Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, ελπιδακι είπε:

Μολις γυρισα απτον ενδικρινολογο μου και μου ανεβασε το χαπι..και το απογευμα θα παω γυναικολογο!!εκανα και τον πρωτο μου εμετο το πρωι,ζαλιζομαι παρα πολυ..νοιωθω οτι εχω πιει ενα μπουκαλι ουισκι ασε!!θα σας πω τα νεα μου το απογευμα,εσυ ποτε πας γιατρο?πως εισαι?""

Σου ευχομαι μεσα απτην καρδια μου η Μεγαλοχαρη Παναγια μας να σε βοηθησει κοριτσι μου!!και ολα τα κοριτσια που προσπαθουν!!"

Να προσέχεις τον εαυτό σου τώρα και να μην κουράζεσαι... Χαλάρωσε δες ταινίες διάβασε κάνα βιβλίο κι άσε τους άλλους να σε κακομαθαινουν.. Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!! Εύχομαι τα καλυτερότερα...

12 ώρες πρίν, bily είπε:

Κοπέλα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤️❤️ Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ.... Το εύχομαι... Αύριο πάω για επαναληπτική χοριακή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Taggeris είπε:

Να προσέχεις τον εαυτό σου τώρα και να μην κουράζεσαι... Χαλάρωσε δες ταινίες διάβασε κάνα βιβλίο κι άσε τους άλλους να σε κακομαθαινουν.. Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!! Εύχομαι τα καλυτερότερα...

Σε ευχαριστώ πολύ.... Το εύχομαι... Αύριο πάω για επαναληπτική χοριακή

Χαχα μου αρεσε αυτο "και ασε τους αλλους να σε κακομαθαινουν"εννοειται οτι θα εκμεταλευτω αυτη την κατασταση !!δεν κανω τιποτα εχω την μαμα μου που μου τα κανει ολα,να ναι καλα,με βοηθαει πολυ κ ο αντρας μου,ειμαι τυχερη!!καλη ιδεα οι ταινιες!ηρθε η ωρα να βρω καμια καλη σειρα να ξεκινησω να βλεπω!!εσυ πως εισαι?

Just now, teta2 είπε:

έβαλα 3 ημερών. πρέπει να κάνω κανονικά χοριακη στις 17 και λέω να πάω στις 15..

Σιγουρα θα δειξει!!καλη επιτυχια να εχεις να μας κρατας ενημερες!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Χαχα μου αρεσε αυτο "και ασε τους αλλους να σε κακομαθαινουν"εννοειται οτι θα εκμεταλευτω αυτη την κατασταση !!δεν κανω τιποτα εχω την μαμα μου που μου τα κανει ολα,να ναι καλα,με βοηθαει πολυ κ ο αντρας μου,ειμαι τυχερη!!καλη ιδεα οι ταινιες!ηρθε η ωρα να βρω καμια καλη σειρα να ξεκινησω να βλεπω!!εσυ πως εισαι?

Σιγουρα θα δειξει!!καλη επιτυχια να εχεις να μας κρατας ενημερες!!

σε ευχαριστώ! !

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Χαχα μου αρεσε αυτο "και ασε τους αλλους να σε κακομαθαινουν"εννοειται οτι θα εκμεταλευτω αυτη την κατασταση !!δεν κανω τιποτα εχω την μαμα μου που μου τα κανει ολα,να ναι καλα,με βοηθαει πολυ κ ο αντρας μου,ειμαι τυχερη!!καλη ιδεα οι ταινιες!ηρθε η ωρα να βρω καμια καλη σειρα να ξεκινησω να βλεπω!!εσυ πως εισαι?

Σιγουρα θα δειξει!!καλη επιτυχια να εχεις να μας κρατας ενημερες!!

