Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

οι γιατροί του Έλενα δεν έχουν ιδιωτικό ιατρείο....πληρώνεις στο νοσοκομείο ανάλογα με το βαθμό τους από 36 εως 75 ...και τους βλέπεις στα απογευματινα εξωτερικά ιατρεία του νοσοκομείου.....κάποιοι από αυτούς δέχονται να σε βλέπουν και το πρωί δωρεάν....οπώς πχ ο Σούλος


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε , εγώ σημερα είμαι πολύ κουρασμένη! Πήγαμε χθες με τον σύζυγο για τα ψώνια του μωρού . Νομίζω πως τα έχω ολοκληρώσε όλα σχεδόν πέρα από κάποιες λέπτομέρειες - ρουχάκια,, σεντονάκια κτλ -που μπορώ να τα προμηθευτώ και από κάποιο τοπικό κατάστημα! Ήταν τα πιο ωραία ψώνια που έχουμε κάνει! Ψωνίσαμε κρεβατάκι συρταριέρα αποστειρωτή κτλ... Μεγάλη χαρά και για τους δυο!! Το χάρηκα πάρα πολύ!! Σήμερα όμως σέρνομαι στο γραφείο, θέλω να κοιμηθώ! Αύριο έχω την εξέταση της καμπύλης και έχω αγχωθεί!! όσες την έχετε κάνει είχατε κανένα δυσάρεστο σύμπτωμα κατά την διάρκεια της? Δεν ξέρω αλλά φοβάμαι πολύ.

Δημητρα κ μεις ψωνισαμε,μας βγηκε ο κουκος αηδονη αλλα χαλαλι!!!!μου εμεινε το βαψιμο δωματιου κ κατι ψιλοπραγματακια....

Εγω που εκανα καμπυλη 2 φορες,δεν με πειραξε καθολου.ζαχαρονερο ειναι,γευση ουδετερη θα την ελεγα,εγω ομως τροω κ 2 λακτα στην καθισια μου,ισως γιαυτο μου φανηκε ουδετερη γευση. Τα αποτελεσματα εχει σημασια να βγουν καλα!αντε με το καλο!

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

με τη καμπύλη ζαχάρου εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα κατα τη διάρκεια....στα απότελεσματα ήταν το πρόβλημα....

αλλά σε αρκετές γνωστές μου....στο τέλος της εξέτασης από τη νηστικομάρα....τους έπεσε ζάχαρο και πίεση και έφτασαν με το ζόρι στο περιπτερο για να συνέλθουν...είχαν ζάχαρο 40 στο τέλος....

αν έχεις τη 3ώρη καμπύλη πάρε καμιά προμήθεια μαζί για καβάτζα όταν τελιώσει η εξέταση....κάτι σε χυμό ή κρουασαν ...να τα φας πριν βγείς εξώ να περπατήσεις...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , katja είπε:

@elenakith @chrimai κορίτσια και ε΄γω θα πάω σήμερα στο γιατρό μου να του πώ ότι σκέφτομαι να πάω σε δημόσιο;;; Επειδή και εγώ κάνω αντιπυκτικές και έχω το θέμα με τον πλακούντα που είναι πολύ χαμηλά, θεωρείτε ότι είναι ριψοκινδυνευμένο να αλλάξω γιατρό;;; Αφήστε που ντρέπομαι να του το πώ του γιατρου! 

Κάτια έχεις ρωτήσει εσύ το γιατρό σου τι αμοιβή παίρνει ο ίδιος και η μαία του? μπορεί να μην πολύ ψηλή και να τα βρείτε..

όσο για τη ντροπή κι εγώ ντρέπομαι, σε αυτόν τον άνθρωπο οφείλω το ότι είμαι έγκυος, όμως ζω σε ένα σπίτι με μια κουζίνα και μια κρεβατοκάμαρα και θέλουμε να μαζέψουμε χρήματα για να χτίσουμε τον πάνω όροφο. 4000Ε είναι μεγάλο ποσό που το χρειάζομαι για να έχει μια μέρα το παιδί μου δωμάτιο, οπότε πιστεύω ο γιατρός να δείξει κατανόηση, τι να πω...

