Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

@Faihb @Spourgiti @Deppybach κοριτσια μου τα λογια ειναι δυσκολα αυτες τις στιγμες.... Οι περισσοτερες κοπελες έχουμε βρεθει στην θεση σας και νιώθουμε.... Δεν θελω να πω πολλά.... Μονο πως σας περιμενουμε απέναντι, ειστε δυνατες, ειστε αγωνιστριες, μπορειτε❤️Μια τεράστια αγκαλια❤️

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Luckystars είπε:

@Faihb @Spourgiti @Deppybach κοριτσια μου τα λογια ειναι δυσκολα αυτες τις στιγμες.... Οι περισσοτερες κοπελες έχουμε βρεθει στην θεση σας και νιώθουμε.... Δεν θελω να πω πολλά.... Μονο πως σας περιμενουμε απέναντι, ειστε δυνατες, ειστε αγωνιστριες, μπορειτε❤️Μια τεράστια αγκαλια❤️

 

Ευχαριστώ πολύ για τα καταπραϋντικά σου λόγια... Είναι δύσκολες οι πρώτες ώρες των αρνητικών αποτελεσμάτων... Ακόμα κ αν το περνάς για δεύτερη φορά.... Κατάπια πολλά βαριά συναισθήματα, στέγνωσα δάκρυα που πήγαν να υγρανουν τα μάτια μου, χαμογελούσα για να μην μιλήσω με τρεμαμενη φωνη, κατάπια το σάλιο μου μήπως κ έτσι λυθεί ο κομπος που συνεχώς κ αυτομάτως δημιουργοταν, πήγαινα με το παραμικρό στην κουζίνα για να παίρνω αναπνοές ώστε να ηρεμήσω...και όλα αυτά για να είμαι πιο δυνατή μπροστά στον άντρα μου, ο οποίος το πήρε εξίσου άσχημα απλά δεν μπορούσε να το κρύψει... Έπρεπε να φανώ εγώ, που τράβηξα τα περισσότερα, πιο δυνατή γτ πολύ απλά δεν ήθελα να μας καταβάλει... Θέλω πραγματικά αύριο να είναι μια άλλη μέρα για μας σαν ζευγάρι αλλά κ για μένα σαν Δέσποινα.... 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 12
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καταπραϋντικά σου λόγια... Είναι δύσκολες οι πρώτες ώρες των αρνητικών αποτελεσμάτων... Ακόμα κ αν το περνάς για δεύτερη φορά.... Κατάπια πολλά βαριά συναισθήματα, στέγνωσα δάκρυα που πήγαν να υγρανουν τα μάτια μου, χαμογελούσα για να μην μιλήσω με τρεμαμενη φωνη, κατάπια το σάλιο μου μήπως κ έτσι λυθεί ο κομπος που συνεχώς κ αυτομάτως δημιουργοταν, πήγαινα με το παραμικρό στην κουζίνα για να παίρνω αναπνοές ώστε να ηρεμήσω...και όλα αυτά για να είμαι πιο δυνατή μπροστά στον άντρα μου, ο οποίος το πήρε εξίσου άσχημα απλά δεν μπορούσε να το κρύψει... Έπρεπε να φανώ εγώ, που τράβηξα τα περισσότερα, πιο δυνατή γτ πολύ απλά δεν ήθελα να μας καταβάλει... Θέλω πραγματικά αύριο να είναι μια άλλη μέρα για μας σαν ζευγάρι αλλά κ για μένα σαν Δέσποινα.... 

Όσο απίστευτο και δύσκολο να σου φαίνεται θα είσαι με το καιρό καλύτερα γιατί είναι το μόνο που μπορούμε να κανουμε οσες περναμε απο τν ον δυσκολο δρομο της εξωσωματικής..Ασε τον εαυτο σου οταν εισαι μονη σου να ξεσπάσει και να σου βγει ολος ο θυμός και η απογοήτευση και οτι σε πνιγεί..Και μετα θα ερθει παλι αυτη η δυναμη πυ τωρα πιστευεις οτι δνε εχεις,για να κανουμε αυτο που ξερουμε Καλα..Να παλέψουμε για το ονειρο του να γινουμε μανούλες οπως και τα υπολοιπα κοριτσια που στοτ έλος τα κατάφεραν...Μια τεραστια αγκαλια απ´ολες μας κοριτσι μου