Καλά είμαι αλλά έχω έντονη ζαλάδα. Γυρνάνε πραγματικά τα πάντα.... Εντωμεταξύ νυστάζω αλλά οι μικρές ανηψιες μου εδώ δεν μαφηνουν σε ησυχία.... Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, teta2 είπε:

έβαλα 3 ημερών. πρέπει να κάνω κανονικά χοριακη στις 17 και λέω να πάω στις 15..

Κάτι πιστεύω ότι θα δείξει έστω και μικρό αν δεν κρατιέσαι.... Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά. Προσπάθησε να κρατιεσαι απασχολημένη... Δύσκολη η αναμονή το ξέρω αλλά να σκέφτεσαι αισιόδοξα... Στείλε μας όταν μάθεις... Εύχομαι να είναι θετική!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Taggeris είπε:

Καλά είμαι αλλά έχω έντονη ζαλάδα. Γυρνάνε πραγματικά τα πάντα.... Εντωμεταξύ νυστάζω αλλά οι μικρές ανηψιες μου εδώ δεν μαφηνουν σε ησυχία.... Χαχαχαχα

Κοιτα να ηρεμεις και να.κοιμασαι οσο μπορεις καλο θα σου κανει!!ασε εχω κι εγω την δικια μας την σουρλουλου εδω κι ολο ρωταει,βεβαια δεν της ειπαμε τιποτα γιατι θα το πει σε ολο τον κοσμο ειναι 5χρ.να προσεχεις ναην σε χτυπησουν στην κοιλια..οσο για τις ζαλαδες ασε μια απτα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Κοιτα να ηρεμεις και να.κοιμασαι οσο μπορεις καλο θα σου κανει!!ασε εχω κι εγω την δικια μας την σουρλουλου εδω κι ολο ρωταει,βεβαια δεν της ειπαμε τιποτα γιατι θα το πει σε ολο τον κοσμο ειναι 5χρ.να προσεχεις ναην σε χτυπησουν στην κοιλια..οσο για τις ζαλαδες ασε μια απτα ιδια

Πόσο σε καταλαβαίνω.... Εγώ είμαι εδώ με τον πατέρα μου την μάνα μου, τον αδερφό μου και τις 2 ανηψιες μου και μόνο η μάνα μου ξέρει αυτή τη στιγμή τί γίνεται. Δεν θέλω να πω ακόμα κάτι γιατί και τα Χριστούγεννα είχα μια εγκυμοσύνη από φυσική σύλληψη που όμως παλινδρόμησε και όταν το έμαθε ο πατέρας μου στεναχωρήθηκε πολύ. Έχει πρόβλημα με την καρδιά του και δεν θέλω να αγχώνεται. Πιστεύω και λίγο στο μάτι και την κακογλωσια να σου πω και πιστεύω ότι θα το πώ σε λίγο καιρό όταν με το καλό προχωρήσει και ακούσουμε καρδιά... Εντωμεταξύ όλοι με ρωτάνε γιατί το ένα και γιατί το άλλο... Η κοιλιά μου από τις ενέσεις έχει μαυρίσει γιατί κάπου την πίεσα στον ύπνο και συνεχώς κρύβομαι.... Για να πάρω τα φάρμακα... 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nevergiveup είπε:

Καλα ειμαι!Τεταρτη πρωι εχω υπερηχο!Χθες ειχα και εγω ενδοκρινολογο!Το χαπι μενει ως εχει!Τα καφε σταματησαν?Στηθος?Πονακια?

Μολις γυρισα απτον γιατρο και ειδαμε ενα μικρο σακουλακι!!θα τρελαθω!!μου ειπε οτι δεν χρειαζεται προς το παρων να κνω αλλη χοριακη η αλλες εξετασεις και να ξναπαω στις 22 του μηνος!!μου ειπε πααρα πολλα μια ωρα μιλουσαμε..ειμαι 4 εβδομαδων μου ειπε μετρωντας απτην εμβρυομεταφορα και κατι μερες πιο πριν.!!μηπως πρεπει να παμε σε αλλο θεμα??εχει ενα θα γινουμε γονεις το 2020 φεβρουαριου,εγω γραφω και εκει..ελα εκει αν θες και οποια αλλη ειναι εγκυουλα ας ερθει εκει..να αφησουμε χωρο στα υπολοιπα κοριτσια να λενε για την.παρουσα φαση που βρισκονται!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Κάτι πιστεύω ότι θα δείξει έστω και μικρό αν δεν κρατιέσαι.... Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά. Προσπάθησε να κρατιεσαι απασχολημένη... Δύσκολη η αναμονή το ξέρω αλλά να σκέφτεσαι αισιόδοξα... Στείλε μας όταν μάθεις... Εύχομαι να είναι θετική!!!