 

πρίν από 8 λεπτά , chrimai είπε:

οι γιατροί του Έλενα δεν έχουν ιδιωτικό ιατρείο....πληρώνεις στο νοσοκομείο ανάλογα με το βαθμό τους από 36 εως 75 ...και τους βλέπεις στα απογευματινα εξωτερικά ιατρεία του νοσοκομείου.....κάποιοι από αυτούς δέχονται να σε βλέπουν και το πρωί δωρεάν....οπώς πχ ο Σούλος

Σ'ευχαριστώ και πάλι. θα καταλήξω σε κάποιο όνομα και θα πάρω να δω αν θα μου κλείσουν ραντεβού. Δεν είχα σκεφτεί ότι μπορεί να είναι δύσκολο επειδή είναι προχωρημένη η εγκυμοσύνη. Και να φανταστείς το γιατρό τον είχαμε ρωτήσει πολλές φορές, αλλά μας έλεγε θα σας πει την τιμή η μαία μου μετά τη β' επιπέδου...λες να είναι σύστημα?

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakith αυτές τις τιμές τις υπολόγισες από τον τιμοκατάλογο του ιασώ; Υπολόγισες ότι αν έχει βιβλιάριο ΕΟΠΥΥ είναι σημαντικά μικρότερη η τιμή; Πάντως μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό σου αν συνεργάζεται και με κάποιο άλλο νοσοκομείο γιατί το ιασώ είναι μακράν το ακριβότερο. Επίσης, κάποιοι γιατροί συνεργάζονται με γιατρούς δημοσίων νοσοκομείων και μπορεί να σε παρακολουθεί ο ίδιος και να σε στείλει στο συνεργάτη του μόνο για τη γέννα. Νομίζω να το συζητήσεις μαζί του γιατί μπορεί να σου βρει άλλη λύση, να μην ντραπείς καθόλου!

Κορίτσια εγώ έχω αρχίσει να έχω άλλο πολύ σημαντικό πρόβλημα... έχω έναν πολύ έντονο πόνο στο αριστερό ισχίο μέσα στην άρθρωση. Με πονάει κυρίως στον ύπνο, χθες το βράδυ όμως με έπιασε τόσο έντονος πόνος που ξύπνησα και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ με τίποτα! Σήμερα με πονάει και κατά τη διάρκεια της ημέρας, όχι πολύ έντονα όμως κουτσαίνω λίγο... το έχει πάθει καμιά σας;;;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

CME2205:και εγω τον εχω αυτον τον πονο ισως λθγο λιγοτερο απο σενα.εγω το παθαινω πιο πολυ οταν ειμαι ξαπλωμενη και παω να σηκωθω ποναω και κουτσαινω.πιεζεται ενα νευρο .

οσο για τον γιατρο μια φιλη μου πριν μερικα χρονια ηθελε να αλλαξει γιατρο απο ιδιωτη να παει στο αλεξανδρας(δεν θυμαμαι πως τον ελεγαν)και δεν την δεχοταν γιατι ηταν στον 5ο εβαλε γνωστους να του μιλισουν και τελικα τη δεχτηκε βεβαια ζητησε 800€ και 150 η μαια(την οποια η φιλη μου δεν τη ζητησε αλλα αυτη χωθηκε και μετα δεν μπορουσαν μα πουν κατι).τωρα αν πας να γεννησεις χωρις να συνεννοηθεις με καποιον φυσικα και θα σε δεχτουν απλα θα ειναι οποιος εφημερευει εκεινη τη μερα.και νομιζω 100€ παιρνει ο αναισθησιολογος για επισκληρηδιο(γιατι αν δεν δωσεις σου λενε δεν κανουν).

40000 μου φαινονται παρα πολλα συνηθως εχουν πακετα αν κανεις φυσιολογικο η κτ αν κατσεις 3 η 4 μερες.στη θεσσαλονικη ξερω οι κλινικες ξεκινανε απο 1200 περιπου .αλλα αν πεσεις και σε αρπακτικα μπορει να σου πουν οτι το μωρο θελει φωτοθεραπεια και το αφηνουν κ λιγο παραπανω για να παρουν εξτρα λεφτα.

