Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

και εγω την εχω την απορια και καλα οι παιδιατρο λενε δεν κανει να καθεται απο τωρα γιατι η μεση δεν κανει να επιβαρυνεται και απο την αλλη τα ξεκινανε απο τος 4,5 μηνες φαγητο .ε πως θα φαει το παιδι ξαπλωμενο..;; εγω ξερω οτι οταν μπορει να κατσει το παιδι ειναι ετοιμο .

Zinalove: Εγω αυτο απο τα ικεα δεν το χωνευω καθολου..το ειχε η κουνιαδα μου και καθε φορα που την εβαζε νομιζα οτι θα σποσουν τα ποδια του παιδιου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εμείς το ίδιο πρόβλημα τον βάζω στο καθισματάκι φαγητού γέρνει χτυπάει χέρια πόδια γινόμαστε από την κορυφή μέχρι τα νύχια με κρέμα κ πάμε για πλύσιμο όλοι εγώ ο μικρος κ το καρεκλάκι ....δεν κάθεται για κανένα λόγο ήρεμος 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω...μαλλον θα επιμεινω στο ριλαξ η στο αυγο...ψαχνουμε κ κουνια σιγα σιγα..βεβαια επσιδη στριφογυριζουμε στο λικνο απο τη πανω γωνια την βρισκω στην κατω αναποδη με συμβουλευδαν νσ βιαστω...εσεις που κοιμηζετε;;;

Ααα αν εχει παρει καποια κουνια ας μου προτεινει να τη δω...rainbow τι εννοεις με τα ποδια;;οτι δεν χωραγε;;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πλέον δεν χωράμε στο λίκνο κ συμβουλή της γιατρού να τον βάλουμε σε κούνια στο δικό του δωμάτιο κ όλας, έχουμε πάρει από τα ΗΡΑ κούνια με στρώμα από κοκολάτεξ(κοκοφοινικας & λατέξ ) εγώ τα μεσημέρια εκει τον κοιμίζω πια να συνηθίζει όποτε από Δευτέρα γιατί τώρα είμαστε στο χωριό στους γονείς μου θα μπει στην κούνια του 70 χ 140 διάμετρο να απλωθεί κ να στριφογυρνάει όσο θέλει γιατί κ εμείς το ίδιο πρόβλημα είχαμε @ZinaLove τον βρίσκαμε φρακαριμσενο στις γωνιές. 

Νομιζω η @rainbowεννοεί ότι τα καθισματάκι α του ικεα είναι άβολα κ μικρά κ δεν είναι σωστά να βάζεις μικρά μωρά ακόμα μέσα. 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς έχουμε ένα καθισματάκι φαγητού της chicco που η πλάτη έχει 3 διαφορετικές θέσεις από πιο ξαπλωμένο σαν ριλάξ μέχρι εντελώς καθιστό. Επίσης έχει έξτρα μαξιλαράκι μειωτικό για τις πιο μικρές ηλικίες για να μην γλιστράει δεξιά αριστερά. Αυτό μου το είχε πάρει η αδερφή μου για την κόρη μου και το ίδιο θα χρησιμοποιήσω και στο μωρό. Έχει και 3 θέσεις για τα πόδια, από τελείως τεντωμένα έως και να κρέμονται στο μεγαλύτερο παιδί. Μην τα ταίζετε στο αυγό γιατί δεν κάνει να είναι διπλωμένο το στομαχάκι τους.

Κούνια κι εμείς είχαμε πάρει από τα ΗΡΑ και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Ο μικρός εδώ και πάνω από μήνα δεν χωράει στο λίκνο και επειδή θα πάρει την κούνια της μικρής όταν θα πάμε στο καινούριο σπίτι και η μικρή θα πάει σε κρεβατάκι, τον έχω βάλει προσωρινά στο παρκοκρέβατο στο δωμάτιό μας. Σε 2 εβδομάδες που μετακομίζουμε όμως θα πάει στην κούνια στο δωμάτιό του!

 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μου φαινοταν οτι ηταν πολυ μικρος ο χωρος του καθησματος και πολυ ακαμπτο .τωρα να σας πω δεν εχω βαλει ακομα το δικο μας να δω πως ειναι αλλα εκεινο ετσι οπως το εβλεπα δεν μ'αρεσαι.τωρα μπορει να ειναι και διαφορετικα σχεδια.αλλα αν εναι και δωρο μια χαρα ειναι....χαχα!!

εγω την κοιμηζω απο 2,5 μηνων στο κρεβατι της και στο δωματιο της.μια χαρα το εχει δεχτει και της αρεσει κ τη μερα να βαζω το γυμναστηριο εκει να παιζει..εγω σκεφτομαι τωρα να βαλω το παρκο να αρχιαει να συνηθιζει

Link to comment
Share on other sites

Επειδη απο οτι καταλαβα θα ψαχνω κ καθισματακι κ κουνια κ παρκο......κ πραγματικα το μωρο δεν κοιμαται καλα τη νυχτα....το γαλα μου φτανει οριακα πλεον κ φοβαμαι οτι θα χρειαστει να δωσω ξενο κ ανησυχω μηπως ενεργοποιησει αλλεργιες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ZinaLove είπε:

Επειδη απο οτι καταλαβα θα ψαχνω κ καθισματακι κ κουνια κ παρκο......κ πραγματικα το μωρο δεν κοιμαται καλα τη νυχτα....το γαλα μου φτανει οριακα πλεον κ φοβαμαι οτι θα χρειαστει να δωσω ξενο κ ανησυχω μηπως ενεργοποιησει αλλεργιες..

Εγώ πάντως που του έκανα την μετάβαση από μητρικό σε φόρμουλα δεν εμφάνισε αλλεργίες πιο πολλές «αλλεργίες» του είχαν εμφανιστεί ενώ θηλαζα κ έκανα αποχή από διαφορά είδη τροφής παρά τώρα. Κ τον θηλαζα αποκλειστικά 5 μήνες.


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


zinalove: Γιατι καλε να βγαλει αλλεργια; αν ειχε κατι θα το ειχες ψιλοκαταλαβει.κανεις αποχη απο τα γαλακτοκομικα;μη ψαξεις για αλλο καρεκλακι σε μια δυο βδομαδες θα στηριζεται μια χαρα τζαμπα λεφτα θα δωσεις.κουνια οποια και να παρεις μια χαρα ειναι..ενα καλο στρωμα να παρεις μονο.το κρεβατακι για 2-3χρονια ειναι.και μην αγχωνεσαι και προκαταβαλλεις πραγματα ολα θα φτιαξουν.ισως αν εχει χωρο να κοιμαται καλυτερα...

 

Link to comment
Share on other sites

@rainbowεγω εψαχνα μπιμπερο κ θελω ακομα γτ ναι μεν δεν θα πινουνε παραπανω απο 240 μλ αλλα της nuk που χωραει 240 μλ δεν με βολευει στο ανακατεμα.τιγκαρει κ δεν μπορει το γαλα να γυρισει καλα με αποτελεσμα να κουναω να ξεκουμπωνω να περιμενω..κ παει λεγοντας.μονο το βραδυ του κανω βεβαια 240.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...