Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nephele78 είπε:

Και εγω τιποτα κοριτσι απολυτως ..μονο 12η μερα ειχα ριγος κ πηρα το γιατρο κ μου ειπε να παω για προγεστ οιστραδ κ χοριακη ενω κανονικα χοριακη θα πηγαινα την 14η μερα με βλαστοκυστες κιολας.αλλα θα το τηρουσα ..καλη επιτυχια ! ευχομαι μια τεραστια χοριακη !!

Μακαρι ευχαριστω πολυ!!...Απλα την προηγουμενη φορα ενιωθα ενα βαρος χαμηλα και πονους περιδου καποιες μερες. Αυτη τη φορα μονο τις 2 πρωτες και μετα τιποτα..Τεσπα θα δουμε!

Just now, Depi1234 είπε:

Ναι 2 βλαστοκυστες

Οποτε μια απο τα ιδια! Καλη μας επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happykar είπε:

Μακαρι ευχαριστω πολυ!!...Απλα την προηγουμενη φορα ενιωθα ενα βαρος χαμηλα και πονους περιδου καποιες μερες. Αυτη τη φορα μονο τις 2 πρωτες και μετα τιποτα..Τεσπα θα δουμε!

Οποτε μια απο τα ιδια! Καλη μας επιτυχια!!!

Στις προηγουμενες 2 αποτυχημενες ειχα τα παντα απο συμπτωματα ΟΛΑ κ ενοιωθα οτι ημουν και εγκυος χαχΑ 

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε...Απλα ημουν πολυ τσιτωμενη την ημερα της εμβρυομεταφορας, δε το χαρηκα καθολου για να μην πω εκνευρισμενη! Το ιδιο και τις επομενες δυο μερες. Ειχαμε 9 εμβρυα και μονο 3 καταφεραν να γινουν βλαστοκυστες και γι' αυτο απογοητευτηκα πολυ...Και τωρα σκεφτομαι μηπως το σαμποταρησα και δε γινει απο τον τοσο εκνευρισμο που ειχα :(

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, happykar είπε:

Μακαρι ευχαριστω πολυ!!...Απλα την προηγουμενη φορα ενιωθα ενα βαρος χαμηλα και πονους περιδου καποιες μερες. Αυτη τη φορα μονο τις 2 πρωτες και μετα τιποτα..Τεσπα θα δουμε!

Οποτε μια απο τα ιδια! Καλη μας επιτυχια!!!

Ναι καλή μας επιτυχία εσυ ποτέ θα κανείς χοριακη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happykar είπε:

Για να δουμε...Απλα ημουν πολυ τσιτωμενη την ημερα της εμβρυομεταφορας, δε το χαρηκα καθολου για να μην πω εκνευρισμενη! Το ιδιο και τις επομενες δυο μερες. Ειχαμε 9 εμβρυα και μονο 3 καταφεραν να γινουν βλαστοκυστες και γι' αυτο απογοητευτηκα πολυ...Και τωρα σκεφτομαι μηπως το σαμποταρησα και δε γινει απο τον τοσο εκνευρισμο που ειχα :(

 

Καλησπέρα, μη σκεφτεσαι αρνητικά! Κ γω πήρα την ίδια μέρα κάτι εξετάσεις κ δεν ήθελα να προχωρήσω αλλά με καθησύχασε η ενδοκρινολογος κ ο γυναικολόγος μου. Σκαμπανεβάσματα θα έχουμε δυστυχώς. Εγώ κ στη προηγούμενη κ τώρα έχω ενοχλήσεις κ σουβλιες, όχι συνέχεια....αλλά με αυτά δεν βγάζουμε άκρη.

Just now, Depi1234 είπε:

Ναι καλή μας επιτυχία εσυ ποτέ θα κανείς χοριακη;

Να σε ρωτήσω εσύ με τη βασκλορ που βγάζεις αυτά που είχες πει είναι κάτασπρα; Αν θες μου απαντάς. 