ναι και εγώ έτσι λέω,  κάτι θα δείξει. .ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια,  θα ενημερώσω  όποιο και αν είναι το αποτέλεσμα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, ελπιδακι είπε:

Μολις γυρισα απτον ενδικρινολογο μου και μου ανεβασε το χαπι..και το απογευμα θα παω γυναικολογο!!εκανα και τον πρωτο μου εμετο το πρωι,ζαλιζομαι παρα πολυ..νοιωθω οτι εχω πιει ενα μπουκαλι ουισκι ασε!!θα σας πω τα νεα μου το απογευμα,εσυ ποτε πας γιατρο?πως εισαι?""

Σου ευχομαι μεσα απτην καρδια μου η Μεγαλοχαρη Παναγια μας να σε βοηθησει κοριτσι μου!!και ολα τα κοριτσια που προσπαθουν!!"

Se euxaristw para polu makari na apokthsoune oles mas auto pou epithumoume. Sou euxomai na pane ola kala k se sena. O theos einai megalos k exei gia olous 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Μολις γυρισα απτον γιατρο και ειδαμε ενα μικρο σακουλακι!!θα τρελαθω!!μου ειπε οτι δεν χρειαζεται προς το παρων να κνω αλλη χοριακη η αλλες εξετασεις και να ξναπαω στις 22 του μηνος!!μου ειπε πααρα πολλα μια ωρα μιλουσαμε..ειμαι 4 εβδομαδων μου ειπε μετρωντας απτην εμβρυομεταφορα και κατι μερες πιο πριν.!!μηπως πρεπει να παμε σε αλλο θεμα??εχει ενα θα γινουμε γονεις το 2020 φεβρουαριου,εγω γραφω και εκει..ελα εκει αν θες και οποια αλλη ειναι εγκυουλα ας ερθει εκει..να αφησουμε χωρο στα υπολοιπα κοριτσια να λενε για την.παρουσα φαση που βρισκονται!!

Μπράβο κορίτσι... Να το χαρείς...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω.... Εγώ είμαι εδώ με τον πατέρα μου την μάνα μου, τον αδερφό μου και τις 2 ανηψιες μου και μόνο η μάνα μου ξέρει αυτή τη στιγμή τί γίνεται. Δεν θέλω να πω ακόμα κάτι γιατί και τα Χριστούγεννα είχα μια εγκυμοσύνη από φυσική σύλληψη που όμως παλινδρόμησε και όταν το έμαθε ο πατέρας μου στεναχωρήθηκε πολύ. Έχει πρόβλημα με την καρδιά του και δεν θέλω να αγχώνεται. Πιστεύω και λίγο στο μάτι και την κακογλωσια να σου πω και πιστεύω ότι θα το πώ σε λίγο καιρό όταν με το καλό προχωρήσει και ακούσουμε καρδιά... Εντωμεταξύ όλοι με ρωτάνε γιατί το ένα και γιατί το άλλο... Η κοιλιά μου από τις ενέσεις έχει μαυρίσει γιατί κάπου την πίεσα στον ύπνο και συνεχώς κρύβομαι.... Για να πάρω τα φάρμακα... 

