Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

      εγώ δεν θέλω ούτε τις φίλες μ εχω φοβία μην κολλήσω τπτ γιατί είπε ο γιατρός θα γεννήσω αυτό το μήνα και λέω άμα κολλήσω τπτ τι θα κάνω! 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Όταν τρώνε φαγητό τα δικά σας κάθονται ήρεμα ;; Γιατί εμένα στην αρχή Κάθεται ήσυχα στο καρεκλάκι του και του δίνω να τρώει και αφού τρώει πάνω από 10 κουταλιές μετά αρχίζει και νευριάζει χτυπάει τα χέρια του και τα πόδια του και θέλει να φύγει από το καρεκλάκι. Είναι φυσιολογικό αυτό ; Να σημειώσω ότι τρώμε εδώ κ 10 μέρες 


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Geo81 είπε:

Όταν τρώνε φαγητό τα δικά σας κάθονται ήρεμα ;; Γιατί εμένα στην αρχή Κάθεται ήσυχα στο καρεκλάκι του και του δίνω να τρώει και αφού τρώει πάνω από 10 κουταλιές μετά αρχίζει και νευριάζει χτυπάει τα χέρια του και τα πόδια του και θέλει να φύγει από το καρεκλάκι. Είναι φυσιολογικό αυτό ; Να σημειώσω ότι τρώμε εδώ κ 10 μέρες 

Ναι κ εμενα το κανει αυτο.εγω πιστευω οτι κουραζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

@CMESκοριτσακι ολα στο προγραμμα ειναι υπομονη.κριμα που ποναει το μικρουλι αλλα ολα τα μωρα αυτα περνανε.κοριτσακι κρατα γερα!!

@rainbowεγω που ειχα παρει ενα τζελ που μου προτεινε ο παιδιατρος για να μην τρεχω τελευταια στιγμη κ δεν φτανω η φαρμακοποιος μου ειχε πει οτι το συγκεκριμενο μπορεις να το βαζεις  5-6 φορες την ημερα.δεν το εχω δοκιμασει ακομα

Κ εμεις κοριτσια χτες πολυ γκρινια κ κλαμα χωρις να μπορω να καταλαβω τι φταιει.το βραδυ ταλαιπωρηθηκε για να κανει κακα του κ ευτυχως κοιμηθηκε ευκολα κ ολη τη νυχτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι το αλμα κοριτσια...το περασαμε κ το ψιλοπερναμε κ ξερω....κουραγιο.....οι μαυροι κυκλοι μου εχουν φτασει στα ζυγωματικα....ωστοσο πηραμε παρκοκρεβατο κ κουνια η οποια θα ερθει μεσα στη βδομαδα..δεν ξερω που να την στησουν ομως..χωραει κ στο δωματια μας  .νομιζω 1 μηνα ακομη τη θελω γιατι εχουμε γουλιες λογω γοπ....χτες εβγαλε κ απο τη μυτη...οποτε τι να πω...με τις παντες τι παιζει;;;εμενα απο τη πανω γωνια τη βρισκω στην ξατω αναποδη γωνια κανει τουμπες κ φοβαμαι για το κεφαλι της στο ξυλο απο την αλλη μηπως ασφυκτια με τις παντες;;;;παει κ στριμωχνεται στις γωιες κ γυριζει σαν βαρελακι...ααα σημειωτεον τραβηξε μια γρατζουνια στον αντρα μου αλλο πραγμα.....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZinaLove είπε:

Ειναι το αλμα κοριτσια...το περασαμε κ το ψιλοπερναμε κ ξερω....κουραγιο.....οι μαυροι κυκλοι μου εχουν φτασει στα ζυγωματικα....ωστοσο πηραμε παρκοκρεβατο κ κουνια η οποια θα ερθει μεσα στη βδομαδα..δεν ξερω που να την στησουν ομως..χωραει κ στο δωματια μας  .νομιζω 1 μηνα ακομη τη θελω γιατι εχουμε γουλιες λογω γοπ....χτες εβγαλε κ απο τη μυτη...οποτε τι να πω...με τις παντες τι παιζει;;;εμενα απο τη πανω γωνια τη βρισκω στην ξατω αναποδη γωνια κανει τουμπες κ φοβαμαι για το κεφαλι της στο ξυλο απο την αλλη μηπως ασφυκτια με τις παντες;;;;παει κ στριμωχνεται στις γωιες κ γυριζει σαν βαρελακι...ααα σημειωτεον τραβηξε μια γρατζουνια στον αντρα μου αλλο πραγμα.....