 

2 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Μπα!!! Που διάβασα τις οδηγίες έλεγε μετά από 7 μέρες επαφής... Και ανιχνεύει απο 10 ...:::((((

Την Πέμπτη δεν πρέπει να πας για χοριακη;; Μη το εγκαταλείπεις γιατί εγώ είχα κάνει 3 τεστ δύο μέρες, μια μέρα κ την ίδια μέρα κ έβγαιναν αρνητικά κ επειδή είχα αρκετό αίμα νόμιζα ότι αδιαθετησα. Δεν πήγε καλά σε μένα αλλά θέλω να σου πω ότι είχα θετική χοριακη κ δεν το πίστευα. Και κανένα τεστακι θετικό. Κάποια λένε ότι ανιχνεύουν κ καλά από 20 μονάδες και πάνω αλλά δεν τα πιστεύω πλέον. Να πας για χοριακη όταν σου είπε ο γιατρός σου. Κ εύχομαι να πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Moomin είπε:

Καλησπέρα, μη σκεφτεσαι αρνητικά! Κ γω πήρα την ίδια μέρα κάτι εξετάσεις κ δεν ήθελα να προχωρήσω αλλά με καθησύχασε η ενδοκρινολογος κ ο γυναικολόγος μου. Σκαμπανεβάσματα θα έχουμε δυστυχώς. Εγώ κ στη προηγούμενη κ τώρα έχω ενοχλήσεις κ σουβλιες, όχι συνέχεια....αλλά με αυτά δεν βγάζουμε άκρη.

Να σε ρωτήσω εσύ με τη βασκλορ που βγάζεις αυτά που είχες πει είναι κάτασπρα; Αν θες μου απαντάς. 

 

Την Πέμπτη δεν πρέπει να πας για χοριακη;; Μη το εγκαταλείπεις γιατί εγώ είχα κάνει 3 τεστ δύο μέρες, μια μέρα κ την ίδια μέρα κ έβγαιναν αρνητικά κ επειδή είχα αρκετό αίμα νόμιζα ότι αδιαθετησα. Δεν πήγε καλά σε μένα αλλά θέλω να σου πω ότι είχα θετική χοριακη κ δεν το πίστευα. Και κανένα τεστακι θετικό. Κάποια λένε ότι ανιχνεύουν κ καλά από 20 μονάδες και πάνω αλλά δεν τα πιστεύω πλέον. Να πας για χοριακη όταν σου είπε ο γιατρός σου. Κ εύχομαι να πάνε όλα καλά.

NΆι νομίζω ......για μια δυο μέρες ηταν

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Depi1234 είπε:

Ναι καλή μας επιτυχία εσυ ποτέ θα κανείς χοριακη;

Καλημερα λεω να κανω τη Δευτερα. Σκεφτομαι ομως να κανω και ενα τεστακι την Κυριακη :wink: Εσυ ποτε λες να κανεις;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, happykar είπε:

Καλημερα λεω να κανω τη Δευτερα. Σκεφτομαι ομως να κανω και ενα τεστακι την Κυριακη :wink: Εσυ ποτε λες να κανεις;

Δεν ξέρω φοβάμαι το αποτέλεσμα ο γιατρός μου είπε στις 14 ημέρες ποιος περιμένει μέχρι τότε;;;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Depi1234 είπε:

Δεν ξέρω φοβάμαι το αποτέλεσμα ο γιατρός μου είπε στις 14 ημέρες ποιος περιμένει μέχρι τότε;;;;;;

Καλημέρα, για βλαστοκυστες λένε στις 10 μέρες, εμένα μου ζήτησε να κάνω στις 12 μερες.

Λέτε να κάνετε τεστακι δηλ; Να πάρετε ένα αξιόπιστο...εγώ θα περιμένω τη χοριακη...μια βδομάδα ακόμη...


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Depi1234 είπε:

Δεν ξέρω φοβάμαι το αποτέλεσμα ο γιατρός μου είπε στις 14 ημέρες ποιος περιμένει μέχρι τότε;;;;;;

Κι εμενα στις 14 μου ειπε αλλα την προηγουμενη φορα με βλαστοκυστες 6 ημερων ειχα κανει στις 11 μερες και η χοριακη ηταν πολυ υψηλη ηδη! Δεν ξερω τι να κανω..Ειμαι πολυ απογοητευμενη, δεν αισθανομαι τιποτα :(

Just now, Moomin είπε:

Καλημέρα, για βλαστοκυστες λένε στις 10 μέρες, εμένα μου ζήτησε να κάνω στις 12 μερες.

Λέτε να κάνετε τεστακι δηλ; Να πάρετε ένα αξιόπιστο...εγώ θα περιμένω τη χοριακη...μια βδομάδα ακόμη...

