Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Μανιταρι Μαγικο το μπιμπερό της ΜΑΜ χωράει 260 οπότε όταν βάλεις 240 δεν τιγκάρει.

@zinalove πρώτον θήλασες αποκλειστικά 5 μήνες, και να πάρει και λίγο ξένο δεν τρέχει τίποτα. Όμως τώρα που αρχίσατε τα φαγητά δεν θα χρειαστεί. Σε πολύ λίγες μέρες το γάλα θα το δίνεις μόνο πρωί βράδυ, οπότε το δικό σου θα είναι υπεραρκετό. Τώρα αν έχεις όρεξη και κουράγιο να συνεχίσεις με αντλήσεις, αυτό είναι άλλο θέμα! Δεύτερον δεν έχει λόγο να κάνει αλλεργίες, αν ήταν θα είχε εμφανίσει ήδη μία προδιάθεση. Επίσης στο καρεκλάκι μπορείς να βάλεις δεξιά και αριστερά μία διπλωμένη κουβερτούλα για να μη γλιστράει μέχρι να μεγαλώσει λίγο ακόμα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ τι χαλια καιρος ειναι αυτος παλι..σαπισαμε..ενα καλοκαιρινο ρουχο ακομα δεν βαλαμε εμεις εδω..να φανταστειται ακομα με μακρυμανικες πιτζαμες κοιμαμαι...ελεος!εχει κ αδεια ο αντρας μου λεγαμε να παμε για κανενα μπανιο που.....! Και το καλυτερο μ'αρεσει που λεγαμε γεννησαμε ωραια εποχη κ μολις μεγαλωσουν θα ειμαστε συνεχεια εξω...μχχααα !!ολη τη βδομαδα βροχες λεει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!!! Ευχαριστω για τις πληροφοριες για μπιμπερο!!τι παλιοκαιρος κ αυτος εχει ψυχρα εβαλα παντελονι κ καλτσες στο μπεμπακο.

@rainbowκ εγω 3 μερες τωρα φορεσα καλοκαιρινες πιτζαμες αλλα σημερα παλι χειμωνιατικες θα φορεσω.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ Αθήνα καλά κρατάει ακόμα ο καιρός αλλά από το βράδυ λένε βροχές!

Κορίτσια βρήκα φόρεμα για τη βάφτιση!! Επίσης κλείσαμε το κτήμα και την εκκλησία! Τις δύο επόμενες εβδομάδες έχω τις εξής δουλειές: ραντεβού με τον παπά της βάφτισης, ραντεβού με το catering για μενού, τραπέζια κλπ, ραντεβού με την κοπέλα που κάνει το στολισμό, να πάω κομμωτήριο να κάνω ανταύγειες, να παραγγείλω σαλόνι και καρέκλες κουζίνας (από διαφορετικά μαγαζιά) για το καινούριο σπίτι, να ετοιμάσω την ομιλία και να πάω το ταξίδι και φυσικά να μετακομίσω!!! Και όλα αυτά μέχρι την 1η Ιουλίου γιατί στις 2 Ιουλίου ξεκινάω δουλειά! Α επίσης έχω να πάω σε έναν γάμο και σε μία βάφτιση!!! ΤΙ λέτε;;; Το' χω ή θα με μαζεύουν με το κουταλάκι;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

cmes: Βρηκες και φορεμα;; μπραβο!! Εγω ακομα ουτε εψαξα έλεγα να παω οταν ξεκινησουν ι εκπτωσεις!! Πολυ τρεξιμο εχεις...το κακο ειναι οτι θα ξεκινησεις δουλεια κ θα εισαι πτωμα...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rainbow είπε:

cmes: Βρηκες και φορεμα;; μπραβο!! Εγω ακομα ουτε εψαξα έλεγα να παω οταν ξεκινησουν ι εκπτωσεις!! Πολυ τρεξιμο εχεις...το κακο ειναι οτι θα ξεκινησεις δουλεια κ θα εισαι πτωμα...

