Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Balloo είπε:

Πώς μπορείς να χαρείς όταν διαβάζεις μηνύματα κοριτσιών που δε τα κατάφεραν. Ξέρω πως νιώθουν, έχω βρεθεί στη θέση τους. Εφτά χρόνια μετά, παίρνω για πρώτη φορά θετική χοριακή.

Ευχομαι οι όμορφες μέρες να έρθουν πολύ σύντομα για όλα τα κορίτσια που παλεύουν με αυτό το θηρίο και η σημερινή αποτυχία να τα γεμίσει ΠΕΙΣΜΑ. 

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Να πάνε όλα τέλεια!!!! Μας δίνεις κουράγιο να ξέρεις.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Balloo είπε:

Πώς μπορείς να χαρείς όταν διαβάζεις μηνύματα κοριτσιών που δε τα κατάφεραν. Ξέρω πως νιώθουν, έχω βρεθεί στη θέση τους. Εφτά χρόνια μετά, παίρνω για πρώτη φορά θετική χοριακή.

Ευχομαι οι όμορφες μέρες να έρθουν πολύ σύντομα για όλα τα κορίτσια που παλεύουν με αυτό το θηρίο και η σημερινή αποτυχία να τα γεμίσει ΠΕΙΣΜΑ. 

Μπράβο κορίτσι μου!!!να πάνε ολα καλά !!μας δίνετε πολύ θάρρος !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Spourgiti είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!! Να πάνε όλα τέλεια!!!! Μας δίνεις κουράγιο να ξέρεις.. 

 

Just now, Faihb είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!να πάνε ολα καλά !!μας δίνετε πολύ θάρρος !!!

Σας στέλνω τερααααστια αγκαλιά ❤️ 

Πείσμα κορίτσια μου

  • Μου αρέσει 3

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  λοιπόν θα σας γράψω τώρα ένα παράδειγμα για το τι γράφει η βεβαίωση που έχω πάρει (1 ΩΟΛΗΨΙΑ) 

Ωοληψια 1/1/19

 

Από την κυρία τάδε... αναρροφήθηκαν 4 ωάρια τα οποία ήταν ώριμα ( σε στάδιο μεταφασης 2) τα τρια, ενώ το ένα ήταν ανώριμο σε στάδιο GV. Τό δείγμα σπέρματος του συζύγου που χρησιμοποιήθηκε για την γονιμοποίηση έχει τα εξής χαρακτηριστικά όγκος .... συγκέντρωση ... κινητικότητα ....ανωμαλίες μορφές..... Έγινε μικρογονιμοποίηση και γονιμοποιήθηκαν ομαλά με δύο προπυρηνια και τα τρια ωάρια. Δεν έγινε η εμβρυομεταφορά και τα γονιμοποιημένα ωάρια καταψύχθηκαν την επόμενη μέρα στο στάδιο το προπυρινιων τα έμβρυα διατηρήθηκαν κρύοσυντηρημένα στο εργαστήριο Βιολογίας της κλινικής ΓΕΝΕΣΙΣ.

Αυτή είναι η Ανάλυση από κάθε ωοληψία! 
 

Με αυτό στα χέρια μου και διαβάζοντας το αναλυτικά κατάλαβα Τι δεν πήγαινε καλά

Σημείωση αυτό το ιστορικό το υπογράφει στο τελοσ ο γιατρός σας! 
 

Εάν έκανα εγώ σε κανονικές συνθήκες ένα μήνα,  εάν πάτε όλες μαζί από Δευτέρα κάτι θα σκαρφιστούν για να μη σας το δώσουν Γιατί είναι πολύ δουλειά για αυτούς! 
 

Ελπίζω να βοήθησα Κάπως γιατί ειλικρινά είναι πολύ κρίμα εσύ να δίνεις τα πάντα και το προσωπικό να το περνάει ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ  απλά ένα ακόμα νούμερο! 

Με το καλό καλά αποτελέσματα με μία μεγάλη χοριακή περιμένουμε κι εμείς με αγωνίαΜε το καλό καλά αποτελέσματα με μία μεγάλη χοριακή περιμένουμε κι εμείς με αγωνία Το δικό σου αποτέλεσμα

Μα τι λέτε;;;;

Πρώτη φορά ακούω τέτοια πράγματα!!!