Στην κορη μου ειχα παντες ακομα και στο λικνο οταν σαραντισε. Ηταν πολυ νευρικη και σφηνωνε τα χερια και τα ποδια αναμεσα στα καγκελα. Ο κινδυνος ασφυξιας υπαρχει οταμ ειναι ακομα πολυ μωρα που δεν μπορουνε να αλλαξουν θεση ακομα και αν ενοχλουνται.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω κοριτσια ελπιζω αυτη τη βδομαδα να βαλω την κουνια.δεν εχω ταβλες.κ ειχα αυτη την απορια με τις παντες.ο δικος μου κ τωρα μεχρι να κοιμηθει χωνει τη μουριτσα του στο σεντονι κ φοβαμαι.

Link to comment
Share on other sites

αν μπορουσα να αλλαξω επαγγελμα θα ηθελα να δουλευω στην τροχαια!! Ελεος δηλαδη με ολους τους βλακες που παρκαροθν οπου να ναι καθε φορα πρεπει να κανω ακροβατικα με το καροτσι! Ειληκρινα μου ρχεται να παιρνω τηλ να τους καταγγελω..η να βγαλω κ εγω εκεινα τα ωραια αυτοκολλητα που κολουσαν οι αναπηροι"ειμαι γαιδαρος παρκαρω οπου θελω" και να μην ξεκολαει με τιποτα!!!! Ασε που τωρα που εγινα μανα παρατηρω τη συμπεριφορα των αλλων...το ποσα μωρα εχω δει χωρις ζωνη,χωρις κακλεκακι στην αγκαλια, σε μηχανη με το μπαμπα με κρανος κ το παιδι χωρις..και μετα κλαινε..ειληκρινα στο τσακ ειμαι να βρισω πολυ κοσμο αλλα με κραταει λιγο ο αντρας μου..

Link to comment
Share on other sites

@rainbowαυτο το εχω παρατηρησει πριν χρονια που κραταγα ενα παιδακι.για να βγουμε κ να μπουμε στο σπιτι καθε φορα ηταν κ ενας μεγαλος αγωνας.ειλικρινα τοτε ειχα φρικαρει.ηθελα να βγω κ επρεπε να περασω εμποδια, να καταφερω να περασω απο δρομο χωρις καν πεζοδρομια κ με αυτοκινητα παντου.καμια ευαισθησια για τπτ κ κανεναν.ασε το θεμα της ασφαλειας στο αυτοκινητο.καπου διαβασα οτι στην ελλαδα μονο το 25% χρησιμοποιει καθισματακι στο αυτοκινητο!!!!αν ειναι δυνατον!!!!σε αντιθεση με αλλες χωρες που το ποσοστο φτανει στο 97%!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε σημερα;μηπως εχει χρησιμοποιησει καποια κοπελα τις πανες agnotis?

Είχα πάρει δείγματα για το νούμερο ένα λίγο πριν γεννήσω και του της είχα βάλει αλλά δεν ήταν τόσο Απορροφητικες είχα πολλές διαρροές


vWRfp2.png
r1qtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλφελι δεν ξερω πηρα μια παντα κλασικη παχια..κ αναρωτιεμαι αν θα ζεσταινεται.. περιμενω τη κουνια να τα δω στην πραξη..μανιταρι χαλια οι agnotis μου ειχαν στειλει δειγμα δεν μου αρεσαν γιατι εβγαιναν ολα απ εξω..βεβαια ειναι στο καθε παιδι κ στον τροπο που της βαζεις

Link to comment
Share on other sites

zinalove : Γιατι να ζεστενεται απο την παντα;

εγω παντως παιρνω τα pampers prenioum care και ηταν μια χαρα...τωρα που ειχαν προσφορα τα babydry λεω να παρω για το βραδυ μηπως ειναι καλυτερα ..κοκκινησε ολη η περιοχη..και λεω αμαν ιδια μαρκα ποια η διαφορα;τι τα βαζουν για να ειναι κ καλα 12 ωρες στεγνα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...