Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Marangelina είπε:

 Κορίτσια εκανα ωοληψια  8/02 και έμβρυομεταφορα  11/02 2 έμβρυα τριών ημερών, μου πήραν 9 γονιμοποιηθηκαν τα 7 και τελικά φτάσαμε στο να έχουμε 6 τα 4 τα βάλαμε κατάψυξη, ήθελα να ρωτήσω τι συμπτώματα είχατε μετά την έμβρυομεταφορα; Εγώ τις προηγούμενες μέρες είχα πόνους περιόδου έντονους, σήμερα ξαφνικά τίποτα και αρχίζω και φοβάμαι.

Καλή τύχη να έχεις και με το καλό να λάβεις μια μεγάλη θετική χοριακη! Μην φοβάσαι τίποτα! Τα συμπτώματα δεν έχουν νόημα με τόσο φάρμακα που παίρνουμε! Αν μπορείς, μην τους δίνεις σημασία! Κάνε λίγη υπομονή μέχρι τη χοριακή, γιατί μόνο τότε θα ξέρεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Marangelina είπε:

Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία, ίσως είναι από τα φάρμακα αλλά όσο δεν έχω κάτι ανησυχώ περισσότερο από ότι όταν είχα.

Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι χαλαρή και αισιόδοξη( τα λέω και σε μένα αυτά) .

Ξεκουράσου και σκέψου θετικά!!

Η χοριακή σου πότε είναι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Καλή τύχη να έχεις και με το καλό να λάβεις μια μεγάλη θετική χοριακη! Μην φοβάσαι τίποτα! Τα συμπτώματα δεν έχουν νόημα με τόσο φάρμακα που παίρνουμε! Αν μπορείς, μην τους δίνεις σημασία! Κάνε λίγη υπομονή μέχρι τη χοριακή, γιατί μόνο τότε θα ξέρεις!

Ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️

Just now, Ελισώ είπε:

Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι χαλαρή και αισιόδοξη( τα λέω και σε μένα αυτά) .

Ξεκουράσου και σκέψου θετικά!!

Η χοριακή σου πότε είναι;

25/02 14 μέρες μετά μου είπε επειδή είναι 3 ημερών ειναι η πρώτη μου, είχα στο παρελθόν πριν 3 χρόνια μια βιοχημική που δεν προχώρησε.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Marangelina είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️

25/02 14 μέρες μετά μου είπε επειδή είναι 3 ημερών ειναι η πρώτη μου, είχα στο παρελθόν πριν 3 χρόνια μια βιοχημική που δεν προχώρησε.

Kαλησπερα!καλη σου επιτυχια !! Κι εγω εκανα εμβρυομεταφορα δυο εμβρυων 3ων ημερων στις 06/02 αλλα εχω χοριακη αυριο 11 μερες μετα..Τι να πω..αυτοι ξερουν! Καλα αποτελεσματα να εχουμε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2021 at 11:51 ΜΜ, Irida Mundo είπε:

Ρε γμτ εγω τον ρωτησα ξεκαθαρα την τελευταια φορα και μου ειπε πως με 3 ουτρο και 1 προλουτεξ ειμαι υπερ καλυμμενη.. σκεφτομαι τωρα που θα κανω τη δευτερη εμβρυομεταφορα να του ζητησω να μου τη γραψει την εξεταση και να την παρακολουθουμε.. πως γινεται αλλοι γιατροι να το κανουν και αλλοι οχι?

Ουτε ο δικος μου την παρακολουθει την οιστραδιολη κ πιστευω ειναι σοβαρος γιατρος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Freida said:

Ουτε ο δικος μου την παρακολουθει την οιστραδιολη κ πιστευω ειναι σοβαρος γιατρος...

Εμενα παρακολουθουσε οιστραδιολη μεχρι και την ωοληψια.. αλλα καποιες κοπελες γραφουν οτι τους παρακολουθουσε και προγεστερονη, εμενα ποτε, μου ειπε ειμαι οκ με τα φαρμακα που παιρνω και δε χρειαζομαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irida Mundo είπε:

Εμενα παρακολουθουσε οιστραδιολη μεχρι και την ωοληψια.. αλλα καποιες κοπελες γραφουν οτι τους παρακολουθουσε και προγεστερονη, εμενα ποτε, μου ειπε ειμαι οκ με τα φαρμακα που παιρνω και δε χρειαζομαι

Κ μενα πιστευει πολυ στο συνδυασμο φαρμακων ...εχει κ πτυχιο φαρμακευτικης κ εχω δει πολυ καλη αγωγη μεχρι στιγμης κ το ενδομητριο πρωτη φορα ηταν τοσο καλο αλλα δυςτυχω ς δεν εγινε ουτε ωοληψια γτ κολλησα κορονοιο δυστυχως κ τσαμπα ολη η προετοιμασια, ειμαι πολυ ασχημα ψυχολογικα 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , vasia!!! είπε:

Kαλησπερα!καλη σου επιτυχια !! Κι εγω εκανα εμβρυομεταφορα δυο εμβρυων 3ων ημερων στις 06/02 αλλα εχω χοριακη αυριο 11 μερες μετα..Τι να πω..αυτοι ξερουν! Καλα αποτελεσματα να εχουμε!! 

