Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Moana είπε:

Για ρωτά μηπως το αλλάξανε τωρα, μηπως ειναι πολυ φρέσκο.

Την Δευτέρα πάλι δεν επέτρεψαν σε φιλη μου να μπει στον υπέρηχο ο σύζυγος. Θυμησε μου ποτε πηγές;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ κορίτσια τον εναν φυσικό κύκλο κ τις δύο εξωσωματικές (αρνητικά όλα), τις έκανα πίσω από το Λητώ που έχει μια μονάδα αναπαραγωγής. Ο γυναικολόγος μου, μου πρότεινε εκεί γτ εκεί έκανε κ αυτος την κορούλα του. Οπότε κ πηγα. Απλά τώρα έκλεισα ραντεβού στην Ευγονία, στον Λαϊνά. Έχω ακούσει τα καλύτερα...απλά είναι ακριβά....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Εγώ κορίτσια τον εναν φυσικό κύκλο κ τις δύο εξωσωματικές (αρνητικά όλα), τις έκανα πίσω από το Λητώ που έχει μια μονάδα αναπαραγωγής. Ο γυναικολόγος μου, μου πρότεινε εκεί γτ εκεί έκανε κ αυτος την κορούλα του. Οπότε κ πηγα. Απλά τώρα έκλεισα ραντεβού στην Ευγονία, στον Λαϊνά. Έχω ακούσει τα καλύτερα...απλά είναι ακριβά....

Ναι ηταν μικρή κλινικη εκανα σπερματέγχυση εκεί δεν μου φάνηκε πολυ οργανωμένη η κατάσταση .

Προσωπικη εμπειρια απο το δεύτερο που αναφέρεις δεν εχω αλλα δεν εχω ακουσει κατι ιδιαίτερο.

οταν απευθύνεσαι σε κάποιον να κανεις παράθεση για να σου απαντάει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ναι ηταν μικρή κλινικη εκανα σπερματέγχυση εκεί δεν μου φάνηκε πολυ οργανωμένη η κατάσταση .

Προσωπικη εμπειρια απο το δεύτερο που αναφέρεις δεν εχω αλλα δεν εχω ακουσει κατι ιδιαίτερο.

οταν απευθύνεσαι σε κάποιον να κανεις παράθεση για να σου απαντάει.

Χαχαχαχα!!!! Συγγνώμη αλλά είμαι το πολύ μια εβδομαδα εδώ κ ακόμα δεν έχω μάθει ακριβώς πώς λειτουργεί το φόρουμ!!! ;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

Την Τρίτη. Μαλλον θα αφήνουν μόνο στις εμβρυομεταφορες 

Κι εγώ Τρίτη για υστερο. Μόνο σε ωοληψιες άφηναν, τον άντρα μου ούτε καν να πλησιάσει δε τον άφησαν! 

2 ώρες πρίν, lizard12 είπε:

Όχι μόνο 2 διεγερσεις έκανα κ επειδή έβγαζα μόνο 1 ωαριο (Στη 2η κανένα ώριμο) συνέχισα με φυσικούς κ φυσ.τροποποιημενους ψάχνοντας 1 καλό ωαριο. Είμαι 35 με ΠΩΑ. 2η εμβρυομεταφορα αυτή. Σας μπέρδεψα.απλα οι προσπαθειες ήταν συνολικά 11. 

Ίδια ηλικία έχουμε κι εγώ ΠΩΑ εγώ βέβαια πάω με δανεικά, χαίρομαι πολύ που τα κατάφερες! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη. Μια ερώτηση, το σπέρμα σας ήταν καλο η υπήρχαν θέματα?? Γιατί τα έμβρυα δεν εξαρτώνται μόνο από τα ωαρια.