Δεν ξερω σκεφτομαι να κανω τεστ για να μην ειμαι μονη μου οταν θα παρω τα αποτελεσματα, θελω να εχω και τον αντρα μου διπλα! Και η χοριακη αν την κανω στις 11 μερες πεφτει Δευτερα και ο αντρας μου θα ειναι στη δουλεια! Γι΄αυτο σκεφτομουν να το κανω Κυριακη βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happykar είπε:

Κι εμενα στις 14 μου ειπε αλλα την προηγουμενη φορα με βλαστοκυστες 6 ημερων ειχα κανει στις 11 μερες και η χοριακη ηταν πολυ υψηλη ηδη! Δεν ξερω τι να κανω..Ειμαι πολυ απογοητευμενη, δεν αισθανομαι τιποτα :(

Δεν ξερω σκεφτομαι να κανω τεστ για να μην ειμαι μονη μου οταν θα παρω τα αποτελεσματα, θελω να εχω και τον αντρα μου διπλα! Και η χοριακη αν την κανω στις 11 μερες πεφτει Δευτερα και ο αντρας μου θα ειναι στη δουλεια! Γι΄αυτο σκεφτομουν να το κανω Κυριακη βραδυ!

Ίσως κάνω την Δευτέρα ανάλογα πως θα είμαι έχω πολύ άγχος......

Link to comment
Share on other sites

Just now, happykar είπε:

Κι εμενα στις 14 μου ειπε αλλα την προηγουμενη φορα με βλαστοκυστες 6 ημερων ειχα κανει στις 11 μερες και η χοριακη ηταν πολυ υψηλη ηδη! Δεν ξερω τι να κανω..Ειμαι πολυ απογοητευμενη, δεν αισθανομαι τιποτα :(

Δεν ξερω σκεφτομαι να κανω τεστ για να μην ειμαι μονη μου οταν θα παρω τα αποτελεσματα, θελω να εχω και τον αντρα μου διπλα! Και η χοριακη αν την κανω στις 11 μερες πεφτει Δευτερα και ο αντρας μου θα ειναι στη δουλεια! Γι΄αυτο σκεφτομουν να το κανω Κυριακη βραδυ!

Κατάλαβα....αν θέλεις να χεις τον άντρα σου μαζί κάνε...

Εγώ είχα άσχημη εμπειρία με τα τεστ, είχα στενοχωρηθεί κ πεισθεί ότι δεν κάναμε τίποτα που από καφέ ξεκίνησα να έχω αίμα μπόλικο κ είχα βγει κ έξω...οπότε είπα την επόμενη φορά θα κάτσω στα αυγά μου και θα περιμένω.

@kallaki έκανες χοριακη νομίζω;


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin said:

Κατάλαβα....αν θέλεις να χεις τον άντρα σου μαζί κάνε...

Εγώ είχα άσχημη εμπειρία με τα τεστ, είχα στενοχωρηθεί κ πεισθεί ότι δεν κάναμε τίποτα που από καφέ ξεκίνησα να έχω αίμα μπόλικο κ είχα βγει κ έξω...οπότε είπα την επόμενη φορά θα κάτσω στα αυγά μου και θα περιμένω.

@kallaki έκανες χοριακη νομίζω;

Καλημέρα κορίτσια ....

Εγώ έκανα test την 8 ημέρα... Και έδειξε μια πολύ άχνη γραμουλα και κλάμα ο λαος...... Εκλεγα και φώναζα αρνιτικοοο.... Την 9 ημέρα έκανα άλλο τεστ με πρωινα και είδα την πολυπόθητη γραμουλα καθαρά.....

Και την 9 ημέρα έκανα χοριακη όπως μου είπε ο γιατρός... Και βγήκε 143. Αύριο 11 ημέρα θα πάω για επαναληπτική..... Και τοποθέτησαν βλαστοκυστης..... Και καθε φορά που έκανα εμβρυομεταφορα (βλαστοκυστες παντα) 9η ημερα χοριακη.

Και να σας πω κάτι... Από την κουβέντα που κάναμε με τα κορίτσια στο φορουμ αρκετές κοπέλες ειχαν αρνητικό τεστ και χοριακης θετική ....

Ξέρω πόσο δύσκολο είναι.... Εχτες το πέρασα..... Μπροσπαθα να απασχολήσεις το μυαλό σου με άλλα πράγματα.... ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗΗ

Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακης.....:::)))××××

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...