Δεν γνωρίζω τίποτα;;;

Εμένα με παίρνουν μου λένε όλα καλά και μόνο τώρα τελευταία τους ρώτησα για τις διαιρέσεις.Τιποτε άλλο .Και έχω κάνει σε φκ 15 τουλάχιστον ωοληψιες!

Για να καταλαβω ,μπορώ να ζητάω κάθε φορά χαρτί  που γράφει αναλυτικά το έγινε σε κάθε ωοληψία με την υπογραφή του γιατρού μου;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

 

Σας στέλνω τερααααστια αγκαλιά ❤️ 

Πείσμα κορίτσια μου

Συγχαρητήρια κοριτσάκι...τελειααααα!!!βλαστοκυστουλες  2 Ε?Κ πήγες 9η μέρα?Κ δεν είχες συμπτώματα.???Αυτά είναι...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Όταν ζήτησα ιστορικό τότε κατάλαβα τι κάνω στο εμβρυολογικό εγώ έκανα φυσικό κύκλο Έβγαζα ένα καλό ωάριο Μερικές φορές έβγαζα και μέτριο όμως ο σύζυγος είχε μηδέν σπέρμα αφού το έψαξα έμαθα ότι θα μπορούσανε να καταψύξουν το δικό μουάριο και να δώσει ο σύζυγός μια άλλη μέρα και όταν βρίσκανε κινητικότητα να ξε παγώνα το δικό μου και να καναν γονιμοποίηση αυτή δεν μπαίνουν καν στη διαδικασία να κάνουν αυτή την προσπάθεια! Απλά έχει τόσο πολύ κόσμο που δεν μπορούν να ασχοληθούν με τον καθένα προσωπικά! Θα σου δώσω ένα παράδειγμα στο μητέρα περίμενα να γίνει βλαστοκύστη την Πέμπτη μέρα δεν πήγαινε καλά ο εμβρυολόγος το προσπάθησε και το άφησε και έκτη μέρα δοκιμαστικά την έκτη μέρα Πήρε Μπρος Το βλαμμένοΤο βλαμμένοκαι έγινε ένα καλό εμβρυακό! Απλά στις δύσκολες καταστάσεις πιστεύω όλα παίζονται στην λεπτομέρεια

Καλησπέρα.τι σου είπε ο γιατρός για το Γεν...ς;  Και γιατί έπρεπε να περάσει ένα έτος και πρώτα να βρεις το χαρτί και μετά να σου πει; Έχεις καλύτερη πρόσβαση στο εμβρυολογικο στο Μη..;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clouds είπε:

Μα τι λέτε;;;;

Πρώτη φορά ακούω τέτοια πράγματα!!!

Δεν γνωρίζω τίποτα;;;

Εμένα με παίρνουν μου λένε όλα καλά και μόνο τώρα τελευταία τους ρώτησα για τις διαιρέσεις.Τιποτε άλλο .Και έχω κάνει σε φκ 15 τουλάχιστον ωοληψιες!

Για να καταλαβω ,μπορώ να ζητάω κάθε φορά χαρτί  που γράφει αναλυτικά το έγινε σε κάθε ωοληψία με την υπογραφή του γιατρού μου;

Και εγώ τυχαία το ανακάλυψα! Κάνεις ένα αίτημα για το ιστορικό και σου αναφέρουν αναλυτικά για ότι έχεις κάνει από την ημέρα που ξεκίνησες μέχρι και σήμερα (ΣΥΝΟΛΙΚΑ) . Πχ πόσες ωοληψίες; 3-4; Η κάθε μία αναλυτικά και πόσα καταψύχθηκαν;, κλπ) ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ! Πάντα για το Γέννεσις μιλάω. 

Όποια κοπέλα θέλει (δεν ξερω τον τρόπο γιατί είμαι καινούργια εδώ), πολυ ευχαρίστως να της στείλω ΑΥΤΟ που έχω! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Μπράβο!! Τέλειο νούμερο! 
Καλούς διπλασιασμούς! 