επισης δεν ξερω τι ασφαλεια εχετε αλλα καπου διαβασα οτι πλεον ικα και δημοσιο σου γυριζουν λεφτα πισω μονο αν γεννησεις σε ιδιωτικο.αλλα δεν ξερω αν οντως ισχιει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο ιασώ γέννησα με φυσιολογικό και πληρώσαμε 1700 περίπου ευρώ το 3κλινο + αμοιβή μαίας + αμοιβή γιατρού. Δεν μας χρέωσαν τίποτα έξτρα. Τα 4000 κι εμένα μου φαίνονται πολλά


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

@elenakith αυτές τις τιμές τις υπολόγισες από τον τιμοκατάλογο του ιασώ; Υπολόγισες ότι αν έχει βιβλιάριο ΕΟΠΥΥ είναι σημαντικά μικρότερη η τιμή; Πάντως μπορείς να ρωτήσεις το γιατρό σου αν συνεργάζεται και με κάποιο άλλο νοσοκομείο γιατί το ιασώ είναι μακράν το ακριβότερο. Επίσης, κάποιοι γιατροί συνεργάζονται με γιατρούς δημοσίων νοσοκομείων και μπορεί να σε παρακολουθεί ο ίδιος και να σε στείλει στο συνεργάτη του μόνο για τη γέννα. Νομίζω να το συζητήσεις μαζί του γιατί μπορεί να σου βρει άλλη λύση, να μην ντραπείς καθόλου!

Κορίτσια εγώ έχω αρχίσει να έχω άλλο πολύ σημαντικό πρόβλημα... έχω έναν πολύ έντονο πόνο στο αριστερό ισχίο μέσα στην άρθρωση. Με πονάει κυρίως στον ύπνο, χθες το βράδυ όμως με έπιασε τόσο έντονος πόνος που ξύπνησα και δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ με τίποτα! Σήμερα με πονάει και κατά τη διάρκεια της ημέρας, όχι πολύ έντονα όμως κουτσαίνω λίγο... το έχει πάθει καμιά σας;;;

 

1 ώρα πρίν, rainbow είπε:

CME2205:και εγω τον εχω αυτον τον πονο ισως λθγο λιγοτερο απο σενα.εγω το παθαινω πιο πολυ οταν ειμαι ξαπλωμενη και παω να σηκωθω ποναω και κουτσαινω.πιεζεται ενα νευρο .

οσο για τον γιατρο μια φιλη μου πριν μερικα χρονια ηθελε να αλλαξει γιατρο απο ιδιωτη να παει στο αλεξανδρας(δεν θυμαμαι πως τον ελεγαν)και δεν την δεχοταν γιατι ηταν στον 5ο εβαλε γνωστους να του μιλισουν και τελικα τη δεχτηκε βεβαια ζητησε 800€ και 150 η μαια(την οποια η φιλη μου δεν τη ζητησε αλλα αυτη χωθηκε και μετα δεν μπορουσαν μα πουν κατι).τωρα αν πας να γεννησεις χωρις να συνεννοηθεις με καποιον φυσικα και θα σε δεχτουν απλα θα ειναι οποιος εφημερευει εκεινη τη μερα.και νομιζω 100€ παιρνει ο αναισθησιολογος για επισκληρηδιο(γιατι αν δεν δωσεις σου λενε δεν κανουν).

40000 μου φαινονται παρα πολλα συνηθως εχουν πακετα αν κανεις φυσιολογικο η κτ αν κατσεις 3 η 4 μερες.στη θεσσαλονικη ξερω οι κλινικες ξεκινανε απο 1200 περιπου .αλλα αν πεσεις και σε αρπακτικα μπορει να σου πουν οτι το μωρο θελει φωτοθεραπεια και το αφηνουν κ λιγο παραπανω για να παρουν εξτρα λεφτα.

επισης δεν ξερω τι ασφαλεια εχετε αλλα καπου διαβασα οτι πλεον ικα και δημοσιο σου γυριζουν λεφτα πισω μονο αν γεννησεις σε ιδιωτικο.αλλα δεν ξερω αν οντως ισχιει.

 

1 ώρα πρίν, CME2205 είπε:

Εγώ πάντως στο ιασώ γέννησα με φυσιολογικό και πληρώσαμε 1700 περίπου ευρώ το 3κλινο + αμοιβή μαίας + αμοιβή γιατρού. Δεν μας χρέωσαν τίποτα έξτρα. Τα 4000 κι εμένα μου φαίνονται πολλά

