Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Όπως εγώ που δεν έχω κάνει ποτέ τεστ στο σπίτι, predictor και τετοια.. Αισιοδοξουμε. 

Ούτε τέτοιο τέστ ουτε καν χοριακή,ποτέ όμως!

Ερχόταν η περιοδος νωριτερα,κανονικά!Οπως και τώρα,σημέρα-αύριο έρχεται,με ειδοποιεί,οπως πάντα!!

Παλιότερα που είχα μείνει φυσικά εγκυος το είχα κατάλάβει αμέσως,διότι ενω πάντα πριν την περίοδο πονάω,εκέινη τη φορά δεν πονούσα καθολου,ουτε μέση ούτε κοιλιά.

Το εχω πάρει απόφαση κι οπως ειπε και η Καντι,ηδη σκεφτομαι το μετά,το οποιο πλεον φαινεται απροσπελαστο,διοτι ο αντρας μου ουτε θελει ν ακουσει για αλλη προσπαθεια.Κι εχει πολύ δυνατά επιχειρήματα....

Είμαι και ετών 42.

Να μην απογοητεύονται ομως οι άλλες κοπέλες,εμείς είμαστε σίγουρα η εξαίρεση στον κανόνα.

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Moana είπε:

Βρε κορίτσια, μιας κ μιλήσατε για στηθος, εμενα δεν πρήζετε ποτε το στηθος μου, εκτος απο την πρωτη φορα που έκανα εξωσω που πρήστηκα απο τις ημέρες  που ξεκίνησα τη διέγερση  με αποκορύφωμα στην ovitrelle κ κράτησε κ μέχρι την χοριακη, που ηταν βέβαια αρνητική. Τωρα που κλασικά ψάχνω για σύμπτωματα, τπτ! ουτε καν ενα ελαφρύ πρήξιμο, νομιζω οτι όταν μου συμβεί αυτο, θα ειναι η ένδειξη οτι κατι καλο παει να γινει, αλλα τζιφος παλι !

Μπραβο!!!! Τι σου ειπε ο γιατρός;

Μου είπε να πάω σε μια βδομάδα κι ότι του έφτιαξα τη μέρα! Εμένα το στήθος είναι εντελώς μαλακο κ καθόλου πρησμένο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 said:

Μου είπε να πάω σε μια βδομάδα κι ότι του έφτιαξα τη μέρα! Εμένα το στήθος είναι εντελώς μαλακο κ καθόλου πρησμένο.

Άντε μπραβο, κατευθείαν υπέρηχο δηλ, δε θα κανεις αλλη χοριακη. Ολα καλα να πανε, με το καλο να το δεις κ στον υπέρηχο!

Μου δίνεις μια ελπίδα με αυτο που λες για το στηθος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Βρε κορίτσια, μιας κ μιλήσατε για στηθος, εμενα δεν πρήζετε ποτε το στηθος μου, εκτος απο την πρωτη φορα που έκανα εξωσω που πρήστηκα απο τις ημέρες  που ξεκίνησα τη διέγερση  με αποκορύφωμα στην ovitrelle κ κράτησε κ μέχρι την χοριακη, που ηταν βέβαια αρνητική. Τωρα που κλασικά ψάχνω για σύμπτωματα, τπτ! ουτε καν ενα ελαφρύ πρήξιμο, νομιζω οτι όταν μου συμβεί αυτο, θα ειναι η ένδειξη οτι κατι καλο παει να γινει, αλλα τζιφος παλι !

Μπραβο!!!! Τι σου ειπε ο γιατρός;

Και εγώ κανένα σύμπτωμα από στήθος! Βέβαια ποτέ δεν είχα θέμα! Ποιος ξέρει άραγε τι γινεται!! Προς το παρόν Υπομονή! Δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά- πέραν του άγχους που είναι στανταράκι

Just now, lizard12 είπε:

Κορίτσια έκανα επαναληπτική.  Την Τετάρτη ήταν 43 και σήμερα 173!!!!

Μπρααααααβοοοοοο!!! 

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 είπε:

Μου είπε να πάω σε μια βδομάδα κι ότι του έφτιαξα τη μέρα! Εμένα το στήθος είναι εντελώς μαλακο κ καθόλου πρησμένο.

Συγχαρητήρια πολλά πολλά κοριτσάκι!!!Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Αλήθεια τώρα το στήθος τίποτα????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Ναι βλαστοκυστες έβαλα πριν 2 μέρες όποτε πάω 4/6...

Αχ μακάρι να δω ένα τέτοιο νούμερο!! 