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, lizard12 είπε:

Όχι μόνο 2 διεγερσεις έκανα κ επειδή έβγαζα μόνο 1 ωαριο (Στη 2η κανένα ώριμο) συνέχισα με φυσικούς κ φυσ.τροποποιημενους ψάχνοντας 1 καλό ωαριο. Είμαι 35 με ΠΩΑ. 2η εμβρυομεταφορα αυτή. Σας μπέρδεψα.απλα οι προσπαθειες ήταν συνολικά 11. 

Δηλαδή πόσες φορές έκανες διεγέρσεις με φάρμακα από τον ΕΟΠΥΥ; Τι εννοείς με τον όρο φυσικούς τροποποιημένους; Ρωτάω γτ δεν κατάλαβα... Το ΠΩΑ τι σημαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Δηλαδή πόσες φορές έκανες διεγέρσεις με φάρμακα από τον ΕΟΠΥΥ; Τι εννοείς με τον όρο φυσικούς τροποποιημένους; Ρωτάω γτ δεν κατάλαβα... Το ΠΩΑ τι σημαίνει;

ΠΩΑ σημαίνει πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια,  δηλαδή δεν έχω αποθέματα ωαρίων. Έκανα 2 διεγερσεις με εοπυυ αλλά αποτέλεσμα μόνο 1 ωαριο.  Δεν ανταποκρίνονται οι ωοθηκες μου.  Επομένως συνεχίζουμε με φυσικούς για το ωαριο του μήνα κ κάποιες φορές έπαιρνα και φάρμακα για 2 η 3 η 4 μέρες για να το δυναμώσει κ ανταγωνιστή για να μην το χάσω . Αυτός είναι ο φυσικός τροποποιημενος.   Λίγα φάρμακα που τα, αγόραζα.  Αυτο το μήνα το πήραμε με φυσικό,  χωρίς φάρμακα.  Στενή παρακολούθηση μεγέθους,  μέτρηση lh μην ανέβει και το χάσουμε και οβιτρελ για ωοληψια. Ήταν τυχερό για πρώτη φορά.  

Just now, Thia1985 είπε:

 

Ίδια ηλικία έχουμε κι εγώ ΠΩΑ εγώ βέβαια πάω με δανεικά, χαίρομαι πολύ που τα κατάφερες! Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη. Μια ερώτηση, το σπέρμα σας ήταν καλο η υπήρχαν θέματα?? Γιατί τα έμβρυα δεν εξαρτώνται μόνο από τα ωαρια.

Σε ευχαριστώ πολύ καλή επιτυχία κ σε σένα,  σε παρακολουθώ ξέρω ότι πας με δανεικά,  εύχομαι να πιάσεις με την πρώτη.  Το σπερμα πολύ κακό.  Κάτω από 100 χιλιάδες (ολιγοασθενοτερατοσπερμια). Έτσι ξεκινήσαμε εξωσωματική και έκανα 1η διέγερση με αποτέλεσμα 2 ωαρια εκ των οποίων το 1 ανώριμο κ μετά καταλάβαμε ότι κάτι δε πάει καλά κ εξέτασα (με δική μου πρωτοβουλία) ΑΜΗ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 είπε:

ΠΩΑ σημαίνει πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια,  δηλαδή δεν έχω αποθέματα ωαρίων. Έκανα 2 διεγερσεις με εοπυυ αλλά αποτέλεσμα μόνο 1 ωαριο.  Δεν ανταποκρίνονται οι ωοθηκες μου.  Επομένως συνεχίζουμε με φυσικούς για το ωαριο του μήνα κ κάποιες φορές έπαιρνα και φάρμακα για 2 η 3 η 4 μέρες για να το δυναμώσει κ ανταγωνιστή για να μην το χάσω . Αυτός είναι ο φυσικός τροποποιημενος.   Λίγα φάρμακα που τα, αγόραζα.  Αυτο το μήνα το πήραμε με φυσικό,  χωρίς φάρμακα.  Στενή παρακολούθηση μεγέθους,  μέτρηση lh μην ανέβει και το χάσουμε και οβιτρελ για ωοληψια. Ήταν τυχερό για πρώτη φορά.  