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Να έχεις μία τεράστια χοριακή αύριο!! Η Παναγιά μαζί σου!!

Θα περιμένουμε νέα σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irida Mundo είπε:

Εμενα παρακολουθουσε οιστραδιολη μεχρι και την ωοληψια.. αλλα καποιες κοπελες γραφουν οτι τους παρακολουθουσε και προγεστερονη, εμενα ποτε, μου ειπε ειμαι οκ με τα φαρμακα που παιρνω και δε χρειαζομαι

Εμενα οιστραδιόλη και προγεστερόνη, προγεστερόνη ξεκίνησα να παίρνω μόλις έκαναν την ωοληψια.

1 hour ago, vasia!!! είπε:

Kαλησπερα!καλη σου επιτυχια !! Κι εγω εκανα εμβρυομεταφορα δυο εμβρυων 3ων ημερων στις 06/02 αλλα εχω χοριακη αυριο 11 μερες μετα..Τι να πω..αυτοι ξερουν! Καλα αποτελεσματα να εχουμε!! 

Λες να πάω και εγώ από τις 11 μέρες; Αν κάνω τεστ φαρμακείου θα δείξει τίποτα άραγε η όχι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ελισώ είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Να έχεις μία τεράστια χοριακή αύριο!! Η Παναγιά μαζί σου!!

Θα περιμένουμε νέα σου.

Σε ευχαριστω πολυ!!Λογω ημερας αυριο ας ευχηθω και γω να μου φερει το θειο δωρο!θα σας ενημερωσω οπως και να χει

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Freida είπε:

Κ μενα πιστευει πολυ στο συνδυασμο φαρμακων ...εχει κ πτυχιο φαρμακευτικης κ εχω δει πολυ καλη αγωγη μεχρι στιγμης κ το ενδομητριο πρωτη φορα ηταν τοσο καλο αλλα δυςτυχω ς δεν εγινε ουτε ωοληψια γτ κολλησα κορονοιο δυστυχως κ τσαμπα ολη η προετοιμασια, ειμαι πολυ ασχημα ψυχολογικα 

Περαστικά κορίτσι μου! Γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Freida said:

Κ μενα πιστευει πολυ στο συνδυασμο φαρμακων ...εχει κ πτυχιο φαρμακευτικης κ εχω δει πολυ καλη αγωγη μεχρι στιγμης κ το ενδομητριο πρωτη φορα ηταν τοσο καλο αλλα δυςτυχω ς δεν εγινε ουτε ωοληψια γτ κολλησα κορονοιο δυστυχως κ τσαμπα ολη η προετοιμασια, ειμαι πολυ ασχημα ψυχολογικα 

Οχι ρε γμτ τι γκαντεμια... δηλαδη εκανες ολη τη διαδικασια διεγερσης και δεν εκανες ωοληψια? Λυπαμαι παρα πολυ ειλικρινα, οτι και να πεις δικιο εχεις κοριτσι μου.. ομως μη μενεις στο τι εγινε και στο γιατι, να σκεφτεσαι τα επομενα βηματα και τον στοχο σου, οσο δυσκολο κι αν ειναι.. θα τα καταφερετε!!

1 hour ago, Marangelina said:

Εμενα οιστραδιόλη και προγεστερόνη, προγεστερόνη ξεκίνησα να παίρνω μόλις έκαναν την ωοληψια.

Λες να πάω και εγώ από τις 11 μέρες; Αν κάνω τεστ φαρμακείου θα δείξει τίποτα άραγε η όχι;

Σου μετρουσε ομως τα επιπεδα οιστραδιολης και προγεστερονης με εξεταση αιματος?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Irida Mundo είπε:

Οχι ρε γμτ τι γκαντεμια... δηλαδη εκανες ολη τη διαδικασια διεγερσης και δεν εκανες ωοληψια? Λυπαμαι παρα πολυ ειλικρινα, οτι και να πεις δικιο εχεις κοριτσι μου.. ομως μη μενεις στο τι εγινε και στο γιατι, να σκεφτεσαι τα επομενα βηματα και τον στοχο σου, οσο δυσκολο κι αν ειναι.. θα τα καταφερετε!!

Σου μετρουσε ομως τα επιπεδα οιστραδιολης και προγεστερονης με εξεταση αιματος?

Ναι ναι, με εξέταση αίματος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...