Λοιπόν κορίτσια μου έχω το επίσημο χαρτί του Ιασώ και οι τιμές για ασφαλισμένους του ΕΟΠΥΥ για τρίκλινο και φυσιολογικό τοκετό (3 ημέρες) 1649,2Ε και για τρίκλινο και καισαρική (4 ημέρες) 1810,4Ε, συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ. Οι προαιρετικές εξετάσεις του νεογνού δεν συμπεριλαμβάνονται και ανέρχονται στα 200Ε (δεν ξέρω τι ακριβώς περιλαμβάνει αυτό το πακέτο). Συν ότι εμένα το μωρό λόγω σακχάρου θα το κρατήσουν 24 ώρες στην ΜΕΝΝ και ακόμα δεν ξέρω πόσο κοστίζει. Συν ότι η μαία μου είπε το ξένο γάλα και οποιαδήποτε άλλη εξέταση γίνει το χρεωνόμαστε έξτρα. Εξτρα είναι και η αμοιβή γιατρού εννοείται. Εμένα (και υπολογίζετε μόνες σας αμοιβή γιατρού και μαίας) με αυτές τις τιμές για καισαρική και όλα το κόστος είναι 3800 περίπου. Συν μετά ό,τι έξτρα προκύψει. Και σημειωτέον ότι η μαία μας τόνισε ότι αυτή η τιμή είναι ειδικά για μας...

@CME2205 μήπως ο γυναικολόγος δεν σας πήρε αμοιβή λόγω του ότι είσαι γιατρός? Ή μήπως σου έγινε έκπτωση από το Ιασώ? γιατί συνήθως οι γιατροί παίρνουν μικρότερη ή και καθόλου αμοιβή από συναδέλφους. Έχω σκοπό να του πω ότι δεν μπορούμε να ανταποκριθούμε οικονομικά, τι να κάνουμε..θα τον ρωτήσω και αν συνεργάζεται με κάποιον στο δημόσιο..λες να τον πάρουμε τηλ τώρα ή να περιμένουμε να μιλήσουμε μαζί του στο επόμενο ραντεβού?

Το πρόβλημα με το ισχίο είναι κάτι που το παθαίνουν αρκετές έγκυες,έτσι δεν είναι?

@rainbow δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω το γιατρό 800 ή 1000Ε, αλοίμονο, γέννα θα κάνει ο άνθρωπος. Απλά άλλο 1000 και άλλο 4000, έχει τεράστια διαφορά. Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να πάω έτσι σε δημόσιο,  λόγω της ινσουλίνης που κάνω πρέπει να γίνει με ραντεβού, πρόκληση τοκετού ή καισαρική, αλλιώς μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο. οπότε πρέπει να έχω γιατρό και να έχω προγραμματισμένο ραντεβού για τοκετό. 

Τι να σας πω βρε κορίτσια, κι εμάς μας έπεσε το σαγόνι όταν το ακούσαμε...μπορεί ο γιατρός μας να είναι από τους ακριβούς...

Πάντως ό,τι πληροφορίες έχετε για δημόσιο και γυναικολόγους καλοδεχούμενες!

 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω απιστευτο πονο στο ισχιο κ αναμεσα στα ποδια μου,οταν ξυπναω για να αλλαξω πλευρο.κ ξυπναω πανω απο 8 φορες το βραδυ,υπομονη......

Εγω υπολογιζω γυρω στα 3 χιλιαρικα,2 η κλινικη κ 1 ο γιατρος,ακομη ομως δεν ρωτησα,την αλλη βδομαδα στο ραντεβου μας θα ρωτησω.τι να κανουμε,εχω δωσει περιπου 12.000 ευρω για να μεινω εγκυος,οποτε δεν με ενοχλουν τα 3 που θα δωσω για να το κρατησω στην αγκαλια μου.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ εκμεταλευση τοσο λεφτα ειδικα για τις μερες μας..που πας και με ασφαλιση .αν πας για οποιοδηποτε αλλο λογο και ανασφαλιστος τοσα δεν θα δωσεις..

elenakith: Ναι ειναι μεγαλη διαφορα...στον γιατρο σου να το πεις στο επομενο ραντεβου απο κοντα.επισης μπορεις να του πεις οτι θελεις να σε παρακολουθει αυτος γιατι τον εμπιστευεσαι αλλα δεν μπορεις να ανταπεξελθεις οικονομικα στη γεννα.παραλληλα ψαξε για καποιον γιατρο σε δημοσιο και να σε παρακολουθουν και οι δυο γαι λιγο καιρο(δεν χρειαζεται να το ξερουν) φανταζομαι ειναι πολλες κοπελες που το κανουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , vikib είπε:

Ελενη μου κανεις ηδη ινσουλινη η μονο διατροφη για το ζαχαρο;θες να μου πεις λιγο τιμες αν μετρας με το μηχανακι;πχ νηστειας κ μια ωρα μετα το φαγητο;