Σε ευχαριστώ πολύ καλή επιτυχία κ σε σένα,  σε παρακολουθώ ξέρω ότι πας με δανεικά,  εύχομαι να πιάσεις με την πρώτη.  Το σπερμα πολύ κακό.  Κάτω από 100 χιλιάδες (ολιγοασθενοτερατοσπερμια). Έτσι ξεκινήσαμε εξωσωματική και έκανα 1η διέγερση με αποτέλεσμα 2 ωαρια εκ των οποίων το 1 ανώριμο κ μετά καταλάβαμε ότι κάτι δε πάει καλά κ εξέτασα (με δική μου πρωτοβουλία) ΑΜΗ. 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! Να'σαι καλά!!! Δεν ήξερα κάποια πράγματα!!!.... 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι νέα εδώ κ ήθελα να εκφράσω τον προβληματισμό μου!!! Πριν τρεις μέρες έκανα εμβρυομεταφορα 2 εμβρυακια 3ης ημέρας το ένα δεν ήταν Κ τόσο καλό!! Στην πρώτη εξωσωματική από την επομένη μέρα είχα συνέχεια πόνους για 1 βδομάδα τώρα σε αυτή λίγους πόνους χθες Κ αυτό ήταν!! Ας μου δώσει κάποια τα φώτα της κ την εμπειρία της!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Meloulis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι νέα εδώ κ ήθελα να εκφράσω τον προβληματισμό μου!!! Πριν τρεις μέρες έκανα εμβρυομεταφορα 2 εμβρυακια 3ης ημέρας το ένα δεν ήταν Κ τόσο καλό!! Στην πρώτη εξωσωματική από την επομένη μέρα είχα συνέχεια πόνους για 1 βδομάδα τώρα σε αυτή λίγους πόνους χθες Κ αυτό ήταν!! Ας μου δώσει κάποια τα φώτα της κ την εμπειρία της!! 

Καλησπέρα κ καλή επιτυχία. Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία από εμβρυομεταφορες αλλά αυτό που λένε ολες μη κοιτάς συμπτώματα , ισχύει.  Ουτε εγώ είχα πόνους. Μόνο 1 μερα είχα, δυο μέρες μετά την εμβρυομεταφορα.  Έπειτα μόνο ελάχιστες ενοχλήσεις.  Είναι τα φάρμακα που προκαλούν πολλά κ σε μπερδεύουν.  Η χοριακη θα μιλήσει!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Meloulis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι νέα εδώ κ ήθελα να εκφράσω τον προβληματισμό μου!!! Πριν τρεις μέρες έκανα εμβρυομεταφορα 2 εμβρυακια 3ης ημέρας το ένα δεν ήταν Κ τόσο καλό!! Στην πρώτη εξωσωματική από την επομένη μέρα είχα συνέχεια πόνους για 1 βδομάδα τώρα σε αυτή λίγους πόνους χθες Κ αυτό ήταν!! Ας μου δώσει κάποια τα φώτα της κ την εμπειρία της!! 

Γεια σου κοριτσι καλωσηρθες το ειχα γραψει και στις κοπελες τις προαλλες γιατί ψαχνανε συμπτωματα.ο γιατρος μου ειπε ξεκαθαρα οτι και να μην υπαρχουν συμπτωματα ειναι εφικτή η εγκυμοσυνη και πολυ πιθανη , αλλα καποιοι οργανισμοι μπορει να να εχουν τσιμπηματα τραβηγματα απο την αγωγη με τα χαπια.παντως εγώ ειχα 2 αρνητικες και ημουν τιγκα στα συμπτωματα οποτε μια χαρα σε βρισκω :-) Να πανε ολα καλα!!καλη επιτυχια! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Meloulis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι νέα εδώ κ ήθελα να εκφράσω τον προβληματισμό μου!!! Πριν τρεις μέρες έκανα εμβρυομεταφορα 2 εμβρυακια 3ης ημέρας το ένα δεν ήταν Κ τόσο καλό!! Στην πρώτη εξωσωματική από την επομένη μέρα είχα συνέχεια πόνους για 1 βδομάδα τώρα σε αυτή λίγους πόνους χθες Κ αυτό ήταν!! Ας μου δώσει κάποια τα φώτα της κ την εμπειρία της!! 