Σου το εύχομαι μέσα από την ψυχή μου καλή μου ❤️

16 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσακι!!!!!!!!!τέλειο το νούμερο σου!!!!σου εύχομαι να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου !!!

Επίσης!!! Χιχιχι..! Σ'ευχαριστώ από καρδιάς!! ❤️

16 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι και στα άλλα κορίτσια που είχαν επιτυχίες! 

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️ Εύχομαι όλα να σου έρθουν εύκολα και γρήγορα από δω και πέρα..!

16 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Αρνητικό κ από μένα κορίτσια... Δυστυχώς!... Που θα πάει όμως;... Κάποια στιγμή θα χαμογελάσει κ μας το χειλακι βλέποντας στην αγκαλιά μας το μωράκι μας!!! Υπομονή κ κουράγιο σε όλες μας... 

Αχ κορίτσι μου..πολύ λυπήθηκα.. Κουράγιο, δύναμη και πείσμα. Εύχομαι όλα αυτά να ανήκουν γρήγορα στο παρελθόν. Σου στέλνω μεγααάλη αγκαλιά ❤️

16 ώρες πρίν, pocm είπε:

Αν επιτρέπεται baloo πόσο ετών είσαι??? Εγώ έβαλα 3 βλαστοκυστες και περιμένω. Απλά ειμαι 43 ακριβώς κ φοβάμαι πως δεν θα έχω πιθανότητες. 

Είμαι 35. Όμως όπως πολύ σωστά είπε η φίλη Joka, σημασία έχει η αναπαραγωγική ηλικία. Εύχομαι από καρδιάς όλα να πάνε κατ'ευχην καλή μου και γρήγορα να μας πεις τα ευχάριστα ❤️

Just now, lizard12 είπε:

Κορίτσια έκανα επαναληπτική.  Την Τετάρτη ήταν 43 και σήμερα 173!!!!

Σουπερ!!! Μπράβο!! Αχ δε ξέρεις πόσο άγχος έχω για την επαναληπτική.. Ίσως και περισσότερο από χθες.

  • Ευχαριστώ 3

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι το στήθος τίποτα.  Μια μέρα πόνεσε σα μελάνια το δεξί κ τίποτα άλλο.  Γενικά δεν έχω συμπτώματα εκτός από απλές ενοχλήσεις κοιλιά.  Ούτε αίμα ούτε υπνηλία. Το αντίθετο.  Αϋπνίες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 είπε:

Κορίτσια έκανα επαναληπτική.  Την Τετάρτη ήταν 43 και σήμερα 173!!!!

Πόσο υπέροχα νέα είναι αυτά;;;;!!!! Σχηματίστηκε χαμόγελο στο πρόσωπο μου!!!! Μπράβο κοπέλα μου!!!! Καλούς υπερδιπλασιασμους εύχομαι!!!!!

Κορίτσια συγγνώμη που θα ρωτήσω, αλλά εσείς που κάνατε κ είχατε επιτυχία , σε ποια κλινική κάνατε την εξωσωματική κ σε ποια προσπάθεια πετύχατε; Ρωτάω γτ σκέφτομαι να αλλάξω κλινική. Θα αλλάξω βασικά αλλά θέλω κ άλλες γνώμες. Αν μπορείτε να μοιραστείτε αυτές τις πληροφορίες, θα σας ήμουν ευγνώμων!! Αθήνα μένω!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εγω ποτε δεν ειχα πρησμενο στηθος, μεχρι που ξεκινησε οταν μπηκα στην 10 βδομαδα!! Τελη Φλεβαρη που περιμενα κι εγω τη χοριακη τα ιδια εγραφα σε αυτο το θεμα!!

Καλη επιτυχια κοριτσακια μου και μην ψαχνετε και πολυ συμπτωματα! Ξερω δε γινεται αλλα αληθεια με ή χωρις πρησμενο στηθος ολα ειναι πιθανα!!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ευχαριστώ όλες  πολύ πολύ κι εύχομαι να  έρθει εγκυμοσύνη εύκολα γρήγορα κι από εκεί που δεν το περιμένετε όπως σε μένα.  Σε ένα φυσικό κύκλο που δε φαινοταν ότι θα πάει καλά.  Εννοείται φοβάμαι ακόμη κ θα κάνω μια χοριακη ακόμη μέσα στη βδομάδα κι ας μη μου το είπε γιατρός  χαχα.  Ας πάω προετοιμασμενη... έχουμε ακόμη δρόμο αλλά χαίρομαι που πρώτη φορά μετά από 10 αποτυχημένες έφτασα ως εδώ. Σας εύχομαι τα καλύτερα κ περιμένω τις χοριακες σας κ όσες είδαν αρνητικό να να σχεδιάσουν με αισιοδοξία τα επόμενα βήματα.  Θα έρθει.......