Υπομονη τιποτα αλλο να προσευχεσαι και τα κακα ματια θα εξαφανιστουν..ενταξει ειναι λιγο καταπιεστικη η κατασταση εκει αλλα αν δεν μπορεις να κανεις αλλιως τοτε θα περιμενεις να περασει ολο αυτο..λυπαμαι για την απωλεια που ειχες ..να θυμασαι ολα για καποιο λογο γινονται κοριτσι μου..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ελπιδακι είπε:

Μολις γυρισα απτον γιατρο και ειδαμε ενα μικρο σακουλακι!!θα τρελαθω!!μου ειπε οτι δεν χρειαζεται προς το παρων να κνω αλλη χοριακη η αλλες εξετασεις και να ξναπαω στις 22 του μηνος!!μου ειπε πααρα πολλα μια ωρα μιλουσαμε..ειμαι 4 εβδομαδων μου ειπε μετρωντας απτην εμβρυομεταφορα και κατι μερες πιο πριν.!!μηπως πρεπει να παμε σε αλλο θεμα??εχει ενα θα γινουμε γονεις το 2020 φεβρουαριου,εγω γραφω και εκει..ελα εκει αν θες και οποια αλλη ειναι εγκυουλα ας ερθει εκει..να αφησουμε χωρο στα υπολοιπα κοριτσια να λενε για την.παρουσα φαση που βρισκονται!!

Μπραβο κοριτσακι!!!!Ποτε εκανες εμβρυομεταφορα?Και ποτε ειχες τελευταια περιοδο θυμασαι?Θα ερθω και εγω την Τεταρτη που θα δω οτι δω...χαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nevergiveup said:

 

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις τυχαία βρήκα την παρεα σας και μια αισθηση αισιοδοξιας απλωθηκε στο πρόσωπο μου! Είμαι στην 5η ημέρα εμβρυομεταφορας και δεν εχω πει σε κανεναν τίποτα, μονο ο άντρας μου φυσικά ξέρει, αλλα κι αυτός δουλειά ολη μερα και αισθάνομαι τοσο μονη... Την Κυριακή ήταν τα γενέθλια της μητέρας μου και έπρεπε να πω κάτι για μη σηκωνω βαρη κλπ και αποφασισαμε να πούμε ότι είμαι έγκυος, τωρα ανησυχώ πολυ και με έχει πιάσει αγχος μην έχουμε αρνητικά αποτελέσματα και εχω και το βάρος της στεναχωριας της μανας μου! 

Απο συμπτώματα σήμερα έχουν αρχισει κατι πυκνά υγρα αλλα υπολευκα σαν υγρα ωορηξιας. Ειχε καμια κάτι αντίστοιχο; 

 

Just now, Taggeris said:

Πόσο σε καταλαβαίνω.... Εγώ είμαι εδώ με τον πατέρα μου την μάνα μου, τον αδερφό μου και τις 2 ανηψιες μου και μόνο η μάνα μου ξέρει αυτή τη στιγμή τί γίνεται. Δεν θέλω να πω ακόμα κάτι γιατί και τα Χριστούγεννα είχα μια εγκυμοσύνη από φυσική σύλληψη που όμως παλινδρόμησε και όταν το έμαθε ο πατέρας μου στεναχωρήθηκε πολύ. Έχει πρόβλημα με την καρδιά του και δεν θέλω να αγχώνεται. Πιστεύω και λίγο στο μάτι και την κακογλωσια να σου πω και πιστεύω ότι θα το πώ σε λίγο καιρό όταν με το καλό προχωρήσει και ακούσουμε καρδιά... Εντωμεταξύ όλοι με ρωτάνε γιατί το ένα και γιατί το άλλο... Η κοιλιά μου από τις ενέσεις έχει μαυρίσει γιατί κάπου την πίεσα στον ύπνο και συνεχώς κρύβομαι.... Για να πάρω τα φάρμακα... 

Κι εγω κρυβομουν με τις ενέσεις και τα χαπια. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Μακάρι το διπλο μας αχγος να τελειώσει και να έχουμε αυτο που ποθουμε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...