Ναι τυχαια πηγα βολτα με την πεθερα μου διερευνητικα αλλα βρηκα φορεμα παρολο που εχω τα κιλακια μου!! Και παπουτσια!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Α μας περασες ολες....!!πως ειναι το φορεμα; εγω δεν ξερω να κοιταξω κοντο η μακρυ;επισης δεν ξερω πως να κανω τα μαλλια μου...πρεπει να βρω κ κομμωτρια..ολα τελευταια στιγμη τα αφηνω μου φαινεται..αλλα εχουμε βρει μπομπονιερες κ προσκλητηρια...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μακρυ μουσελινα πολυ απαλο ροζ. Εμεις παλι δεν εχουμε βρει τιποτε αλλο! Την επομενη εβδομαδα θα παω στην κοπελα που κανει στολισμους και θα μου κανει και τις μπομπονιερες. Θα αποφασισουμε και θεμα-χρωμα της βαφτισης για να παω για προσκλητηρια.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@CMESκοριτσακι μπραβο μ αρεσει κ το χρωμα ευτυχως εισαι οργανωτικη εσυ δεν σε φοβαμαι.

 

Εμεις θα παμε στη μαμα μου αυριο δεν νομιζω να μεινω εκει το βραδυ αλλα παιζει κ αυτο το ενδεχομενο.ουφ θα φυγω απο το σπιτιιιιιι.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

σημερα ξυπναω..βλεπω τη μικρη τι να δω...αλλαξε μερια...το κεφαλι στο κατω μερος του κρεβατιου ..ποτε γυρισε ουτε κταλαβα...

cmes: Ωραιο ακουγεται..! Ξερετε ποτε ξεκινανε οι εκπτωσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια !!! @CMESτέλεια βρήκες τα μισά τουλάχιστον κ παραπάνω για την βάπτιση εγώ δεν θα είχα προλάβει να κάνω τίποτα με ένα μόνο μωρό όχι με δυο όπως εσυ ! 

@rainbowθα τα προλάβεις κ εσυ κοριτσάκι και υπομονή αρχίζουν τώρα τα στριφογύρισματα της μπέμπας ούτε να την αλλάξεις δεν θα μπορείς σε λιγο . 

@Μανιταρι Μαγικοτι ωραία που θα πας στη μαμά σου!! Σε νιώθω είμαι κ γω στην μαμά μου κ έχω χαρεί πολυ !!! Μακάρι να μείνετε κ το βράδυ !

εγω από κιλά έχω να φτάσω ακόμα στα 68 θέλω αλλά 7 κιλά ... αλλά δεν φεύγουν τα ρημάδια ...


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Geo81 είπε:

Καλημέρα κοριτσια !!! @CMESτέλεια βρήκες τα μισά τουλάχιστον κ παραπάνω για την βάπτιση εγώ δεν θα είχα προλάβει να κάνω τίποτα με ένα μόνο μωρό όχι με δυο όπως εσυ ! 

@rainbowθα τα προλάβεις κ εσυ κοριτσάκι και υπομονή αρχίζουν τώρα τα στριφογύρισματα της μπέμπας ούτε να την αλλάξεις δεν θα μπορείς σε λιγο . 

@Μανιταρι Μαγικοτι ωραία που θα πας στη μαμά σου!! Σε νιώθω είμαι κ γω στην μαμά μου κ έχω χαρεί πολυ !!! Μακάρι να μείνετε κ το βράδυ !

εγω από κιλά έχω να φτάσω ακόμα στα 68 θέλω αλλά 7 κιλά ... αλλά δεν φεύγουν τα ρημάδια ...

Αστα εγω εχω απελπιστει με τα κιλα. Εκανα διατροφη ενα μηνα, εχασα ενα κιλο και σε μια βδομαδα (χωρις να χαλασω τη διατροφη) το ξαναπηρα και πηρα κι αλλα 2!!!! Δεν ξεεω τι γινεται, ισως το αγχος και η κουραση. Ακομα δεν εχω περιοδο και νομιζω οτι αυτο το συστημα θηλασμος-περιοδος-ορμονες παιζει ρολο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...