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες  πολύ πολύ κι εύχομαι να  έρθει εγκυμοσύνη εύκολα γρήγορα κι από εκεί που δεν το περιμένετε όπως σε μένα.  Σε ένα φυσικό κύκλο που δε φαινοταν ότι θα πάει καλά.  Εννοείται φοβάμαι ακόμη κ θα κάνω μια χοριακη ακόμη μέσα στη βδομάδα κι ας μη μου το είπε γιατρός  χαχα.  Ας πάω προετοιμασμενη... έχουμε ακόμη δρόμο αλλά χαίρομαι που πρώτη φορά μετά από 10 αποτυχημένες έφτασα ως εδώ. Σας εύχομαι τα καλύτερα κ περιμένω τις χοριακες σας κ όσες είδαν αρνητικό να να σχεδιάσουν με αισιοδοξία τα επόμενα βήματα.  Θα έρθει.......

Συγχαρητηριααααα!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Εχεις κάνει 10 εμβρυομεταφορες; Μπράβο.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Συγχαρητηριααααα!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη. Εχεις κάνει 10 εμβρυομεταφορες; Μπράβο.. 

Όχι Έχω κάνει 2 διεγερσεις Κ 8 φυσικους. Αυτή ήταν η 11η . Εμβρυομεταφορα έκανα 1 τρίτης μέρας στην πρώτη μου φορά κ από τότε ως τώρα δεν καταφέρναμε να κάνουμε ένα έμβρυο. Χάλια ωαρια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες  πολύ πολύ κι εύχομαι να  έρθει εγκυμοσύνη εύκολα γρήγορα κι από εκεί που δεν το περιμένετε όπως σε μένα.  Σε ένα φυσικό κύκλο που δε φαινοταν ότι θα πάει καλά.  Εννοείται φοβάμαι ακόμη κ θα κάνω μια χοριακη ακόμη μέσα στη βδομάδα κι ας μη μου το είπε γιατρός  χαχα.  Ας πάω προετοιμασμενη... έχουμε ακόμη δρόμο αλλά χαίρομαι που πρώτη φορά μετά από 10 αποτυχημένες έφτασα ως εδώ. Σας εύχομαι τα καλύτερα κ περιμένω τις χοριακες σας κ όσες είδαν αρνητικό να να σχεδιάσουν με αισιοδοξία τα επόμενα βήματα.  Θα έρθει.......

Παναγία μου...έχεις κάνει 10 εμβρυομεταφορες????Αλήθεια????

Ωωωω πόσο το αξίζεις αυτό το αναπαντεχο θαυματακι.εισαι ήρωας κορίτσι μου!!!

Just now, lizard12 είπε:

Όχι Έχω κάνει 2 διεγερσεις Κ 8 φυσικους. Αυτή ήταν η 11η . Εμβρυομεταφορα έκανα 1 τρίτης μέρας στην πρώτη μου φορά κ από τότε ως τώρα δεν καταφέρναμε να κάνουμε ένα έμβρυο. Χάλια ωαρια.

Και όλα αυτά που έχεις κάνει τα ίδια κότσια θέλουν μαζί με άπειρη υπομονή!!!

Συγχαρητήρια για την επιμονή σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Πόσο υπέροχα νέα είναι αυτά;;;;!!!! Σχηματίστηκε χαμόγελο στο πρόσωπο μου!!!! Μπράβο κοπέλα μου!!!! Καλούς υπερδιπλασιασμους εύχομαι!!!!!

Κορίτσια συγγνώμη που θα ρωτήσω, αλλά εσείς που κάνατε κ είχατε επιτυχία , σε ποια κλινική κάνατε την εξωσωματική κ σε ποια προσπάθεια πετύχατε; Ρωτάω γτ σκέφτομαι να αλλάξω κλινική. Θα αλλάξω βασικά αλλά θέλω κ άλλες γνώμες. Αν μπορείτε να μοιραστείτε αυτές τις πληροφορίες, θα σας ήμουν ευγνώμων!! Αθήνα μένω!!

Εγώ κοριτσάρα μου είμαι Θεσ/νίκη με τον Δόβα και τα κατάφερα με την πρώτη. Από Αθήνα, δεν έχω ιδέα..

  • Μου αρέσει 2

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...