφτώ πολύ με τέτοιες τιμές!!!

 

Κορίτσια, αν ξέρετε κάποιον καλό σε δημόσιο, πείτε μου και εμένα καλε!!!! :)

Περίμενε, μήπως δεν τα έγραψα ξεκάθαρα...Συγκεκριμένα 3800 βγαίνουν ο γιατρός, η μαία και η κλινική όλα μαζί! (για τρίκλινο δωμάτιο και καισαρική, αν κάνεις φυσιολογικό τοκετό είναι περίπου 150Ε λιγότερο). Από ότι κατάλαβα όμως, ό,τι έξτρα εξέταση γίνει στο παιδί ή αν του δοθεί ξένο γάλα κτλ τα χρεώνεσαι έξτρα...οπότε τι να σου πω...εμείς σκεφτήκαμε ότι σίγουρα θα μας βγει 4000 αν όχι παραπάνω, γιατί που ξέρω τι θα χρεώσουν αυτοί και ΄πόσο. Και η τιμή του γιατρού είναι ψηλή σε μας πιστεύω, και πληρώνουμε και κάθε επίσκεψη...


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 43 λεπτά , elenakith είπε:

Έχει καμιά να μου προτείνει γιατρό στο Έλενα ή στο Αλεξάνδρα, που να τον εμπιστεύεται σαν επιστήμονα? σκεφτήκαμε να επισκεφτούμε και κάποιον γιατρό που να ξεγεννάει σε δημόσιο, να δούμε πώς θα μας φανεί και βλέπουμε τι θα κάνουμε...

 

@chrimai ευχαριστούμε πολύ, κι εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό το 4ο!

Εγώ έχω γεννήσει στο Έλενα και τα 3 παιδιά...στα 2 πρώτα είχα το Γαζή αλλά συνταξιοδοτήθηκε...μετά είχα το Σούλο...νέος και δε ζητάει φακελάκι...έμεινα ικανοποιημένη......αλλά δεν ξέρω αν αναλαμβάνει σε προχωρημένη εγκυμοσύνη....καλός λένε επίσης νέος και ο Λάσκαρης...

Εχω ακούσει πολύ καλά για τον Κολιόπουλο....ήθελα να τον έχω αλλά λόγω φόρτου δεν με ανέλαβε...περιμένω να μου απαντήσει αν μπορεί σε αυτή την εγκυμοσύνη αλλίως θα πάω στο Σούλο πάλι...

πληρωσα μόνο τους 3 μεγάλους υπερήχους στην εγκυμοσύνη γιατί τους έκανα εξωτερικά σε πιστοποιημένο κέντρο....

η επίσκεψη στο σούλο ήταν δωρεαν οπως και στην ενδοκρινολόγο που με έβλεπαν κάθε μήνα αλλά πρωί με αναμονή...πηγαινα 9 κι έφευγα 12 αλλά εκανα υπερηχο και με έβλεπαν 2 γιατροί και όλες οι εξετάσεις εκεί και δωρεάν

στα απογευματινά ο Σούλος παίρνει 36 ευρώ...στο πρώτο ραντεβού πήγα απόγευμα

ο μηνιαίος υπέρηχος κοστίζε 8 και κάτι ευρώ...

για το δωμάτιο και τις 3 φορες πήρα το μονοκλινο λουξ...με 125 ευρώ για 4 βραδιά...

το δίκλινο έχει 55 ευρω...

φακελάκι δεν μου είχε ζητήσει ούτε ο πρώτος ο γιατρός ούτε ο 2ος

έδωσα κάτι τη τελευταία μέρα πριν πάρω εξιτήριο σαν δώρο επειδή έμεινα ικανοποιημένη

  • Μου αρέσει 1

Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , katja είπε:

@elenakith ααα! πάντως μπήκα και στο site και έχει κατάλογο με τιμές, οπότε μάλλον για τρίκλινο με βλεπω!!! :)

είδες και την τιμή της VIP σουίτας? χαχαχαχα ααα! μην ξεχάσεις στις τιμές να προσθέσεις ΦΠΑ 24% ;) 

πρίν από 2 λεπτά , chrimai είπε:

Εγώ έχω γεννήσει στο Έλενα και τα 3 παιδιά...στα 2 πρώτα είχα το Γαζή αλλά συνταξιοδοτήθηκε...μετά είχα το Σούλο...νέος και δε ζητάει φακελάκι...έμεινα ικανοποιημένη......αλλά δεν ξέρω αν αναλαμβάνει σε προχωρημένη εγκυμοσύνη....καλός λένε επίσης νέος και ο Λάσκαρης...

Εχω ακούσει πολύ καλά για τον Κολιόπουλο....ήθελα να τον έχω αλλά λόγω φόρτου δεν με ανέλαβε...περιμένω να μου απαντήσει αν μπορεί σε αυτή την εγκυμοσύνη αλλίως θα πάω στο Σούλο πάλι...

Σ\ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου! ουρανοκατέβατη μου ήρθες! :) Σε αυτούς τους γιατρούς πηγαίνει κανείς στο ιδιωτικό τους ιατρείο να φανταστώ έτσι? Δεν με πειράζει το φακελάκι αρκεί να είναι σε λογικά πλαίσια και πάνω από όλα να είναι καλός ο γιατρός,γιατί έχω και σάκχαρο, κάνω και αντιπηκτικές και μάλλον θα γίνει ή πρόκληση τοκετού ή καισαρική..


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

τώρα κάτι σημαντικό για το Έλενα....οι παλιοι γιατροί δεν κάνουν επισκληρίδιο...οι νέοι κάτι κάνουν

αλλά πρέπει να πετύχεις το καλό αναισθησιολόγο ...αυτό το ξέρεις μόνο αν πάς προγραμματισμένα πχ με πρόκληση....

αν πας επειδη σε έπισαν οι πόνοι μπορεί και να γεννήσεις χωρίς αναισθησία

 

εμένα δε με ενδιέφερε η επισκληρίδιος γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδιο...

 

για καισαρική δεν το συζητώ κάνουν επισκληρίδιο ακριβώς επειδή είναι προγραμματισμένο

και ο γιατρός έχει συννενοηθεί να έχει εκείνη τη μέρα έμπειρο αναισθησιολόγο...

 

φακελάκι παίρνουν οι περισσότεροι...ακόμα κι εκεί...έτυχε οι δικοί μου να μην παίρνουν...

κι εγώ έχω διαβήτή κύησης σε όλες τις εγκυμοσύνες υπο διατροφή....από τη πρώτη μέρα....

 


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

@elenakith @chrimai κορίτσια και ε΄γω θα πάω σήμερα στο γιατρό μου να του πώ ότι σκέφτομαι να πάω σε δημόσιο;;; Επειδή και εγώ κάνω αντιπυκτικές και έχω το θέμα με τον πλακούντα που είναι πολύ χαμηλά, θεωρείτε ότι είναι ριψοκινδυνευμένο να αλλάξω γιατρό;;; Αφήστε που ντρέπομαι να του το πώ του γιατρου! 


5Uz8p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...