Γεια σου κ από μένα!!! Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια, αλλά θα σου πω κ για μένα προσωπικά!! Στην πρώτη μου εμβρυομεταφορά, είχα τσιμπήματα κ σφαχτες στην κοιλιακή χώρα για 5 μέρες περίπου!!.... Είχα ρωτησει τον γυναικολόγο μου κ μου απάντησε πως είναι φυσιολογικό κατά την εμφύτευση να υπάρχουν τέτοιου είδους συμπτώματα!.. η β-χοριακη μου ήταν 9 κ έπειτα 0 . Στην δεύτερη εμβρυομεταφορά μου είχα τσιμπήματα μόνο τις 2 πρώτες μέρες κ μετά τπτ! Ρώτησα ξανά τον γυναικολόγο κ μου είπε πως δεν είναι απαραίτητο να έχω κάθε φορά συμπτώματα κ πως μπορεί να μην έχω κ καθόλου!!! Μηδέν β-χοριακη κ την δεύτερη φορά.... Διαβάζοντας κάποια σχόλια κάποιων κοριτσιών, κάποιες δεν είχαν κ κάποιες είχαν!!! Οι οργανισμοί μας είναι διαφορετικοί!!! Πάρε απόψεις αλλά μην τις ενστερνίζεσαι!! Είπαμε!! Είμαστε διαφορετικοι οργανισμοι!!! Σου εύχομαι μέσα απτην καρδιά μου να πάνε όλα καλά!!! Πότε κάνεις β-χοριακη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Meloulis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι νέα εδώ κ ήθελα να εκφράσω τον προβληματισμό μου!!! Πριν τρεις μέρες έκανα εμβρυομεταφορα 2 εμβρυακια 3ης ημέρας το ένα δεν ήταν Κ τόσο καλό!! Στην πρώτη εξωσωματική από την επομένη μέρα είχα συνέχεια πόνους για 1 βδομάδα τώρα σε αυτή λίγους πόνους χθες Κ αυτό ήταν!! Ας μου δώσει κάποια τα φώτα της κ την εμπειρία της!! 

Καλώς την και καλή επιτυχία! Ο,τι σου είπαν τα κορίτσια πιο πάνω! Εγώ να φανταστείς τρεις μέρες πριν τη χοριακή έκλαιγα γιατί δεν ένιωθα τίποτα. Μια με δύο μέρες πριν ίσως κάαατι ψιλογινόταν.. Κι όλα πήγαν κατ'ευχην και πήρα θετική χοριακή. Καταλαβαίνω πως νιώθεις..όμως κάνε υπομονή και μη τρελαίνεις το μυαλό σου ψάχνοντας συμπτώματα.

Εύχομαι να πάρεις μια θετικότατη χοριακή σε λίγες μέρες!! 