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καταπραϋντικά σου λόγια... Είναι δύσκολες οι πρώτες ώρες των αρνητικών αποτελεσμάτων... Ακόμα κ αν το περνάς για δεύτερη φορά.... Κατάπια πολλά βαριά συναισθήματα, στέγνωσα δάκρυα που πήγαν να υγρανουν τα μάτια μου, χαμογελούσα για να μην μιλήσω με τρεμαμενη φωνη, κατάπια το σάλιο μου μήπως κ έτσι λυθεί ο κομπος που συνεχώς κ αυτομάτως δημιουργοταν, πήγαινα με το παραμικρό στην κουζίνα για να παίρνω αναπνοές ώστε να ηρεμήσω...και όλα αυτά για να είμαι πιο δυνατή μπροστά στον άντρα μου, ο οποίος το πήρε εξίσου άσχημα απλά δεν μπορούσε να το κρύψει... Έπρεπε να φανώ εγώ, που τράβηξα τα περισσότερα, πιο δυνατή γτ πολύ απλά δεν ήθελα να μας καταβάλει... Θέλω πραγματικά αύριο να είναι μια άλλη μέρα για μας σαν ζευγάρι αλλά κ για μένα σαν Δέσποινα.... 

@Spourgiti @Deppybach @Faihb Αύριο λοιπόν είναι μια άλλη μέρα!  Και κάθε μέρα !  Ως και αυτό το διάστημα της θλίψης, όσο και περίεργο να φαίνεται τώρα,ωραίο θα ναι και ακόμα πιο ωραίο όταν θα χουν περάσει όλα και θα κρατάτε το μωράκι σας! 

Όλες στον αγώνα! Και ξανά προς την δόξα τραβάμε!!!

Η καθεμία μας στον δικό της χρόνο!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Deppybach said:

Ευχαριστώ πολύ για τα καταπραϋντικά σου λόγια... Είναι δύσκολες οι πρώτες ώρες των αρνητικών αποτελεσμάτων... Ακόμα κ αν το περνάς για δεύτερη φορά.... Κατάπια πολλά βαριά συναισθήματα, στέγνωσα δάκρυα που πήγαν να υγρανουν τα μάτια μου, χαμογελούσα για να μην μιλήσω με τρεμαμενη φωνη, κατάπια το σάλιο μου μήπως κ έτσι λυθεί ο κομπος που συνεχώς κ αυτομάτως δημιουργοταν, πήγαινα με το παραμικρό στην κουζίνα για να παίρνω αναπνοές ώστε να ηρεμήσω...και όλα αυτά για να είμαι πιο δυνατή μπροστά στον άντρα μου, ο οποίος το πήρε εξίσου άσχημα απλά δεν μπορούσε να το κρύψει... Έπρεπε να φανώ εγώ, που τράβηξα τα περισσότερα, πιο δυνατή γτ πολύ απλά δεν ήθελα να μας καταβάλει... Θέλω πραγματικά αύριο να είναι μια άλλη μέρα για μας σαν ζευγάρι αλλά κ για μένα σαν Δέσποινα.... 

Κορίτσι μου ξέρω πολύ καλά πως νιώθεις... μην το κρατάς μέσα σου όμως. 

Έχουμε μάθει να τα περνάμε όλα μόνες μας και να "πρέπει" να είμαστε συνέχεια οι δυνατές για τους άλλους. 

Είναι μεγάλο βάρος για να το κουβαλάς κι αυτό... άστο να βγει. Στενοχωρήσου , κλάψε και θύμωσε. Είναι φυσιολογικό και δε σημαίνει ότι το βάζεις κάτω. Ίσα ίσα...

Πάρε το χρόνο σου και μετά ξανασήκω για να δοκιμάσεις πάλι. 

Θα τα καταφέρεις ... αυτό να σκέφτεσαι και να λες συνέχεια στον εαυτό σου "θα τα καταφέρω!" 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καταπραϋντικά σου λόγια... Είναι δύσκολες οι πρώτες ώρες των αρνητικών αποτελεσμάτων... Ακόμα κ αν το περνάς για δεύτερη φορά.... Κατάπια πολλά βαριά συναισθήματα, στέγνωσα δάκρυα που πήγαν να υγρανουν τα μάτια μου, χαμογελούσα για να μην μιλήσω με τρεμαμενη φωνη, κατάπια το σάλιο μου μήπως κ έτσι λυθεί ο κομπος που συνεχώς κ αυτομάτως δημιουργοταν, πήγαινα με το παραμικρό στην κουζίνα για να παίρνω αναπνοές ώστε να ηρεμήσω...και όλα αυτά για να είμαι πιο δυνατή μπροστά στον άντρα μου, ο οποίος το πήρε εξίσου άσχημα απλά δεν μπορούσε να το κρύψει... Έπρεπε να φανώ εγώ, που τράβηξα τα περισσότερα, πιο δυνατή γτ πολύ απλά δεν ήθελα να μας καταβάλει... Θέλω πραγματικά αύριο να είναι μια άλλη μέρα για μας σαν ζευγάρι αλλά κ για μένα σαν Δέσποινα.... 