Ναι Βίκυ μου κάνω ινσουλίνη μόνο το βράδυ γιατί το πρωινό μου σάκχαρο ήταν ψηλό (δηλαδή πάνω από 95, είχε φτάσει μια μέρα και 101). Τις μονάδες τις αυξάνω κάθε φορά που το σάκχαρο νηστείας είναι πάνω από 90 για 3 συνεχόμενες μέρες, με οδηγίες του γιατρού εννοείται. Την υπόλοιπη μέρα κάνω διατροφή. Μετράω μία ώρα μετά το πρωινό, και εναλλάξ μια μέρα 1 ώρα μετά το μεσημεριανό και μία μέρα 1 ώρα μετά το βραδινό. Είναι καλά ρυθμισμένο  σε γενικές γραμμές, έχω συνήθως μετά το πρωινό 105 με 110, εκτός κι αν φάω τοστ όπως σήμερα, που είχα 130 (που είναι και το όριο). Μεσημέρι μετά το φαγητό εξαρτάται από το τι έφαγα, συνήθως έχω από 95 ως 125. Με εξαίρεση καμιά φορά αν μας έχουν τραπέζι και φάω κάτι  έξτρα (δεν μπορώ πάντα να αντισταθώ)...


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakith τόσα μας πήρε το νοσοκομείο. (1700 περίπου για τρίκλινο). Ο γιατρός μας εξασφαλισε 2κλινο ενώ πληρώσαμε για τρικλινο και ειπε ότι δεν θελει αμοιβη γιατι ειμαστε και οι δυο γιατροι. Του δωσαμε ομως 1000 ευρω γιατι δεν μας ειχε παρει ποτε λεφτα ουτε στην παρακολουθηση. Στην μαια εδωσα 400. Τις εξτρα εξετασεις του νεογνου μην τις κανετε, ειναι τσαμπα λεφτα. Μπορειτε αν θελετε να τις κανετε αργοτερα σε δημοσιο νοσοκομειο. Εμας δεν μας χρεωσαν τιποτα εξτρα. Γεννησα φυσιολογικα με προκληση και θηλαζα αποκλειστικα. 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , CME2205 είπε:

@elenakith τόσα μας πήρε το νοσοκομείο. (1700 περίπου για τρίκλινο). Ο γιατρός μας εξασφαλισε 2κλινο ενώ πληρώσαμε για τρικλινο και ειπε ότι δεν θελει αμοιβη γιατι ειμαστε και οι δυο γιατροι. Του δωσαμε ομως 1000 ευρω γιατι δεν μας ειχε παρει ποτε λεφτα ουτε στην παρακολουθηση. Στην μαια εδωσα 400. Τις εξτρα εξετασεις του νεογνου μην τις κανετε, ειναι τσαμπα λεφτα. Μπορειτε αν θελετε να τις κανετε αργοτερα σε δημοσιο νοσοκομειο. Εμας δεν μας χρεωσαν τιποτα εξτρα. Γεννησα φυσιολογικα με προκληση και θηλαζα αποκλειστικα. 

Ναι 1700 είναι το μίνιμουμ που πληρώνεις..το ξέρω ότι οι γιατροί έχουν αλληλεγγύη μεταξύ τους, δούλευα σε κλινική σαν γραμματέας :) εμείς όμως δεν ανήκουμε σε αυτή την περίπτωση,οπότε και ξέρω τι περίπου να περιμένω...θα μιλήσω με το γιατρό και θα δούμε...

Ξέρεις να μου πεις τι περιλαμβάνουν αυτές οι έξτρα εξετάσεις νεογνού?


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakith έχω δύο περιπτώσεις στο Αλεξάνδρας που τις ανέλαβαν στο τελευταίο τρίμηνο οπότε σίγουρα κάποιοι γιατροί αναλαμβάνουν. 

Αν θέλεις να γεννήσεις σε συγκεκριμένο κι όχι στην εφημερία -δυστυχώς μάλλον -θα σου ζητηθούν χρήματα . 

Το σάκχαρό σου πάντως αυτή τη στιγμή δεν έχει ένδειξη για ΜΕΝ. Είμαι κι εγώ διαβητική όπως και στο πρώτο και δεν χρειάζεται όταν είναι ρυθμισμένο και δεν υπάρχουν θεματα πχ στον πλακούντα.

Οι υποχρεωτικές εξετασεις που γίνονται καλύπτονται από τον εοππυ 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...