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλημέρα!!!! κ καλο σαββατοκυριακο !!!! συγχαρητηρια στις κοπελες με θετικη χοριακη ,που από ότι διαβαζω αυξάνονται!!!:):)Ευτυχως που εχουμε ένα site k μιλαμε γιατι νομιζω λειτουργει κ ψυχοθεραπευτικα για τη φαση που περναμε ,βοηθωντας η μια την άλλη!!Κ γω κορίτσια με τη σειρα είμαι στην πρωτη μου εξωσωματικη κ 6 μερα μετα την εμβρυομεταφορα ,εχω προσεξει εχω ξεκουραστεί όλα καλα,παιρνω κ τα φαρμακακια μου,αλλα από χτες το βραδυ κ σημερα το πρωι ψιλοαπογοητευττηκα λιγο γιατι ειδα λιγο στην αρχη ροζκ μετα κοκκινο αιμα!!!!όχι πολύ ουτε το εσωρουχο λερωσε αλλα ,,,,λεω παλι τζιφος κ αργει να παρει ευχη η β χοριακη που μου ειπαν να κανω ,η β χοριακη είναι να γινει παρασκευη κ σημερα είναι σαββατο φοβάμαι μην αδιαθετήσω γαμωτο παλι!!!!!τι να πεις όμως δεν μπορούμε να ελεγξουμε όλα!!!!Σκέφτομαι τι νακανω?/ να παρω τηλ το γιατρο??να κανω ένα γρηγορο τεστ από το φαρμακειο αυριο το πρωι θα δειξει? να πιω τα φαρμακα κ να περιμενω??? δυσκολη φαση ρε κορίτσια κ να φανταστείς πως υπαρχουν κοπελες που αυτά τα περνανε πολλες φορες ,κανουν πολλες φορες εξωσωματικη,,ηρωιδες για μενα!!! Εντωμεταξύ ,ευχομαι να μην αδιαθετήσω αλλα ετσι όπως τα βαζω κατω κ τα σκέφτομαι εγω είμαι μεγαλη δεν εχω πολλες ακομη ευκαιριες ,είμαι 40 χρονων,αντε να κανω άλλη μια προσπαθεια κ φτανει….να μου πεις τωρα το σκεφτηκες κυρια μου να γινεις μανα???ναι σωστο κ αυτό αλλα υπηρχαν κωλυματα σε μικρότερες ηλικιες ,οικονομικα,ψυχολογικα,καποιες προσπάθειες εκανα αλλα τζιφος!!!τεσπα παντα η ελπιδα πεθαινει τελευταια..εμενα το θεμα μου είναι κ οικονομικο μετα από λιγο καιρο παπαλα κ τα λεφτα που εχουμε μαζεψει οποτε ότι γινει μαλλον θα πρεπει να εχει κ μια ημερομηνια ληξεως νομιζω...εγω τωρα τα λεω η προσωπικη μου γνωμη για μενα,,.Ένα άλλο θεμα βρε κορίτσια είναι κ το θεμα της δουλειας δεν ξερω εγω δεν εργαζομαι από επιλογή για να κανω καλυτερη προσπαθεια στην εξωσωματικη …...ετσι νομιζα αυτην την αποφαση πηρα για λιγους μηνες,δεν ξερω πως το διαχειρίζεστε το θεμα της δουλειας εσεις,απο οικονομικης αποψεως αν εγω δεν δουλεψω οκ δεν πειναμε κιολας αλλα δεν ειμαστε κ πολύ ανετα καταλαβαίνετε....μπορει για λιγο καιρο μεχρι να κανω τις προσπάθειες να μη δουλεψω αλλα μετα κατι θα πρεπει να βρω για να βοηθησω...ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ εμενα η δουλεια μου είναι της ορθοστασίας κ του αγχους κ δεν είμαι καπου σταθερη κ μονιμη για να μπορω να παρω κ αδεια οποτε θα ηταν δυσκολο αν δουλευα δεν θα μου εδιναν αδεια για τις προσπάθειες τις εξωσωματικης,ασε που αλλαξα κ την επαγγελματικη σχεση πρινλιγο καιρο ,δλδ κ στη δουλεια είμαι σε μεταβατικο σταδιο!!!!! Σας ευχαριστω που με ακουσατε ,ηθελα καπου να τα πω ευχομαι καλυτερα αποτελέσματα σε ολες!!! θα τα ξαναπούμε αν εχω νεα θα σας πω!!! δεν ξερω ουτε πως δουλευει το φορουμ ουτε αν εχω κανει κ καποια χαζομαρουλα γιατι είμαι σχετικα καινουρια,το παρακολουθουσα καιρο εδώ κ μια εβδομαδα μονο είμαι μελος κ παλι σας ευχαριστω που ακουσατε τους προβληματισμούς μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...