Καλημέρα όσο μπορεί να είναι δηλαδη...σε καταλαβαίνω απόλυτα..έτσι ήμουν κ εγώ χθες..όχι ότι σήμερα άλλαξε κάτι..προσπάθησα κ έλεγα θα φανώ δυνατή άλλωστε το έχω περάσει τόσες φορές..αλλά 5 φορές αρνητικό μου έπεσε βαρύ..πίστευα σ αυτήν την 5η φορά..κ όταν πάλι άκουσα ότι δεν τα κατάφερα..ένιωσα ότι απομακρύνομαι όλο και περισσότερο από το όνειρο μου..κ αυτό είναι το χειρότερο...Να ξεκινάς την ζωή σου με τοσα όνειρα και κάπου στη μέση να αλλάζουν ολα..ένας συνεχώς εφιάλτης..που όσο και να ελπιζεις ότι θα τα καταφέρεις λυγίζεις γτ είσαι άνθρωπος κ σε τρώει το μαραζι,η στεναχώρια ,η απελπισία,η θλίψη και λες άραγε θα τα καταφέρω ποτε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Faihb είπε:

Καλημέρα όσο μπορεί να είναι δηλαδη...σε καταλαβαίνω απόλυτα..έτσι ήμουν κ εγώ χθες..όχι ότι σήμερα άλλαξε κάτι..προσπάθησα κ έλεγα θα φανώ δυνατή άλλωστε το έχω περάσει τόσες φορές..αλλά 5 φορές αρνητικό μου έπεσε βαρύ..πίστευα σ αυτήν την 5η φορά..κ όταν πάλι άκουσα ότι δεν τα κατάφερα..ένιωσα ότι απομακρύνομαι όλο και περισσότερο από το όνειρο μου..κ αυτό είναι το χειρότερο...Να ξεκινάς την ζωή σου με τοσα όνειρα και κάπου στη μέση να αλλάζουν ολα..ένας συνεχώς εφιάλτης..που όσο και να ελπιζεις ότι θα τα καταφέρεις λυγίζεις γτ είσαι άνθρωπος κ σε τρώει το μαραζι,η στεναχώρια ,η απελπισία,η θλίψη και λες άραγε θα τα καταφέρω ποτε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ακριβώς έτσι νιώθω κι εγω...  για το 5ο πάω κι εγώ...2 και σήμερα.Ούτε το στήθος δεν πρήστηκε.

Πραγματικά,δεν υπάρχουν λόγια.......Συμπάσχω κορίτσι μου....

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 3

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ακριβώς έτσι νιώθω κι εγω...  για το 5ο πάω κι εγώ...2 και σήμερα.Ούτε το στήθος δεν πρήστηκε.

Πραγματικά,δεν υπάρχουν λόγια.......Συμπάσχω κορίτσι μου....

Μακαρι κορίτσι μου να είναι η τυχερή σου φορά!μεσα από την καρδιά μου στο ευχομαι!!σε νιώθω πως αισθάνεσαι απόλυτα!να ελπίζεις..καλη επιτυχια!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Κορίτσι μου ξέρω πολύ καλά πως νιώθεις... μην το κρατάς μέσα σου όμως. 

Έχουμε μάθει να τα περνάμε όλα μόνες μας και να "πρέπει" να είμαστε συνέχεια οι δυνατές για τους άλλους. 

Είναι μεγάλο βάρος για να το κουβαλάς κι αυτό... άστο να βγει. Στενοχωρήσου , κλάψε και θύμωσε. Είναι φυσιολογικό και δε σημαίνει ότι το βάζεις κάτω. Ίσα ίσα...

Πάρε το χρόνο σου και μετά ξανασήκω για να δοκιμάσεις πάλι. 

Θα τα καταφέρεις ... αυτό να σκέφτεσαι και να λες συνέχεια στον εαυτό σου "θα τα καταφέρω!" 

Σε ευχαριστώ πολύ... Γυρνάω στη δουλειά από Δευτέρα οπότε ξεκινάω την εργασιοθεραπεια μου!... 