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!! Τώρα περιμένουμε τα δικά σας ευχάριστα! Πότε πας για χοριακή? Αν θυμάμαι καλά έβαλες βλαστοκύστες, ε..; Άντε με το καλό!!

Just now, Avmar είπε:

Μπράβοοοοοοο!!!!!!!!  
 

εγώ εχω πόνους περιοδου οπως καθε μηνα ερχεταιιιιι.... δεν πειραζει ομως μας δινετε εσεις δυναμη 

Σ'ευχαριστώ καλή μου!! Κι εγώ είχα πόνους περιόδου χθες το βράδυ αλλά όπως βλεπεις δεν ήρθε! Ποτέ κανείς χοριακή? 


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clouds είπε:

Καλησπέρα.τι σου είπε ο γιατρός για το Γεν...ς;  Και γιατί έπρεπε να περάσει ένα έτος και πρώτα να βρεις το χαρτί και μετά να σου πει; Έχεις καλύτερη πρόσβαση στο εμβρυολογικο στο Μη..;

Οχι δεν είχα πουθενά πρόσβαση (δεν νομίζω ότι έχουν πολλές) Απλά μετά από πολλές ωοληψίες με φυσικό κύκλο, ήθελε το ΤΑΜΕΙΟ μου το ιστορικό. Τίποτα άλλο! Τόσο απλά! Και σε αυτό το ιστορικό είδα αναλυτικά τι γινόταν με το σπέρμα. Εννοείται εξαφανίστηκα!
 

Πήγα στο Μητέρα, όπου μετά από 7 μήνες ωοληψίες και για να κάνουμε σωστές βλαστοκύστες το εμβρυολογικό το πάλεψε γιατί το άφηνε παραπάνω πχ 6η ημέρα. Και επιτέλους με 2 βλαστοκύστες έκανα εμβρυομεταφορά!!!

 


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι...τελειααααα!!!βλαστοκυστουλες  2 Ε?Κ πήγες 9η μέρα?Κ δεν είχες συμπτώματα.???Αυτά είναι...

Σ'ευχαριστώ Νατασσάκι!!! Ναι ναι όπως τα λες! Μόνο πριν από δύο τρεις μέρες ξεκίνησε κάτι με το στήθος, μη φανταστείς κάτι φοβερό πονάκια σαν μελανιές μόνο όταν ακουμπούσα, και χθες αργά το βράδυ,8η μέρα πια, είχα λίγα πονάκια για καμιά ώρα και μια καφέ σταγόνα στο εσώρουχο. Τις πρώτες μέρες έσκασααα..άσε! 

Άντε, σειρά σου τώρα, μέσα στο καλοκαιράκι να μας φέρεις όμορφα νέα ❤️

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Σ'ευχαριστώ Νατασσάκι!!! Ναι ναι όπως τα λες! Μόνο πριν από δύο τρεις μέρες ξεκίνησε κάτι με το στήθος, μη φανταστείς κάτι φοβερό πονάκια σαν μελανιές μόνο όταν ακουμπούσα, και χθες αργά το βράδυ,8η μέρα πια, είχα λίγα πονάκια για καμιά ώρα και μια καφέ σταγόνα στο εσώρουχο. Τις πρώτες μέρες έσκασααα..άσε! 

Άντε, σειρά σου τώρα, μέσα στο καλοκαιράκι να μας φέρεις όμορφα νέα ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκό μου παιδί!!!συγχαρητήρια κ πάλι.. το αξίζεις όπως κ όλες μας εδώ μέσα. Που αργά ή γρήγορα θα μας έρθει κ εμάς!!!πολύ χάρηκα για σένα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!! Τώρα περιμένουμε τα δικά σας ευχάριστα! Πότε πας για χοριακή? Αν θυμάμαι καλά έβαλες βλαστοκύστες, ε..; Άντε με το καλό!!

Σ'ευχαριστώ καλή μου!! Κι εγώ είχα πόνους περιόδου χθες το βράδυ αλλά όπως βλεπεις δεν ήρθε! Ποτέ κανείς χοριακή? 

Ναι βλαστοκυστες έβαλα πριν 2 μέρες όποτε πάω 4/6...

Αχ μακάρι να δω ένα τέτοιο νούμερο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...