Just now, Faihb είπε:

Καλημέρα όσο μπορεί να είναι δηλαδη...σε καταλαβαίνω απόλυτα..έτσι ήμουν κ εγώ χθες..όχι ότι σήμερα άλλαξε κάτι..προσπάθησα κ έλεγα θα φανώ δυνατή άλλωστε το έχω περάσει τόσες φορές..αλλά 5 φορές αρνητικό μου έπεσε βαρύ..πίστευα σ αυτήν την 5η φορά..κ όταν πάλι άκουσα ότι δεν τα κατάφερα..ένιωσα ότι απομακρύνομαι όλο και περισσότερο από το όνειρο μου..κ αυτό είναι το χειρότερο...Να ξεκινάς την ζωή σου με τοσα όνειρα και κάπου στη μέση να αλλάζουν ολα..ένας συνεχώς εφιάλτης..που όσο και να ελπιζεις ότι θα τα καταφέρεις λυγίζεις γτ είσαι άνθρωπος κ σε τρώει το μαραζι,η στεναχώρια ,η απελπισία,η θλίψη και λες άραγε θα τα καταφέρω ποτε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ξέρω πολύ καλά τι λες κ ας το πέρασα κατά, 2 φορές λιγότερες, από σένα.. ας συνεχίσουμε τον δρόμο που χαράχτηκε για μας, με ψηλά το κεφάλι... Κάπου υπάρχει το φως της ελπίδας κ για μας!!! Πάμε για την επόμενη δοκιμή με κουράγιο!... Εύχομαι όλα να πάνε καλά....για όλες!!!

Just now, Joka είπε:

Ακριβώς έτσι νιώθω κι εγω...  για το 5ο πάω κι εγώ...2 και σήμερα.Ούτε το στήθος δεν πρήστηκε.

Πραγματικά,δεν υπάρχουν λόγια.......Συμπάσχω κορίτσι μου....

Όχι!!!! Να μην στενοχωριέσαι εσύ!! Ακόμα δεν κρίθηκε τπτ!!! Υπομονή για το αποτέλεσμα!!! Ειλικρινά σου εύχομαι να είναι θετικό!!! Είμαι άνθρωπος που θέλω ο,τι καλό για μένα, το θέλω κ για τους άλλους!!! Άσχημο για κανέναν!!! Εύχομαι κ για όλες όσες περιμένετε να'χετε θετικά αποτελέσματα!!! Όχι μόνο για την β-χοριακη, αλλά κ για την πορεία, μέχρι τέλους!!!! 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ακριβώς έτσι νιώθω κι εγω...  για το 5ο πάω κι εγώ...2 και σήμερα.Ούτε το στήθος δεν πρήστηκε.

Πραγματικά,δεν υπάρχουν λόγια.......Συμπάσχω κορίτσι μου....

Στις πόσες μέρες έχεις χοριακη από την εμβρυομεταφορα Joka? Δευτέρα πας? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Στις πόσες μέρες έχεις χοριακη από την εμβρυομεταφορα Joka? Δευτέρα πας? 

Ναι κορίτσι μου.9η μέρα,Δευτέρα το τεστ έχει γραψει ο γιατρος.Σε ολες μου ομως τις προσπαθειες και παρά τα ούτρο,αδιαθετούσα.νωρίτερα.Δεν εχω κάνει ποτέ το τεστ κυήσεως!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Ναι κορίτσι μου.9η μέρα,Δευτέρα το τεστ έχει γραψει ο γιατρος.Σε ολες μου ομως τις προσπαθειες και παρά τα ούτρο,αδιαθετούσα.νωρίτερα.Δεν εχω κάνει ποτέ το τεστ κυήσεως!!!

Όπως εγώ που δεν έχω κάνει ποτέ τεστ στο σπίτι, predictor και τετοια.. Αισιοδοξουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, μιας κ μιλήσατε για στηθος, εμενα δεν πρήζετε ποτε το στηθος μου, εκτος απο την πρωτη φορα που έκανα εξωσω που πρήστηκα απο τις ημέρες  που ξεκίνησα τη διέγερση  με αποκορύφωμα στην ovitrelle κ κράτησε κ μέχρι την χοριακη, που ηταν βέβαια αρνητική. Τωρα που κλασικά ψάχνω για σύμπτωματα, τπτ! ουτε καν ενα ελαφρύ πρήξιμο, νομιζω οτι όταν μου συμβεί αυτο, θα ειναι η ένδειξη οτι κατι καλο παει να γινει, αλλα τζιφος παλι !

Just now, lizard12 said:

Κορίτσια έκανα επαναληπτική.  Την Τετάρτη ήταν 43 και σήμερα 173!!!!

Μπραβο!!!! Τι σου ειπε ο γιατρός;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...